Život na zámku

• Slovensko Život na zámku
Drama / Rodinný
Česko, (1995–1998), 44 h 35 min (Minutáž: 50–53 min)

Režie:

Jaroslav Hanuš

Scénář:

Jan Míka

Kamera:

Jan Osten

Tomáš Töpfer, Kateřina Macháčková, Kateřina Kaira Hrachovcová, Petr Hradil, Jiřina Jirásková, Pavel Soukup, Jana Synková, Lenka Termerová (více)

Série(2) / Epizody(52)

V seriálu se potkáme s početnou rodinou Králových, s babičkou (v neodolatelném podání J. Jiráskové), doktorem Králem (T. Töpfer), jeho ženou, profesorkou gymnázia (K. Macháčková), dcerou Simonou (K. Hrachovcová) a synem Otakarem (P. Rajchert). Hlavní osu seriálu tvoří osudy rodiny žijící v menším českém městě. Budeme sledovat jejich snahu o výměnu bytu, radost nad nečekaným dědictvím i smutek nad ztrátou zámku, získání nové ordinace, problémy se zamilovaným synem, nezdárným studentem, i dcerou, která by se ráda stala novinářkou… (Česká televize)

Pavlin

Celkem příjemný seriálek,který vůbec netrpěl chorobou zvanou nekonečnost.Měl závěr a začátek a také smyslu plný děj. ()

Danulinda

Rozhodně nadprůměrný seriál, který sice nedosahuje kvalit těch ze 70. - 80. let, avšak v novodobé historii ČR patří k nejlepším. Přemýšlel jsem pouze nad čtyřmi hvězdami, avšak vzhledem k tomu, že se jedná o jeden z posledních seriálů, který má nejen kvalitní a promyšlený scénář, ale také skvělé herecké osazenstvo, dávám plný počet. ()

martins

Pro mne seriál, který mne příliš moc nenadchnul, skvělé herecké obsazení, kterému vévodí především paní Jirásková, , v poslední roli pánové Kopecký, Moučka nebo Augusta a asi životní role pro Töpfera a Macháčkovou. Neskutečně pěkná Renáta v podání Kateřiny Brožové. Jinak příběh fádní, o jedné rodině, která žije v jednom malém bytě, s dvěma dospívající dětmi a babičkou, která kdysi posluhovala u hraběte Esperka, nezůstalo jen u toho a porodila mu nemanželského syna, hrabě si na svého syna vzpomene a v restituci získaný zámek mu odkáže, tím by mohl seriál skončit, bohužel vznikly i další díly, kdy postupně rodina Králových o zámek příjde a postaví si vlastní dům. Určitě lepší než seriály typu Rodinných pout, ale i tak zbytečně dlouhý... ()

J.Mayen

Na tenhle seriál mám školní vzpomínky, pamatuju si že ho dávali každou neděli vždy od 8 hod. večer a já jsem každé pondělí velmi brzy ráno musel dojíždět daleko do školy. Každej díl pro mě vždycky znamenal konec víkendu a také to že jsem po jeho skončení musel jít do postele. Z hereckého obsazení mi vadil bohužel jenom pan brodský, kterého jsem jakoHerce neměl nikdy moc v lásce a to především kvůli jeho věčný m depresivním rolím, které dostával snad pravidelně a kvůli kterým jsem dostával deprese a schízu i já. Ale na serial nedám dopustit. ()

Simako

Já si pořád nemohu pomoct, ale není to úplně laciný seriál!! Spíš celkem dobře provedený!!Pan Míka to zvládl skvěle!! Za co jsou ty čtyři hvězdičky? Tak hlavně za celek, působí kompaktně, ale hlavně za Topfera a hlavně za vynikající předvedení nejlepšího stomatologa, kterého ztvárnil Svatopluk Skopal, opravdu smekám!!!! Za čtyři'!!! ()

AnnaW

I přes vykonstruovanost hlavní zápletky jsou jinak postavy vcelku uvěřitelné, byť možná na TV seriál až moc obyčejné, takže se to celé nakonec trochu vleče. dala bych 50%, kdyby to šlo. ()

Skeevee

Pri premierovem vysilani to byl nejoblibenejsi serial te doby =)) T. Töpfer je naprosto uzasny, jako vzdy a i ten pribeh mel hlavu a patu... vcelku =) ()

Pisoarec

U mě jasně jeden z nejlepších, českých seriálů devadesátých let. Konečně alespoň do značné míry dílko o normálních, obyčejných lidech, ne žádných boháčích a uměle zahraných postavičkách. Tady se uplatňuje civilní herectví, zejména Tomáš Topffer a hlavně Vašek Vydra, coby sedlák Mráz, je skutečně vynikající. V některých dílech osudy rodiny Králových a nejen jich zajímavě gradují a stalo se mi, že jsem se několikrát ani nemohl dočkat dalšího pokračování. Život na zámku mě zkrátka vtáhl a musel jsem čekat dlouhých deset let na to, než se objevil další adekvátní zástupce na poli televizních seriálů a to Dobrá čtvrt, režírovaná Karlem Smyczkem, která sice kvalit Zámku nedosahuje, nicméně je to působivý počin. ()

blekekeke

neviděl jsem všechny, to bylo na mě moc, ale základní polovinu jsem odkoukal, včetně závěru. Na tu dobu to zase tak špatnej seriál nebyl a život na zámku je život na zámku. ()

gezper

Kdysi se to dalo sledovat, teď již s trochu nostalgickou slzou musím uznat, že to již hodně ztratilo původní kouzlo - tehdější televizní tvorby, doby, .. a taky to začali dost natahovat. No nic, ponechám si vzpomínku na shlédnutí kdysi před lety a teď si to raději již nebudu kazit více díly, musel bych asi dát slabší tři (50%). [60%] ()

Logout

Od počátku devadesátých let je toto pro mě jediný koukatelný seriál s větším počtem dílů. Evidentně umíme natočit minisérie, případně krimisérie, které mají děj v rámci dílu uzavřený, ale delší provázaný seriál ne. Jasně, není to žádné extra umění, některé pozdější díly už laťku příliš nedrží, ale celkově v porevoluční tvorbě nadprůměr. ()

meda2016

Původně jsem dával pro celou sérii 2*. Kvůli kvalitním hercům. Dnes při dalším opakování musím dodat "nikdy více". 1* je až dost pro díly, které téměř  vždy začínají hromadným smíchem, střed tvoří mlácení prázdné slámy kvůli délce ...a končí vycouvánim auta ze záběru. Rozčilující seriál. ()

Bronislav Poloczek (1939 - 2012)

Bronislav Poloczek (1939 - 2012)

16.03.2012