Život na zámku

• Slovensko Život na zámku
Drama / Rodinný
Česko, (1995–1998), 44 h 35 min (Minutáž: 50–53 min)

Režie:

Jaroslav Hanuš

Scénář:

Jan Míka

Kamera:

Jan Osten

Tomáš Töpfer, Kateřina Macháčková, Kateřina Kaira Hrachovcová, Petr Hradil, Jiřina Jirásková, Pavel Soukup, Jana Synková, Lenka Termerová (více)

Série(2) / Epizody(52)

V seriálu se potkáme s početnou rodinou Králových, s babičkou (v neodolatelném podání J. Jiráskové), doktorem Králem (T. Töpfer), jeho ženou, profesorkou gymnázia (K. Macháčková), dcerou Simonou (K. Hrachovcová) a synem Otakarem (P. Rajchert). Hlavní osu seriálu tvoří osudy rodiny žijící v menším českém městě. Budeme sledovat jejich snahu o výměnu bytu, radost nad nečekaným dědictvím i smutek nad ztrátou zámku, získání nové ordinace, problémy se zamilovaným synem, nezdárným studentem, i dcerou, která by se ráda stala novinářkou… (Česká televize)

L_O_U_S

Úvodní díly z ulice Na Zámku jsem nikdy neviděl a seriál jsem vždy začal sledovat, až když Královi zdědili zámek. Oproti dnešním ničemnostem je tohle kvalita. (218.) ()

Anglie

Dlouhé a docela dobré. Nejedná se o kdovíjak skvělé dílo, ale upadající kvalitě se tenhle seriál vyhnul. Navíc realistické. ()

dyfur

....no čo už jeden z ďalších seriálov,ktorý nudí -dávam jednu hviezdu -lebo úplna srákota do nebola -ale moc nechýbalo. ()

rakovnik

Jedna z našich prvních telenovel, ještě v bohatším hávu, s lepšími (až hvězdnými) herci, točením v exteriérech, ale stejně slabým scénářem, kdy lepší scény střídají vyloženě "vatoidní", jako by nestačilo mnohem méně dílů. Zřejmě peníze byly a musely se utratit. Ve srovnání se současnými nekonečnými seriály se ale jedná o vysoký nadprůměr. A učitelka se zase chová jako idiot. ()

cariada

Velice pěkný seriál ,který se dočkal asi 4 serií. O rodině ,které změní život dědictví zámku. Postavy jsou velice dobře zahrané. Viz ústřední rodina či statkář Pešák., nebo záporák Bohata (J. Čenský,který je sám od pohledu nesympatický). Velice pěkně napsané osudy rodiny a známých. Svého času nejsledovanější seriál u nás. ()

DruidKarel

Ve své době asi bezkonkurenční deriál roku a s poměrně kvalitními příběhy. Tenkrát jsem se na to skutečně díval a dokonce se i na to těšil. 3* ()

C0r0ner odpad!

Absolutní hrůza české devadesátkové produkce rádoby napodobující Dallas a podobné škváry. Je to prostě tak strašná, blbá, nesmyslná záležitost až si člověk říká, jak se na to kdy kdo mohl koukat. Ale odpověď je asi jednoduchá - nic jiného se nevysílalo. Dnes? Něco příšerného. 5% ()

zette

Na pomery naseho samostatneho statu velmi kvalitni serial s dobrym obsazenim. Ve sve dobe velky hit, na ktery koukali vsichni. ()

KajusaK

Moc jsem toho neviděla, ale docela mě zaujal mladší vzhled herců ;D) , dramatické příběhy..No nebylo to nejhorší :) ()

Mylouch

Dokumentace přechodu od seriálové kvality ke kvantitě, ♫ smrt seriálové hudby (Mir.Kořínek). Produkt, kterému dá na frak i Muž na radnici nebo Okres na severu. 2-3* ()

Decker

Nektere dily jsou slabsi, ale celkove je to skvely cesky serial, ktery se zbytecne moc nepretvaruje a dava divakovi jasne najevo, ze si chce udrzet jeho pozornost tim, ze predklada pribehy takrka ze zivota a ktere neni nikterak tezke vstrebat a pochopit. Navic se zde objevuje spousta skvelych hercu, kteri jsou velmi presvedcivy a pomahaji se szit s postavami. Scenar je deravy pouze vyjimecne a celkove ma skvely spad a naboj. Slava ze se neco takoveho muze jeste v ceske kotline zrodit. ()

fantoci

Nevim co bych k tomu měl jinak napsat - BRAVO. No ale přece se něco najde, bravurní vystupování Tomáše Töpfera a Bronislava Poloczka jsou perfektní. ()

LadyPupu

K Životu na zámku mám jednu poznámku... Ano, i já jsem to v době vzniku sledovala, no... a bavilo mě to. Nejvíc Jiřina Jirásková. Jako vždy a všude. A už tenkrát mě neuvěřitelně lezla na nervy Hrachovcová. ()

Bronislav Poloczek (1939 - 2012)

Bronislav Poloczek (1939 - 2012)

16.03.2012