Život na zámku

• Slovensko Život na zámku
Drama / Rodinný
Česko, (1995–1998), 44 h 35 min (Minutáž: 50–53 min)

Režie:

Jaroslav Hanuš

Scénář:

Jan Míka

Kamera:

Jan Osten

Tomáš Töpfer, Kateřina Macháčková, Kateřina Kaira Hrachovcová, Petr Hradil, Jiřina Jirásková, Pavel Soukup, Jana Synková, Lenka Termerová (více)

Série(2) / Epizody(52)

V seriálu se potkáme s početnou rodinou Králových, s babičkou (v neodolatelném podání J. Jiráskové), doktorem Králem (T. Töpfer), jeho ženou, profesorkou gymnázia (K. Macháčková), dcerou Simonou (K. Hrachovcová) a synem Otakarem (P. Rajchert). Hlavní osu seriálu tvoří osudy rodiny žijící v menším českém městě. Budeme sledovat jejich snahu o výměnu bytu, radost nad nečekaným dědictvím i smutek nad ztrátou zámku, získání nové ordinace, problémy se zamilovaným synem, nezdárným studentem, i dcerou, která by se ráda stala novinářkou… (Česká televize)

Zdeňka

Výborný porevoluční seriál. Scénáristé "moderních" nekonečných seriálů by se měli inspirovat a také vědět, kdy mají přestat. Jan Míka zde nádherně zachycuje lidské osudy, jak jsem se zde dočetla, že původní herecké obsazení mělo vypadat úplně jinak, jsem ráda tomu, kdo koho hrál (přesto Tomáš Töpfer bude navždy Karlem Arazímem a také můžete zjistit, že Kateřina Hrachovcová nebyla vždy tak blbá jako dnes) a nakonec jsem i ráda, že se seriál přemístil do nádherné vilky, získal novou rovinu a zajímavý obrat. ()

fefee

Tak tento seriál som sledoval už od jeho vzniku, a už som ho videl asi 5 krát celý, a nemožem sa nabažiť :-) Tomáš Topfer je excelentný, vždy ma dostanu tie jeho hlášky a hádky. Obyčajné trápenia nás obyčajných ľudí su... ()

-ELFKA-

Ako telenovela.. Ibaže česká.. Nemyslím si, že ludia, ktorí sa každodenne prebíjajú problémami na nich chcú pozerať ešte aj v seriáloch. V telenovelách si aspon užijú plno lásky a nerealistických intríg. Tu sa môžu dívať len na svoj bežný ťažký život.. ()

pfa

Toto je z těch "dnešních nových" seriálů ten jeden z lepších. Docela poutavé putování osudem jedné rodiny a jejího okolí. [7/1O] ()

Braddy

Ze začátku jsem seriál hodně "žral",ale ke konci už to nebylo ono. Seriál je dobře napsaný i natočený, herci odvedli dobrou práci. ()

solskjaer

První série tohoto velmi oblíbeného seriálu mě hodně překvapila a vydržel jsem u ni až do konce. Sice tento typ seriálů nemám moc v lásce, tenhle mě dostal a každý týden jsem hltal dobrodružství rodiny Králů plnými doušky. Když seriál skončil myslel jsem si, že už po něm nikdy ani nevzdechnu, ale co mě překvapilo byl ten fakt, že když jsem se na něj po několika letech znovu podíval stále se mi velice líbil a pořád mě stejně dobře bavil jako kdysi. Sice druhá série ho hodně sráží k zemi, ale i tak jde o ojedinělý televizní seriál,kterému vévodí dobré herecké výkony, kde nejpřesvědčivěji svoji roli zvládla paní Macháčková, která v roli učitelky byla strašně přesvědčivá a kdybych nevěděl, že je to herečka první co by mě napadlo je právě učitelka. Škoda jen, že se takové seriály na televizní obrazovce objevují jen zřídka a mnohem oblíbenější jsou různá pouta, pojišťovny a redakce, která se ze seriálem Život na zámku nemohou ani rovnat. ()

netahlo

Nostalgie. Vynikajici serial, i po letech se na nej rad podivam. Uz jako adolescenta me fascinoval plakat Iron Maiden v pokojicku pana Rajcherta a pani Hrachovcove :-) ()

herr_carter

Asi jsem měl to štěstí,že jsem sledoval tento seriál opravdu jako předpubertální dítě, bavilo mě to moc a přijde mi, že to byl jeden z posledních seriálů, kde se herci opravdu snažili hrát a vše mělo nějaké mantinely,scénář a prostě to někam směřovalo (na rozdíl od novodobých hoven typu "cesty domů", "doktoři z počátků", "ordinace" a já nevím co podobnýho ještě), skvělý Töpfer a Macháčková v hlavních rolích............... moje hodnocení = 8 z 10. ()

klúčik

Priznávam sa , že prvú sériu som pozeral ,ale postupne to bolo s tým sledovaním slabšie a slabšie. Krásna prehliadka kvalitných hercov. Ale zažiarila aj mladá generácia v podaní K.Hrachovcovej. 75%. ()

bari68

Jeden z českých televíznych seriálov, ktorý sa dá sledovať a naviac-ešte sa aj trochu zabaviť narozdiel od iných seriálov, v ktorých je vidieť ako herci nám pred očami stárnu viz. Ulice a pod., ktorý kopíruje ďalšie seriálne odpady ako je napr. Tak jde čas. ()

xaver

Jo, jo, na zámku se to žilo, když k němu patřily desítky vesnic s tisícemi poddaných, který makali na zámeckého pána nebo paní. ()

Zagros

Porevoluční české seriály, které jsem viděl, bych dokázal spočítat na prstech jedné ruky. Život na zámku byl jedním z nich. Dodnes nevím, proč jsem se na seriál začal dívat a proč jsem se vydržel dívat až do konce. Nikdy to nebude vysoce opěvovaný zázrak, přesto dokázal velké množství lidí pravidelně připoutávat k televizním obrazovkám. Tvůrcům nelze upřít řemeslně dobré dílo (vzhledem k době a cílové skupině), které o hodně převyšuje český seriálový průměr. Opravdu marně hledám důvody, proč se mi to líbilo, ale líbilo a to je podstatné. ()

velkyvezir

Mám moc rád nedělní předpoledne, kdy ČT vysílá své seriály. Tento seriál mi zhnusila ale tím, že jím opakovaně zaplácne tento čas na celý rok. To je hnus, velebnosti... ()

DocBrown

Konecne jsem poznal toho drsnaka, co dabuje Picarda, Schwarzenegra a Stalloneho. Kdyby nenatocili tu posledni cast, tak bych dal ctyri. Ta uz byla dost nastavovana (nebo zoufala?). ()

Přemek

Z tohoto seriálu - řečeno slovníkem Vencla, přítele pana Hymana Kaplana - "nelítám v luftu, neležim v rakvu". Půvabné z dnešního pohledu především přesným zachycením nevkusu devadesátých let nejen v oblékání. ()

Bronislav Poloczek (1939 - 2012)

Bronislav Poloczek (1939 - 2012)

16.03.2012