Pěsti ve tmě

Drama / Sportovní
Československo, 1986, 98 min

rekurseman

Český Rocky Balboa, v českých poměrech, s českým protivníkem (analogicky Rocky vs. SSSR). Zajímavě natočené, dojemná výhra na konci. Vlastně ani není co psát, byla to prostě kopie Rockyho v českých poměrech. Scéna, kdy rocky běží/Vilda běží, když Rocky cvičí, Vilda cvičí...Film se vleče, je pochmurný, ale tak to asi má být, i doba koresponduje, polovina 30 let.....4/5 ()

rigby

Asi životní role Marka Vašuta. A na svou dobu velmi vydařený film, který svým tématem i zpracováním zůstává stále aktuální. I dnes se na něj lze bez obav podívat a čas se na něm nepodepsal. ()

Ironhead

Krásný film nejen na české poměry, kde dominuje především kamera skvělého Richarda Valenty a hudba, tedy hlavni hudební motiv na trubku táhnoucí se celým filmem, evokující tak trochu legendární Čínskou čtvrť. Trochu nechápu, že Jaroslav Soukup dokázal natočit tohle a pak už v podstatě nic, co by stálo za zmínku. ()

Kontryhelka

Dobře zpracovaný sportovní příběh z boxerského prostředí na počátku druhé světové války. Pěkně zahrané mladým a krásným Vašutem. ()

PTuranyi

Československá verzia Rockyho, ktorú okrem osobného a športového príbehu dopĺňa síce umelo doplnená, ale ideovo silná idea zápasu s fašizmom resp. Nemckom reprezentovaným Kurtom Schallerom. Produkcia je dobrá a herecký výkon Mareka Vašuta v roli československého žrebca sa Stalonemu celkom vyrovná. Za zmienku stojí aj hudba, ktorá výborne ilustruje predvojnovú dobu a atmosféru. 75% ()

Winster

Nepravem opomenutý a ne tak casto videný film, s Vašutem v hlavni roli. Film je zasazen do predvalecne doby a opradu je na nej radost koukat. Jsou zde takove milé momenty jako kdyz se u výčepu potká s Heřmánkem a vybirny je tu i P.Nový..Mimochodem uzasny hudební dobrovod. ()

red.rhino

Pro mě absolutní "kultovka". Jistě to není vrchol filmařiny. Plagiátorství Rockyho okaté na sto honů. Ale přesto na něm vždy "ujedu". ()

Trescha

Tohle se režiséru Soukupovi opravdu povedlo.Výborný retro film po všech stránkách.Marek Vašut je vynikající jako málokdy,nebo snad už nikdy?? No prostě takový Rocky po česku... Jo a Pavlík Novejch s Kájou Heřmánků taky super...Pan Soukup Začal sice trošku lépe než pokračoval...Ovšem Discopříběh v žádném případě hanět nemohu,to je prostě sentimentální legenda,což už se však nedá říct o Dagmaře;-) ()

Ponocnej

Tak jeden z mala filmu kde box vypada trochu jako box, pribeh je navic podle skutecnych osob v predvalecnem ceskoslovensku z filmu dycha melanchonie a strach z nejhorsiho a to nejen v mezinarodnim hledisku ale i zneprijemnovani treningu Jakubovi - zkratka kam az prsty gestapa dosahnou...... Kdyz to srovnam s blbostma typu Rocky tak nemuzu jinak nez mozna mirne nespravedlive dat 5* (rozhodoval sem se mezi 4* a 5*) ()

Karja

Češi mají Vildu Jakuba, Američani Rockyho Balbou... Můžeme americkým divákům jen tiše závidět. Naše Pěsti ve tmě, očividně inspirované slavnějším Rockym, byly možná filmovým trhákem ve své době, teď už ale ne. Film měl v době natáčení k nacistické době samozřejmě mnohem blíže než rok 2009, takže když se na něj člověk podívá nyní, působí jako smutný odkaz válečných časů vzbuzující respekt, ale i vztek, záleží na pohledu. Marek Vašut jakožto boxer je sice sexy, má nádhernou postavu a mám ho ráda dodnes, ale mě ten film moc nenadchl. Nudný děj mimo box.. 30 % ()

R-2

Naprostá pecka, která když přisla na plátno, tak ukázala, že i prostředí, kde se do té doby filmy moc netočili se dá udělat nejen kvalitní filmařina, ale i děj a postavy, které vám zalezou pod kůži. Marek Vašut naprosto dokonalý. ()

moorks

Parádní drama s boxerského prostředí je nejlepším snímkem režiséra Soukupa. Marek Vašut zde vytvořil svou životní roli. Vůbec celé herecké obsazení je kladem filmu a skvěle se podařilo vykreslit i prostředí třicátých let. Souhlasím i po letech výborné kino, co stojí za shlédnutí. ()

vrgulnik

100% nejlepší český sportovní film - jak už psalo více lidí. Je s podivem, že někdo jako Jaroslav Soukup sehnal na takový projekt peníze, na druhou stranu - díky bohu za to! Pěsti ve tmě jsou sice českou verzí Rockyho, ale v mnohém ho překonávají a to jak herecky, tak scénářem a výpravou. Dokážete si představit, kolik by takový film stál dneska? :-))) ()

Jevablo

Film pro chlapy za pět hvězdiček -a ta hudba! Český Rocky Marek Vašut (tuhle větu myslím vážně) působí zatraceně autenticky, byť ještě nějaké ty svaly by bodly, ale člověk v 80. letech v Československu nemůže chtít všechno (další možnost už byl jen Zdeněk Srstka)...super boxerské scény a vše okolo (styl boje odpouštím, viz Rocky, to také není box), atmosféra staré Prahy 30. let jako vyšitá. Málem bych zapomněl na scénář, boxer naštěstí nemusí chrlit moudra! ()

naiva

Nevím, jestli se tehdy na ulicích odevšad kouřilo, asi ne, i tak ale vypadají staré Holešovice skvěle. Marek Vašut naprosto obstál v tréninkových scénách, jinak ale jeho herectví za moc nestojí. Film má slabin ještě hodně, ale za vidění určitě stojí. Kromě záběrů Holešovic je výtečná také hudba. ()

Spike86

Inspirace filmy z boxerského prostředí, které v té době nebyly zase tak dlouho na světě (Rocky I, II, III, Zuřící býk), je zřejmá. To ale nic nemění na tom, že se jedná o povedený dobový film s dobrou výpravou. Hudbu supluje jeden krátký motiv hraný na trubku, který je sice dobrý, ale mohlo být takových motivů trošku víc. A to stejné platí pro hudbu, která se objevuje v baru apod., kterou ztvárnil OPSO s Havelkou. 78% ()