Blíží se Halloween a děti po celé Americe touží po maskách neustále inzerovaných v televizi. Nedají svým rodičům pokoj, dokud jim vytouženou hračku neobstarají. Masky však nejsou tak nevinnými hračkami, jak se na první pohled jeví. Ve skutečnosti jde o smrtonosná zařízení, která vymyslel Conal, šílený irský výrobce hraček, znechucený hrubou komercionalizací dávného keltského mýtu. Jeho zvráceným cílem je obnovit pravý smysl Halloweenu a vrátit jej do počáteční formy, kdy byl svátkem čarodějnic. Místo znovuzrození keltského mýtu se však záměr mění v krutý žert démonického mstitele pošlapaných tradic, kdy se "hříchy" konzumní společnosti obrátí proti nim samým. (Magic Box)

HappyDeath odpad!

Jedinou spojitost s Halloweenem to mělo název a to, že tam hrál nějaký doktor :-D Jinak brak jako ku*rva. Ostatně vše již napsali kolegové ve svých komentářích.... ()

helraiser

Tak pochopitelně se jedná o obroský šok po vynikajicích dvou předchozích dílech. Ono to prakticky se sérií jako takovou nemá absolutně nic společného. Filmu nejvíc škodí za pravé název, za druhé, že se totálně vytratila atmosféra a za třetí, že to je naprosto šíleně natočený a při tom nápad byl docela dobrý. Jednu hvězdičku za nápad, jinak opravdu katastrofa. ()

Kingjiri

Jako dokážu ocenit, když se několika dílnou sérii tvůrci snažej oživit nějakym nápadem, aby "všechno nebylo o tom samym". Jenže zároveň je potřeba dodržet nějakou návaznost na předchozí díly, což se tentokrát nestalo. Tenhle díl spojuje s ostatníma jenom název a dvě kraťoučký ukázky z minulejch dílů puštěný v TV na pozadí. Žádnej vraždící maniak s nožem v masce, ale prapodivná konspiračně mysteriozní zápletka, která aspoň trochu funguje jenom do chvíle, než se začne odhalovat, co se v továrně děje. Pointa je totiž hrozně debilní, motivace záporáka nepochopitelná, finále jak ze špatnýho céčka, chování postav dementní a logika nepřítomná. Jedna silnější hvězda za náznaky obstojný atmosféry, hudbu a filmařinu. ()

Allan

Nechápu všeobecnou nevraživost vůči tomuto filmu. I když pominu asi tak 60%ní většinu chudáků, kteří se neodvažují film ohodnotit lépe, neb nechtějí vyčnívat z intelektuální řady, stále je zde dost těch, kteří tenhle film z duše nenávidí; stále se odvolávajíce na předchozí dva díly, jaké že prý jsou vynikající a jak je tento třetí v porovnání s nimi stupidní. Pokud se ale odpoutáme od toho, že to je jeden z "TĚCH" Halloweenů a nebudeme hystericky oplakávat absenci Michaela, stále tu ještě zůstává velice slušný osmdesátkový horor. Je to klišé, ale rakovinotvorná atmosféra městečka Santa Mira nemá chybu. Děj je takový, jaký má většina hororů - tedy nekomplikovaný, ale rozhodně ne stupidní. A v porovnání s jakýmkoliv hororem let devadesátých, či dokonce let nultých, má tenhle alespoň atmosféru a patřičné gore koule. Nezmínit nelze ani fantastický soundtrack a supervlezlý song, který provází vlezlé jingly "Eight more days 'til Halloween, Halloween, Halloween." U každého jiného hororu byste se, vážení čé-es-ef-déčkoví kritici a kritičky alespoň slitovali a shodli se v hodnocení někde mezi 50% - 60%. Ale proč nezatratit film jen pro to, že se nedrží pochybných dogmat série, že?! ()

Louie

Povedený a opravdu atmosférický horor se skvělou temnou hudbou. Je to již dlouho, co jsem ho viděl, ale z hlavy se mi ho dostat nepovedlo.... ()

Petulka88 odpad!

Tak tohle mi neměli dělat. Považuju se za hororového fanouška, Michaela Myerse mám rád a osobně první díl Halloweenu považuju za jeden z nejlepších hororů. Pak to jde s kvalitou logicky níž, ale takovej pád na prdel jsem nečekal. Stupidní, nelogický děj, naprosto nesouvisející se zbytkem série. A ta příšerná písnička nebo co to bylo! Pamatuju, že po prvním shlédnutí jsem ještě hodinu seděl před televizí a nechápal. Nechápu i dnes. ()

LukyLago

Sice to není halloween :D ale když mi bylo 8 tak mě to docela vyděsilo atmosféra psycho továrního města zajímavá.Scifi scénář absolutní slabota! ()

Alexandre

Co tohle mělo být?! :-D Název filmu vůbec neměl obsahovat slovo Halloween, jelikož si ho všichni dali do spojitosti s prvními dvěmi dokonalými díly a zárověň neměl být součástí téhle série. Pokud to beru tak, že nevím, že to patří k tomu vynikajícímu slasheru s Michaelem Myersem, tak to beru jako béčko bez napětí, vyvolání strachu, naprostými úlety, ale dodíval jsem se na to, takže nekoukatelné to není... Pokud bych to měl však s tím pravým Halloweenem srovnávat, tak je to jasný odpad! Takže radši zůstanu u slabých dvou hvězdiček. ()

sarfian odpad!

Ta skurvená zvučka ma srala viac ako celý primitívny dej a herci s jejich úžasnými výkonmi. prečo je pre boha toto označované ako HALLOWEEN III ? Žiadny Mayers, nič ani atmosféra . Nie že by som bol s predchádzajúcich dvoch filmov na vetvy, ale toto je na mňa kurva vela. VIDENÉ 1x a nikdy v mojom biednom živote to už nechcem vidieť a strácaž s touto sračkou čas. ()

Claude Speed

Asi si říkám, že si Michael Mayers vzal na dalšího halloweena volno, a pověřil svoje zvrhlé kamarády z továrny na masky, aby za něl protentokrát zaskočili (opravdu nevím, co mohl mít Michael tak důležitého na práci). Kromě otřesného dabingu mě na filmu absolutně vytáčeli nepřesvědčivé herecké výkony, zvuky a hudba se snaží vykrást stánek předchozím dvěma dílům, což se ale vzhledem k mizernému příběhu nedaří. Místy se může zdát, že je příběh zajímavý, tak alespoň za to dám tu jednu hvězdičku. Jinými slovy, tenhle film je ztráta času. 10%. ()

chaturga

Dvě hvězdy jsou za dobrej námět, za super muziku ála Věc a za tu šílenou znělku s magickou dýní, kterou už nikdy nezapomenu. Jinak se odpadům nedivím, ale na druhou stranu já byl potěšen, že už neuvidím dementy, kteří se všude a vždycky nechají zabít oslem, kterej chodí jako rambo a nepřesáhne rychlost 1km v hodině :) ()

Demonic189

Je to naivne, castokrat hlupe, nelogické, ale BAVILO ma to narozdiel od prvych dvoch dielov a po prečitani niektorych komentov ma to baví este raz. Finále je vylozene super! ()

Likan7 odpad!

Po shlédnutí druhého pokračování série Halloween mám 100 chutí dát předešlým dílům 5/5. Něco tak špatnýho jsem zase jednou dlouho neviděl. Že se tvůrci pokusili o odklon od série a prakticky vynechali Myerse mi nevadí, dokážu si představit, že by to bylo i fajn, jenže udělat z toho tuhle srágoru, to chce umění. A když už to vypadá na dobrou scénu, přesněji s vrtačkou, je střih a vidím kulový. ()

Baron Noktur odpad!

Ak to vyzerá to ako sračka, znie to ako sračka a pohybuje sa to ako sračka, tak potom je to sračka. A Halloween III je sračka tých najsračkovatejších rozmerov. Dej nemá absolútne žiaden zmysel, postavy by boli zahrané lepšie aj ochotníckymi hercami, hudba znie ako keby skladateľ robil hudbu pre pokračovanie Blade Runner a námet filmu je tak neuveriteľne stupídny, že by sa za to hanbili aj scenáristi filmov od Asylumu. Halloween III pôsobí ako nejaká veľmi zlá epizóda Akty X. Strašné niečo. 0% ()

GTS_PUNK

Po dvoch filmoch o vrahovi Michaelovi Myersovi sa režisér Tommy Lee Wallace rozhodol sériu Halloween vziať za úplne iný koniec. V poradí tretej snímke sa postavy Myersa zbavuje, pričom namiesto neho umiestňuje do centra pozornosti halloweenske masky pre deti a ich zlovestného írskeho výrobcu Conala Cochrana (Dan O'Herlihy), ktorý sa prostredníctvom nich chce pomstiť Američanom za "ukradnutie" sviatku. Ak možno o prvých dvoch filmoch série hovoriť ako o nanajvýš priemerných, režisér Wallace v tomto prípade prináša divákovi podpriemerný počin, ktorý nie je prakticky ničím schopný zaujať. Počnúc námetom celého príbehu, v ktorom sú zakomponovaní roboti (androidi?), ukradnutý monolit zo Stonehenge s tajomnou silou, či starý pomstychtivý Ír so stupídnym dôvodom na pomstu voči americkým deťom, pokračujúc celkovo nudným, nevýrazným spracovaním, a rovnako aj nepresvedčivými - ba možno až zlými - hereckými výkonmi jednotlivých protagonistov. Aj keď sa nedá hovoriť o úplnej filmovej blamáži, pretože snahu tvorcov aspoň v malých náznakoch v istých momentoch cítiť, je necelých sto minút pri tejto snímke stovkou stratených diváckych minút. Ak sa ho aj človek už rozhodne pozerať, stačí mu dávať pozor iba jedným okom - aj to pokojne prižmúreným. Môže sa pritom navyše venovať aj iným činnostiam, čím ušetrí čas, ale zároveň všetko filmovo "podstatné" pochopí a o nič spektakulárne nepríde. Najmä preto, že Wallaceova snímka ani nič spektakulárne neponúka. Halloween III: Season of the Witch patrí k tým filmom, na ktorých sa prakticky nedá nájsť nič pozitívnejšie, hoc by sa o to možno aj divák snažil. V mnohom je toto dielo z roku 1982 bizárom, ale nie bizárom v pozitívnom slova zmysle. A do toho všetkého tu dookola hrá ešte aj tá stupídna a otravná pesnička v televíznej reklame. ()

lift666

I když si na to moc nepamatuju (viděl jsem to už dávno),dovolím si hodnotit.Byla to příšerná nuda a postavy byly taky příšerné.Asi nějaký pokus tvůrců ()

john.h

Vůbec mi nevadí, že tu chybí Michael Myers a přistupoval jsem k tomu jako k úplně jinému filmu. Jenže se mi opravdu nelíbil herec v hlavní roli, který byl nejen celkem nesympatický, ale i ošklivý a jen jsem doufal, že mu tu jeho koňskou hlavu utrhnou, navíc byl topornej a celkově hodně špatnej. Co se děje týče, tak je to nejbéčkovější béčko, které by se mohlo zařadit někde vedle Americkýho Ninjy 3. Korunu tomu všemu nasazuje český dabing, kde dvě děti které ve filmu mluví nadaboval obě dvě jeden dospělý herec a když promluví pětiletý kluk mutujícím pitvořivým hlasem, člověka to dost rozesměje. Ale teď je tu jedno velké ale. Já se u toho filmu dost bavil. Osmdesátý léta z toho koukala všude. Ač měl hlavní herec řadu nedostatků a příšerný knírek, jakési charisma z něj přecejenom občas vyblesklo, byl šťastný, že má hlavní roli v pokračování úspěšného filmu a bylo to na něm vidět a aspoň to bylo něco jiného než nabušení hezounci a nagelovaní teenageři. Robotí záporáci byli hustí, občas to připomínalo prvního Terminátora, který v době vzniku filmu ale ještě neexistoval, takže Terminátora vykrást nemohl. A nakonec muzika. Ta dodávala béčkové super zápletce opravdu šmrnc. Začátek toho šílenýho songu z reklamy mi hučí v hlavě doteď. Když to vemu dohromady, vznikl prapodivnej zábavnej mix. Survival horor z malého města, kde se šílení obyvatelé snaží ze všech sil zabít hlavní hrdiny zmixovaný s Terminátorem plným robotů, Indiana Jonesem s pradávnými artefakty dodávajícími majiteli moc, Jamesem Bondem, kde se hlavní záporák snaží z podzemního doupěte zničit svět a mezi tím vším vykukuje příběh o nebezpečných halloweenských maskách podkreslený psycho hudbou, která se zaryje hluboko pod kůži. To vše je zabalené v nejčistším béčkovém kabátu s prkennými herci, u kterých se těšíte na jejich smrt a ve většině případech přijde. Navíc konec je celkem nečekaný a posouvá toto béčko ještě o úroveň výš. No nezní to lákavě? ()