Blíží se Halloween a děti po celé Americe touží po maskách neustále inzerovaných v televizi. Nedají svým rodičům pokoj, dokud jim vytouženou hračku neobstarají. Masky však nejsou tak nevinnými hračkami, jak se na první pohled jeví. Ve skutečnosti jde o smrtonosná zařízení, která vymyslel Conal, šílený irský výrobce hraček, znechucený hrubou komercionalizací dávného keltského mýtu. Jeho zvráceným cílem je obnovit pravý smysl Halloweenu a vrátit jej do počáteční formy, kdy byl svátkem čarodějnic. Místo znovuzrození keltského mýtu se však záměr mění v krutý žert démonického mstitele pošlapaných tradic, kdy se "hříchy" konzumní společnosti obrátí proti nim samým. (Magic Box)

Trevor

NEPOZERAŤ!!! Iba pre silné žalúdky. Vážne, ak si nechcete pokaziť zážitok z legendárneho Michaela Myersa toto pokračovanie jednoducho vynechajte. Nilenže tam nie je Michael a film nijako nesúvisí s prvým dvomi časťami, film takmer nijako nesúvisí s Halloweenom. Nebyť toho, že sa točí okolo masiek a odohráva sa v tom období tak o tento sviatok ani nenarazíte. Proste Carpenter s ďalšími ľuďmi napísali scénar, ktorý sa priživil na úspechov Halloweenu I a II. Ak by sme si odmysleli fakt, že toto spravili a film sa niesol v duchu sci-fi pod iným názvom, mohol byť podpriemerným filmom, na ktorý by sa rýchlo zabudlo. Takto si úplne zaslúžene našiel miesto v rebríčku najhorších filmov užívateľov čsfd. Od hodnotenia odpad ho oddelila u mňa iba práca s maskou v scéne v moteli, celkom vydarený záber chrobákov a hadov vychadzajúcich z malého Budda a vystihnutie toho, ako sú naše deti vystavené detskej davovej psychóze v podobe reklám štýlu mimoňov,masiek, Hello Kitty, Star Wars a iných hrdinov, ktorých musia mať, lebo je to "in". 8%, neskutočná hlúposť... ()

vegetol.mp

22 %? No jasně. Kdyby se to nejmenovalo Halloween, má to tu nejmíň 60 %. Navíc v záplavě současných digi sraček, je tohle slušná hororová práce. Ale chápu, že místní děcka musí z povinnosti něco hejtovat. ()

Colonist

To, že se producenti rozhodli vpustit tento film do kin pod názvem "Halloween III", zůstane navždy jedním z nejhorších marketingových rozhodnutí v historii filmu. Po dvou dílech rozjeté série není možné najednou přijít s filmem, který se ke svým předchůdcům nijak nehlásí a vydává se úplně jiným směrem. To by neobstálo v dnešní době, natož v 80. letech. Plánem Carpentera a spol. bylo od třetího dílu přeměnit halloweenskou sérii na hororovou antologii, kdy každý díl bude na úplně jiné téma, spojovacím článkem bude pouze situování příběhů kolem svátku Halloween. Nápad dobrý, bohužel přišel pozdě. Kdyby nebyl žádný "Halloween II" a tento film přišel jako druhý v pořadí, tak by možná ten koncept antologie veřejnost přijala. Po dvou na sebe přímo navazujících dílech s Michaelem Myersem už ovšem bylo pozdě. U diváků film propadl, zařadil se mezi nejhorší horory vůbec a většina lidí ho dodnes považuje za naprostou sra*ku. S postupem let si snímek u části hororových fanoušků částečně napravil reputaci a získal do jisté míry kultovní status, ale na ČSFD zůstává vše při starém. A to mi přijde trochu nefér. Bývaly doby, kdy jsem i já k tomuto filmu přistupoval ve stylu: "Bůůůů, není tam Michael Myers...odpad, nejhorší film na světě!!!!!!!!" Ale pak jsem si to jednou pustil jako samostatně stojící film, oprostil jsem se od toho celého "Halloween III" nesmyslu (správně by se to mělo jmenovat jen "Season of the Witch" nebo "Season of the Witch: A Halloween Story) a s překvapením jsem zjistil, že je to vlastně poměrně zábavné hororové béčko. Ačkoliv na režijní stoličce seděl Tommy Lee Wallace a na scénáři se John Carpenter jen podílel (plus film spoluprodukoval), stylově je to klasická carpenterovka, jeho rukopis je tu jasně čitelný. Pravděpodobně měl nad filmem větší dohled, než si myslíme. Nebo je Tommy Lee Wallace zručný epigon. Ať už je to jakkoliv, pro mě je tenhle film prostě carpenterovkou. Krásně béčkovou a zábavnou. Po dějové stránce je to naprosto ujeté a nikdo po mně nechtějte, abych vám vysvětlil, jak celý ten nadpřirozený element vlastně funguje, ale to samé vám řeknu třeba i u pozdějších Carpenterových opusů "Prince of Darkness" a "In the Mouth of Madness" (to jsou ale přeci jen o třídu kvalitnější filmy). Je to velká fantasmagorie (v dobrém slova smyslu), ten film na vás hodí všechno - Samhain, Kelty, androidy, vraždící masky, lasery, Stonehenge...Mísí se tu magie s vědecko-fanatastickými elementy a celé je to dohromady vlastně svým způsobem fascinující. Mně osobně je fuk, že těm šílenostem, co se tu odehrávají, moc nerozumím a že to asi nedává smysl, hlavně že mě to baví a je to děsivé. "Season of the Witch" má velmi dobrou hororovou atmosféru a pár solidních lekaček. Velký podíl na budování atmosféry má pochopitelně syntetizátorová hudba Johna Carpentera a Alana Howartha, ta by dodala hororový nádech i noční cestě na záchod. Kdybych se chtěl rouhat, tak řeknu, že hudba k tomuto filmu patří k těm nejlepším kouskům, co duo C+H vytvořilo! Místy film působí možná až moc lacině (asi by to vypadalo jinak, kdyby to režíroval sám pan Carpenter), avšak celkově nemůžu říct, že by to po vizuální stránce nebylo slušné. Gore je solidní. Třeba scéna s testem masky je výborně udělaná. Herecké obsazení není vůbec špatné a naprosto vhodně odpovídá béčkovému charakteru snímku. Tom Atkins vystřídá za celý film asi jen 2 výrazy a místy může působit trochu prkenně, ale do takovéhoto filmu pasuje jako prdel na hrnec. Je to hlavní hrdina, jakého si film zaslouží. Takže v rámci možností vlastně předvedl velmi dobrý herecký výkon. Na jeho postavě se mi líbí, že to není klasický hrdina - klaďas. Je to ochlasta a kurevník a v každém jiném hororu by byl padouchem, kterého dříve či později stihne nějaká brutální smrt. No a v tomhle filmu je taková postava hlavním hrdinou. To je vlastně docela příjemné osvěžení. Jeho parťačka Stacey Nelkin je ovšem hrozná, tady moc pozitiv nenajdu. Skutečným králem filmu je pak Dan O'Herlihy a jeho Conal Cochran. To je výtečný béčkový záporák a na jeho hereckém představiteli je vidět, že si tu roli neskutečně užívá. Nádherně přehrává a pro mě je radost sledovat takový herecký výkon. Ty ďábelské pohledy, megalomanské monology...no prostě lahoda. Zase další věc, která k tomuhle zábavnému nesmyslu prostě pasuje. Nechci spoilerovat, ale kdo má rád horory s pesimistickým koncem, tak si tady jistě přijde na své. Filmu v prostřední části trochu dojde dech, pasáž v motelu je vleklá a nic moc se tu neděje, ale jakmile se přesuneme do Conalovy továrny, je to jedna velká jízda až do závěrečných titulků. Mě si zkrátka "Halloween III" získal. Nejedná se o nejlepší horor na světě, je to laciné béčko, ale vážně zábavné. Příšerný ten film určitě není, je dost podceňovaný. Pokud mu dávají lidé "odpad" jen proto, že tu není Michael Myers, tak je to opravdu nefér. Co byste chtěli? O jeden film navíc, kdy Michael Myers stalkuje nějakého příbuzného a u toho pokosí pár dalších lidí, co se mu připletou do cesty? Vždyť je to všechno stejné. Nechápete mě špatně, já mám Halloween 1 a 2 rád, ale tím pro mě celá Myersova sága vlastně končí, ostatní díly mě nezajímají a jejich kvalita jde s každou další části rapidně dolů (čest výjimkám). Jsem fanoušek slasherů (na "Pátky 13." nedám dopustit), ale u "Season of the Witch" oceňuji ty koule, že Carpenter a spol. zkusili něco jiného. Ať už si o tomhle filmu myslíme cokoliv, originalitu mu upřít nelze. Navíc je to film, u něhož je Halloween jako den v roce opravdu jádrem celého příběhu. U původního "Halloweenu" je ten den jen příjemnou kulisou budující atmosféru, ale kdyby Michael řádil na 1. máje nebo na Vánoce, na příběh by to nemělo žádný vliv, film by vypadal úplně stejně. Pro "Season of the Witch" je ovšem zasazení příběhu do 31. října nezbytností, jinak by to nemohlo fungovat. Takže se dá vlastně říci, že je třetí Halloween mnohem více halloweenský než všechny díly s Michaelem Myersem dohromady. Tady jde o podstatu samotného Halloweenu. Ale to teď jen tak filosofuji... Mé závěrečné poselství zní: Pokud máte rádi béčkové horory a Johna Carpentera obecně, zkuste dát tomuto filmu šanci. Nepouštějte si to jako "Halloween III", ale jako samostatný, na ničem nezávislý film. Vypněte mozek a neřešte, že je to šílený a nelogický, jen se zkuste bavit. Užívejte si atmosféru, zaposlouchejte se do té famózní hudby. Třeba zjistíte, že to tak špatný film není. Je tu totiž víc dobrých věcí, než se může na první pohled zdát... () (méně) (více)

Eldrick

Jako dítě jsem byl těžce zklamaný, že v Season of the Witch chyběl Michael Myers, ale dneska jej dokážu docenit, protože si pořád drží typicky carpenterovskou atmosféru, kterou bych popsal jako něco mezi původním Halloweenem, The Fog a Lupiči těl. Namísto klasického hororu se totiž jedná o čarodějnický příběh s prvky sci-fi. John Carpenter a Debra Hill původně plánovali, aby se série Halloween stala antologií, ve které by každý film měl samostatný příběh odehrávající se na Halloween. Každé pokračování by mělo nové postavy, prostředí a děj. Bohužel z tohohle nápadu brzo sešlo, jelikož film byl propadák a obecenstvo si žádalo návrat Michaela Myerse. V Americe se však tento díl může pochlubit doslova kultovním statusem. Ne nadarmo za to může i notoricky otravná znělka, která provází celý film. ()

Miseet odpad!

Toto byl krok úplně vedle. Jestliže někdo natočí něco tak skvělýho jako je první a druhý díl, nemůžou pak vyrukovat s tímhle, kde se za celý film Michael ani jednou neobjeví. To prostě nejde odpustit, pardon. ()

BoredSeal

Příběh a téma je totální sci-fi halucinace zcela mimo tradiční sérii Halloweenu. Při první projekci jsem byl vyděšený, jakou hovadinu se producenti (včetně Debry Hill a Johna Carpentera) snaží lidem servírovat místo pokračování trampot Michaela Myerse. Ale mám za sebou další dvě reprízy a jsem schopen ocenit klady, jako je Carpenterova hudba, správně syrová temná atmosféra, vizuální styl kopírující Carpenterův styl, dobrého herce záporáka a způsob, s jakým se autoři s oběťma nepářou - vybíravá krutost skoro přivádí k logickému zamyšlení nad neutrálním přístupem automatů. Třešničkou na dortu je samozřejmě téměř nepříjemná scéna vyhlazení veselé americké rodiny včetně dětské oběti, na což jen tak někdo koule nemá. Halloween 3 jako samostatný horor postačí k dobrému večeru. Tu reklamní odrhovačku bych rád jako vyzvánění do mobilu. ()

Pirabin

Tak tohle nezachránil ani Tom Atkins...já si říkal, lidem vadí, že je to pokračování Halloweenu, který nemá nic společnýho s Haloweenem, ale v praxi to bude fajn...jak strašně jsem se mýlil. ()

balba

Tento díl je spíše show krvavých efektů.Velmi slabé pokračování , které snad ani nemělo vzniknout. ()

Martin741

Treti diel Halloweenu nechal na seba cakat len 1 rok. A bohuzial kvalita sla na vsetkych usekoch a z drvivej vacsiny uhlov pohladu dole vodou /strasidelna atmosfera, herci - chyba Donald Pleasence, rezia, herecke vykony, rozhovory. Film je mdly, nudny, dlhy, a zaroven treti Halloween je bez Michaela Myersa. Coze je treti Halloween, bez koho? No nic, radsej koncim. PS : odpad to vsak nie je. 35 % ()

cariada

Tohle mělo být co? Větší debilita už je napadnout nemohla? Proč to má být jako 3 díl serie? Když tam o Michaelu není ani zmínka. Náký výrobce masek co ukradl kámen z Anglie a pomocí něho dělá masky a ty pak lidi zabíjí. Pomocí jakéhosi tv pořadu ,který má nezvykle vlezlou melodii. A tak dělá z lidí jakési roboty. Prostě kravina na entou. ()

dubinak odpad!

Tak tohle jsem sledovala jenom letmo, protože jinak by se to ani nedalo. Halloween bez Mika je jako ženská bez prdele. Doufám, že za tu trapárnu alespoň dostali herci dobře zaplaceno. ()

darm odpad!

Tak tohle opravdu ne! Ať už byla moje očekávání jakákoliv, dopadlo to ještě hůř než se dalo čekat. Ten film je příšerný snad ve všech možných filmových aspektech... Abych řekl pravdu, snažil jsem se najít jednu jedinou věc, jeden jediný důvod, proč bych neměl dát tomuhle "filmu" odpad. Ten důvod jsem nenašel. Horor? Hahaha. Strach, napětí nebo jakákoliv atmosféra se vyhly téhle slátanině opravdu veeeelkým obloukem. Scénář je tak neuvěřitelně nezajímavý a totálně nudný, že jsem ten film byl schopen dokoukat až na čtvrtý pokus. Třikrát jsem u toho usnul, z toho jednou dokonce ve čtyři odpoledne. Pětka a šestka nebyly dobré díly, byly dokonce docela špatné. Ale tohle? Jednozačně nejhorší díl série, bez napětí, bez atmosféry, beze strachu, bez Michaela Myerse, který dělá Halloweenskou sérii halloweenskou sérií... Herci tak neuvěřitelně chladní, bez emocí, nesympatičtí... Hnusné šedivé exteriéry, interiéry. A abych to podtrhl, tak jsem se na úkor filmu docela slušně pobavil, protože některé scény, brané smrtelně vážně mi opravdu vyloudily úsměv na tváři. Prostě totálně nepovedená slátanina od začátku až do konce a odpad! jako vyšitý. Never more. ()

Wormboy odpad!

Spociatku zmena prostredia zaujala moju pozornost a privital som aj obmenu pribehu. Ked sa z toho po case vyklulo to, co to naozaj je (nenapadita sracka kolosalnych rozmerov), zalomil som rukami a pretrpel do konca. 0,5/5* ()

Juto

Nie je to také zlé ako to skoro všetci prezentujú. I keď tento film netočil John Carpenter tak ma jeho nádych. Mňa osobne pobavil , odporúčam film pozerať v kolektíve a zábavať s kamošmi pri pive s čipsami. 5/10 ()

WolfR odpad!

Druhým dílem měl Halloween skončit, snaha pokračovat bez Michaela Myerse a jeho následné oživení selhaly. Ale nejvíc ze všeho selhal tento film, Halloween III: Season of the Witch. Tato reklama na jakési strašidelné masky pod jménem série Halloween se mi opravdu hnusila, ODPAD! ()

charge

Netradiční sci-fi horor s hutnou atmosférou, která společně s výtečnou hudbou působí na diváka po celou dobu tohoto neprávem odepisovanýho snímku, zdejší většinou zavrženýho jen proto, že nese název třetího dílu slavnýho hororu a neoxiduje zde debil s moučnou maskou chodící po barákách a špitálech s nožem na papriky a rajský. Nejedná se samozřejmě o mistrovský dílo, ve scénáři i ve scénách jsou trhliny, ale spolu se slušnou filmovou trikařinou se jedná o lehčí nadprůměr. ()

3n3my

Nelogické a ničím nenadväzujúce pokračovanie a naviac bez Michaela Myersa. Objektívne je to možno o hviezdu viac, avšak nič to nemení na veci, že ide o zbytočnú časť v inak skvelej sérii. ()