Blíží se Halloween a děti po celé Americe touží po maskách neustále inzerovaných v televizi. Nedají svým rodičům pokoj, dokud jim vytouženou hračku neobstarají. Masky však nejsou tak nevinnými hračkami, jak se na první pohled jeví. Ve skutečnosti jde o smrtonosná zařízení, která vymyslel Conal, šílený irský výrobce hraček, znechucený hrubou komercionalizací dávného keltského mýtu. Jeho zvráceným cílem je obnovit pravý smysl Halloweenu a vrátit jej do počáteční formy, kdy byl svátkem čarodějnic. Místo znovuzrození keltského mýtu se však záměr mění v krutý žert démonického mstitele pošlapaných tradic, kdy se "hříchy" konzumní společnosti obrátí proti nim samým. (Magic Box)

Paldiny

Tak toto bol ten pravý a nefalšovaný Halloween a vidieť ho ako malý americký harant, už si nikdy nenasadím halloweensku masku. Úvodné minúty ešte rozpačité, ale netrvalo dlho a film si ma dočista získal. Skôr sa už hlási k žánrovo príbuznému giallu než slasheru, kde sledujeme väčší počet anonymných hrahúnov s typickými čiernymi rukavicami, ale to vôbec nevadí. Za znepokojivých zvukov ma hypnotizoval nevyspytateľný scenár s väčšími guľami ako tými na Vianočnom stromčeku. Bez okolkov sa pohráva s témami ako reklama a jej masový vplyv, obmedzenie slobody a voyerovské oko nad každým. Pri scénke v testovacej miestnosti mi spadla sánka a vtedy som si bol istý, že mám dočinenia s ďalším špičkovým hororom. Bez srandy! Trochu som sa ešte obával záveru, ale zbytočne, tvorcovia ho presvedčivo vygradovali a s chirurgickou presnosťou ukončili tam, kde mali. A tá šedá vada na kráse? Nejde o regulárne pokračovanie, čím si film podpísal ortieľ smrti. Takto ľudí zaslepila neúčasť Mika Myersa a bolo vymaľované. Pokiaľ by sa podtitul "Season of the Witch" stal plnohodnotným názvom, rázom mu patria červené čísla. Najnedocenejší film, s akým som sa na tejto databáze stretol. ()

Martin_W

Hodně slabé pokračování kultovní série Halloweenu, které je špatné už jenom tím, že nemá pořádně ukončený děj. Mnozí píšou i o nesympatických postavách.. Postavy se mi docela právě líbily. Náběh to mělo hodně dobrý, ale chtělo to něco pořádného, aby se film rozjel aspoň na průměrný slasher, nebo mysteriózní dílko, což se během 98 minut nestalo.. Myslel jsem, že je hodnocení špatné kvůli tomu, že v třetím díle není Michael, ale mýlil jsem se. 36% ()

lukasd

Hudba je stále vynikající a zpočátku se daří i celkem dobře budovat atmosféru. Bohužel scenárista si asi při psaní něco šlehnul, protože zkombinovat halloweenské masky, ze kterých vám budou z tělesných otvorů vylézat hadi a brouci, roboty a Stonehenge to už chce pořádnou dávku fantazie. ()

Marius_ss

Nebolo to až take hrozne, dokonca ma to aj celkom bavilo pozerat. Určite by to však malo zmenit nazov, nakolko s Halloween seriou to ma pramalo spoločne a aj to zráža score filmu.. Pačil sa mi soundtrack Carpentera (asi preto že mi pripominal TEN z mojho oblubeneho filmu Vec). Na druhej strane som už davno nevidel taku nelogicku blbost a to som bol nachystany že to bude blbe, nakolko je to hororove Bčko, alebo v tomto pripade skor Cčko. Bolo to ale celkom zaujimave, a hlavna dvojka bola celkom sympaticka (skor menej ako viac, ale lepšie ako vobec) ()

Renfield

Příběhově je to příšerná slátanina, do které tvůrci dokázali nacpat věci často nemožné. Hlavní hrdina je nejen neodolatelný (vzhledem k tomu, jak rychle Ellie zapomněla na truchlení), ale je i přeborníkem v hodu maskou. Zkrátka takový Bond, k čemuž nakonec sedí i závěrečná masová likvidace "zaměstnanců" továrny. Kladem rozhodně je, že se toho neúčastní Michael Myers, mezi vlezlou televizní reklamu a ukradený kámen ze Stonehenge, by příliš nezapadal. Nicméně za kamerou stále stojí Dean Cundey, což je naštěstí znát. A nutno říct, že i samotné vraždy jsou často velmi odvážné a originální. 40% ()

icedalaman odpad!

Není třeba slov. Napostá a kardinální blbost. Pouhé přiživení se na jménu slavné série ale jinak ztráta času je snaha tohle i pustit. ()

Ad4mson

Dokonalý soundtrack, který slabším jedincům může způsobit psychickou újmu. A pesimističtější závěr asi těžko pohledat... Jeden z nejpodhocenějších hororů osmdesátek a jen proto, že v něm není Michael Myers. ()

fisus

Ani se nedá říct,že jde o nejhorší díl celé série.Halloween bez Michaela Myerse totiž není Halloween.I mistr tesař John Carpenter se někdy utne,i když se pod tenhle díl podepsal jen jako producent a spoluautor hudby.Michael se naštěstí v dalších dílech vrátil a i když jsem ještě neviděl všechny pokračování a remaky,stálo to za to!!! ()

kamigava

Halloween 3 jsem záměrně vynechal, abych si nezkazil chuť. Počkal jsem si, až zhlédnu ostatní díly a pak se s odvahou na tento počin bez Michaela Myerse podívám. Byl jsem předem smířený s odpadem, ale nakonec to takovej shit nebyl. Trojka je spíš taková černá ovce série Halloween, která se po skvělých prvních dvou dílech rozhodla zariskovat. To ale tvůrci neměli dělat pod zavádějícím názvem Halloween, který odjakživa bude patřit Michaelovi. Proto má zde odpadové hodnocení. Já ho posoudím objektivně jako film, který by nepatřil do této série. Byl jsem docela zvědavý na příběh a na zápletku. Obsah by možná ještě šel, ale ta forma je opět úděsná stejně jako začala být od čtvrtého dílu. Mám na mysli absenci napětí a strašidelné atmosféry. I když městečko se záhadnými obyvateli budí ve mně docela strach. Ale to jen na chvilku. Je zde spíš více záhad a tajuplnosti než více temna a strašidelné atmosféry. Robotí lidé mi hodně připomínali roboty z A.I. od Spielberga a Terminátory od Camerona zároveň. Šel z nich trochu strach, ale ta úvodní WTF vražedná scéna byla spíš k smíchu než k politování. To už jsem si říkal, jak to asi půjde dál, ale ono to šlape celkem "slušně" do poslední třetiny, kdy se objasní tajemství a film už ztrácí dech. Chytlavá je i ta písnička z reklamy, která vás možná začně srát. Jinak nejsem moc rád, že Halloween 3 vybočil z tak dobře rozjeté série. Tak nízké hodnocení zřejmě bude pomstou fanoušků za tento hříšný čin. Závěr je slušný a nápaditě zakončený. Právě díky němu a díky té mysteriozitě dávám alespoň jednu hvězdu. Možná bych dal i dvě, ale pak jsem si uvědomil, že dvě hvězdy jsem dal nejslabšímu šestému dílu s Michaelem, který mě určitě bavil více než tahle trojka. ()

Matli odpad!

Nechápu jak mohl Carpenter dopustit vzniknout něco takového, asi byl zhulenej a nalitej. Toto je urážka klasiky a kultu, Halloween bez Mikea není Halloween a ještě k tomu ten stupidní scénář a dialogy, nechápu. Odpad už jen za to hanobení. 5% ()

PanTumnus

film který v sérii můžete v klidu přeskočit aniž by jste pak měli sebemenší výčitky svědomí. nejenže se v něm vůbec neoběvuje ikonický záporák ale on se ani neodehrává v tom samém vesmíru jako ostatní části série. tvůrci nám tentokrát servírují naprosto stupidní příběh o tom, jak se výrobce masek rozhodne povraždit všechny děti ameriky tím, že z anglie šlohne jeden kámen ze ''stounhendž'' (nikdy se nedozvíte jak ho vůbec dokázaly přepravit bez povšimnutí) a jeho kousky pak vkládají do masek, které pak z dětí dělají mrtvoly ze kterých lezou cvrčci, či co. (motiv? protože to tak má být) a do toho tu máte robotické muže v černém, naprosto nesypatického hlavního hrdinu s charizmatem ponožy a odporným knírem, kterému všechny ženy padají k nohám a naprosto dementní scény jako by vytržené ze scénáře epizody scooby-doo. nechápu jak se pod tohle mohl carpenter jakkoliv podepsat. ta jedna hvězdička je akorát za poslední dvě minuty filmu a docela fajn kameru. ()

ink flo

To hodnocení je hodně velký nedorozumění, v naší databázi úplně mimo, v mezinárodní míň, ale taky (btw. na imdb je spousta recenzí, který tomu dávají 8 - 10/10, takže typickej příklad love/hate filmu). Hlavní důvod je zřejmě to, že neobsahuje Michaela Myerse. Tvůrci se rozhodli to hodně rozvolnit, navázat jen tématem samotného svátku a uvařili klasickej 80s béčkovej hororovej pejsekočička dort, do kterýho naházeli vše, co jim přišlo pod ruku - maloměsto alá "Village of the damned" kontrolovaný irským korporátem, kamerama a robotama, ukradenej stonehenge, video hypnózu dětí (ta Silver Shamrock znělka mě bude asi dlouho strašit, ještě že jsem to neviděl jako děcko), "moderní" čarodejnictví ("Conceived by producer Debra Hill as a tale of witchcraft in the computer age"......btw. v jedné scéně si tam ženská čte Castanedu), naivní kritiku konzumu ve stylu "They Live" a perfektní Carpenterovu hudbu ()

Aurus

7/10. Jo tohle je nejslabší díl hororové série Halloween ale a to velké ALE za mě jde o dost dobrý hororový film který má hodně originální ďej. Po prvé když sem tento film viděl tak to pro mě byla to pro mě automatická sračka ale když takzvaně čas plynul tak sem ten film začal mít rád za to co je než za to co není. Příběh je perfektní, postavy jsou sympatycké, hudba je masterpiece, atmosféru tento film má solidní, napětí je zde docela časté, lokace jsou zajímavé a kamera filmu je výborná. Škoda je toho že není pokračování. ()

Untentrauer

Sbalit si karton piva, vymluvit se rodině ze setkání a jet se Stacey Nelkin pomáhat vyšetřovat vraždu jejího otce....Kdo by to neudělal? Z pohledu dnešní doby se jedná o špičkovou klasiku nacpanou atmosférou z "osmdesátek". Je to stylové Bčko, se spoustou známých frajerů, které až nostalgicky připomíná, jak byl tehdy svět v pohodě. Kdo nezná herce (a kdo nepozná hlas Jamie Lee), jako je Tom Atkins, Dan O'Herlihy, John MacBride, Norman Merrill apod....Aspoň podle xichtu, tak pro toho tento film skutečně není. Nasávat atmosféru a užívat si ten klid. ()