Frasier

USA, (1993–2023), 102 h 31 min (Minutáž: 21–44 min)

Hudba:

Bruce Miller

Série(12) / Epizody(273)

dagweghope

Sitcom, který povýšil trapas na umění. Kam až může vést sledování dobrých úmyslů v kombinaci se sebestřednou intelektuálně zaměřenou osobností, vám předvede doktor psychiatrie Frasier Crane. Obklopen různými typy postav od svého upjatého bratra, též psychiatra, přes svého realistického otce, policisty ve výslužbě po zranění, a jeho britské terapeutky od rány až po svou života si užívající kolegyni z práce se dostává do situací, kde už napjatě čekáte, "kdy to praskne", což se pravidelně stává, ale přesto nakonec ještě bizarnějším způsobem, než očekáváte. Nejde o sitcom, u kterého můžete jen tak vypnout. Začnete s Frasierem prožívat děj, kdy se trapas neodvratně blíží, ale doufáte, že k němu nakonec nedojde. A v tom momentu se stane něco, co původní očekávání zcela převrátí... ()

mmajjkii

Prostě a jednoduše vynikající seriál a zároveň můj top seriál (a to prosím pěkně v konkurenci Přátel, M*A*S*He, TBBT, HIMYM a dalších). Na rozdíl od výše zmiňovaných mě žádný nerozesmál tak, jako Frasier a jeho parta, pořád se k nim rád vracím. A abych nezapomněl samozřejmě 5*, IMDb 10/10. ()

Peenugirl

Skvelé charaktery a najlepší je centrálny egocentrický psychiater Frasier. Je to prvopočiatok všetkých drzích hlavných hrdinov v seriáloch... Vždy ma pobaví tento evergreen. 90% ()

mine.slayer

Seriál o egocentrickém moderátorovi psychologické poradny v rádiovém vysílání, který je neustále přesvědčován o chybách svých psychologických hypotéz a sám na sobě denně pociťuje že život prostě neuzavře do rovnice psychologie. Vtipné, chytré, pravdivé. ()

stenrik

Podprůměrný sitcom, který zachraňuje povedený dabing, kde se jako dvojice skvěle doplňují Bareš (Frasier) a Běhůnek (jeho bratr). Co bych dabingu vytknul je to, že Cranea dabuje 40-ti letej člověk. U seriálu samotného jsem se moc nepobavil. ()

TThom

Pre mňa osobne najlepší sitcom všetkých čias. Konečne niekto dokázal, že aj inteligentný humor vie človeka neuveriteľne pobaviť. Mal som tú česť vidieť všetky časti postupne po sebe a okrem toho, že je to skvelý humor, to má aj ozajstný príbeh, ktorý sa postupne stupňuje a vrcholý až posledným dielom. Ak už K. Grammer nenatočil nič iné, čo by stálo za to, toto mu vystačí do konca jeho kariéry. Nevynímajúc ďalšie skvelé výkony jeho hereckých kolegov. Nech žije humor a Frasier :) ()

RoyBatty444

Jeden z tých zábavných sitkomov pre cať ročných inteligentný, zábavný a milý. Dvaja bratia a ich otec sa pretĺkajú Seattlom. Frasier hladá dokonalú lásku, Niles sa premáha aby sa konečne spojil so svojou zbožňovanou a Martin im v tom dokonale asistuje. hviezda dole za občasné veľmi slabé diely. ()

Rain

Toto je serial, v ktorom sa takmer nic nemeni, no stale ponuka nieco nove. Originalny a inteligentny humor, s kopou hlasok a gegov, to ja mozem. Navyse vyborne obsadenie! Neostava mi nic ine, len vrelo odporucat. ()

skepticka

Môj najobľúbenejší.Postavy sú charakterovo bohaté a humor geniálny.Sitcom- naozaj na dobrej úrovni,posiaty neuveriteľným množstvom nedorozumení a trapasov,ktoré sa vždy musia nejako zakamuflovať!Frasier-pompézny snob,avšak veľmi láskavej povahy s vlastnosťou beznádejne odradiť každú ženu,ktorá o neho prejaví záujem.Niles-jeho brat,ktorý má toľko neuróz a fóbií,až ma udivuje,že je vôbec schopný vyjsť na ulicu.Martin-ich múdry a občas mrzutý otec.Roz-Frasierova produkčná,veselá v rozkroku a za každých okolností všetkého schopná,aby ulovila chlapa.Frasierova výstredná fyzioterapeutka-angličanka a jej šialená rodina a veľká hromada ďalších groteskných postavičiek.Všetky spoločne vytvárajú nezameniteľnú bláznivú atmosféru,tak jedinečnú,že som sa naň musela dívať opakovane a zakaždým som našla niečo nového,čo mi predtým uniklo.Ak máte radi situačný humor,musíte tento sitcom vidieť a ak ste ako ja,tak vám tých 263 častí nebude stačiť.:-) ()

dragon

Vtipný starší seriál o dvoch bohatých snobských bratoch a o ich otcovi, ktorý žije inými spôsobmi ako oni dvaja.Dostali ma najmä vtipné dialógy medzi postavami ale aj situácie v ktorých sa ocitli. ()

Dumaru

Doktori Frasier a Niles, otec Martin, asistentka Ros, pomocná sila Daphne a trhač Eddie, to je základná zostava vynikajúceho sitcomu Frasier. Môžeme sledovať príbeh rádio psychiatra Frasiera, od príchodu do rodného Seatlu a rádia KACL a jeho humorné historky najmä s jeho nemenej snobským bratom Nilesom. Určite nie každému sadne tento inteligentný humor, ale kto si Craneovcov zamiluje, bude ich môcť pozerať ako ja dookola a nikdy ich neomrzí. Ako prevažná väčšina seriálov aj tento mä vynikajúce úvodné série a posledné už tak negradujú. Ale u mňa jednoznačne za 5 hviezdičiek a dúfam, že sa ešte niekedy dočkám podobného sitcomu,,, ()

RoxaNie

Najlepší situačný humor aký som kedy videla... tie hlášky sú na nezaplatenie :) A takisto chválim aj SK dabing, nebolo tam vela chyb ako v dnesnej dobe zvykne byvat :) ()

marekm030

Vynimočne funkčné spojenie anglického humoru s americkými hercami (až na Dafné), režisérmi, prostredím atď. Môj najlepší sitcom. ()

WilliamWalla

Perfektný sitcom, ktorý môžem pozerať stále dookola. Je plný zábavného a inteligentného humoru, ktorý nie je ani trochu silený. Seriál z prostredia dvoch "nóbl" bratov - psychiatrov a ich otca, ktorý je obyčajný chlap. Vždy sa zabavím a rozhodne ho zaraďujem k top 3 sitcomom. Hodnotím 5*! ()

amebix

Charaktery postáv v tomto serialy su perfektne vykreslené. Ku každej si človek dokáže vytvoriť vzťah. Pre mňa neprekonatelný sitcom. Atmosféra 100 bodov. Humor sa sem tam opakuje ale nevadí to. Vždy čumím kde sa tie nápady berú a sem tam si všímam koľko iných sitcomov si z neho bralo inšpiráciu. ()

Peter.Guba

Absolutny vrchol sitcomu, patri do top 5 vsetkych serialov. Jednoznacne a bez diskusie. Inteligentny humor, genialne postavy a famozna atmosfera. ()

kvocoDH

V tejto kategórii seriálov hrá Frasier jednoznačne poprednú ligu. Ironizujúci, niekedy veľmi inteligentný humor, skvelé "ksichty" hercov. Na to koľko sérii sa natočilo je seriál aj v neskorších fázach vtipný a originálny. Na voľný čas môžem odporučiť. ()

marocco

Výborní herci, množstvo inteligentného humoru, pre mňa osobne jeden z najlepších sitcomov, ktoré som zatiaľ videl. ()