Benjamin Franklin Gates (Nicolas Cage) obětoval celý život hledání bájného pokladu řádu Templářů, za kterým se bezúspěšně honilo už šest generací jeho předků. Konečně našel potřebnou indícii k jeho nalezení. Bohužel o ní ví i jeho nesmiřitelný nepřítel (Sean Bean), který má na poklad také spadeno. A tak začíná ten pravý hon, ve kterém zvítězí ten, kdo poklad najde dřív a navíc rozšifruje správný klíč. Která strana nakonec zvítězí? A existuje poklad vůbec? (Warner Home Video CZ)

PavelZava

Jé tohle se mi opravdu líbilo, tohle je moje krevní skupina. NEchybělo mi ani cestování na biči či klobouk , to zase Indy. Abigail je zajímavé jméno. Zde mi přijde, že Abigail není blbá pampeliška jako třeba INDE ()

tranquill

Nebylo to špatné, s Indiana Jonesem samozřejmě nelze srovnávat, ale rád jsem se podíval na dobrodružný film podobného stylu. Oproti filmům s Flynnem Carsenem, u kterých nemělo smysl trácet čas, zde opravdu hráli herci :-) ()

Kadas97

Dočkali sme sa a aj v našej dobe sa našiel film podobný neprekonateľnému Indiana Jonesovi. Cage robí čo môže aby ukradol Deklaráciu nezávislosti a našiel poklad templárov,ktorý hľadá celý život. Výborná hudba, výborná výprava a dobrý scenár. Človek sa zabaví. 7 z 10 ()

Pingu

Tak jo ! Je to jeden z nejlepších filmů tohoto žánru o hledání ztracených pokladů ... a navíc bych nerad nasral Enšpígla ! :-) ()

KafuR

Je škoda, že film si neklade žádné vysoké nároky, ale stává se jen dalším tuctovým jednorázovým popcorňákem, který má za úkol pouze odlehčeně poukázat na to, jak by podle Amíků vypadalo hledání pokladů v dnešní době. O spoustě chyb (a blbostí) v tomto filmu se zde již rozepsal kdekdo, takže já bych jenom vyzdvihl velice slušné tempo, které (s výjimkou konce) nedává pořádně vydechnout a neumožňuje srovnat myšlenky, což je mu však trochu na škodu, protože kvůli tomu si většina za chvíli na film ani nevzpomene, jelikož v hlavě zůstané jenom změt rychlých obrazů bez jediné zapamatováníhodné scény. V neposlední řadě je potřeba vyzdvihnout zdařilý soundtrack, který dokázal podržet film tam, kde to potřeboval, a tam, kde ho tak třeba nebylo, se rozhodně také neztratil. ()

Jakubik

Typ filmu přímo pro mě. Jen se divým, že jsem toto nechal na ČSFD dlouho bez komentáře. Tak ho tedy doplním. Možná je děj debilní. Možná je to nesmysl ale vem to čert. Je to prostě napínavé, zábavné a tak se mi to přesně líbí. Vizuálně a herecky taky super. Pět hvězd ale ne pač je to fakt hrozná kokotina… ()

groman

Já to mám prostě rád, i když je to poměrně slušná blbost. Ale na běžícího Nica je vždy radost pohledět...vždy dostanu chuť na zvěřinu, když vydím jeho sprint alá postřelená srna. ()

Kingjiri

Kvalitní dobrodružný filmy mám rád, jen je škoda, že jich však moc neni. Ono totiž aby dokázaly vážně zaujmout, je z jejich podstaty (náročnost na výpravu, kulisy, akci apod.) potřeba mj. větší rozpočet. Tentokrát se ale povedlo skloubit solidní řemeslo dokonce s hvězdnějšim castingem. Rozhodně jde o jeden z kvalitnějších zářezů v kariéře Nicolase Cage, kterýmu sekunduje pohledná Diana Kruger a potěšil mě i záporák Seana Beana. Akce, mysteriózní atmosféry, hádanek nebo zajímavý výpravy bylo dostatek. Líbila se mi i Rabinova hudba, solidní vizuál a pobavilo pár vtípků. Příběh by moh být ještě o něco propracovanější, zejména jeho logika včetně občasnýho podivnýho chování postav, ale to je zároveň jediná zásadní výtka. Příjemnej popcornovej blockbuster, čtyři slabší hvězdy. ()

duffi

Tak tento snímek mne chytl a až na detaily nemám co vytknout, Diane je okouzlující a dvojice Cage-Bean perfektní. ()

SFalconJ

Dobrá podívaná podobná Indymu s tím rozdílem, že zde se věe odehrává pouze v Americe s vyjímkou výletu na severní cpol hned na začátku filmu. Chyba! Když náš poloplešatý Niki objeví zvon z lodi Charlotte je nápis normálně vidět, ale za pár vteřin jej musí opláchnout vodu,a by se opravdu přesvědčil o původu zvonu. Další chybou bylo, že deklaraci potírali citronem předtím než ji začali fénovat. Správně by se jim měl ukázat jen hnědý papír. I přes tyto nedostatky si myslím, že si filmy zaslouží solidní tři hvězdičky. ()

KarlWalf

Super. Podle autorů zednáři všude nechávají své znaky a nosí velmi "nenápadné" prsteny se symbolem jejich spolku. Prostě tajemno po americky. ()

LordMysti

Klasické dobrodružné béčko, které výše nevytáhl ani N.Cage. Film bych si podruhé již nepustil, ovšem strávil jsem u něj vcelku příjemné dvě hodinky. ()

artuš

Nesmislná honba za klíčem,který vede dalšímu klíči. Občas i úsměvné situace .dobrý dabing. jinak děj nic moc. Nicolas Cage sice moc nevyniká,ale archeologa, se špatnou pověstí, hraje výborně. ()

cyright

Nemám rád hloupé filmy. A tohle je prvoplánově stupidní, od začátku do konce. A to tak, že pořádně. No dobře, co bychom také čekali. Jenže ono je to bez atmosféry, chybí tomu charisma. To už se překousává hůře. Cage prostě neumí hrát. Žádné překvapení. Nehraje ovšem ani nikdo jiný. To už se mi překousávat nechce. Nějaký klad? Pokud hledáte nenáročnou televizní zábavu na deštivé nedělení odpoledne, asi budete spokojeni. ()

Co nového připravuje režisér Guy Ritchie?

Co nového připravuje režisér Guy Ritchie?

19.01.2024

Britský režisér Guy Ritchie (Gentlemani, Rozhněvaný muž) v posledních letech nabral velmi zdatné tvůrčí tempo. Zatímco v loňském roce stihl představit v kinech akční komedii Operace Fortune: Ruse de… (více)

Zemřel Christopher Plummer

Zemřel Christopher Plummer

05.02.2021

Vrcholný Nicolas Cage

Vrcholný Nicolas Cage

17.11.2019

Kdy uvidíme páté Piráty z Karibiku?

Kdy uvidíme páté Piráty z Karibiku?

22.06.2014

Legendární producent Jerry Bruckheimer (Mizerové, Skála) už nedělá primárně pro studio Disney. Po několika finančních zklamáních (Princ z Persie, Čarodějův učeň, Osamělý jezdec) mu nebyla obnovena… (více)