Benjamin Franklin Gates (Nicolas Cage) obětoval celý život hledání bájného pokladu řádu Templářů, za kterým se bezúspěšně honilo už šest generací jeho předků. Konečně našel potřebnou indícii k jeho nalezení. Bohužel o ní ví i jeho nesmiřitelný nepřítel (Sean Bean), který má na poklad také spadeno. A tak začíná ten pravý hon, ve kterém zvítězí ten, kdo poklad najde dřív a navíc rozšifruje správný klíč. Která strana nakonec zvítězí? A existuje poklad vůbec? (Warner Home Video CZ)

e-pilot

Trochu akční, trochu komediální, trochu ukecaná oddechovka pro celou rodinu. Douška, Ministerstvo zdravotnictví varuje: Shlédnutí pokračování nazvaného "Lovci pokladů - Kniha tajemství" u vás může vyvolat žaludeční potíže. ()

Bohi

Velice povedený film na motiv Indiana Jonese podle mě snad i lepší.Ani jednou jsem se v průběhu filmu nenudil neustále nějaká akce kterou doplňuje i zábavnou formou Justin Bartha. Jediné co mě tak trochu zklamalo bylo to že konec byl tak nějak ošizen. ()

Tomulka

Když jsem se na to díval poprvé hrozně jsem se na to tešil, velmi se mi líbí hledání pokladů.Záhady, mystická místa, různé pasti atd. Jenomže to jsem netušil, že film produkuje Walt Disney a že se jen spletli a natočili místo kresleného filmu , film hraný. A tak po strašném sklamání jsem si dal delší dobu pauzu a koukal jsem se na to znova. Bohůžel fkat je to tak špatné.Žádný důstojný protivník, žádná mystika, otřepané fráze, hrozné dialogy opravdu , ale opravdu zbytečné moralizování, hlavní hrdina nemá vlastně žádné překážky na cestě za pokladem. Tak trošku si říkám zda vodítka k pokladu nebyly zbytečný. Gates (aspoň mně to tak přišlo) věděl všechno dopředu a imbicie mu jen potvrdili jeho teorii. Tenhle film rozhodně nedělá dobré jméno filmům s poklady. Diane Kruger moc hezká a celkem dobře zahrála také Harvey Keitela a Christophera Plummera no a John Voight zahráli ( i přes malý prostor) obstojně, ale ostatní hrůza hrůz- Cage mi přišel jak na drogách a jeho kolega byl jako (no raději no coment). Konec :) ()

schnegy

Prekvapivo dobrý film, ktorý ma chytil aj napriek tomu, že podobné pátrania po pokladoch sú už tisíckrát prepracované. Nebol to žiaden slabý "čajíček" ako som očakávala. A N. Cage bol vcelku uveriteľný (aj keď ho nemám veľmi rada, v tejto úlohe sa mi páčil). Samozrejme, nepremyslených vecí (či už logicky alebo jednoducho historicky) a klišoidných žánrových situácií bolo viacero, jednoducho mi to neprekážalo. Takýto film si viem predstaviť ako príjemnú oddychovku na večer. ()

Spike86

Zajímavý námět, ucházející hudební doprovod, scénář, který se tváří, že čerpá z historických souvislostí a občas zmiňuje nějaké reálie, ale obsahuje místy nesmysly, což se dá s trochou vůle přehlédnout, protože je to docela zábavné. Bohužel se objeví i chyby takového typu, že se dostanou do místnosti, kde stovky let nikdo nebyl a ony tam už hoří pochodně. Aspoň na to by si filmaři mohli dát pozor. 65% ()

Sherman.X

Viděl jsem Laru Croft, viděl jsem Indiana Jonese, dokonce i humornějšího Flynna Carsena a další, ale z dobrodružných honů za poklady jsou Lovci pokladů nejlepší. Souhlasím s Enšpíglem ohledně zdejších všeználků, ale tak každý má rád něco a já bych zase určitě sepsul jejich nejoblíbenější černobílé němé filmy s dvěma postavami. Skvělá hudba, vynikající atmosféra, herci kteří jsou hlavní hybnou silou snímku, a opakování, kterých jsem si pár užil a ještě za život jistě užiju. Český dabing podařený. ()

Ladas6

Opět musím na začátek komentáře upozornit, že v případě tohoto filmu je můj názor zcela neobjektivní. Je-li totiž film o hledání čehokoli starobylého, rázem má u mě film 3* (až na výjimky). Být lovcem pokladů (úspěšným) by chtěl být snad každý a mě se to týká dvojnásob! Bohužel mě nikdy nebavil dějepis, a proto můj sen o archeologii a hledání pokladů zůstává opravdu jen snem :-) Ale abych se dostal k filmu... Dle mého názoru svižně natočené, vtipné, s výbornými herci - hlavně Bean a Bartha mě zaujali. Cage jsem nikdy moc nemusel, ale tady mi nevadí ani on. Zajímavý je úplný závěr, který nás všechny vlastně navádí k tomu, abychom upláceli, protože když máš dost pěněz, tak to prostě jde, i kdybys ukradl třeba Deklaraci nezávislosti! Až na tento "detail" mi však nic ve filmu nechybělo, a proto dávam 5*. ()

camomilla

Hledacky pokladu mam rada a tahle se povedla, proto s radosti davam nadprumer, i kdyz to v druhe polovine trosku ztracelo dech. Ocenuju, ze film neni zamotany do nekolika linii a klicu ke klicum a jednotlive kroky jsou jasne propojene. Sean Bean mi jako zaporak pripadal trosku mekkota, Nicolas potesil. Podle me mu tohle sedne vic nez tvrdaci s psima ocima. ()

miky222

Zdejší hodnocení opravdu nechápu! Tento skvělý film se skvělým obsazením a skvělým dějem tady všichni rozdrtíte pitomosta o tom jak je to nudný a nic see tam neděje. No tak prostě ten film není tak akční jak bývá u filmů z NC běžné. A víte co, je mi to vlastně jedno, já ten film zbožňuju. 95% ()

ricky4

Dříve jsem tento film opravdu zbožňoval, dnes se na něj dívám trochu jinak. Scénář je absolutně nereálný, ačkoli si v celém filmu představitelé hrají na to, že něco podobného je možné (nebo dokonce pravděpodobné). Líbily se mi výkony Cage i Voighta, dodávali filmu šmrnc (hlavně vtípky Voighta). Jediná výtka, směřující k hlavní postavě- jeho prostřední jméno by nemělo být Franklin, ale Wikipedie... Ví naprosto všechno, jeho mozek by se mi vážně hodil. Kvalitní hudba. Jen škoda natočení druhého pokračování, bez něj by se na film spousta lidí koukala trochu jinak... 75 % ()

Anorak

Kdysi hodně, hodně dávno mě jeden pošetilec v putice tři hodiny přesvědčoval, že Cage je herec par excellence a ten pošetilec byl tak sugestivní, že mi honba za kouskem Nicolasova umění vydržela až do dnešních dní. Tímto to ale končí a je na čase rozvázat poměr, ať už byl jakýkoliv. Už jsem toho viděl dost. Pan Cage, ne že by se nesnažil, se nikdy neměl stát hercem, protože jeho prázdný výraz, asi díky jeho rozmazaně pomněnkovým očím a pokřivený, křečovitý úsměv prostě diváka mého ražení nepřesvědčí. Stejné je to i s Lovci pokladů. Spíš bych si v roli Franklina uměl představit statického Krobota, který excelentně odexistoval scénu se ztracenými podšálky. Franklin ve filmu trpí přemrštěně vyvinutou dedukcí, která mi připomněla hru Polda, kdy hráč musel přijít na to, že musí do kokosu nasypat PRDOPEČ, kokos následně vložit do útrob mrtvé opice a tu pak hodit do moře, kde už brousil hladový žralok. Hlavní padouch Sean Bean je spíš hrozně otravný, než cokoliv jiného. Otec Franklina Voight je figurka zlámaná do konceptu celého příběhu. Oproti zoufalému provedení je ale scénář celkem dobrý a i jsem měl pocit, že se dílko snaží v průběhu trochu odrazit od absolutního dna. Dvě hvězdy za skvěle provedený artefakt v podobě fajfky a za ne úplně blbý scénář. ()

Sansnom70

Nicolase Cageho mám rád i když v některých filmech ho zrovna nemusím. Film s ním, musí mít náboj, napětí, akci, střílení. Ve vážných rolích to není on. Filmy s touto tématikou, kde stíhá jedna záhada druhou, kde člověk do poslední chvilky neví co se stane, to je to co tomuto filmu nechybí a můžete se na tento film dívat pořád doikola a pořád tam najdete něco nového a to i do sekce chyb ve filmu. Já tento film určitě doporučuji. ()

NeOn1702

Tento film jsem nejedenou označil za svůj nejoblíbenější. Samozřejmě že jsou kvalitnější filmy s originálnějším námětem, ale tenhle na mě zvláštním způsobem působil fakt parádně. Nicolas Cage hraje jednu ze svých nejlepších rolí, která naplno odráží jeho image. Nejoblíbenější postavou ve filmu je pro mě ale nedoceněný parťák Riley (Justin Bartha). Lovce pokladů jsem viděl několikrát a vždycky se hrozně těším, až budou krást deklaraci, to je nejlepší část celého filmu. Celkově to je vážně pecka. ()

stalkicz

Velmi silne tri hvezdy. Film je sice obcas hloupy, ale na poli treasure hunt filmu, patri k tem nejlepsim. A takovych filmu neni nikdy dost. ()

kodwin

Trochu hodně komplikované, trochu hodně kopírka Indiany, ale přesto celkem koukatelné. Slabší trojka, která neurazí ani nenadchne. Milovníci dobrodružných konspirací Lovce pokladů zřejmě ocení, zbytek u toho může aspoň usínat po nedělním obědě. Opravdu strašidelný dabing Kruger! ()

Co nového připravuje režisér Guy Ritchie?

Co nového připravuje režisér Guy Ritchie?

19.01.2024

Britský režisér Guy Ritchie (Gentlemani, Rozhněvaný muž) v posledních letech nabral velmi zdatné tvůrčí tempo. Zatímco v loňském roce stihl představit v kinech akční komedii Operace Fortune: Ruse de… (více)

Zemřel Christopher Plummer

Zemřel Christopher Plummer

05.02.2021

Vrcholný Nicolas Cage

Vrcholný Nicolas Cage

17.11.2019

Kdy uvidíme páté Piráty z Karibiku?

Kdy uvidíme páté Piráty z Karibiku?

22.06.2014

Legendární producent Jerry Bruckheimer (Mizerové, Skála) už nedělá primárně pro studio Disney. Po několika finančních zklamáních (Princ z Persie, Čarodějův učeň, Osamělý jezdec) mu nebyla obnovena… (více)