Od tragických událostí ve Woodsboro uplynuly dva roky. Sidney Prescottová a Randy Meeks, nyní studenti Windsor College, se pokoušejí dát si své životy do pořádku. Cotton Weary je na svobodě a snaží se ze svého nešťastného uvěznění profitovat. Gale Weathersová napsala bestseller Woodsborské vraždy, který se stal předlohou pro film Bodnutí s Tori Spellingovou v hlavní roli Sidney. S blížící se premiérou filmu začíná koloběh smrti nanovo. Dewey Riley okamžitě přilétá z městečka Woodsboro, aby se pokusil ochránit Sidney, svou "náhradní sestru". V tomto pokračování slavného hororu z roku 1997 se však zužuje okruh podezřelých pouze s narůstajícím počtem mrtvol! (HBO Europe)

Motinski

Zaujímavé ako efektne si film uťahuje z filmových pokračovaní a pritom spĺňa snáď všetky normy aké dvojky mávajú. Vreskot 2 nie je zlý, to treba povedať, no nečakajte nič čo by vystúpilo z tieňa prvého dielu. Ide o čistú recykláciu, iba s inými vedľajšími postavami. Bohužiaľ ani jedna z nich nie je zaujímavá, skôr sú len do počtu, väčšinu času sú trápne a hrajú ich zlí herci. (hlavne nový priateľ hlavnej postavy pôsobí ako keby ani nebol herec). Účelová naivnosť a hra s hororovými stereotypmi nefunguje tak ako minule, príbeh najviac ťahajú navrátilci (Campbell, Cox, Arquette) a záver prekvapil ale prišiel mi na smiech a zbytočne naťahovaný. Pár zapamätatelnych scén bolo, stále je to ešte zábavné, no už nejde úplne o horor a pocity strachu sú minimálne. Nudiť sa ale nebudete ()

Sfinkter

Scream se i ve druhém pokračování drží nad vodou, od začátku nasazuje komediální tempo, aby ke konci opět přešel více do strašidelné roviny. Všichni zemřou a adeptů na vraha je velmi málo, takže váš tip s velkou pravděpodobností vyjde - což je velké minus. Staré tváře však nezklamaly a po zhlédnutí trojiky se budu těšit na letošní Cravenův návrat - Scream 4. ()

JimmyII

Nečekaně solidní pokračování, které se vyrovná, ne-li překoná původní díl. Za mě geniální prostředí filmové školy a dalšího nerdovství, spolu s popkulturním boomem kolem filmu Stab, povyšuje celou meta úroveň filmu, kterou nastínila už jednička. Zde je vše dovedeno k dokonalosti, nadsázka je ukočírovanější než v prvním díle, vrah taky dává kupodivu i nějakou logiku, takže velká spokojenost. ()

Lachtaan

Mysteriózní je na tomto filmu jen to, jak se k němu dostala tak šíleně vysoká procenta. To i jedna z nejznámějších filmových parodií Scary Movie, která tuto sérii hodně zviditelnila, se dá brát jako větší horor než tahle fraška. ()

BROKEN_

Vydařené pokračování, které doplácí na to, že jde o pokračování skvělého prvního dílu. Některé věci se opakují, ale pořád to dobře funguje. Každopádně nevěřil jsem, že to řeknu, ale moje nejoblíbenější postavy jsou Dewey a Gale, především u Gale jsem to během prvního dílu nečekal, že bych si ji tak oblíbil. Bohužel můj oblíbenec Randy moc dlouho nevydržel :(. Atmosféra stejně povedená jako u jedničky. Jenže u jedničky tomu ještě dopomáhal fakt, že jste nevěděli kdo je vrah. Jednička si s tím pohrávala výborně, nebyli jste si jistí kdo je vrah. Před finále druhého dílu jsem měl tušení, že to bude jedna postava, která se na obrazovce nějakou dobu neobjevila. A světe div se, ona to ta postava vážně byla. Plus parťák té dané postavy, byl pro mě výsměch. Ale jinak jsem spoko, tahle série mě baví. Wes Craven umí. :) ()

anli

Velmi slušné tržby jedničky nenechali nikoho na pochybách,že Wes Craven bude podruhé vřískat.Film prakticky ve všem kopíruje jedničku a v parodování sebe sama jí ještě překonává,jinak nic nového pod sluncem i pro diváka.Na neve Campbell i Courteney Cox je stále radost se dívat i když zápletka jako taková je sotva průměrná.Přibylo krve a mrtvých(u dvojek klasika),trochu uvadla atmosféra a taky mírně přepísknutá je délka filmu.U mě takřka průměrných 55%. ()

lennyd

Sidney (Neve Campbell) opustila své rodné město, a snaží se zapomenout, co se jí a jejím přátelům před dvěma roky stalo. Jenže vzpomínky jí velmi živě osvěží film, který - inspirován příběhem z jejího rodného města - jde právě do kin, ale hlavně záhadný vrah, který se snaží vrahy z Woodsboro napodobit... Na celém filmu mne ze všeho nejvíc bavila právě úvodní scéna, kdy je v kině v rámci vstupenky rozdána všem divákům maska vraha z Woodsboro a napodobenina nože, čehož vrah chytře využije a vybere si kino jako své první působiště. Pak už to bylo o chlup horší, protože film jde ve stejných kolejích jako jednička, a nových nápadů je zde jako šafránu. Ale i přesto Wes Craven umí udržet divákovu pozornost - za vydatné pomoci kvalitního hereckého obsazení (v menších rolích se zde objeví třeba i Heather Graham či Tori Spelling), potěšil jako vždy Liev Schreiber. Co mi ale vadilo ze všeho nejvíce byla ukradená hudba Hanse Zimmera z Broken Arrow - jeden z mých nejoblíbenějších soundtracků... ()

noriaki

Větší, uřvanější, campovější, víc meta a větší blbost. Dvojka zcela respektuje pravidla druhých dílů, jak je pro nechápavé shrnula třída přemoudřelých středoškoláků. Wes Craven v jedničce natočil horor o horech, a dvojka je rovnou hororový film o hororovém filmu inspirovaném hororem o hororech. Herci hrají herce, kteří hrají postavy hrané jinými herci. Odtud dál to začíná být drobínek nepřehledné. Občas se to Cravenovi vymklo z rukou - hlavně v mimózním závěru, občas překonal sám sebe. Na jedničku dvojka nemá, ale to ostatně málokdy, jak sám režisér výstižně shrnul. ()

swe

Že je to stupidní teenagerská vyvražďovačka? Ano je, nicméně mordy jsou drsné, atmosféra by se dala krájet a hrůzostrašnější masku si nedovedu představit. Kvůli tomuhle hororu jsem prožil nejhorší noc svého života. P.S. Vyhrožování po telefonu již nikdy nebude jako dřív.... ()

Tereza666

Nechce se mi věřit, že tohle je pokračování Scream. Hrozné, nudné, trapné a děsně dětinské. Dávám pouze 1* za Timothyho. ()

yeniczek

Udělat si legraci z vlastního prvníhu dílu? Proč ne. Ws Craven s tím popral poměrně slušně, jen závěrečný twist byl vycucaný z prstu. 5/10 ()

JohnSmith

Hodně slušné pokračování jedničky, sice je to zase dokola, ale je to zábavné. Vtipné je, jak studenti debatují o tom, zda jsou filmová pokračování vždy průšvihem nebo ne. ()

lykan9

Pokračování jakéhokoliv filmu ač je velmi dobré, tak nedosahuje kvalit prvního filmu. Vřískotu se však podařilo si udržet kvalitu na nejvyšší úrovni. Mohu vytknout opravdu jen jednu chybu. V prvním filmu jsem miloval všechny postavy a jejich představitelům se podařilo je zahrát velmi charismaticky, ač už šlo o klaďase nebo záporáky. Ve dvojce se jim to podařilo také až na jednu výjimku, která doslova vyčnívá svým hereckým neumětelstvím a tím je Jerry O´Connell. On byl tak příšerným, že jsem se každou minutu modlil, aby ho už sejmuli. ()

Zemřel herec David Warner

Zemřel herec David Warner