Million Dollar Baby

• USA Million Dollar Baby (více)

Mladá žena Maggie Fitzgeraldová osloví trenéra boxu Frankieho, aby ji trénoval. Když jí odmítne s tím, že holky netrénuje, tak začne chodit do jeho boxovací tělocvičny, o kterou se stará bývalý boxer Eddie. Maggie je velmi chudá a pokorná, každé ráno chodí běhat, celý den pracuje jako servírka a večer chodí boxovat do tělocvičny, kde jí Eddie občas poradí, jak se zlepšit. Frankie je naštvaný, nic se mu nedaří, žije sám, jeho dcera s ním nemluví a tělocvična je prodělečná. Když od něho odejde nadaný boxer, tak se rozhodne dát vytrvalé Maggie pár tréninků. Maggie poslouchá všechny rady a hodně se zlepší. Když je připravená na zápas, tak jí Frankie přehodí manažerovi. Frankie sleduje zápas Maggie se zkušenou boxerkou, a když vidí, že jí manažer neporadí, tak si přetáhne Maggie k sobě a slíbí jí, že už jí neopustí. Frankie je bručoun, ale ve své práci patří k nejlepším a dovede tvrdohlavou Maggie k vítězství. Maggie nepřestává dřít, začnou chodit na zápasy, ve kterých knokautuje všechny soupeřky v prvním kole. Když už nemá s kým soupeřit, tak ji Frankie posune o váhovou třídu výš. V boxu je velmi dobrá, ale neumí si chránit obličej. Frankie má o ni strach, a tak odmítá nabídky na box se silnými soupeřkami, aby nepřišla k úrazu... Frankie se rozhodne vzít Maggie na zápas do Anglie, kde vyhraje. Po zápasech v Paříži, Bruselu aAmsterdamu se vrátí do USA jako slavná boxerka. Maggie dostává další nabídku na zápas o titul, Maggie za vydělané peníze koupí dům své matce, která se o ní nezajímá. Matka je naštvaná, že jí kvůli domu přestane sociálka posílat dávky, a tak jí Maggie bude muset začít posílat víc peněz. Matka ji neocení, stydí se za její práci a Maggie to moc mrzí... (TV Prima)

ic

Celý film jakoby se dělil na 2 části... to před a po tragédii, která Maggiin potká. K dramatické až žántové změně filmu dojde, po oné tragédii... tak to i v životě bývá, ale poté mě napadá, která část filmu ho charakterizuje lépe? Řekl bych, že právě ta druhá dojemná část, protože kdo se chce dívat na to jak se perou holky si na své moc nepříjde... takový film by tohoto hodnocení nedosáhl. Určitě jde spíše o prezentaci toho životního převratu. To poslední co bych chtěl je prozrazovat děj dopředu, ale u tohoto filmu tedy aspoň podle mě o ten box ženskejch ani tak nejde. ()

danecek24

62. Zlatý Glóbus za rok 2004 - cena (2) - *Nejlepší herečka (drama) - Hilary Swank, *Nejlepší režie - Clint Eastwood + nominace (3) - Nejlepší film (drama), Nejlepší herec ve vedlejší roli - Morgan Freeman, Nejlepší hudba - Clint Eastwood ()

Laputa

Myslím, že Clint Eastwood je jeden z nejlepších herců a režisérů vůbec. Jeho filmy totiž nemusí mít super slavné herce ( kromě jeho ) ani efekty za miliony. Jeho filmy mají totiž skutečnou poutavost nezaloženou na iluzi. Tento snímek zachycuje strasti bojových sportů a nelehkost jejich provádění. Člověk si neuvědomuje, že sportovci jsou obyčejní lidé, co ze sebe vydávají věci neobyčejné ( nadlidské ) také ukazuje, že kromě mistru jsou to lidé chudí a nežijí si žádném případě v přepychu. Skvělý film. ()

kvasiva

Film staví na strašně silném a emotivním základu. Příběh, který nám je vyprávěn, plyne tak nějak sám od sebe a nám ani nepřijde, že film má přes 2 hodiny. Trio hlavních hrdinů zahrálo své role naprosto skvěle. Bohužel u mě toto všecko na plný počet v hodnocení stačit nebude. Dávám silnější 4* ()

necisty

Právem patří takhle nahoru. Neuvěřitelné skutečné záběry a neobvyklý děj, kdy to zdaleka nekončí tak jak si myslíte. ()

pakobylka

Poměrně přímočarý ... a taky nesmlouvavý příběh. Není ochotný přistoupit na žádné vaše návrhy a podmínky - vystačí si s vlastními. Jeho úkroky stranou jsou téměř nepostřehnutelné - pokud nesouvisejí s výukou boxu. Je rozčísnutý vedví ... zlomkem vteřiny, který definitivně změní realitu. Projevuje se uměřeně - v každé situaci, ale jeho vnitřní bolest je téměř hmatatelná. Přesto se slituje až tenkrát, když je zatlačený do kouta ... když mu snad už ani nezbývá jiné východisko. Co ještě dodat ? Snad jen ... nemám ráda box. Pokládám ho za příliš násilnický a hrubý na to, abych ho mohla nazývat sportem. A už vůbec nemám ráda, když se mezi sebou mlátí krásné holky, namísto aby hledaly nějaké pozitivnější a méně rizikové životní sny (chlapi ať si klidně dají po hubě, když je to baví). Neboť kdo hledá, najde. Nicméně - to všechno dohromady nevylučuje můj kladný vztah k některým boxerským filmům. Protože nebývají jen o boxu. ()

emo

Geniálny film ktorým Eastwood dokázal, že ešte stále mu idú filmy hodné Oscara.(Tajomnú rieku nepovažujem sa seriózny pokus...) Keď som sa naňho chystal a v podstate aj v celej prvej polovici som mal pocit, že pozerám ďalšiu variáciu Rockyho. Druhá polovica filmu ma jednoznačne vyviedla z omylu. Strhujúci emotívny príbeh, krásna minimalistická réžia, jedny z najlepších hereckých výkonov aké som kedy videl... BRAVO, Maestro! ()

Biggy

Osobně jsem si moc oblíbil filmy Clinta Eastwooda a tento mě velmi příjemně překvapil. Je to typický příklad toho, že staří herci a režiséři jestě nejsou zralí na důchod, ale zkušenost je dělá nejlepšími z nejlepších. V budoucnosti už takových umělců mnoho nebude. ()

Ruuzha

Clint Eastwood se v posledním letech předvádí v plné parádě, nejen jako skvělý herec, ale i brilantní režisér. Příběh ženy, které si jde tvrdě za svým cílem a bojuje až do posledního dechu nenachá jedno oko suché. Výběr Hillary Swank do hlavní role byl to nejlepší co mohli filmaři pro tento film udělat. ()

c.tucker

Super počum, Clint zase válí, utvoří drama ze sportovního prostředí při jehož sledování se vám tají deh, ale na mě to až zas tak nezapůsobilo. Hilary exceluje, Clint to má vše srovnané v hlavě i jinde, ale já nevím. ()

fashion

Clint Eastwood má cit pre sfilmovanie, čo najlepších drám, aké som kedy videla. Hilary Swank tu bola jednoznačne najlepšia, toľko pokory - klobúk dole. Veľmi smutný film z ešte smutnejším koncom. ()

DominikV

Box moc nemusím jak ve filmu (s vyjímkou Rockyho) tak ve skutečnosti. FIlm jsem viděl asi až půl roku po udílení Oscarů. Než jsem zapnul play na svém přehrávači, bral jsem film trochu s odstupem. Postupem času, jak Hilary dávala všem soupeřkám na frňák, jsem se začínal bavit čím dál tím více. A nakonec přišel uslzený záver. ()

mortak

Jistě by se scénaři dala vytýkat určitá dávka schématičnosti (starý muž s traumatem, dívka z nejnižších vrstev - white trash - trénující jako tygr a rvoucí se za svůj sen, zkušeností a věkem zmoudřelý černoch), jenže herci a režisér dokázali těm postavám vdechnout tolik života, že s nimi po celý film dýcháte a prožíváte jejich radost, vztek, bolest i smíření. A to je v umění vzácný úkaz. ()

campix

Clint Eastwood je vynikající herec a především režisér. I v jeho požehnaném věku umí stále překvapovat a něčím oslňovat. Million Dollar Baby je podle mě jeho nejlepším filmem co jsem zatím viděl. Herecky nemám šanci něco vytknout. O Clintovi a Freemanovi se nedá absolutně ani chvilku pochybovat, to jsou herecká esa a Hilary Swank ztvárnila Maggie naprosto dokonale. Příběh má samozřejmě svoji sílu a hloubku a přestože se jedná o drama, je dostatečně poutavý akorát na to, aby jste se bavili plných 132 min. Clinte bravo. ()

WolfR

Velké sportovní drama, které se nedrží klasického schématu obyčejných sportovních filmů, ale které vás překvapí. Překvapí tak, až i slzička snad ukápne. Výborně napsané dílo a osobitě zrežírované Clintem Eastwoodem, který si i střihl jednu ze tří hlavních rolí. Výborně ho doplnila i Hilary Swank a Morgan Freeman. Všichni tři podali výjimečné výkony a díky nim by se Million Dollar Baby dalo označit jako charakterní atmosférické drama doplněné sportovní dějovou linkou. Vynikající film, 5 hvězd. ()

Šimpy

Je mi strašně líto, že nemůžu Clintu Eastwoodovi dát 5 hvězdiček, ale u tohohle filmu jsem musel uvažovat i o třech. A to ze dvou důvodů, které musím zmínit a tak budu trošku SPOLIERovat. Zaprvé, už po 92 minutách, po té, co dostane nakládačku od té němky, mi bylo absolutně jasné, jak celý film skončí a musel jsem na to další půlhodinu čekat a v tom čekání mi přišlo, jako by byl celý film přímočaře vystavěn získat oscary. Zadruhé, kdyby byl film vystaven tak, že dvě hodinu budu fandit hrdince, která bude bojovat, snažit se a prohrávat, ale nevzdá se a nakonec, když začne vítězit, se stane to, co se stane a dořeší se to za pět minut. To by mě posadilo na zadek mnohem víc, stejně jako závěr Gran Torina nebo Dokonalý svět. ()

KajusaK

Dokonalé drama o boxu. Clint Eastwood je výborný režisér i herec. Hilary Swank ztvárnila roli dokonale. 5* silný film který zůstane dlouho v paměti. ()

TomPrusik1

Co si budeme povídat, Eastwood je prostě borec. Starý Borec, který stále točí skvělé filmy a Million Dollar Baby je toho důkazem. Dokázal natočit dojemný a úžasný snímek o boxu, který dostane snad každého diváka, i když třeba není úplný fanda boxu (třeba já). Je to smutný příběh o holce, která si šla za svým snem a vůbec to neměla v životě lehké. A pak přijde tem tragický moment, u kterého vám (jako mně) spadne čelist dolů, musíte stopnout film a hledat jí na podlaze. A když jí konečně najdete nestačíte se divit, co se děje dál a po skočení tohoto filmu o něm ještě nějakou dobu přemýšlíte. Život je sviňa. A to právě Eastwood zvládl zfilmovat na výbornou. Velké sousto si ukousla Hilary Swank, ale spořádala se s ním skvěle a i právem za tuto roli dostala Oskara. Ostatně všichni zlatí panďuláci byli uděleni právem. Co dodat, je to prostě úžasný film a asi zatím nejlepší sportovní film, co jsem viděl. Pokud jste film donedávna neviděli jako já, tak hned tu chybu napravte. 90% ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

26.05.2006

Eastwood dobyje japonský ostrov

Eastwood dobyje japonský ostrov

07.07.2005

Po komornej, Oscarmi ovešanej boxérskej dráme Million Dollar Baby sa Clint Eastwood vrhne na nakrúcanie snímky FLAGS OF OUR FATHERS. Pôjde o vojnovú drámu podľa knihy Jamesa Bradleyho, ktorú pre… (více)