Million Dollar Baby

• USA Million Dollar Baby (více)

Mladá žena Maggie Fitzgeraldová osloví trenéra boxu Frankieho, aby ji trénoval. Když jí odmítne s tím, že holky netrénuje, tak začne chodit do jeho boxovací tělocvičny, o kterou se stará bývalý boxer Eddie. Maggie je velmi chudá a pokorná, každé ráno chodí běhat, celý den pracuje jako servírka a večer chodí boxovat do tělocvičny, kde jí Eddie občas poradí, jak se zlepšit. Frankie je naštvaný, nic se mu nedaří, žije sám, jeho dcera s ním nemluví a tělocvična je prodělečná. Když od něho odejde nadaný boxer, tak se rozhodne dát vytrvalé Maggie pár tréninků. Maggie poslouchá všechny rady a hodně se zlepší. Když je připravená na zápas, tak jí Frankie přehodí manažerovi. Frankie sleduje zápas Maggie se zkušenou boxerkou, a když vidí, že jí manažer neporadí, tak si přetáhne Maggie k sobě a slíbí jí, že už jí neopustí. Frankie je bručoun, ale ve své práci patří k nejlepším a dovede tvrdohlavou Maggie k vítězství. Maggie nepřestává dřít, začnou chodit na zápasy, ve kterých knokautuje všechny soupeřky v prvním kole. Když už nemá s kým soupeřit, tak ji Frankie posune o váhovou třídu výš. V boxu je velmi dobrá, ale neumí si chránit obličej. Frankie má o ni strach, a tak odmítá nabídky na box se silnými soupeřkami, aby nepřišla k úrazu... Frankie se rozhodne vzít Maggie na zápas do Anglie, kde vyhraje. Po zápasech v Paříži, Bruselu aAmsterdamu se vrátí do USA jako slavná boxerka. Maggie dostává další nabídku na zápas o titul, Maggie za vydělané peníze koupí dům své matce, která se o ní nezajímá. Matka je naštvaná, že jí kvůli domu přestane sociálka posílat dávky, a tak jí Maggie bude muset začít posílat víc peněz. Matka ji neocení, stydí se za její práci a Maggie to moc mrzí... (TV Prima)

Tomyš

Mno, film se mi moc líbil, aby bylo jasno. Clint Eastwood je naprosto příšernej herec, ale v každém filmu si na něj velice rychle zvyknu ;-) Budování vztahu mezi Hilary a Clintem mě osobně nepřesvědčilo, ale styl vyprávění se mi moc líbí. Nenudí mě a to je důležité. Důležité také je, že v polovině nebo na konci druhé třetiny filmu se to promění v něco, co tu prostě nebývá tak často (jakkoli jsem čekal film ve stylu Rockyho), a za to patří má čtvrtá hvězda navíc. Morgan Freeman, jako obvykle, dokonalý. ()

Kroupa

I když jsem na to koukal s pomocí naprosto hroznejch titulků, stálo to za tu námahu, protože Hilary Swank tu přímo exceluje, stejně jako Eastwood (jako herec i režisér). Přesvědčil jsem se sice, že už moc nemusím Morgana Freemana (podivné, ale je to tak), který se tu konečně dočkal svojí sošky (z hlavní trojice byl zatím jediný, kdo ji neměl). Konec, přestože možná nekonceptuální a dost dlouhý, stejně jako očekávatelný, byl přesto zajímavý a velmi vkusný, což u tohohle druhu konců nebývá pohříchu pravidlem. ()

thunnus

Jednoznačně jedno z nejlepších dramat, jaká jsem viděl. Herci jsou skvělí, zejména Morgan Freeman se překonává, kamera taky v pohodě. Film má dvě půlky, první jakžtakž optimistickou a druhou na téma eutanázie. Film tak dostává vyšší rámec a můžu směle říct, že mě tímto obsahem zaujal mnohem více než chladný Scorseseho letec. ()

Phillo

Nádherný film o tom, o čom je asi väčšina filmov. Film ktorý má s Rockym spoločné asi len tie boxerské rukavice je ódou na všetkých nezlomných ľudí a im podobným. Námet, ktorý hneď nudí. No tento by však nesmel režírovať Clint Eastwood a mať pod taktovkou také esá. Million Dollar Baby je síce predvídateľný, ale svojim spôsobom nádherný a v danom žánri jedinečný. Nádherná irónia spájajúca sa s vážnosťou príbehu. Aj takéto filmy občas vyhrávajú a aj tu je Oscar viac menej zaslúžený. Film, ktorý sa dá pozrieť aj viac krát a vďaka nenásilnosti sa vám dostane pod kožu a vy budete aspoň na chvíľu radi, že nemusíte ležať v nemocnici s preležaninami. 85% ()

no2

10/10 - Při prvním zhlédnutí zažijete šok. Tak tohle jste nečekali! Nápad rozdělit film na dvě obsahově odlišné části je jednoduchý, ale docela originální a zabírá to na všechny - na fanoušky "boxerských" filmů, i na ty, kdo očekávají od filmu něco víc. Při dalších zhlédnutích už hledáte chyby, ale paradoxně nacházíte více kladů - scénář, režie, herecké výkony... Tohle Eastwood promyslel moc dobře a zaslouží za to plný počet bodů. ()

Suchinnen

Zajímavé. Jak to, že tyhle klišé, ze kterých se mi normálně dělá špatně jsem těm hlavním třem tak snadno uvěřil? Eastwood je zkrátka Pan filmař! ()

lili6

Je to film který mě naprosto pohltil. Od začátku až do konce jsem se neodpoutala od obrazovky. Film, který mě takto upoutá a u kterého na konci uronim nějakou tu slzu bych nazvala grandiózní. Toto drama útočí na city plnou vahou. Hilary byla úchvatná, až mi bylo líto, že její postava takto skončila. Celou hereckou harmonii Clinta a Hilary něžně podbarvovala herecká účast Morgana Freemena. Úchvatné – 90% ()

Simgal

Tak tento film mě zasáhl o dost víc, než jsem čekal. Ze začátku jsem si říkal, že to bude jen nějaký "Rocky v sukni", ale postupně se z toho vyklubal naprosto dechberoucí zážitek. ()

neneka

Clintu Eastwoodovi ta jeho režisérská židlička padne jak ulitá. Výběr scénářů, herců, nálady filmů, způsob natočení: obdivuhodný! ()

tom.cube

Film, který má všechno, co by měl skutečně velký film mít. Film, na který se jen tak nezapomíná. Co dodat, Clint mě dostal do kolen... ()

Gulde

Tak trochu hlouběji a mnohem propracovaněji pojatý "remake" Rockyho, ktery mne docela zaskočil, překvapil, a vlastně i šokoval. ()

MIKESTEIN

Ja som si celí film myslel že to bude o ludskom zaprení. To bolo o všetkom. Bolo to tak smutné až ma zabolelo srdce. Frankie Dunn je svojou jeseňou života velmi smutne odtrhnutý od boxu a som presvečený že jeho čas vypršal práve pri pusynkách s polevou v bare ,ktorý si na počesť Maggie Fitzgerald kúpil. Predstava čím všetkým si ako starec prešiel a kolko horkých zážitkou mu pripravil jeho trénerský job je priam smutné. Jeho nikdy neuskutočnené stretnutie so svojou dcérou tomu nijak nepridalo. Mám pocit že aj vdaka tomu sa tak zblížil s Maggie-videl v nej svoju stratenú dcéru. Clint Eastwood vložil ako vždy všetko čo v sebe mal aby spolu s Hilary Swank vytvoril melancholické dielo o životných víťazstvách a prehrách. Morgen Freeman tomu dodal svoju charizmu a ako priatel Frankieho Dunna mi svojou hereckou vlohou vybil dych (koniec koncou ako všetký hlavné postavy). Režisér ukázal svoju tvár :) Nikto iný nedokáže točiť tak ludské filmy ako Clint. A million dollar baby ukázala že ak niekto niečo chce tak to kludne môže dosiahnúť. Stačí si len veriť. No nie každé príbehy sa končia veselo. Niekedy musíte na konci prísť o nuhu a mať pár preležanin ako memento toho čo vám Boh dovolil dosiahnúť. To bol prípad statočnej Maggie. Ten príbeh bol na ludské emocie tak silný že to jeden nedokáže absorbovať na prvé zhliadnutie. ()

JM87

Jak už jsem psal u Gran Torina, Eastwooda sem nikdy nemusel, v jeho mladých letech mi přijde vyloženě nesympatickej, jenže pak sem zjistil, že on, ten starej nesympatickej kovboj vlastně i režíruje a námět na Gran Torino zněl super, stejně jako byl i ten film. Druhej film, kterej sem si stáhl byl Million Dollar Baby. Vím, že scénář nevymyslel Clint sám, ale v obou těchdle filmech je vždycky nějakej vztah hlavního hrdiny k církvy, k tradičním hodnotám a hlavně k problémum v rodině. Stáří je tam taky nepřímo vyzobrazeno... jenže já nesnáším filmy, který sou dlouhý, nudný a snaží se působit hrozně lidsky. Viz. Milionář z chatrče nebo Forest Gump... ale tohle bylo jiný, tady byl starej drsnej chlap, kterej ví co je život a hlavně !!!SPOILER!!!! ne-dementní konec při smrti hlavní hrdinky, žádný debilní melodie, žádný cajdaky pro pobrečení. Dokonce mi přijde, že je to tak sestříhaný aji schvalně. Aby to zastavilo přesně tam, kde ty máš chuť začít brečet... dále BOX sem nikdy neměl moc rád, ale Hilary Swank je dobrá, charismatická a rozhodně je radost pohledět. Jediný mínus celýho filmu je občas zbytečná zdlouhavost... to mi občas vadí... PS: Morgan Freeman byl taky chlap. ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

26.05.2006

Eastwood dobyje japonský ostrov

Eastwood dobyje japonský ostrov

07.07.2005

Po komornej, Oscarmi ovešanej boxérskej dráme Million Dollar Baby sa Clint Eastwood vrhne na nakrúcanie snímky FLAGS OF OUR FATHERS. Pôjde o vojnovú drámu podľa knihy Jamesa Bradleyho, ktorú pre… (více)