Million Dollar Baby

• USA Million Dollar Baby (více)

Mladá žena Maggie Fitzgeraldová osloví trenéra boxu Frankieho, aby ji trénoval. Když jí odmítne s tím, že holky netrénuje, tak začne chodit do jeho boxovací tělocvičny, o kterou se stará bývalý boxer Eddie. Maggie je velmi chudá a pokorná, každé ráno chodí běhat, celý den pracuje jako servírka a večer chodí boxovat do tělocvičny, kde jí Eddie občas poradí, jak se zlepšit. Frankie je naštvaný, nic se mu nedaří, žije sám, jeho dcera s ním nemluví a tělocvična je prodělečná. Když od něho odejde nadaný boxer, tak se rozhodne dát vytrvalé Maggie pár tréninků. Maggie poslouchá všechny rady a hodně se zlepší. Když je připravená na zápas, tak jí Frankie přehodí manažerovi. Frankie sleduje zápas Maggie se zkušenou boxerkou, a když vidí, že jí manažer neporadí, tak si přetáhne Maggie k sobě a slíbí jí, že už jí neopustí. Frankie je bručoun, ale ve své práci patří k nejlepším a dovede tvrdohlavou Maggie k vítězství. Maggie nepřestává dřít, začnou chodit na zápasy, ve kterých knokautuje všechny soupeřky v prvním kole. Když už nemá s kým soupeřit, tak ji Frankie posune o váhovou třídu výš. V boxu je velmi dobrá, ale neumí si chránit obličej. Frankie má o ni strach, a tak odmítá nabídky na box se silnými soupeřkami, aby nepřišla k úrazu... Frankie se rozhodne vzít Maggie na zápas do Anglie, kde vyhraje. Po zápasech v Paříži, Bruselu aAmsterdamu se vrátí do USA jako slavná boxerka. Maggie dostává další nabídku na zápas o titul, Maggie za vydělané peníze koupí dům své matce, která se o ní nezajímá. Matka je naštvaná, že jí kvůli domu přestane sociálka posílat dávky, a tak jí Maggie bude muset začít posílat víc peněz. Matka ji neocení, stydí se za její práci a Maggie to moc mrzí... (TV Prima)

kymberelyJ

Úplně úžasný film, se katapultoval hned do mé top 10. Clint Eastwood s Morganem Freemanem zde úplně excelují (zasloužené Oscary a nomince na ně to dokazují...). Příběh je velmi motivující. Jsem ráda, že konečně zase nějaký film neskončil happyendem, ale tak jak by asi ve skutečnosti skončil, to mu také dodává na kvalitě. Opravdu moc povedený..... ()

Granade

Nemám rád filmy o sportu, ale filmy o boxu vážně žeru. Trochu mi to připomíná příběh Rockyho s tím rozdílem, že Rocky skončil jen s poškozeným mozkem, za to Maggie si zlomí vaz a skončí na kryplkáře s brčkem. Udělal bych nějakou exhibici Sylvestre Stallone versus Hilary Swank :D. Je to vážně silné sportovní drama nad kterým všichni asi po shlédnutí dlouho přemýšlíme. Pardon za srovnání s Rockym, ale přišlo mi to dost podobné... ()

AlchENEMY

Bylo to sice pěkné, ale kdybych mohla tak dám 3,5. Na to, nakolik je to opěvované jsem to čekala daleko víc dojemnější, konec mě bohužel nijak nedojal jak jsem předpokládala a ani příběh zas natolik neoslovil. Přesto má tento film i své klady a nízké hodnocení si nezaslouží. Bohužel ale plnohodnotné 4 hvězdy to nejsou. ()

katchi

Absolutně dokonalé... Abych byla upřímná, já vlastně ani nevím, co tady psát. Od million dollar baby jsem si slibovala hodně a dostala jsem ještě víc. První polovina filmu divákovi jasně ukazuje, že pokud je člověk 100% rozhodnutý něco dokázat a jde si za tím, dosáhne všeho, co si umane, ačkoliv nic není zadarmo. Zatímco druhá část filmu je jasným důkazem, že stejně jako něco můžete získat, můžete o to i velice rychle přijít. Už dlouho mě žádný film tolik nezaujal a nedonutil přemýšlet. Clinta Eastwooda a jeho filmovou tvorbu mám opravdu ráda, stejně jako mi neskutečně sedí jakožto herec. A Hilary Swank? Tu považuju za jednu z nejlepších hereček, které nám filmový svět vůbec může nabídnout. Film hodnotím plným počtem, a říkám si, že kdyby to šlo, dám těch hvězdiček klidně i 10 :) ()

lucinka.md

Nádhera. Herecký koncert, který zabrnkal na moje nejcitlivější emoce. Hilary Swank jsem moc neznala, ale po zhlédnutí Million Dollar Baby jí skládám velkou poklonu. Postava Maggie Fitzgeraldové byla ukázka tak ryzího lidského charakteru, jaký snad v reálném světět nemůže existovat. Tváří v tvář její houževnatosti jsem se skoro styděla za svoje stálé výmluvy, proč mi zrovna něco nejde. Morgana Freemana jsem měla vždy moc ráda a ani tady nezklamal. A Clint Eastwood? Ten dokázal, že je opravdu veliký člověk, herec i režisér. Prosím o další takové filmy, dokážou divy. ()

KatRi

Nezdolná touha jít za svým snem, neodbytná povaha a snaha něco dokázat. Možná mě to mělo dojmout k slzám, i když samozřejmě nehollywoodským stylem, prostě po estwoodovsku. Ale nedojalo. Je to taková pohádka. Sice není natolik laciná jako Rocky, ale stejně je to pouze o přitažlivosti prostředí a o tom, že hrdinkou je boxerka, nikoli boxer. Bohužel. I když vlastně bohudík, že čím je Clint starší, tím lepší filmy dle mě točí a dík, že stále ještě točí (Grn Torino je nepřekonatelné). ()

Theresia

Nejsem milovnice boxu, ale tento film naštěstí nebyl jen o boxu. Silný a dojemný příběh o lidech, kteří hledají sami sebe natočen typickým Eastwoodovým stylem, kde hudba (a to bohužel) nehraje moc velkou roli, kde herci opravdu umí hrát a kde je promyšlen skoro každý detail, tak aby správně zapůsobil a navodil potřebnou atmosféru, která pak z obrazovky sálá, vtahuje vás a vy jen zíráte na to, jak se ti lidé jako Maggie, Frankie a Eddie Scrap vyrovnávají více nebo méně se svými prohrami a boly. Million Dollar Baby je film, který má něco do sebe. ()

Say

[+]: I přes značné množství nejrůznějších klišé, mám zkrátka slabost pro Eastwoodův styl ,,vyjadřování", který v konečném výsledku nepůsobí ani hollywoodsky, ani béčkově. V tomhle směru se jedná o hotovou originalitu. [+]: Děj se nezabývá zbytečnostmi. [+]: Celý průběh filmu je (paradoxně k tématu boxu), vcelku klidný s nečekaným zvratem. [+]: Známá dvojce sympaťáků Clint Eastwood & Morgan Freeman. Dokonce i (mnou ne příliš oblíbená) Hilary Swank docela překvapila. [+]: Pevná a jistá kamera. Snaha o kompozici, která se rozhodně vydařila. A to nejen na počátcích střihu. Taktéž stojí za povšimnutí načasování a děj probíhající na pozadí záběrů. [+]: Vizuální stránka téměř stejná, jako ve špičkovém Gran Torinu. Studené barvy, ostré boční nasvícení, snad i stejné auto a interiéry. [:]: Souboje v ringu nejsou až tak záživné. Ale jak jsem psal výše, není to možná ani na škodu. [-]: Drobné nelogičnosti (např. chování zdravotní sestry). [♪]: *** [♫]: **** Takto doprovázené (nejen) závěrečné titulky je lahoda sledovat. ()

gocatgo

Tyhle Eastwoodovky fakt miluju. Motiv hledání boha, Freemanův příběh a Clintův sarkasmus. Naprosto do kolen mě dostala druhá půlka filmu, kdy se dostává do úplně jiné roviny než jsem původně čekal. Tohle není obyčejný snímek o sportu, tohle je snímek na který budu ještě dlouho myslet. ()

Oyer

Předně: Tento film skutečně začal až po hodině a půl, kdy se tam opravdu začalo něco dít. Příběh Maggie je sice od začátku vcelku zajímavý. Charakterizuje jej obrovská vůle, chuť něco dokázat, píle, tvrdé tréninky. Něco podobného já i moji svěřenci prožíváme dnes a denně. Sice ne v bojových spotrech, ale v atletice (při bězích). Takže průběh prvních 90(!!) minut mě nijak neohromil, nikterak nešokoval. Naopak tu bylo pár možná zbytečně zdlouhavých scén. Asi pro to, aby o to více připravili diváka na slzavý konec. Ten je opravdu trochu dojemný a prakticky udělal celý film. Scénář trochu napsaný tak, aby film získal Oskara. ()

Ollie235

Ve zkratce se dá říci, že film nepřináší nic moc nového a Clint Eastwood je pro takovou roli přece jen moc starý. Alespoň tak to na mě působilo. Jinak je to solidní sportovní drama - že by ale převyšovalo nějak výrazně další povedené snímky s touto tematikou, to zase ne. Jsem ale vážně rád, že Morgan Freeman a Hilary Swank za tohle shrábli zlatou soušku. ()

Martin_W

Tough is not enough. Krása! Hvězdně obsazený trhák, který mě nenechal chladným. Poprvé u filmu vidím jak u režie, hudby, tak i v hercích stejného člověka - Clinta Eastwooda. Ve všem si poradil skvěle. Jak první (sportovní), tak i druhá (dramatická) polovina mě nesmírně bavila a "konečná" scéna, patří mezi nejemociálnější scény, které jsem kdy viděl. Celou pasáž jsem zhruba ani nedutal. Naprosto zasloužený Oscar. 91% ()

Rufete

Clint Eastwood je skutečný filmový bůh a nezáleží na tom, jestli hraje nebo režíruje. Pokaždé si z jeho filmu odnesu neuvěřitelný zážitek. A určitě nejsem sám. Tady a také v později natočeném filmu Gran Torino ukázal, jak dokáže zahrát mentora a v podstatě dost citlivého muže a dařilo se mu skvěle. V jeho řeči je spousta důležitých výrazů, každý si z nich vezme něco jiného. Jeho postavy mají vždy velkou váhu v celém příběhu. Obzvlášť když tou postavou vychovává a stará se o další. Za režii tohoto snímku dostal Oscara právem. K němu v tomto filmu připadl vynikající Morgan Freeman v roli starého a zmrzačeného bývalého boxera, který tuto vedlejší roli zvládl s přehledem zkušeného veterána. Taky ukázal, že není radno někoho takového odsuzovat, protože pořád může dát ránu. Také jeho Oscar neminul a není se čemu divit. Osobně si myslím, že to byla nejlepší volba. Tito dva dostali do vínku vycvičit velmi ctižádostivou a odolnou ženu, kterou Hilary Swank ztvárnila dokonale. Ji taktéž neminul Oscar a opět musím pouze a jen souhlasit s rozhodnutím. Dojal mě celý ten silný a emotivní příběh jejího života do posledního detailu. Téměř z ničeho se dokázala vzedmout a docílit v životě obrovských úspěchů. Škoda, že musel nastat pád. Poslední půlhodinka byla moc dojemná a silně emotivní. Její rodinu bych do posledního člena vyvraždil. Nenáviděl jsem je od prvního okamžiku, co jsem je uviděl. Když byla nikdo, ani jeden z nich se na ni ani nepodíval, ovšem když začala vydělávat kupu peněz a stala se známou světovou boxerkou, všichni se k ní jen hrnuli. Takové typy lidí nenávidím. Tenhle film hodnotím nejvyšším možným hodnocením, protože celý příběh byl brilantní, herci taktéž a Clint Eastwood jako režisér bezchybný. Dokonalost a vynikající drama. ()

Nethar

Filmy Clinta Eastwooda se mi zatím líbí. I Million Dollar Baby se povedlo, mělo to spád, mělo to smysl, mělo to dobré herecké výkony. ()

mira007

Clint je borec, než jsem ten film viděl, myslel jsem, že to bude o ženském boxu určitě jako styl Drsný Harry, ale hle ten box je jen kulisa k příběhu dvou lidí a okolí za tragických okolností. Sportovní drama se mění v psychologické a je to dojemná tragická pecka na zamyšlenou. ()

Movie Gourmet

Hodně dobrý film s koncem, který ve mně nechal opravdu silnou stopu a nezapomenu na něj tak snadno. Má to sílu a působí to dost autenticky. Film vyniká hlavně co do režie, sice Hilary a Clint jsou dobří, ale o ně tu tak moc nejde, resp. Clint možná vyniká nad Hilary, důležitější je ale ona režie, která samozřejmě jde ruku v ruce se scénářem. Cklint je už ale prostě klasik. Verdikt: 4* a 85 %. ()

Zombi

Parádní sportovní drama s nečekanou poslední třetinou, která do filmu vlije zase trochu jiné emoce. Škoda, že nebyla větší interakce mezi Frankiem a Eddiem, děsně mě bavily jejich dialogy a chemie. Nejvíce mi vadily občas viditelně nahrané promachy v zápasech a hlavní soupeřka jako čiré zlo, která dělá v ringu věci, za které by byla okamžitě diskvalifikována, ale jí to projde. Takže závěrečný zápas mohl být podán více civilně a uvěřitelně. Jinak super film. ()

Emo-haunter

Nejspíše byla chyba ve mně. Ale bohužel jsem viděl chladný snímek stejně jako jeho režisér bez nějaké vnitřní motivace postav. Všechno mi přišlo hodně umělé, bez nějaké pořádné gradace. Film bavil zhruba do doby úrazu Maggie, a pak se vlekl nepřiměřenou délkou a vůbec nevěděl, čím chce vlastně být. Protagonistka mi přišla zcela bez nějaké perspektivy, jako by vůbec nevěděla, proč toto všechno dělá a její scénář byl zkrátka mimo. Nepřišlo mi, že by to totiž tak v realitě fungovalo, nějaké budování vztahu nebo osobní vývoj trenéra a boxerky zde vůbec není patrný, i když jsem se ho snažil najít sebevíce. A pak už jsem jen nevěřícně zíral, jak si to Eastwood jde bez problému dořešit do nemocnice, aniž by ho přitom někdo načapal při jeho činu - naprosto naivní a těžko uvěřitelné. Film mě tak bohužel nechal absolutně chladným, a to jsem velký fanoušek dojáků. 65% ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

26.05.2006

Eastwood dobyje japonský ostrov

Eastwood dobyje japonský ostrov

07.07.2005

Po komornej, Oscarmi ovešanej boxérskej dráme Million Dollar Baby sa Clint Eastwood vrhne na nakrúcanie snímky FLAGS OF OUR FATHERS. Pôjde o vojnovú drámu podľa knihy Jamesa Bradleyho, ktorú pre… (více)