Krásný ztráty (TV pořad)

Talk-show

Česko, 2000, 25 min

Martin Čech

Michal Prokop, Aňa Geislerová, Pavel Kuka, Tereza Brodská, Richard Krajčo, Dan Bárta, Květa Fialová, Vladimír Dlouhý, Vilma Cibulková, Jan Kašpar, Miroslav Táborský, Eliška Balzerová, Helena Štáchová, Dušan Klein, Petr Nikolaev, Tatiana Vilhelmová, Pavlína Moskalyková, Petr Čtvrtníček, Miroslav Etzler, Petr Sís, Marian Varga, Vladimír Just, Magdaléna Sidonová, Karel Smyczek, Antonín Panenka, Peter Dubecký, Zuzana Bydžovská, Vanda Hybnerová, Magda Vášáryová, Simona Stašová, Hynek Bočan, Miroslav Krobot, Ester Kočičková, Jan Budař, Radovan Lipus, Zdeněk Lukeš, Soňa Červená, Jiřina Jirásková, Jan Potměšil, Iva Bittová, Bohumil Klepl, Božidara Turzonovová, Jan Vyčítal, Pavel Šmok, Arnošt Goldflam, Vladimír Páral, Dušan Třeštík, Jan Šmíd, Michal Malátný, Jan Schmid, Josef Škvorecký, Marek Brodský, Emília Vášáryová, Jan Saudek, Pavlína Wolfová, Hana Hegerová, Josef Masopust, Alice Nellis, Veronika Žilková, Jiří Lábus, Jan Špáta, Václav Chaloupek, Július Satinský, Juraj Kukura, Ondřej Vetchý, Miroslav Moravec, Jana Štěpánková, Vlastimil Brodský, Olga Sommerová, Petr Nárožný, Petr Hapka, Yvonne Přenosilová, Andrej Hryc, Karel Heřmánek, Daniel Landa, Helena Třeštíková, Iva Hüttnerová, Filip Topol, Jan Burian, Jaroslav Dušek, Halina Pawlowská, Pavel Bobek, Jiří Menzel, Vlastimil Harapes, Jan Hřebejk, Jiří Bartoška, Vladimír Merta, Zdeněk Srstka, Jiří Srstka, Jiří Macháček, Milan Lasica, Milan Šteindler, Jiří Hromada, Eva Holubová, Václav Marhoul, Ivan Kraus, Vladimír Mišík, Tomáš Hanák, Richard Tesařík, David Vávra, Chantal Poullain-Polívková, Jiří Kodet, Ladislav Smoljak, Miroslav Donutil, Bára Štěpánová, Jaroslav Hutka, Tonya Graves, Jiří Grygar, Zdenka Procházková, Alena Vránová, Václav Koubek, Michal Pavlíček, Stanislav Motl, Daniela Kolářová, Dara Rolins, Pavel Nový, Lejla Abbasová, Adolf Born, Vlastimil Třešňák, Ladislav Špaček, Michael Kocáb, Jiří Krejčík, Igor Chaun, David Černý, Václav Moravec, Jiří X. Doležal, Dana Hábová, Roman Holý, Pavel Sedláček, Martin Porubjak, Pavol Hammel, Milan Mejla Hlavsa, Zbigniew Czendlik, Iveta Toušlová, Pavel Zuna, Petr Skoumal, Ivan Hlas, Luděk Munzar, Tomáš Halík, Irena Obermannová, Miloš Čermák, Aneta Langerová, Barbara Nesvadbová, Jolana Voldánová, Pavel Šporcl, František Pavlíček, Eva Salzmannová, Vladimír Körner, Jiří Křižan, Jaroslav Bouček, Maroš Kramár, Pavel Dostál, Čestmír Kopecký, Jan Vodňanský, Petr Jarchovský, Norbert Auerbach, Petr Ulrych, Martin Hilský, Jaromír Štětina, Michal Viewegh, Zdeněk Mahler, Lenka Reinerová, Jiří Dědeček, Dana Drábová, Václav Cílek, Magdalena Kožená, Ivan Zachariáš, Roman Šebrle, Jaroslav Róna, Jana Lorencová, Laco Deczi, Galina Miklínová, Igor Blažević, Pavel Pecháček, Martin Němec, Iva Procházková, Tereza Boučková, Karel Schwarzenberg, Slavomil Hubálek, Radka Vranková, Tomáš Mašín, Mnislav Zelený, David Vondráček, Jaroslava Rytychová, Tereza Brdečková, Feng-jűn Song, Dušan David Pařízek, Ida Kelarová, Karel Steigerwald, Jan Ruml, Jaroslava Moserová, Lucie Konášová, Janek Kroupa, Radoslav Banga, Ivan Douda, Petr Weiss, Ondřej Šrámek, Hana Vávrová-Heřmánková, Ivan Klíma, Karel Janeček, Vlasta Průchová, Vojtěch Lavička, Ivan Langer, Michal Kaščák, Petr Váša, Marcela Augustová, Cyril Höschl, Šimon Pánek, Marek Hlavica, Vladimír Kučera, Martin Schulz, Milan Schulz, Madeleine Albright, Aleš Valenta, Josef Formánek, Miroslav Antl, Martin Glaser, Robert Sedláček, Pavel Kosatík, Jiří Rusnok, Stanislav Gross, Petr Nečas, Vladimír Špidla, Miroslav Kalousek, Vladimír Mlynář, Václav Hudeček, Mirek Topolánek, Jan Fischer, Bohuslav Sobotka, Milan Cais, Milan Knížák, Václav Bělohradský, Petr Fischer, David Radok, Helena Zeťová, Slavomír Lener, Vít Holubec, Martin C. Putna, Miroslav Verner, Radek Jaroš, Jiří Rybář, Pavel Váně, Otakar Černý, Erazim Kohák, Markéta Irglová, Iveta Radičová, Jana Kirschner, Svatopluk Karásek, Martin Bursík, František Stárek, Eva Zaoralová, Dan Horyna, Martin Fendrych, Robert Vano, Šárka Strachová, Jan Železný, Eduard Stehlík, Alena Zárybnická, Tono Stano, Jan Pirk, Leo Pavlát, Michel Fleischmann, František Lízna, Irena Dousková, Anna Šabatová, Petruška Šustrová, Václav Malý, Eliška Fučíková, Ivan M. Havel, Luboš Andršt, Dagmar Pecková, Miloš Rejchrt, Imrich Bugár, Miloslav Stingl, Jeroným Klimeš, Tereza Maxová, Blanka Matragi, Marta Kubišová, Libor Pešek, Ondřej Konrád, Ľubomír Feldek, Václav Vorlíček, Jan Kačer, Michal Dlouhý, Waldemar Matuška, Vavřinec Hradilek, Lucie Bílá, Hana Zagorová, Meda Mládková, Petr Fejk, Lukáš Pollert, Magdalena Dietlová, Pavel Tigrid, Bořek Šípek, Joska Skalník, Boris F. Kudlicka, Radim Špaček, Blanka Bohdanová, Eva Trejtnarová-Hudečková, Richard Samko, Michael Žantovský, Jan Jíra, Ivo Mathé, Zdeněk Nehoda, Jan Tříska, Iva Pekárková, Doubravka Svobodová, Erik Tabery, Vojtěch Lindaur, Vladimír Beneš, Martin Jazairi, Rudy Linka, Petr Zuska, Vladimír Renčín, Pavel Klusák, Petr Pithart, Michael Vančura, Mikuláš Kroupa, Josef Koutecký, Vladimír Remek, David Svoboda, Bedřich Moldan

Nikdy jsem neměl rád Prokopa jako moderátora...vadilo mi jak svým hostům nekouká do očí a tak divně tancuje okolo nepříjemných témat. Ale...vše ostatní mě velmi bavilo. "Kontrastní" výběr hostů, celý koncept rozhovoru u baru, úvodní písniča, podoba studia...i na toho Prokopa jsem si tedy musel chtě nechtě zvyknout;-)(10.3.2009)

Prokopa má raději ve Framus Five :-) ! Jako moderátor ujde, ale jako hudebník byl lepší. Ne každý host mi sednul a někdy byli hosté co se týče témat tak roztříšteni, že jednotlivé díly působily značně nekonzistentně. Krásný ztráty nebyl mnou vyhledávaný pořad, ale občas jsem nějakou tu noční hodinu když host zaujal setrval před obrazovkou. * * *(10.12.2014)

Jedna z nepočetných stálic televizního publicistického nebe, v níž nad očekávání dobrou práci uvádí její konferenciér - v tomto případu opravdu nikoliv moderátor - Michal Prokop. Na jiné úrovni, v jiných podmínkách a souvislostech rocker s politickou minulostí poslance a náměstka ministra kultury provádí svým barem celou škálu lidí, které vesměs osobně zná a s nimiž si často také tyká; v tomto ohledu připomíná jiný pořad VYSÍLÁ STUDIO A a jeho průvodce Karla Štědrého. Nápad se zvaním dvou navenek zcela odlišných hostí je až překvapivě nosný. V tomto nanejvýš neformálním ovzduší je stylové všechno, i obecná čeština barmana s dokončeným akademickým vzděláním. Ilustrativní je v tomto ohledu i závěrečné fotografování. KRÁSNÉ ZTRÁTY stále zůstávají nádhernými zisky ducha a pohody. Přejme si, aby to tak zůstalo.(13.6.2008)

V baru "Krásný ztráty" vždy vládne uvolněná pohoda, i když se tady alkoholické drinky nepodávají. Kdo jiný by tenhle osobitý pořad mohl uvádět, než muž mnoha profesí Michal Prokop, po jehož písni nese tenhle komorní občasník svůj název. Na obrazovkách už je k vidění po více jak dekádu a vystřídala se v něm pěkná řádka hostů. A s nimi mám problém. Z větší části se jedná o někoho, kdo zrovna nejitří můj zájem anebo je k uzoufání nudný, anebo už tady bylo tolik osobností, že jen stěží může být překonán nějaký pomyslný vrchol. To by musel dorazit nějaký "pecka" host. Rozhodně bych ubral na politicky angažovaných hostech. Michal Prokop je jedním z mála moderátorů, pokud ho tak nazveme, kteří svůj pořad netlačí do úrovně povrchní show nacpané laciným fosforeskujícím humorem, na kterém s oblibou vegetuje zprofanovaný kolega "od vedle" Karel Šíp, anebo ne vždy akceptovatelný jízlivý humor egocentrického Jana Krause. Prokop si jede svůj styl. Zkoušel jsem se dívat na tenhle pořad v různých časových úsecích a rozhodně doporučuji jeho sledování v pozdějších večerních hodinách. Určitá navozená intimita přidává na rozhovorech na vážná i nevážná témata poměrně působivou atmosféru. A kromě toho, do barů se taky nechodí zpravidla ve dne. 60%(10.1.2014)

• Zagros

Michal Prokop není dobrým moderátorem či diskutérem k tomuto druhu pořadu. Viděl jsem několik dílů a problém nastal v případě, že si hosté nesedli a neměli si spolu co říci. Michal Prokop s tím nedokázal nic udělat a vedl dva různé rozhovory na střídačku. Navíc je mi i osobně nesympatický a výběr jeho hostů se mi také většinou nelíbil. Proto se hodnocení dostane na maximálně dvě hvězdy.(4.5.2016)

• - V pražské Náprstkově ulici skutečně existuje bar Krásný ztráty. (contrastic)

• - V roce 2013 Michal Prokop oznámil, že po 14 letech pořad ukončí 500. dílem a vánočním koncertem v Divadle Archa. (Zdroj: wikipede.cz) (Kmotr76)

• - Podobný pořad již Michal Prokop v letech 1998 až 2000 připravoval pro televizi Prima. Jmenoval se Nic ve zlým a byli do něj zváni lidé, jimž společenský vývoj po listopadu 1989 změnil život. (Zdroj: wikipede.cz) (Kmotr76)