Krásný ztráty

Česko, 2000, 498x25 min

Martin Čech

Michal Prokop

Účinkují:

Michal Prokop (moderátor), Aňa Geislerová, Pavel Kuka, Tereza Brodská, Richard Krajčo, Dan Bárta, Květa Fialová, Vladimír Dlouhý, Vilma Cibulková (více)

Už od února roku 2000 vítá každý týden Michal Prokop diváky České televize při sledování pořadu, jemuž název dala jeho dnes už dvacet let stará písnička V baru jménem Krásný ztráty s textem Pavla Šruta. V únoru toho roku byli prvními hosty Michala Prokopa politik Jan Ruml a modelka Jaroslava Rytychová. Spoluautorem celé koncepce pořadu je Jan Lacina, který je i spoluautorem scénářů, má na starosti výběr a kontakt s jednotlivými hosty, spolu s Michalem Prokopem dávají dohromady dvojice a spolu hledají spojovací nit mezi jednotlivými vybranými barovými „návštěvníky“. (oficiální text distributora)

sportovec

Jedna z nepočetných stálic televizního publicistického nebe, v níž nad očekávání dobrou práci uvádí její konferenciér - v tomto případu opravdu nikoliv moderátor - Michal Prokop. Na jiné úrovni, v jiných podmínkách a souvislostech rocker s politickou minulostí poslance a náměstka ministra kultury provádí svým barem celou škálu lidí, které vesměs osobně zná a s nimiž si často také tyká; v tomto ohledu připomíná jiný pořad VYSÍLÁ STUDIO A a jeho průvodce Karla Štědrého. Nápad se zvaním dvou navenek zcela odlišných hostí je až překvapivě nosný. V tomto nanejvýš neformálním ovzduší je stylové všechno, i obecná čeština barmana s dokončeným akademickým vzděláním. Ilustrativní je v tomto ohledu i závěrečné fotografování. KRÁSNÉ ZTRÁTY stále zůstávají nádhernými zisky ducha a pohody. Přejme si, aby to tak zůstalo. ()

crozet

Jak dlouho že ten pořad Prokop dělá? Přes deset let? Deset let se neumí jako moderátor chovat nenuceně natož elegantně, kouká se všude možně stranou, jen ne do očí toho, koho se zrovna ptá, a tváří se přitom jako sám svůj škraloup. A taky by se za tu dobu mohl odnaučit neustále pošilhávat po rafinovaně ukrytém scénáři pod barem.. ()

PollyJean

neviděla jsem zrovna moc dílů, ale ty co jsem viděla, mi přišly vždycky brutálně krátké a zbytečně ustříhané...mihlo se tam tolik zajímavých lidí, kteří by mohli mluvit hodiny a víc do hloubky (a to teď nemyslím ani herce ani sportovce, který mají svoje kecací pořady, úsměvy, 13. komnaty a jiný estrády)... ()

NinonL

Michala Prokopa mám ráda jako muzikanta i jako moderátora. Všechny jeho hosty sice nemusím, ale většina je stravitelných, ba i příjemných. A ty příjemné (nedávno třeba Markétu Irglovou+Laca Decziho) nevyděsí, nezesměšní (jako někteří jiní moderátoři), ale naopak přiměje povídat i o osobních věcech. Trochu mi vadí, že se mu tam občas derou i politici a on s nimi nevyrazí dveře. ()

patroklos odpad!

Michal Prokop by se pořadům tohoto ražení neměl věnovat. Jako moderátor je ještě horší než zpěvák. Šťourat se ve věcech minulých nemá cenu, zvláště tímto způsobem, kdy se k němu chodí někteří lidé očišťovat od své minulosti, která úplně čistá není... Pokud se podíváte například na "Úsměvy", odejdete od televize s mnohem lepším pocitem... ()

• V pražské Náprstkově ulici skutečně existuje bar Krásný ztráty. (contrastic)
  • Řada rozhovorů byla vydána též knižně. První publikace vyšla v roce 2004, druhá o dva roky později v roce 2006. (Zdroj: wikipedie.cz) (Kmotr76)

Související novinky

Americký Oldboy

Americký Oldboy

16.04.2005

Juhokórejský temný thriller OLDBOY od uznávaného režiséra Chan-wook Parka, ktorý po svete pozbieral najrôznejšie prestížne ceny vrátane Veľkej ceny poroty v Cannes, bude mať (ako to už býva) … (více)