Krásný ztráty

Česko, 2000, 498x25 min

Martin Čech

Michal Prokop

Účinkují:

Michal Prokop (moderátor), Aňa Geislerová, Pavel Kuka, Tereza Brodská, Richard Krajčo, Dan Bárta, Květa Fialová, Vladimír Dlouhý, Vilma Cibulková (více)

Už od února roku 2000 vítá každý týden Michal Prokop diváky České televize při sledování pořadu, jemuž název dala jeho dnes už dvacet let stará písnička V baru jménem Krásný ztráty s textem Pavla Šruta. V únoru toho roku byli prvními hosty Michala Prokopa politik Jan Ruml a modelka Jaroslava Rytychová. Spoluautorem celé koncepce pořadu je Jan Lacina, který je i spoluautorem scénářů, má na starosti výběr a kontakt s jednotlivými hosty, spolu s Michalem Prokopem dávají dohromady dvojice a spolu hledají spojovací nit mezi jednotlivými vybranými barovými „návštěvníky“. (oficiální text distributora)

Pepinec

Michal Prokop je skvělý muzikant, jeho rozporuplná osobnost ovšem způsobuje, že ne všem je zcela sympatický. Krásný ztráty sice nedosahují úrovně Noci s Andělem, patří ale mezi vyvolené pořady, na které se hudebnímu fandovi vyplatí dívat. Je přeci příjemná změna slyšet, že se spolu lidé dovedou rozumně bavit. ()

MM_Ramone

"...V baru jménem Krásný ztráty mám i já svůj stůl. V baru jménem Krásný ztráty, buď tam přesně v půl. Pojď svůj obraz hledat, pojď mu koupit rám. V baru Krásný ztráty má bejt velkej flám. No tak pojď tam s námi, no tak pojď tam hned. Čekají tam známí. Už pár tisíc let..." Týmto krátkym úryvkom z piesne "Krásny ztráty", od dnes už neexistujúcej kapely Framus Five, zahajuje viac ako desať rokov spevák, rocker, skladateľ, textár, člen beatovej siene slávy, politik a moderátor Michal Prokop svoju talk-show, ktorá sa pravideľne vysiela vo verejnoprávnej Českej Televízii. ** ()

DaViD´82

Michal Prokop se drží spíše zpátky a nechává konverzovat své dva hosty mezi sebou. Což vzhledem k tomu, že se v zásadě dodržuje schéma "umělec spolu s vědcem", vede k mnohdy zajímavým tématům. Problém je, když si hosté navzájem nesednou. Pak Prokop neumí vystoupit do popředí a diskuzi usměrnit či rovnou převzít otěže. Přesto převažují ty díly, kdy ho "není zapotřebí." ()

Karlos80

Jen za pěknou titulní melodii, jinak typický pravoláskařský pořad, plný havlomilů, dusidentu, chartistů a židů, tedy nic pro mě. Samozřejmě že záleží na výběru hosta, ale poslouchat od těch všech porevolučních plaček a především ukrivděných '68, stále dokola jak dřív trpěli a nemohli pomalu svobodně dýchat, je z dnešního pohledu po tom co vyplavalo na povrch, po určitých zkušenostech z určitými lidmi, už značně kontraproduktivní. A režimní zpěvák Prokop? Kolik dostal funkcí a kšeftů v ČT po listopadu? Neuspěl do 1989 v konkurenci svých kolegů, uspěl bez konkurence jako havlista. ()

sportovec

Jedna z nepočetných stálic televizního publicistického nebe, v níž nad očekávání dobrou práci uvádí její konferenciér - v tomto případu opravdu nikoliv moderátor - Michal Prokop. Na jiné úrovni, v jiných podmínkách a souvislostech rocker s politickou minulostí poslance a náměstka ministra kultury provádí svým barem celou škálu lidí, které vesměs osobně zná a s nimiž si často také tyká; v tomto ohledu připomíná jiný pořad VYSÍLÁ STUDIO A a jeho průvodce Karla Štědrého. Nápad se zvaním dvou navenek zcela odlišných hostí je až překvapivě nosný. V tomto nanejvýš neformálním ovzduší je stylové všechno, i obecná čeština barmana s dokončeným akademickým vzděláním. Ilustrativní je v tomto ohledu i závěrečné fotografování. KRÁSNÉ ZTRÁTY stále zůstávají nádhernými zisky ducha a pohody. Přejme si, aby to tak zůstalo. ()

• Podobný pořad již Michal Prokop v letech 1998 až 2000 připravoval pro televizi Prima. Jeho název byl Nic ve zlým a byli do něj zváni lidé, jimž společenský vývoj po listopadu 1989 změnil život. (Kmotr76)
  • Řada rozhovorů byla vydána též knižně. První publikace vyšla v roce 2004, druhá o dva roky později v roce 2006. (Zdroj: wikipedie.cz) (Kmotr76)
  • V pořadu Českého rozhlasu „Stříbrný vítr“ Michal Prokop zmínil, že do pořadu Krásný ztráty byli pozvaní Miloš Forman a Zdeněk Svěrák, ale nikdy neměli čas. Zdeněk Svěrák v momentu, kdy už již pořad nevznikal, řekl Michalovi Prokopovi, že teď příjde. (TomasSlach)

Související novinky

Americký Oldboy

Americký Oldboy

16.04.2005

Juhokórejský temný thriller OLDBOY od uznávaného režiséra Chan-wook Parka, ktorý po svete pozbieral najrôznejšie prestížne ceny vrátane Veľkej ceny poroty v Cannes, bude mať (ako to už býva) …