Snímek Zloba – Královna černé magie vypráví dosud nezpracovaný příběh legendární zlé královny z klasického snímku společnosti Disney Šípková Růženka z roku 1959, a seznamuje diváky s její zradou, která nakonec způsobila, že se její kdysi čisté srdce proměnilo v kámen. Královna Zloba, hnaná touhou po pomstě a urputnou snahou udržet si trůn, uvrhne na novorozenou dcerku lidského krále, Auroru, krutou kletbu. Jak princezna roste, ocitá se přímo v samém středu narůstajícího konfliktu mezi lesním královstvím, které si zamilovala, a lidským královstvím, ze kterého pochází. Zloba si uvědomuje, že princezna může být klíčem k míru mezi oběma říšemi a je tak nucena k nemilosrdným činům, které oba světy navždy změní. (Falcon)

sedlo03

Svěží a hlavně originální pohádka vycházející opravdu jen zlehka z námětu o šípkové růžence. Tleskám ()

j0nathan

Mírně upravený pohádkový příběh o Růžence, který se mi líbil víc než ten původní. Zdál se mi takový hravější...Endželině Džolí role Maneficent sedla jako role Silvie Saint v každém z jejích filmů, ovšem v roli Růži se mi Elle Fanning nijak zvlášť nelíbila a uměl bych si tam představit nějakou jinou hérečku. Při bylinkové léčbě, kterou jsem si prošel před projekcí by se tomuhle krásně digi upraveném filmu vyrovnal jen hustokrutopřísnej dokument o UFO. ()

Steel32

Dlouho sem neviděla film, kterej by mě chytil už na začátku a nepustil až do konce. Nevim co vychválit jako první, jestli úžasnej příběh, způsob natočení, efekty, celkový zpracování, obsazení nebo absolutně nejdokonalejší Angelinu, na který to i snad bylo celý postavený. Takže žádná typická Šípková Růženka, ale Maleficent. Ze všech těch pohádkovejch filmovejch adaptací tahle jediná stojí za to. Dokonalost sama. ()

Martinius

pekne opticky, dokonca aj vydarena angelina v roli zlej sudicky. jediny a ozajstny problem tohto filmu je premrstena deformacia jednej peknej povodnej rozpravky, z ktorej scenaristka spravila lesbo-feministicku agitku. este nejake to ekologicke posolstvo a pripominalo by to predvolebny spot strany zelenych, fuj tajbl! ()

rozbíf

Paní Zloba je lidská a lidé jsou nelidští. Pohádka, která je natolik překombinovaná, až to není ani pohádka. ()

Erik7595

Od tohto počinu som toho vela neočakával a dostal som omnoho viac, než som si mohol priať. Popravde som nečakal, ale vskutku ma to príjemne prekvapilo. Angelina Jolie si túto rolu vyložene užíva a bola najväčším dôvodom, prečo som sa pustil do pozerania tohto snímku. A musím konštatovať, že jej stvárnenie Královnej Zloby je vynikajúce. Táto postava jej skvelo padla ako na telo. No ale okrem výbornej Angeliny, čo som aj od filmu očakával, som dostal kúzelný a magický príbeh o Šípkovej ruženke, ponúkaný v modernejšom podaní. Bol som očarený nádhernou vizuálnou stránkou a pestrosťou rôznych rozprávkových stvorení. Bohatosť tvorivosti fantasy sveta ma doslova učarovala. Tiež ma učarovala Ellie Fanning svojou roztomilosťou a milým úsmevom. Ide o pekný fantasy príbeh, ktorý má svoje čaro a zaujme po celú svoju dobu. Už teraz chápem komerčný úspech toho snímku a kludne sa do tohoto vizuálne krásneho fantasy sveta vrátiť niekedy znovu. Angelina ma teda fakt milo prekvapila. Dávam plný počet, prečo nie? 9/10 ()

Blue.Shark

Reimaginace Růženky a vskutku povedená pohádka. Vsadil bych boty na to, že kdybych byl dítě sedící v kině, měl bych střídavě bláto na hřišti a úsměv na tváři. Po stránce efektů perfektní, po stránce herecké rovněž. Snad jediné mínus vidím v přílišné roztahanosti. Lepší 4 hvězdy. ()

Illy

Na nedělní odpoledne to docela sedlo, pětiletá dcera vydržela do konce s očima navrch hlavy. Copley sice mimo, ale jinak se jedná o povedené dílko. Hlavně v rámci moderních digitálních pohádek. ()

majec4

Film ako taky sa mi pacil, ale zamrzeli dva momenty, ktore bili do oci a slusne povedane, ogrcali celu predlohu. Tri lesbicke vily, ktore dostali za ulohu vychovat princeznu. Aj dostatocne hrde na to boli. Ako nasi LGBT aktivisti. No najviac zaboli, ked nam tvorcovia predhodia, ze prava laska je len pre dievcata. WTF Disney? Co sa tyka filmarciny tak super dielo, Angeline som to zral, pacila sa mi aj mala Ruzena. O efektoch aj zbytocne hovorit, tie prelety Zloby su neskutocne. Keby pri filme iba slepo cumim, tak by to bolo za 5*. Ale tak vypatlany zatial nie som. ()

majo_svk

Krásne rozprávkové, poetické, emotívne a fantasticko-vizuálne predstavenie pre celú rodinu. Klasický príbeh dostáva iný rozmer, je pretvorený a svojsky iný. Je to ľúbivé a pôsobivé predovšetkým vizuálom, trikmi, súbojmi a fantasy prostredím. Príbeh je jednoduchý a dospelého diváka nemá prakticky čím zaujať. Deti si ho vychutnajú, aj keď je otázne, či je to pre ne vhodné. Inak good. ()

M1k9

Nestává se často, aby měly pohádky rozpočet $180m a hráli v ní herci kalibru Angelina Jolie... která odvedla dokonalou práci jak na plátně, tak i za ním! Pohádka mi přišla pohádkovsky roztomilá od začátku do konce, možná až moc, možná vnuceně, ale stále to bylo příjemné. Akční pojetí nebylo přehnané. 8/10 ()

JK-Stinger

Pro mě osobně dost průměrná překroucená adaptace Šípkové Růženky, ale věřím tomu, že děti z toho budou skákat radostí. ()

Hepy13

No jo Walt Disney se zase jednou vytáhl. Krásně propracovaný fantasy svět dává vzpomenout na Avatara a Pána Prstenů. Angie se do filmu poslední roky příliš nehrne. Však má také napilno - 6 dětí, Unicef, svatba. A tak jsem rád že se nám opět ukázala, holka jedna rohatá. Až někdy zas uslyším smích sudičky v nějaké šípkové růžence, budu doufat že se objeví Angelina s božskými křídly. ()

Brylin

Půvabná pohádka s nádherným vizuálem a špičkovým výkonem Angeliny Jolie, která dokáže skvěle postihnout vývoj a proměny své postavy. Více netřeba dodávat, snad jen, že finální hodnocení dosáhne těsně na čtyři hvězdičky. ()

Blueeyes

V Maleficent jsem dostala o hodně víc, než jsem očekávala. Překrásnou říši, nádhernou výpravu, příběh, hlavu i patu.... křídla a hlavně tu nejkrásnější Disneyho záporačku všech dob. Ano, celou dobu jsem nemohla dostat z hlavy Tři bratry a District 9, ale nevadí! I tak jsem si to užila. Pravda, o tom kdo může a nemůže dát polibek z pravé lásky jsem sice měla jasno jako facka dobrých dvacet minut před, nicméně ani tak nelze upřít velmi pěkný celkový dojem. 70% a plus 10 dalších procent za draka! ()

molcan2

Fakt som si myslel, že to bude klasická Disneyovka s vílami a magickým prachom. Aj keď je film založený na Spiacej kráske, je oveľa temnejší. CGI vyzerá dobre a Angelina Jolie zohrala svoju úlohu veľmi dobre. Potom, čo ju zradila milovaná osoba sa zmení na zlú a plnú nenávisti, ale akonáhle príde na scénu Ruženka, uvidíte vnútornú sladkosť, vďaka ktorej je jej postava zábavná a bolo radosť sa na ňu pozerať. Pripojme k tomu Sharlto Copleyho, ktorý v tomto filme hraje zloducha, tak sa vôbec nedivím, že to v kinách toľko zarobilo. Super film! ()

honelnik

Angelina v kostyme vyzera skutocne impozantne, lenze to je fakt jediny plus tejto bezduchej zlataniny. Pre decka je to miestami az prilis temne, pre dospelych ploche. Nuda. ()

melloun

V poslední době se nám vyrojila spousta pohádech v novém provedení (Alenka, Oz, Jeníček a Mařenka) a to včetně Disneyho klasiky (Sněhurka a nyní Šípková růženka). Z těchto moderních počinů je pro mě jednoznačně nejlepší Maleficent, která zůstala věrna svojí předloze a nepouští se do žádných větších kotrmelců jako výše zmiňovaní. Po delší době jsem si pak mohl užít herecké sólo Angeliny Jolie a vůbec nevadilo, že ostatní zde byli spíše do počtu, ba naopak. ()

Zloduši od Disneyho dostanou seriál

Zloduši od Disneyho dostanou seriál

05.03.2019

Johansson nejlépe placenou herečkou

Johansson nejlépe placenou herečkou

19.08.2018

Jako každý rok přichází magazín Forbes s žebříčkem nejlépe placených herců současnosti a v tom letošním jsme se pak dočkali hned několika změn. Na prvním místě se totiž umístila herečka Scarlett… (více)

Kdy se vrátíme do země Oz?

Kdy se vrátíme do země Oz?

18.06.2016

Hrané pohádky frčí jako nikdy předtím. U Disneyho zabodovali hlavně se Zlobou a Popelkou a příští rok se bude pokračovat Kráskou a zvířetem. Nové pohádky se ale chystají i všude jinde a s tou… (více)

Připravte se na záplavu pohádek

Připravte se na záplavu pohádek