Snímek Zloba – Královna černé magie vypráví dosud nezpracovaný příběh legendární zlé královny z klasického snímku společnosti Disney Šípková Růženka z roku 1959, a seznamuje diváky s její zradou, která nakonec způsobila, že se její kdysi čisté srdce proměnilo v kámen. Královna Zloba, hnaná touhou po pomstě a urputnou snahou udržet si trůn, uvrhne na novorozenou dcerku lidského krále, Auroru, krutou kletbu. Jak princezna roste, ocitá se přímo v samém středu narůstajícího konfliktu mezi lesním královstvím, které si zamilovala, a lidským královstvím, ze kterého pochází. Zloba si uvědomuje, že princezna může být klíčem k míru mezi oběma říšemi a je tak nucena k nemilosrdným činům, které oba světy navždy změní. (Falcon)

lucky.loo

Mno vytuněněná nebo jaksi zremixovaná šípková Růženka alias Aurora. Přespříliš kudrlinek a rádoby vylepšováků ne vždy dobře funguje a toto Disneovské dílko je toho důkazem. Navíc mam zásadní problém citlivé dušičce Auroře/Růžence zemře na konci táta a on se směje od ucha k uchu...., no to jsou mi tedy věci. Hodnocení: 65% ()

Vocoun

Po nějaké době zase slušná pohádka(?) tak trochu jinak. Tentokrát žádná láska mezi princem Krasoňem a krásnou princeznou která překoná vše ani zahánění zlé čarodějnice, ale pohled na známou pohádku z jiné strany. Prostě příběh jedné hodné víly, která byla okonostmi a lidskou zlobou dohnána k zoufalým a zatvrzelým činům. Měl jsem docela strach z Jolie, kterou teda zrovna moc nemusím, ale v téhle pohádce byla překvapivě dobrá i když místy bojovala s akcentem :) Také slečna Fanning je čím dál tím příjemnější a myslím, že by mohla překonat i sestru. Co se týče příběhu samotného, nechápu zdejší stížnosti na to, že to vykuchalo tradiční pohádku a že by se tvůrci museli obracet v hrobě. Vždyť ta pohádka se nejmenuje Šípková Růženka ale Maleficent proboha, jenom si to půjčilo jména a lehký koncept jiné pohádky a vytvořilo alternativní a upřímně možná i důvěryhodnější verzi. Opět krásná výprava, celkově svět a efekty, to je opravdu kouzelné a to by měl být základ každé pohádky. Nejde přece o herecké výkony nebo příběh či hlubokomyslné psychorozbory, ale o ten kouzelný magický svět pro děti a to se tady teda těžce povedlo. Když se to spojí s příjemnou dostatečnou stopáží a vyrovnaným tempem tak mi to na pohádku dokonale stačí. I ten happy end i když trochu s kaňkou se dostavil, takže nemám důvod si na pohádku stěžovat. A ničím jiným to být nemá. Jen ten Copley mi tam prostě neseděl. 4* 75% ()

Veniss

Zmítám se mezi rozhodnutím, jestli to je nebo není vydařená adaptace. A asi tak se to má i s filmem, některé scény smrdí účelovým jednáním - tohle tam vrazíme, to zabere! - i když možná je to jen neohrabanost tvůrců, protože na druhou stranu je pojetí v některých okamžicích tak svěží a zábavné i překvapující, že musím zatleskat. Každopádně si myslím, že vidět film rozhodně není ztráta času. ()

Mistr_Moon

Lepší než poslední Sněhule a Kuba Obrobijec, to určitě. Problém vidím ve vyprávění, kde v podstatě není žádný děj, jen přecházíme od scénky ke scénce. No a to, že Aurora spí všehovšudy asi hodinu, to je taky dost divný. Jinak herci jsou OK, digitální potvory inspirované LOTRem a jinými top filmy už působí dost přehnaně. Nebýt však Angeliny asi by to takový úspěch nemělo neboť to celé stojí a padá na ní a proto je nejlepší scénou oslava narození a zbytek už je celkem o ničom. ()

vieriX

Hodně hezky triíkově udělané krajina za hradem je malebna spousta magické havěti a zvířatek. Pohádka je brana tak trošku za jiný konec to sami poznáte Zloba se tu během filmu měni od kladné postavy k záporné svini a saze pak obráceně.Za sebe nemůžu říct, že bych byl nějak zklamán a je to tu v podstatě one woman show asi víte o koho jde. Pokud by někdy měl být druhý díl tak jsem rozhodně pro. Jen kletba je trochu divně odflaknuta polibek proběhne nic se neděje a během 5 minut už je v sklepeni sněhurka se Zlobou to je trošku divné a koukal jsem jak a co mi uniklo. ()

darthvader77

Je to spíše 4,5. Stále jsem trochu nesví, proč má víla rohy(a to ještě před pádem Maleficent na temnou stranu síly). Nemám nic proti originálnímu zpracování, ale přece jen rohy si spíž děti přiřazují k čertům atd. Vizuálně nádherné a z hlediska příběhu jde o krásnou dojemnou pohádku, která sice s původní předlohou má pramálo společného, ale díky tomu film překvapuje. A ačkoli je to kýč jako kráva pro děcka je to něco úžasného a ani starší nepřijdou zkrátka hlavně díky fenomenálnímu výkon Agneliny Jolie, která si svoji roličku vskutku vychutnává. P.S. Maleficent překládat jako Zloba? Proboha proč?! ()

JLH

Působí to na mě, že ve Walt Disney poslali mail na všechna oddělení, točíme to a to, pošlete nějaký příspěvek. Pak to splácli dohromady a je to. Nicméně ve výsledku je to koukatelné. Slabší rozjezd, pasáž před „sudičkami“ pro mě byla spíš utrpením. Střed byl nejlepší a hranatá Jolie to posunula hodně vysoko. Závěr nijak strhující, takže dávám 70 % za 4*. ()

Něrpa

Ze startu jsem trochu tápal, ale po nějaké době se to docela obstojně rozjede a baví. Prasečí Růženka je ovšem omyl. Hraje dobře, to nemohu říci, ale ten vzhled. ()

Vikta

Pevně doufám, že se ta ošklivá paní neobjeví v sedmé epizodě Star Wars... Viděno na gauči | 1080p BrRip x264 - YIFY ()

whysoserious

Český název je hodně zavádějící, ale mám dojem, že 99% lidí určitě ví, že se jedná o variaci na Růženku z pohledu "záporačky". Slovo záporák je v uvozovkách, protože tady není vůbec na místě, jelikož "Zlobilka" vůbec není ze své podstaty zlá- je jen (z pochopitelného důvodu) hodně nasraná. Angelina je ve své roli výborná, ale je škoda, že se scénáristka nepokusila o trochu větší rozvětvení příběhu. Třičtvrtě filmu se totiž sleduje jen a jen Angelinina postava a ostatní je jakoby bokem a nepodstatné. Shrnutí: Vizuál filmu super, nápad na jiné nahlížení klasické pohádky chválihodný, dobře zahrané, ale přecejen tomu chybí rozvinutí "vedlejších" postav. ()

hepi_

Film má štýl, ale to je asi tak všetko. Grandiózne efekty a drsné spracovanie nekorešpondujú s detským príbehom_Vizuálnosť, originalita, jemný humor 45% ()

MillaJ

Šípková Růženka trošku jinak. Krásné efekty. Zloba v představení Angie byla skvělá a proto takhle hodnotím, protože nebýt Angelíny a efektů tak obyčejná Disney. :)) ()

J.Cobra

EDIT 2021 Nevím co jsem tehdy bral, nebo prožíval, ale teď jsem na film narazil v televizi při vánoční pohodičce a líbí se mi. 2014 **: Co to jako mělo být? Celý film působil jako Angelinin přirozeně mrtvolný obličej. Logika zřejmě v tomto filmu nehraje žádnou roli. Kletba: "V den 16. narozenin se bodne o šicí stroj." Opatření: "Na 16 let a jeden den ji pošleme někam do lesa a pak se vrátí a všechno bude super." To jako vážně? Připadalo mi, jakoby někdo vzal 5 scénářů a náhodně vybral stránky, které následně svázal do jednoho svazku a podle toho pak někdo točil. A aspoň to se povedlo, protože vizuálně (pokud si odmyslíte "příběh" a dialogy) to vypadá moc pěkně. Velké zklamání a překvapuje mě i docela vysoké hodnocení. A ještě jedna věc. Kde teda Růženka s vílami bydlela? Bylo to za "živým a neprůchozím plotem" u hradu nebo v říši víl? Protože se mi zdálo, že to chvíli bylo tam a chvíli zase tam. ()

pmusic

Musím přiznat, že Anjelinu Jolie moc nemusím, ale touhle pohádkou si mě trochu získala, ta role jí zkrátka sedla. Nádherná grafika, krásná výprava, děj rychle utíkal, žádná hluchá místa - sečteno, podrtrženo: jedna z nejhezčích pohádek v poslední době. ()

KaZbunda

Krásný svět plný fantazie, ucházející Jolie, škaredá Růženka a pokus odvyprávět známý příběh trochu jinak. Scénář je ale špatně. Osobně jsem čekal méně pohádku a vyprávění s hlavou a patou, které se ovšem neděje, je to one woman show, zbytek je do počtu.... příště klidně film s názvem 'My name is Angelina and i can be here alone'.. ()

unrocker

Krasna a hlavne povedena pohádka od Disneyho! Uzasne lesni sceny s krasnymi prulety hlavni hrdinky, prekrasne sceny a ruznymi tvorecky a celkove hezky a nezne pusobici snimek i když je hlavni postavou zaporna hrdinka, ktera je nakonec ta ktere člověk fandi a přeje. ()

MadMax3

Stále premýšľam či bol zámer, alebo to len tak vypálilo, že si Angelina proste uchmatla celý film pre seba, nechala za sebou aj veľmi kvalitné triky, keď nebola na plátne, film stratil "to ono". Bolo vidieť, že si rolu užíva, aj keď neviem či nie je škoda jej talentu, keď film je skrz na skrz priemerný, od slabých dialógov, divnej réžie, cez otrasného kráľa až po úplne nesympatickú, nepríjemnú a vôbec sa nehodiacu Ruženku, teda pardón Auroru. Nápad porozprávať príbeh z pohľadu zlej čarodejnice je super, len keby sa spravili dve verzie, jedna pre maloletých - ako táto, a druhá drsné R-kové fantasy. Možno niekto spraví seriál, ale Disney to nebude. ()

beheaded

digitální kjása, dokonalá angelina, naprosto PŘÍŠERNÁ aurora, cením myšlenku s polibkem, zábavných posledních asi 20min, ale jinak nuda, nuda, nuda ()

MikeMyers

Paradoxně Zloba není vůbec zlá a celý film ji fandíte...divný, těšil jsem se na bestiální Angelinu. Podle ukázek jsem čekal že to bude více temné a více pro dospělé. Hezky udělané, ale film spíše pro děti.... ()

Zloduši od Disneyho dostanou seriál

Zloduši od Disneyho dostanou seriál

05.03.2019

Johansson nejlépe placenou herečkou

Johansson nejlépe placenou herečkou

19.08.2018

Jako každý rok přichází magazín Forbes s žebříčkem nejlépe placených herců současnosti a v tom letošním jsme se pak dočkali hned několika změn. Na prvním místě se totiž umístila herečka Scarlett… (více)

Kdy se vrátíme do země Oz?

Kdy se vrátíme do země Oz?

18.06.2016

Hrané pohádky frčí jako nikdy předtím. U Disneyho zabodovali hlavně se Zlobou a Popelkou a příští rok se bude pokračovat Kráskou a zvířetem. Nové pohádky se ale chystají i všude jinde a s tou… (více)

Připravte se na záplavu pohádek

Připravte se na záplavu pohádek