Hory mají oči

• USA The Hills Have Eyes (více)

Poklidné automobilové putování se v hrůzyplném remaku klasického hororu Wese Cravena mění v boj o holé přežití! Osamělá rodina se v poušti Nového Mexika stává obětí zvráceného klanu krvežíznivých mutantů. Film Hory mají oči, ve kterém není nouze o kaluže krve a strašidelné scény, vás napětím nenechá ani na chvíli vydechnout! (Magic Box)

VenDulin85

Na začátku si říkáte, že taková rodinka, která pojmenuje své německé ovčáky Kráska a Zvíře, si tohle prostě zaslouží, ale časem změníte názor.. Hory mají oči rozhodně patří k lepším hororům svého druhu, kde zmutovaní "tvorové" ne a ne zdechnout, a hlavní přeživší hrdinové, ke kterým časem získáte přece jen nějakou sympatii, mají víc síly, než by se zdálo. ()

anais

Původní Cravenův film jsem ohodnotil jednou hvězdičkou. Infantilní béčko fungující možná v sedmdesátých letech někde v amerických autokinech jako zpestření vzrušujících momentů na zadní sedačce. K Ajově remaku jsem tedy přistupoval bez nějakých výraznějších očekávání. Pokud si ale odmyslím, že film obsahuje tucet klišé (obsažených už v Cravenově originálu) typu "podivný chlapík u bohem zapomenuté pumpy kdesi uprostřed pouště", "blondýna v ohrožení", označil bych Ajův film ne za pouhé milé překvapení, ale nečekanou ránu krumpáčem přímo mezi oči! V podstatě to není nic víc než krvavá řezničina, ale výborně natočená a člověk se u toho skutečně bojí. Na druhou stranu nevím, jestli bych chtěl film vidět podruhé, tak intenzivní zážitek to byl. ()

eraserhead666

Aja bezesporu ví, co to je horor a dokáže ho udělat i z tak blbého scénáře, jaký zřejmě dostal do ruky v tomto případě. Film je jízda až do (včetně) útoku na karavan, pak se z toho stane hrozná a utahaná blbost, která nezaujme ani svou brutalitou (která je zde zcela nerealistická - narozdíl od části před zlomem/karavanem). Průser právě je, že k útoku na karavan dojde snad ani ne v půlce filmu. Nedobrovolné kojení jednoho z mutantů považuji za nejšílenější scénu celého filmu, naopak, proměnu prodavače mobilů v nesmrtelného/ocelového ramboochránce svého dítěte za největší úlet a blbost filmu. Dalo-li by se to takhle shrnout, tak bych to označil za řemeslně natočenou blbost, hlavně, co se týče druhé půle. ()

anderson

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: JOJ = 18.4.2010 (R: JOJ = 7.3.2011) - Remake, ktorý o niekoľko konských dĺžok prekonal originál. AJA je skrátka talent. Mrzí ma iba fakt, že MICHAEL BERRYMAN sa tu neobjavil ani v malilinkom cameu. Človek skrátka nemôže mať všetko. (19.9.2006) Predtým som si názory ostatných užívateľov len tak povrchne prebehol, dnes ale musím na niektoré "témy" nízkohodnotiacich komentárov reagovať: Vzhľadom na nálepku horor tu viacero jedincov hľadá sofistikované budovanie hrôzy v hitchcockovom štýle. No tak neviem ale už z pohľadu na trailer by malo byť jasné, že HORY žiadnymi novými BIRDS nebudú. Pričasté a neskreslené ukazovanie vražedných mutantov - už pri CREEP som sa čudoval takémuto scestnému názoru. Hoci súhlasím s tým, že viac nás desí to čo nevidíme priamo ale len v náznakoch, tu predsa nemáme do činenia s nadprirodzenom, ale s "trošku" odlišnou menšinou mutantov, ktorí konajú pudovo a zvysoka kašlú na decentné správanie. No a scéna v karavane - podaktorých tu prítomných komentátorov nedesí, ba dokonca im pripadá smiešna. Hmm, tak potom sa už nedivím tomu že tento svet je plný bezdôvodného násilia keď znásilnenie a následná brutálna vražda niekomu pripadajú vtipné. Apropo znásilnenie: nikto z tu prítomných si nevšimol jeden podstatný fakt, ktorý ja registrujem už od remaku HOUSE OF WAX - postavy od ktorých človek očakáva prežitie a akúsi záverečnú "nepoškvrnenosť" si to zlíznu najviac (sprznená EMILIE DeRAVIN a zmrzačená ELISHA CUTHBERT). (18.10.2006) ()

Scrytcher

Kvůli druhé těžce americké půlce (vlaječka zapíchnutá v hlavě mluví za vše) a výslednému patosu jsem nucen dát za 3*. Výsledek je dost šťavnatý, ale zase ať nám to neteče z uší. Alexandr Aja se posouvá na další úroveň své kariéry a když příště ubere trošku toho klišé, vykompenzuje to atmosferičtější hudbou tak se nám může dostat velmi kvalitního slasheru. Problém je, že se nám režisér do příběhu pokaždé tak zaplete, že ke konci už ze zmatků nedokáže vybruslit (vzpomeňte na Haute tension). Ale už jen kvůli morbiditě a masakrech ve filmu zobrazených na to běžte. ()

ad-k

Remaky v lásce dvakrát nemám, vyvražďovací horrory s co nejsnazší a předvídatelnou linií příběhu/nepříběhu "tuplem" ne. Těžko říct, zda-li z důvodu, že většina těchto snímků disponuje často brakovou hodnotou nebo z mé nevelké náklonosti k samotnému schématu těchto obskurních her. Hory mají oči jsou ale jedním z prvních počinů, které tu mojí utkvělou představu zbytečnosti narušují. Ne, rozhodně tady nikdo nevytváří novou filmařinu, nenacházíme velká překvapení (zmutovaní jsou pořád stejně zmutování, karavanová rodinka sjede z cesty atp.) ani důvod, proč v Horách vidět něco víc, ale zábava (i mírný nadhled) a napětí... rozhodně fungují. V rámci možností. Aja se projevuje jako solidní filmař a svojí "snuff" podívanou kočíruje prakticky bez větších výhrad. Třešničkou by nakonec mohly být některé záběry vč. vybuchujících atomovek v doprovodu pohodové, uklidňující retro muziky... ale to jen v případě, kdybych to jen už někde někdy neviděl (viď Stanley). Asi nikdy nebudu nahlížet na podobné filmy čistě jako na žánrovky a podle toho je i soudit, osobní dojmy jsou přeci jen stěžejní, ale Hory mají oči v podstatě splnily účel... a to sice nebýt úplně zbytečné, viz. tématicky totožný a dementní Pach krve. 60% ()

Janek

Některé scény ve mně opravdu vzbudili adrenalin. Žánr není mým šálkem kafe - nicméně funkci hororu bezesporu splňuje. ()

SOLOM.

Aja opět nezklamal. Docela se divím, že tu ještě nemám k tomuto filmu komentář. Viděl jsem ho už xkrát a nikdy mě neomrzí. Nevím jak někdo může považovat za romantický – výlet do pouště, ale to je jejich problém. Dostali co zasloužili. Původní snímek se mi líbil úplně stejně jako tenhle. Co se týká atmosféry, tak ta sice občas skřípala, ale krvavé masakry to on točit prostě umí a hodně dobře. Doslova jsem si užíval tu krvavou lázeň, která vypukla za polovinou snímku. Jen si nešlo nevšimnout některých nelogičností, které se tu a tam objevily. Ani to mi však nezkazilo zábavu a ani nikdy nezkazí. ()

ARI50

Rodinné drama kde silnější přežije je silné, nemám rád ve filmu scény typu znásilněni a představa že se o to pokouší takový odporný hajzl mě vytáčela. Těch hnusných hajzlu je tam mnohem víc a nakonec dostanou parádní odplatu. Film nenudí vůbec protože je dostatečně nechutně brutálně natočený a hlavně má velice zajímavý děj. Místo jak stvořené na tenhle horor se totálně dobře využilo. ()

JASON_X

Nebavilo mě to. Od slasheru se zmutovanými kanibaly jsem čekal mnohem víc zábavy. Ani jedna (normální) postava mi nebyla příliš sympatická (nejvíc mě prudil policajtský dědek a jeho bigotní žena), ruční kamera v některých scénách byla příšerná, jednání (normálních i nenormálních) postav bylo většinou nesmyslné i v rámci žánru, některé scény byly úplně pitomé (třeba když opuchlý hydrokefalik zpívá americkou hymnu a pak vysvětluje proč jsou takoví jací jsou a kdo za to může), takže největší pozitivum filmu vidím v jeho hezkých pouštních exteriérech. Hodně slabé tři. ()

veru_needy

Zmutovaní kanibalové, kteří vás chtějí sežrat, je už silně ohraný námět a takovýchto hororů už vzniklo hodně. Ovšem tentokrát se to povedlo. Dalo by se říct, že tento snímek je na podobné úrovni jako Wrong Turn (ten je teda o dost lepší už jen proto, že byl originalitou první, ale je to uplně stejně zvrácený a napínavý). Jste někde uprostřed pouště, kde vám nikdo nepomůže a plán jak vás ulovit je už pro kanibaly osvědčený, takže co jiného než jatka očekávat. Hlavně mě teda šokovala brutalita, která je hodně drsná a řekla bych, že z druhu násilí, je v tomto filmu opravdu všechno. Dále jsou dobré věrohodně nechutné masky mutantů. Děj filmu bych nějak nerozebírala, klasický a předvídatelný, ale rozhodně nenudil. Film se může skvěle opřít o myšlenku, situaci a pomstychtivost. A především samo sebou o krev, bolest a utrpení. Atomovka je prostě hnus, a co dokáže udělat s lidma, je tady dobře znázorněno. ()

mm13

Spočiatku som (ne)chtiac porovnával zo Snyderovým Úsvitom mŕtvych a v myšlienkách vytýkal Ajovi, že napriek polhodinovému úvodu nedosiahol to, čo Snyder suverénne zvládal u každej zo svojich postáv takmer okamžite (a to do nás hneď od začiatku búšil aj v iných rovinách) - prebudiť empatiu diváka... Lenže viete čo? Bolo by zbytočné v tomto duchu pokračovať, pretože to by sme museli mať čo dočinenia s inou kategóriou. S pribúdajúcimi minútami sa totiž Hills Have Eyes mení na takú sprostú zlátaninu, až jeden čaká, kedy sa na horizonte objaví postava Caspera Van Diena - záchrancu na poslednú chvíľu! Porovnávanie s perlami žánru či dovolávanie sa obyčajného filmárskeho kumštu tu teda naozaj neprichádza do úvahy. ...a čo je najhoršie, kvôli dieram v scenári a režisérovej momentálnej indisponovanosti (či čo ho to práve pri natáčaní postihlo, veď Haute tension zaujal aj napriek nulovému scenáru) vystrelil naprázdno aj jeden z najodvážnejších nábojov, a síce obohatenie skupinky obetí iba niekoľkomesačným kojencom... Že MASO?! Ani trochu - potomok takýchto debilov, zvlášť ak sa nebolo v čom stratiť (žiadna amtosféra, aké-také tajomno vyšumí behom prvých pár minút) a pozabudnúť že je to len film, mi bol celkom ukradnutý a husia koža mi aj pri scénach s ním nabiehala iba zriedka (a to mám, len tak na okraj, doma ani nie ročného syna ku ktorému v noci vstávam a počúvam či dýcha). ...Pôvodný Cravenov kúsok nebol žiaden zázrak, ani som ho nedopozeral, ale minimálne tej zloby, chorobnosti a neznáma v ňom bolo neporovnateľne viac. Aja natočil dobrodružný krvavý western o záchrane kojenca, nie totálne protest-psycho, ako som naivne očakával! Málo hravé, málo vynaliezavé, málo ambiciózne. Nemilované, natočené ako výsledok otázky "tak do čoho sa pustím tentokrát?", nie nadšeného výkriku "tak a teraz sa do toho konečne pustíme!"... Na míle vzdialené modernému teroru, v ktorom by obete prichádzali na rad v pozmenenom poradí a záver by patril odplácajúcemu masakru mutantej osady vrátane žien a detí ako metafory na to, ako to v našom svete chodí. ()

Bauer

Po dlouhé době jsem měl možnost vidět opravdu kvalitní horor, který byl napínavý, děsivý a nervy drasající!! Od tohoto filmu jsem nečekal vůbec nic a o to jsem byl mile potěšen. Výborné je, jak je to strašidelné již od začátku a potom si to stále udržuje špičkovou atmosféru.A jak je to krásně brutální, to já rád horory kde je krev, rozřílené a probodané hlavy, useknuté prsty atd . Z herců mně potěšil Dan Byrd, kterého jsem měl možnost vidět v ( příšerném hororu ) Márnice, kde předváděl trestuhodný výkon. V tomto filmu ovšem předvadí vynikající výkon. Dále potěší účast Emillie de Ravin. Docela se hodně těším na dvojku, ale řekl bych že to už nebude takové. Ale uvidíme. Tento film doporučuji vsem!!! ()

matestlust

Maximální trefa do mého vkusu. Žádné servítky, žádné sraní, 100 minut čistého masakru, brutálu a dokonalého napětí. V tomto případě smetl, tenhle Ajovo remake, svou o hodně let starší předlohu rovnou pod stůl. ()

ancientone

Aja vzdal poctu majstrovi "exploitation" subžánru, W. Cravenovi, nad očakávania vydarene. Nové filmárske prostriedky dokáže zúžitkovať na hodnotné prerozprávanie konfliktu medzi "domorodcami" a "prisťahovalcami" zo 70s, pričom mu neuberá kvalitu a potenciál - závistihodný fakt pre remaky FRIDAY THE 13th, TEXAS CHAIN SAW MASSACRE alebo práve Cravenov THE LAST HOUSE ON THE LEFT. Aja sa k stredostavovskej rodinke chová rovnako nehostinne ako Craven (alebo sa mu aspoň veľmi približuje), ide v jeho stopách, oprašuje ich bez narušenia štruktúry a zvýrazňuje kritiku filmu smerovanú na testovanie jadrových zbraní. Maximálne funkčný remake. ()

Sawy

Po Úsvitu mrtvých asi druhej nejlepší remake nějakýho hororu ze 70.let.Žádný zázrak to není,ale je zde pár luxusních mordů a k tomu krásná Emilie de Ravin. 70 % ()

Morholt

A tohle byla veselá vyvražďovačka. Mnoho napětí sice nepobrala a na pořádnej nářez se čekalo celkem dlouho, ale to čekání se vyplatilo. Zmutovaní horníci a pan krumpáč v hlavní roli odvedli skvělý kus práce a ani "obyčejní lidé" měnící se v zabijáky mi nepřišli jako pěst na oko. Poctivý řemeslo, který sice dech nevyrazí, ale zaručeně dokáže pobavit. 60% ()

Mordenroth

Ehm... dobrý horor. Už v Haute Tension dokázal mladý a nádejný režisér Alexandre Aja, že má ku krvi, mäsu, ale hlavne k hororovému žánru veľmi blízky a pozitívny vzťah. V tomto filme to nielen potvrdil, ale ešte viac pritvrdil. Krvou ani krutosťou sa nešetrí a okrem toho film disponuje aj celkom slušnou atmosférou. Niektoré (krvavé) scény sú ako stvorené na pretáčanie. Bravo! ()

Jděte s těmi remaky do háje!

Jděte s těmi remaky do háje!

08.04.2007

Festival otrlého diváka III.

Festival otrlého diváka III.

09.03.2007

Co jde do kin tento týden?

Co jde do kin tento týden?

11.05.2006

Kinopremiéry v květnu

Kinopremiéry v květnu

01.05.2006

Konečně je tu květen, filmovými fanoušky velice očekávaný měsíc. Do kin dorazí filmy, které bychom si rozhodně neměli nechat ujít. V první řadě se jedná o trojici velice silných blockubsterů. První z… (více)