Iron Man

• USA Iron Man

Multimilionář a vynálezce Tony Stark je cynický bonviván a sukničkář, který po otci zdědil zbrojařské impérium Stark Industries a pokračuje v práci s jeho kolegou Obadiahem Staneem. Dodává americké armádě tzv. inteligentní zbraně a právě se chystá předvést zástupcům v Afghánistánu nový výrobek, extrémně ničivou raketu Jericho. Cestou z úspěšné prezentace, na níž se mu podaří uzavřít s vládou výhodnou smlouvu, je však armádní konvoj přepaden a zraněný Tony je zajat teroristickou organizací Deset kruhů. Je uvězněn v jeskyni v horách se vzdělaným afghánským lékařem Yinsenem, který mu zachránil život riskantní operací, když mu do hrudi voperoval elektromagnet, který brání střepinám, aby se dostaly k srdci. Teroristé Tonyho donutí, aby pro ně raketu Jericho vyrobil. Je zděšen, když zjistí, že jsou vybaveni jeho zbraněmi, a s Yinsenem se vrhne do práce. Nejprve vyrobí malý obloukový reaktor, kterým nahradí elektromagnet ve své hrudi, a poté se pustí do létajícího, vyzbrojeného brnění, které chce využít k útěku. Podaří se mu uprchnout, přestože Yinsen za jeho svobodu položí život. Tony okamžitě zastaví výrobu zbraní a začne tajně pracovat na vylepšené verzi bojového obleku. Netuší, že Obadiah je tím, kdo si objednal jeho únos, zmocnil se trosek prvního obleku a tajně se pustil do výroby vlastního modelu. (TV Nova)

heyda

Solidní akční jízda, která ani na minutku nenudí. Kromě skvělého hereckého obsazení bych vyzdvihl i docela svěží humor. Každopádně pořád je to o tom samém. Někdo je zlý, někdo je hodný a hádejte kdo zvítězí? Mimo jiné mi to trochu připomínalo Neuvěřitelnýho Hulka. 7/10 ()

VenDulin85

"A jak jsi vyřešil problém ze zmrazováním?" "!?!"_____ Musela jsem se dodívat do konce, přestože to místy bylo hodně úsměvné. Odvážit se natočit tuhle komiksovou látku chtělo obsadit super koumese a tím Robert Downey Jr. opravdu je. ()

Stanislaus

Iron Mana jsem si nechával v šuplíku hodně dlouho, ale jelikož jsem si chtěl doplnit marvelovský vesmír, tak bylo třeba se vrátit na téměř úplný počátek tohoto komiksového komplexu. Po zhlédnutí jedničky jsem byl už v obraze a věděl jsem, jak Tony Stark přišel ke své svítící hrudní ozdobě, či jak a proč vznikl samotný oblek. Ve výsledku jde o slušně natočený akční film se sympatickým obsazením, pěknými efekty a příběhem, který sice není tolik propracovaný jako u pozdějších snímků od Marvelu, ale i tak neurazí. Zkrátka oddychovka plná akce, sem tam i vtipků a vysokého ega hlavní postavy, připravující živnou půdu pro další pokračování. ()

packa

Filmu vévodí neokoukaný Robert Downey, který se v hláškující titulní roli patřičně vyřádil. No a Gwyneth, kapitola sama pro sebe. Náramně jí to na plátně slušelo, až jsem se několikrát přistihl při nemravných představách :-D . Kdyby i ostatní komiksy (s čestnou vyjímkou Burtonova a Nolanova Batmana) měly takový šmrnc, vůbec bych se nezlobil. ()

jojinecko

Tak konečne po čase mne totálne lahodiace komiksové spracovanie o superhrdinoch...Čo do coolovosti, hi-tech prepracovanosti a predovšetkým zábavnosti...Príbeh ťahá skvelý Downey jr., bavia technické sračičky, vizuál alebo aj to nápadité a neštandardné použitie hudby (staré dobré Suicidal Tendencies a AC/DC:)...Žiadna vata, žiadne veľké pseudokeci...všetko tak akurát naservírované, aby si každý našiel to svoje...Skrátka popcorn, dobrý zvuk, pozerať a baviť sa:) ()

Pejpr

Iron Man vyzdvihl přesně to, co mám na komikosvých filmech rád a čeho Hellboy nikdy nedosáhne, totiž naprosté impulzivní akce a zábavy. ()

Flego

Veľmi príjemné prekvapenie ! Nemám príliš v obľube filmy podľa comiksu, ale tento film patrí k svetlým výnimkám. ()

Othello

Pro mě naprostá superhrdinská fantazie (superhrdinský subžánr mi sám o sobě nic moc neříká), která ukazuje, jak tyto double-identity filmy stojí na postavě. A právě oproti neustále nějakým problémem zmítanému Peteru Parkerovi, kterej si dokáže najít hromadu chyb i na tom, že lítá mezi mrakodrapy a hází po lidech auta je Tony Stark velmi příjemným osvěžením. Sic jednou dvakrát taky zamoralizuje, z nějakého toho patosu nás na konci taky neuleje, ale zbytek dělá s takovou grácií, kterou mu zvládne dát jen neustále vyjetý Robert Downey Jr. Finální destruktivní akce se mi líbila také a vlastně celkové jsem byl potěšen až na pár hovadin, jako například virtuální překladatel -) ()

Jinny

Typický komiksový příběh o tom, jak se z týpka, od kterého by to nikdo nečekal, stane superhrdina. Až na to, že Tony Stark není žádný loser ze střední školy, nezmutuje, popřípadě neuniknul radiaktivitě nebo není z jiné dimenze, eventuálně planety atd. atd. Tony má zatraceně blízko k Bruci Wayneovi. Oba jsou zhýralí multimiardáři a sami nemají žádnou zvláštní schopnost, jenom ty správné "mašinky". Iron Man vcelku nic nového nepřináší, leč za své peníze dostáváte solidní protihodnotu. ()

honajz

Nudná dvouhodinovka o ničem. Robert a Gwyneth jsou sice moc prima, a dokonce i Jeff, ale takový film by měl mít taky něco jako příběh nebo scénář, tohle je pohádka pro George Bushe před usnutím. Trapný pokus o původního Supermana. ()

Roman.Ticka

Po čase jsem opět vypálila 5hvězdu bez dlouhých cavyků. Bobajz si to plně zaslouží, jeho role mi imponuje plus nezměrné charisma, které jsem dřív nechtěla vidět. Právě proto miluju filmy a proto, že mě kromě zábavy navedou na nový směr. Takže Bobajz už jsi v mé milosti, neboť přesně týpky tvého formátu - génie, požitkáře, gurmány, rebely, frajery, hláškaře, narcisy, seladony, kurevníky a prostě milovníky krás života v celé jeho šíři a nabízených možnostech - naplno žeru! Líbila se mi i režie a rockovější hudba, na závěr tomu dali Sabati (po)řádný metalový říz. A poslední Tonyho stylová improvizace? Megaúrovňová slast.;-) ()

poz3n

Avengers jako Avengers. V každém podobném filmu se děje to samé a každý podobný film je otravný a nudný stejně jako ty další. Ať už přejde tahle marvelovská mánie. 3/10 ()

eraserhead666

Superhrdina, který si svůj oblek ukove někde v Afghánistánu v jeskyni, aniž by si toho jeho věznitelé všimli? Na to už jsem prostě starej... Záporák suchý. Docela nuda. Zítra si z toho budu pamatovat jen Gwyneth. ()

hansel97

Velmi zábavný a poutavý příběh s neuvěřitelně propracovanými vizuálními efekty a akcí. Velmi stráda jen v části po první hodině, kdy se prakticky nic neděje a my jen čekáme. Kvůli této prostřední části vypadaly ty 2,5 hodiny jako martýrium, ale nakonec to tak nebylo a ten úsek se odpustit za tak královskou zábavu dá. ()

Janek

Robert Downey Jr. má až erekci nahánějící charisma a jako většina ostatních i já si myslím, že tento film jednoznačně drží. Kdyby se mi nechtělo ke konci projekce čůrat, tak bych snad dal i čisté čtyry. Ovšem nemůžu jistojistě říci, že jsem se ke konci ošíval jen díky nafouklému močovému měchýři. Přesto bych Jr. skousl nejspíš i znovu...uvidíme - 70% ()

Kailo

Komiks neznám, ale to je jedno.Co bych chtěl říct (a bohužel to tak bývá) je, že všechny akce, co uvidíte v Traileru jsou skoro všechny akce, co uvidíte v celém filmu... Downey je jako vždy bez-chybový herec, ale i tak nezachránil tak trapný konec. Když to shrnu jediné na, co se dá koukat je jen Downey, Paltrow :) a celkem pěkné efekty ;) 55% ()

J.Connor

"Call it just S.H.I.E.L.D." či Stan Lee jako Hugh Hefner, to jsou situace, kdy samozřejmě lidi odkojení Marvel univerzem (ke kterým bohužel či naštěstí patřím) jihnou. Když pominu trochu sterilní look, který však bohužel k moderním blokbastrům patří, tak mi ve finále vadilo to, co obvykle, a sice vytržení hrdiny a jeho příběhu z kontextu celého zmiňovaného živoucího univerza (nechme se překvapit od AVENGERS). Vytknout se také dá zacílení na mladšího diváka, ale na druhou stranu je taková výtka dost laciná. Jo a Robert je samozřejmě jednička, s kterou to stojí a padá - "No jak se to vezme, s březnovou to nevyšlo, ale v prosinci byla dvojčata...." ()

Thomick

"My turn ..." --- Určitě nejvíc cool hrdina, jehož supercool nadhled dokáže na chvilku zmrazit leda tak šarmantní Gwyneth. Přes pár nemalých nesrovnalostí tudíž pro jedničku volim plnej počet a výhradně Abedova slova, příště už ale k technologickýmu hračičkování požaduju přidat taky něco vrchem. Předem díky. --- Až jsem si z toho vzpomněl na svuj dětskej idol jménem RoboCop. Ach! ()

Marvel řeší interní problémy

Marvel řeší interní problémy

21.03.2023

Nový Star Wars seriál má název

Nový Star Wars seriál má název

04.10.2018

Tento týden vyšla kupa nepotvrzených informací o chystaném disneyovském seriálu ze světa Star Wars, který má na starosti režisér prvního Iron Mana Jon Favreau. Nakonec – k velkému překvapení všech… (více)

Nový Star Wars seriál bude obří

Nový Star Wars seriál bude obří