Jericho

USA, (2006–2008), 20 h 39 min (Minutáž: 40–44 min)

Skeet Ulrich, Lennie James, Ashley Scott, Kenneth Mitchell, Brad Beyer, April Parker-Jones, Alicia Coppola, Pamela Reed, Bob Stephenson, Shoshannah Stern (více)

Série(2) / Epizody(29)

Dramatický seriál vypráví o tom, co se stane, když se na obzoru náhle objeví atomový hřib a uvede poklidné městečko v Kansasu v chaos. Jeho obyvatelé se ocitnou v naprosté izolaci a mohou se jen dohadovat, zda jsou jediní Američané, kteří zůstali na živu. Když jsou vyřazeny z provozu veškeré zdroje energie a možnosti komunikace, strach z neznámého uvrhne Jericho do všeobecného zmatku. Město se začne hroutit pod náporem teroru a strach i pocit zkázy probouzí v některých obyvatelích města jen to nejhorší. Ale v této době krize, kdy se citlivých jedinců zmocňuje šílenství, a na povrch vyplouvají i ta nejskrytější tajemství, v sobě někteří lidé najdou vnitřní sílu, jíž si dosud nebyli vědomi. A z těch, u nichž je to nejméně pravděpodobné, vzejdou hrdinové. V průběhu děje seriálu se objeví spiklenecké teorie. Jsou obyvatelé malého města pod palbou útoků? Nastal snad konec světa? A pokud byste přežili armagedon, jak by Váš život nejspíš pokračoval? Stálo by vůbec za to dál žit? (oficiální text distributora)

-tHESWINe-

Jericho bylo spíše zklamáním. I přes nízkorozpočtové provedení slibný začátek se celý seriál tak nějak táhne, děj se nastavuje příběhy postav, žádná postapokalyptická Amerika pořádně nenastane. Alternativní konec byl taky jen jedno velké zklamání, jedná se v podstatě o stejný díl jako poslední, s výjimkou asi dvou záběrů ... říkat něčemu takovému alternativní! Jericho mělo každopádně potenciál, je velká škoda že využito bylo jen tak málo. ()

RedRose

fakt to bylo misty hodne blby... klisovity amerikanizmus az to bije do hlavy... vyborny namet byl zabity vsim moznym a nekdy od tretiho ctvrteho dilu to slo do kytek... nekde za polovinou to sice jeste nabralo druhy dech ale uz ne na dlouho... presto vsechno me to moc bavilo (nektere tupe dialogy a slabsi dily jsem ignoroval) a cekal jsem jak se s tim tvurci poperou... dokonce me mrzelo kdyz byl serial po prvni serii ukoncen a nasledne potesilo kdyz si amici vydupali zakonceni serialu... ...ovsem tech 6 dilu druhe serie... no skoda mluvit... ()

vozralec

Seriál s velkým, leč nevyužitým potenciálem. Hodnocení 1. série: Spousta zbytečných keců a vztahových problémů. Obyvatelé jsou plni pochopení a porozumění, až je to do nebe volající. K tomu hraje kytarová hudba pro větší dokreslení. Vše se snaží řešit nenásilně, ačkoliv je jasné, že to není možné. Občas se chovají jak magoři. Závěrečná přestřelka je toho důkazem. Zajímavé postavy - Robert Hawkins, Jonah Prowse a tlusťoch polda. Hodnocení 2. série: Tempo značně zrychlylo, více akce, méně vztahových zbytečností. Někdy až moc zrychlený a zjednodušený děj (přesuny atd.). Bonnie Richmond předvedla možná největší koule ze všech, když velkolepě a bez zbytečných keců započala bránit svůj dům na farmě. Takhle měli řešit většinu záležitostí od úplného začátku celého seriálu. ()

sunfreedom

Nápad sám o sobě geniální, exekuce o trochu horší. Seriál měl určitě na to, aby se nevyčerpal ještě dvě tři série. Škoda. Kdo dokoukal a chce ještě pokračovat, doporučuji ještě "třetí sérii" ve formě komiksů od autorů seriálu. ()

_-0-_

Mix bezbřehého vlastenectví, víry v Boha, hypeructívání rodiny a ostatních amerických hodnot, situovaný do postkatastrofického světa. I desetiletí staré a zcela zpackané zpracování Malevilu představuje lepší variantu podobného tematu. ()

stephano

Tento serial, mam momentalne nejradsi ze vsech a věřte,že mi neuniknul žadny dobtry (Heroes, Lost, Day break, Prison break, Dexter atd...) jenze v ostatnich pripadech se nestalo to co zde. Tady se to od pulky tak rozjede, že se nestačim divit. Fakt naprosta bomba z normalniho serialu udelat valečnej survival. Jestli tohle byl původní plán tak odpouštim i některé nudnější díly z počátku. Jelikož bych potom nebyl tak naptnutej jako sem ted. Jinak kdo rika ze videl celou prvni serii (uživ. strangercz) a ted je 15.5.2007 tak kecá protože ještě nebyla premiera posledního dílu. ()

Adámo

Zatím jsem viděl první serii a s každým dílem stoupalo moje hodnocení tohoto seriálu... Jsem zvědavý, jak dopadne ukončení 2 miniserie. 4,5* | 4/2008 ()

Cortesz

Další americký seriál, s opět solidním a originálním nápadem, ale mezi takovými skvosty jako jsou Dexter, Prison Break, Heroes a dalšími je tento seriál průměrný až podprůměrný. Zvládnul jsem shlédnout prvních 10 částí I. série a dál už to vzdávám, protože jsem se nesmírně nudil. Herecké obsazení je docela slušné v čele s jedním známým xichtem Skeet Ulrich. Snad někdy nejdu druhou cestu k tomuto seriálu, ale po mé první zkušenosti říkám, že jde o seriál, který ne tak úplně využil potenciál jaký se mu nabízel a je k uzoufání nudný, což je zajímavé, protože seriály jako Dexter, Prison Break vyvolávají nezkrotnou závislost na další a další části, u tohohle seriálu v žádném přídapě nenastala, ba naopak, pořád jsem koukal na časomíru a těšil se až to skončí. ()

Mr.Roman

Po zopár kvalitných prvých dieloch seriál skĺzol do idiotskej konspiračnej, typicky americkej blbiny, ktorá by sa náramne vynímala poobede na TV Nova. Pochybujem, že by mal viac čo ponúknuť a preto som ho v tomto momente prestal sledovať, takže priznávam, že toto hodnotenie až tak objektívne nieje. ...... Po nejakom čase som mu predsa len dal ešte šancu a musím povedať, že našťastie. Úroveň ďalej neklesala, práve naopak a hviezdičku k hodnoteniu pridávam. Veľmi milým prekvapením boli hlavne nečakane emotívny 16. diel, 21. diel - koniec tomu zasadil korunu, ale asi každý, aspoň v mojich očiach/ušiach, koniec, ktorý má v pozadí túto pieseň od mojej najobľúbenejšej kapely snáď ani zlý byť nemôže (celkovo sa hudba v seriáli veľmi často trafovala do môjho vkusu - počiatkom hneď prvého momentu seriálu v podaní The Killers) a samozrejme ako už to býva záver (museli si dať záležať, aby mohli ako seriál fungovať ďalej) v podobe 22. dielu prvej série sa náramne podaril a dokázal tak otvoriť dvierka pre sériu ďalšiu, ktorá má síce len sedem dielov a ohlásený je koniec seriálu tak som zvedavý čo za tým je a veľmi sa na ňu teším.. tak tomuto vravím zvrat ;) ()

PeterFLJilek

Stačilo mi vidieť prvú časť; bola hneď aj poslednou. Ako je vôbec možné, že sa seriál s chabými hereckými výkonmi a ešte chabejším scenárom dostane do vysielania?! Aha, veď rieši americký komplex z terorizmu! Oficiálna ideológia Spojených štátov je prednejšia pred formou. (Dodávam ešte: slovenský dabing z toho robí prepadák na entú.) ()

LucLuc

Škoda velké hlušiny uprostřed sezony. Od zhruba třetího do desátého dílu se neděje NIC. Doporučuju přeskočit. Člověk opravdu o nic nepřijde. Druhá polovina sezony je lepší, takže hlavně za ní tři hvězdičky. Jinak je to hodně americké, takže pokud amíky a jejich životní styl nemusíte, tohle asi nedáte. Mě teda rozčilovaly sekvence "hrdina proslovem zlomí odpor všeho a všech", které se vyskytovaly snad v prvních sedmi dílech. Aspoň jednou měli nechat scénáristé zachovat prostý lid, tak jak by se skutečně zachoval (tedy ten neamerický :-) Jinak imho nej postava je Hawkins, o které člověk dlouho neví, co si má myslet. Takovej slabší Bennet z Heroes. Jinak celkem na prd zakončená série, když přihlédnu k tomu, že se vlastně málem ani netočilo dál, byl by to totální paskvil. ()

Mephisto

Naprosto skvělý postapokaliptický a konspirační seriál. Jasných 5*. Věčná škoda, že ho produkce stopla tak brzy. ()

Bilky

Seriál, ktorý trpí seriálovým syndróm, špeciálne u US produkcie a to jest - že zaujímavý námet sa od pilotu postupne stráca a priamo úmerne s počtom dielov sa znižuje ich kvalita. Tento seriál je priemerným zástupcom, kde prvé 2 diely boli skutočne zaujímavo klaustrofobické a katastrofu predpovedajúce ale postupne s poznávaním ďalších hrdinov sa napätie stráca a niektoré postavy sú absolútne zbytočné a len naťahujú dĺžku a všetci vieme "vo co go". Seriál končí až na 2*, takže moje hodnotenie je tiež len priemer ako celý tento seriál: 2.5* ;) ()

ibex

Naprosto špičkový seriál. Původně jsem chtěl dát tři nebo čtyři hvězdičky, protože prostředek seriálu se přecejenom trošku vleče. Jsou zde vykreslovány postavy seriálu a vztahy mezi nimi, ale timhle si musí projít každý seriál. Každopádně závěr mě naprosto dostal. Doufám, že prodeje komiksu budou dobré a že se natáčení zase rozběhne. ()

Unterschleif

Obyvatelia Jericha sú svedkami veľmi nezvyčajnej a nepríjemnej udalosti - niekoľko míľ od mesta spadne atómová bomba. Pomaly sa dozvedáme čo sa vlastne stalo a postavy odkrývajú svoju minulosť. Slabé chvíle seriál prežíva keď sa snaží riešiť rodinné a iné vzťahy medzi postavami. ()

Jogi.1

Jericho, jedno americké městečko a přeci toliko udáslostí. Seriál natočený na děj po 11.září, kdy dojde k úniku jedné atomové bomby z ruska, tato bomba se přeloží do mnoha malých plně mobilních. Dojde k nejhoršímu, 23 největších amerických měst je zničeho. Jericho je mimo spadovou zónu a začíná holý boj jo jídlo, pití, teplo a životy lidí nejen z Jericha. Seriál jsem shlédl až začátkem roku 2010 (tedy 4roky po premiéře), ale po dodívání dvou sérií, druhá končí 7. dílem ... se přestalo natáčet ... což si myslím je velká škoda inu posuďte sami ;). ()