Příliš bujná fantazie dvanáctileté "budoucí spisovatelky" Briony Tallisové odstartuje tragický příběh, který nenapravitelně změní osudy tří lidí. Vinou vlastní nezralosti a série nedorozumění nařkne mladého zahradníka Robbieho Turnera (James McAvoy) ze znásilnění nezletilé sestřenice. Nadaný chlapec, který původně mířil na lékařskou fakultu, končí ve vězení. Toto obvinění ale ničí život i její sestře Cecilii (Keira Knightley), která Robbieho bezhlavě milovala. Když si záhy už o něco starší Briony (Romola Garai) uvědomí, co napáchala, je už pozdě. Cecilia zavrhla celou rodinu v čele s ní a odstěhovala se do Londýna, kde se živí jako zdravotní sestra. Robbie výměnou za zkrácení trestu narukoval do armády a ve Francii se snaží zastavit postupující Němce. Briony na cestě za vykoupením nastoupí do ošetřovatelského kursu a díky utrpení, které kolem sebe dennodenně vidí, konečně dospívá. S tím souvisí i rozhodnutí postavit se svým dvěma obětem tváří v tvář a respektovat jakýkoli trest. Možná se tím očistí, možná to ale na vykoupení nebude stačit. Možná to ani nestihne, protože Londýn se připravuje na masivní bombardování. Možná všechny tři čeká úplně jiný konec. (Bontonfilm)

Madluska

Po přečtení knížky přidávám ještě jednu hvězdu za věrnost předloze. Neuvěřitelné, silné drama, které navíc perfektně dokresluje takřka dokonalý Marianelliho hudební doprovod (motiv psacího stroje, prolínání hudby a obrazu). Pár nedostatků, byť třeba čistě subjektivně vnímaných, by se sice našlo (obsazení Cumberbatche, přeobsazení Briony v pozdějším věku, zatímco ústřední dvojice zůstává ztvárněna i nadále McAvoyem a Knightley apod.), ale na tom ve výsledku vlastně až tak moc nesejde - protože film jako celek rozhodně stál za to. ()

jirijost

Nevím no, bál jsem se že mi Pokání nesedne ale byl jsem na tento film moc zvědavý. Pokání se zakládá na silném romantickém příběhu a krásně ukazuje jak válka lidem sebrala všechno co měli i neměli. To je ale bohužel asi to jediné pozitivní co můžu o tomto filmu říct. Doufal jsem především v to že tvůrci zapojí do příběhu více té války, Dunkerque je sice uděláno pěkně ale všechno to proběhlo moc rychle. Vím že tohle neni pouze válečný film ale té války mi tady opravdu dost chybělo, bohužel ani příběh doma v Anglii nestál za moc takže dám kolik dám, na víc se u mě Pokání bohužel asi nezmůže. Nechci ale nikomu radit, že se nemá dívat. Myslím že tohle je jeden z těch filmů který prostě nesedne každému. ()

adam9

Filmů, u kterých od první až do poslední minuty vím, že mě obrovsky naplňují, je jako šafránu. Atonement ve mně vzbudil nekončené spektrum emocí - okouzlil, rozesmál, rozvášnil, rozesmutnil, rozbrečel...V případě Briony jsem pak cítil takovou nenávist, až jsem chtěl pěstí prorazit obrazovku. A pak ve druhé polovině filmu se to smíchalo s lítostí. Cítím se strašně zlomený a zároveň neskutečně naplněný. Vidět Keiru Knightley s Jamesem McAvoyem vedle sebe bylo dechberoucí. Joe Wright (a vlastně i Keira) mě po Pýše a předsudku znovu dostali do naprosto šílené katarze a už si do poznámek píšu: dát Anně Karenině druhou šanci. ()

iXtr3m3

Zďaleka nie zlý film, ale ani zďaleka nie tak dobrý, ako som očakával. Čakal som druhý Notebook, ale nestalo sa. Škoda. Videné 10 rokov dozadu, možno by novšia projekcia niečo nové priniesla, ale práve kvôli prvému dojmu ma to vôbec neťahá. :( ()

Giggs

Vizualne pekne, dobri herci, no na môj vkus až priliš tlači na pilu, pokiaľ ide o city. A tiež nepostrada gyč, čo je len na škodu veci. Napriek tomu celkom pekne dielo. ()

Hanys_

Jedním slovem úžasné. Silné velice silné drama, které jsem trávil ještě hodně dlouho. A nevím co se mi líbilo víc. Ta naprosto geniální hudba? Nebo to byla kamera (včetně té několikaminutové pouti po pláži?) Anebo krásna Keira? Tohle se prostě musí vidět...a slyšet. 10/10 ()

thorewi

Přestože byla Pýcha a předsudek krásným filmem, nijak zvlášť me nenadchla. To samé se ale ovšem nedá říct o Pokání. Skvělá režie Joe Wrighta, který jen dokazuje, že stále více patří mezi hollywoodskou elitu, stejně jako v Pýše a předsudku krásná a herecky velmi přesvědčivá Keira Knightley a pro mě doposud ne moc známý, ale teď jeden z mých oblíbených herců James McAvoy. V příběhu o lásce, závisti, zradě, válce, bolesti a... pokání. Tento film vyhrál svůj Zlatý glób zcela zaslouženě, neboť přestože i ostatní filmy byli prvotřídní, jediný tento ve mně něco zanechal. Další z mých nejoblibenějších filmů a krásných 5 hvězdiček. ()

wosho

Už v úvodu mě Wright přikoval k filmu dokonalou souhrou celku. A já si zajásal v duchu, že pokud to vydrží po celý film, máme tu další mistrovké dílo. Bohužel v polovině filmu se mě začalo zdát, že právě Wright to začíná kazit. Jako by se zalekl a začal točit pouhou romantiku a přestal hledat originalitu (zvuk ťukání psacího stroje nikdy nezapomenu) a film začal lepit do filmu průměrnost (běh McAvoye za busem s Keirou). Pak však nastal zlom a posunutí děje o 40let a já prvně, to posral-co to má být. Ale jakmile film skončil, pochopil jsem. Wright měl vše pevně v rukách, vše mělo svjj důvod i ona třetina. A já u závěrečných titulků musel držet dojetí a slzy, abych se před holkou se kterou jsem tam byl se neztrapnil. Bravo, Pokání se může hrdě zařadit do Top nejpozoruhodnějších romantických dramat všech dob a Joe Wright je talent, který se dostane do filmových dějin. ()

Tery16

Jako bych četla útržky z nějakého zápisníku ... k něčemu se člověk vrátí a pročítá to stále dokola, aby pokaždé objevil něco nového, něco jen prolítne očima. Takové je podle mě Pokání. Velmi originální je nápad psacího stroje coby hudebního doprovodu. A herci? Místo přehnaně dlouhých dialogů si vystačí s výmluvnými pohledy. ()

Witta

Filmový skvost jakých není mnoho. Po technické a vizuální stránce dokonalé dílo. Scéna na pláži je nezapomenutelná hned na první pohled. Schválně jsem to stopoval a je to 4 minuty 54 sekund na jediný záběr, přes fůru exteriérů, stovky herců a komparzistů. Klobouk dolů Joe Wrighte. ()

Golltes

Ťažko povedať čím ma na prvé zhliadnutie tento film tak uchvátil...Velmi oceňujem nahodené flashbacky tej istej udalosti z pohľadu iných postáv,emočne vypäté scény ešte viac dofarbené efektnou hudbou,steadycamovú jazdu na pláži či herecké výkony dua Knightley & McAvoy.Pričom až po Pokání som začal Keiru plne akceptovať ako talentovanú herečku...Žiaľ ako som už naznačil v úvode po druhom zhliadnutí som už v takej katarzii nebol.Takto som na pochybách a neustále sa vraciam k úvahám, aký postoj mám k tomuto filmu zaujať... ()

SirSez

Moc dobrý film, ještě lepší scénář, krásna Kiera Knightley... S opravdu výborným zakončením a surovou pravdou jež na mě dýchala z filmu prostřednictvím pocitů jednotlivých postav. ()

joshula

Očekávání bylo trochu větší, ale to neznamená, že jsem byl zklamán. Jen prostě něco tomu chybělo. Smutku a romantiky je v tomto filmu víc něž by asi mělo být, což podle mě zstiňuje dokonalost celého filmu. ()

Ripley

No...nebylo to vyloženě špatné,přesto si myslím že je tento film nadhodnocen.Po zkončení filmu jsem si říkal "tak tohle měl být ten pětihvězdičkový film?!".Nebyl to intenzivní zážitek.Ani to nebyl hluboce dojemný a téměř dokonalý film,jak se píše na obalu DVD.Film mě začal bavit poté co byl Robbie obviněn ze znásilnění,přestal bavit poté co se dostal z vězení a znovu začal bavit,když se na scéně objevila už starší Briona.Myslím že poslední třetina filmu je nejsilnější.To je asi tak vše,jen nesmím opomenout výbornou hudbu.Hlavní motiv v různých obměnách je perfektní.Po druhém shlédnutí zvyšuji hodnocení. ()

Stružák

Skvělé ztvárnění, luxusní nápad v podobě psacího stroje jako hudebního dobrovodu a překvapení James McAvoy. Nezapomeňme na fantastickou práci s kamerou – a to nemluvím pouze o slavné pětiminutovce na pláži (viz zajímavosti). ()

Fary

U tohohle filmu opravdu nevim, jak ho hodnotit. Nemuzu ho hodnotit jako celek. Ma dobra mista a ma spatna mista, celkove by to bylo na **** ale misty sotva na **. Davam mu proto *** - celkem prijemne me prekvapila hudba (obzvlaste vyuziti psaciho stroje), taky sceny jsou velmi zajimave stvarnene, nicmene pribeh je celkove velmi plytky a clovek se v nem misty ztraci diky retrogradnim preskokum. :-/ ()

Burdock

První polovina filmu supr drama a druhá jakousi zpovědí slečny, která se snaží odčinit jistou špatnost, kterou učinila. A právě ta druhá polovina je děsná, těžko uvěřitelná a neposledně i dost nudná. Celkově ale nemám rád filmy, které si hrají na něco víc, než ve skutečnosti jsou. ()

1860

Sice jsem filmu moc nevěřil, protože rozjezd byl opravdu pomalý, ale postupně vás pohltí a nepustí, úplne vás emocionálně vyčerpá a na konci se těžko ubráníte dojetí.. Obrazy, které nám předkládá režisér jsou až příliš snadno uvěřitelné a působí realisticky, nic nepřibarvují a spolu se silným příběhem tvoří skvělý filmový zížitek.. určitě DOPORUČUJI a když vemete do kina svoji drahou polovičku, určitě zabodujete.. ()

B4TM4N

Z počátku mě tenhle film celkem vyděsil dvojicí, co ho měla táhnout a hlavně narativním postupem pro mateřské školky, bořícím veškerý prostor pro vlastní myšlenky. Poté se však tato záležitost ukázala velmi procítěnou; na slzy to nebylo, ale pěkné, pěkné... ()

Saoirse míří do Ameriky

Saoirse míří do Ameriky