Pátek třináctého 9

• USA Jason Goes to Hell: The Final Friday (více)

V úvodní scéně filmu je Jason rozstřílen komandem FBI na hadry, na kterých si v márnici následně pošmákne černošský koroner a stává se Jasonovým nedobrovolným hostitelem. Jason degradovaný na vetřelcoidního červa, přeskakujícího z těla do těla, se vrací ke Křišťálovému jezeru najít svou sestru, protože aby se mohl znovu zrodit, potřebuje tělo s příbuzenskou krví. V patách má ale lovce odměn a sestřina přítele. Deváté pokračování slavné slasherové série 80. let a mezinárodně srozumitelné synonymum pro hnusnou svatokrádež. (choze)

S.U.E.S.

V jednom má název pravdu. Jason jde opravdu do pekel. Musím souhlasit s ostatníma že tohle je nejhorší díl série. Scénář je tak akorát na zapálení protože vymyslet větší koninu než tohle není možné. ()

helraiser odpad!

Naprosto nejhorší pátek proti kterému je osmej díl i remake veledílo. No fuj tak takovejhle konec si Jason teda rozhodně nezasloužil. Naprostá sračka ve které se Jason převtěluje z jednoho těla do druhého jelikož hnedka na začátku dostal pěknej nářez. Tentokrát to nezachráněj ani vraždy, které stojí za prd jako celej film. Tahle píčovina nefunguje jako slasher a jako pátek už rozhodně ne. Ruce pryč. ()

Pekisan

Tak teoreticky konecne posledny Jason. Prakticky ma este caka Jason X, komedia s Freddiem a remake. 9 diel toho vela nevylepsil. Trochu sa zlepsila vizualna stranka a objavili sa prvy krat tangace:))) ale inak je to jedno lebo cela seria je uz aj tak davno v prdeli:) ()

Kingjiri

Minulý díly byly dost debilní, ale tvůrci se nevzdali a nastavili laťku dementnosti scénáře ještě výš. Jason se objeví jenom v úvodu / závěru, jeho "přenos" pomocí červa je neskutečně bizarní nesmysl a nemilosrdný KO celý dosavadní sérii dali tvůrci legendou o Jasonově znovuzrození v kombinaci s kouzelnou dýkou. Jedna hvězda za koukatelnou filmařinu, až jsem se občas divil, jakýho vizuálu se tahle kokotina dočkala. ()

Johny M.

Samozřejmě už je to takovej vylouhovanej shit; Jason umře, chvíli to vypadá, že ho nahradí nějakej no-name-niga bez masky, ale vzápětí Jason skáče z těla do těla jako goa'uld. Na druhou stranu Kane Hodder v troj-roli, 90kovej charizmaťák S.Williams, pár easter-eggů a odkaz na budoucí Freddy vs. Jason, na kterej jsem díky tomu dostal děsnou chuť se zase podívat... ()

vlado90

Tak tento dil ma určite kúsok sklamal ale malo to atmosféru a vraždy takže nemam tomu poriadne čo vytknuť akurát tú podobu Jasna. ()

Alexandre

Abych byl upřímný, bylo to zlé, ale čekal jsem ještě něco horšího. Samotný začátek filmu slibuje hodně, ale postupem času z toho vzniká naprosto tupý příběh, který nejen že místy poměrně nudí, ale po chvilce divák přemýšlí, jestli je tohle opravdu další pokračování pověstné série o Jasonovi. Kam se podělo Crystal Lake, kde je ten pravý Jason s mačetou a vůbec, kam se vytratila ta úžasná atmosféra a zábava?! Devátý díl vyvyšuje pouze množství masakrujících vražd (scéna ve stanu, švihnutí nožem do zad, propíchnutí tyčí) - těch je tu opravdu požehnaně. Herci by mi až tak nevadili, odkazy na jiné filmy beru, konec se s přivřením oka dal zvládnout. Doposud jsem s hodnocením dílů nešel pod 3*, tady už bohužel půjdu. Přes všecny ty špatné věci silné 2*, ale už to zdaleka není to, co to bývalo. ()

Mouchal

Z Jasona se zde stává nějaký cizopasí červíčkovitý parazit, který skáče z těla na tělo, které posedne a vychutnává si dál své vraždící choutky. K tomu v tomto filmu dostane celkem široké příbuzenstvo, protože na dříve určený "lore" se zřejmě kašle stále málo. Nějaká pospolitost s předchozím dějem? Hahaha. To už bychom chtěli moc. Devátý Jason a zároveň první od nového studia je naprosto učebnicový filmový paskvil a na filmové škole by se tento snímek měl dopodrobna rozebírat, co všechno je tu vyloženě špatně. Je tu toho tolik, že by si s tím škola vystačila na několik semestrů. Na druhou stranu se mi zde líbily herecké výkony o něco málo víc než v díle předchozím (ani tak to není pochvala) a potěšil mě alespoň "easter egg" na Evil Dead. To je ale vše. Ruce pryč. 10% ()

Likan7

Takhle ne proboha. Neříkám, že tahle série za něco stojí. K něčemu tu jsou tak 2 díly, a to ještě s hodně zavřenými oči, ale tohle je úplná ulítlost, nad kterou budete jen kroutit nevěřícně hlavou, co to s Jasonem udělali. Gore tu je až až, o tom žádná, krve a dalších tělních a jiných tekutin taky, jenže to postrádá jakýkoliv drajv. Tenhle film chce diváka jen "zhnusit". Do začátku ještě bylo vše ok, vražda ve stanu byla dokonce skvělá, jenže pak se to zvrhlo. Nejlepší na celém filmu je závěrečný odkaz na Noční můru v Elm Street, který potěšil. ()

Psycho.R odpad!

Neskutečný hovno! Prodej práv New line poslal devátý díl do kytek a měl by být zapomenut, tohle nemá s pátky 13. nic společného a ani samostatně by to neuspělo. Nelogické, příšerné, trapné a odpuzující. Spíš nějaký díl Mutanta nebo napodobeniny Stargate. ()

Lilien

Fredy stahujúci Jason do pekla v poslednej scene je vyvrcholením a tým najlepší s tohoto filmu a predzvesť Freddy vs.Jason ()

Scraffy

Definitívne najhorší Piatok trinásteho! Maximálne nedôstojné zaobchádzanie s postavou Jasona. Síce som ho nikdy nemal nejako moc v láske, ale toto si fakt nezaslúžil. A ešte do toho aj prznenie a zhadzovanie pôvodných častí, kde si tvorcovia pomenili čo im pasovalo. A nie, nezachráni to ani Jason (o ktorom je mimochodom celá táto séria) a aj to sa objaví až na úplnom konci. Jedna hviezda za gore scény a aj to nebolo na tú dobu nič extra a tiež ich bolo málo. ()

G04T

Instinkt mi napovídal, že devítka nebude úplně špatná a měl pravdu. Gore je tu až neskutečně brutálně skvělý, cením, že režisér si dal záležet (ne jako předchozí díly takřka bez goreu). Momenty překvapení a akční scény působí tak jak působit mají, což se mi taky zamlouvalo. Dále cením nápad na začátku s tím komandem, i když to úplně tak nevyšlo, ale líbilo se mi to. Bohužel by 9. díl mohl být lepší, kdyby měl jiný příběh. To převtělování a tzv. "reborn" mi přišla jako kravina a film to hodně kazí. Hele přemýšlím o tom, že kdyby tohle mělo jinej příběh, tak by to mohl bejt třeba nejlepší díl ze série, ale na druhou stranu myslím, že těžko něco překoná legendární šestku. Každopádně vůbec nenudilo a překvapivě mi to hodně sedlo, minimálně s atmosférou a gorem. ()

Bayův Pátek třináctého

Bayův Pátek třináctého

15.02.2006

Maskovaný vrah Jason Vorhees se s největší pravděpodobností dočká návratu na filmová plátna. O znovuzrození hororové ikony s hokejovou maskou se postará režisér Michael Bay a jeho produkční firma… (více)