Pátek třináctého 9

• USA Jason Goes to Hell: The Final Friday (více)

V úvodní scéně filmu je Jason rozstřílen komandem FBI na hadry, na kterých si v márnici následně pošmákne černošský koroner a stává se Jasonovým nedobrovolným hostitelem. Jason degradovaný na vetřelcoidního červa, přeskakujícího z těla do těla, se vrací ke Křišťálovému jezeru najít svou sestru, protože aby se mohl znovu zrodit, potřebuje tělo s příbuzenskou krví. V patách má ale lovce odměn a sestřina přítele. Deváté pokračování slavné slasherové série 80. let a mezinárodně srozumitelné synonymum pro hnusnou svatokrádež. (choze)

prometheusXX

bohužial Jason Goes to Hell aj s JASON X. už nedosahujú kvality prvých 8 dielov.  mali to už nechať tak. 1 hviezda so súcitu k skvelej serii ()

Worry77

Těžce underrated záležitost. Že tu místo Jasona zabíjí skupina vypatlaných individuí? Vůbec mě to netrápilo. I když je to relativně stupidní výplach, tak já se bavil královsky. Byla tu jedna krásná gore scéna, která potěšila moje zvrácený choutky a pár nahých kočiček taky nebylo na škodu. Odkazy na další hororový klasiky mi udělaly upřímnou radost, ve který mě na konci podpořil sám Freddy Krueger. (50%) ()

dundy666 odpad!

Ani zdaleka se nepodobá horroru spíš parodii na vetřelce. Celou dobu jsem tápal, kde je Jason a jestli se mi dostane nějaké té trošku zábavy. Nakonec se mi nedostalo a snímek bych zařadil spíš mezi katastrofické... ()

Patches1984

Nemůžu si pomoct, ale já se skoro celou dobu docela dobře bavil. Když se člověk oprostí od toho, že je to pokračování série, a kouká na to jako na samostatnej film, tak je to celkem slušně udělané hororové béčko. Zápletka spíše průměrná, herecké výkony jakbysmet, ale všechno to hezky odsejpá bez zbytečnýho zdržování a keců, atmosféra tam nějaká taky je a občas i nějaký ten nápad se objeví. Samozřejmě, fanoušci, kteří čekali něco stejnýho jako první tři nebo čtyři díly série, budou zklamaní, ale přiznejme si to - v předchozích dvou nebo třech snímcích s Jasonem to už vypadalo, že se tvůrci poněkud vyčerpali, tak proč nepřijít s něčím novým? Kdyby to byl samostatný film, tak hodnotím možná i o třídu líp, takhle: 6/10 ()

mark9th

Chápem prečo je tento diel taký rozporuplný. Pre jedných je to veľmi veľký odklon od typického Jasona, pre druhých inovatívny diel série. Tak či onak, jedno mu nemôžem uprieť ani ja: gore scény boli naozaj gore , teda ak ste samozrejme videli unrated verziu namiesto R-rated ( čo určite odporúčam). Miestami som sa síce tiež začudoval nad ideami scenáristov, ale koniec dostatočne prekryl chyby a Jason featuring ''Alien'' featuring ''The Thing'' to nakoniec zvládol :) ()

Pitryx

No, konečně to šlo dost do klasického hororu. A úplně poslední záběr nám prozradil, kam se to asi bude ubírat dále. V každém případě si trikaři zaslouží minimálně čtyřicet kusů za efekty. Dále přidávám za děj a překvápka. Filmík rozhodně stojí za vidění. ()

JackBurda

Je až neuvěřitelný, jakou srágoru z Pátku udělali. 1* za hudbu na začátku, hlavního hrdinu, sekvenci v restauraci a kill ve stanu. Zbytek je strašnej. ()

Blazkowicz

Tak na toto je i škoda něco vůbec psát. Člověk by řekl, že když to dělalo New Line Cinema, tak to půjde s kvalitou nahoru, ale ono to jde úplně opačným směrem. A to od začátku až do konce. To myslím doslova, stačí vidět ty scény tam. Zaslouží si to pochvalu za gore (konečně), kde zvítězila kvalita nad kvantitou. Na zbytek si stačí přečíst popisek. 1* ()

djbarrel

Tohle byla, ale hrozná blbost. Myslím že s Pátkem třináctého to nemělo moc společného. jason převtělující se do různých těl, ať už snězením jeho srdce, nebo přenášením jakéhosi parazita, kterého jsme mohli vidět na konci. Takže jak to tedy bylo s Jasonem ? Takhle mi to hodně připomnělo sci-fi horor jménem Tajemné zlo, ve kterém byl taky parazit z vesmíru, který se podobným způsobem přemisťoval z těla do těla. Jinak jsem právě proto nepochopil ty žvásty o zničení srdce když to byla obludka. Navíc lovec odměn co za informace láme prsty ? Blbost na entou. Jedinou hvězdičku dávám za některé mimořádně brutální mordy. 19 % ()

Cechyno4

Prvních 5 minut, když je v chatce holka, se mi líbilo. Mělo to velice dobrou hororovou atmosféru. Jenže posléze jde všechno z kopce. Převtělování Jasona z těla do těla ubralo filmu na atmosféře a taky zajímavosti. Protože zde nevraždí klasický Jason v masce. Po většinu filmu je k vidění spíše taková detektivní zápletka než vraždění. Jediné co bych ještě vypíchl je vražda ve stanu. Jinak hodně velká bída. ()

FREEWHEELER

Nezvratný park IX: Tajomstvo krížovej prípravy | ...fascinujúce moskvy... teda masky.. celkom podarené. Marcus sa s tým raz pochválil a potom už ďalší kšeft nedostal... ()

VanBradley89

Jason byl svině. O tom žádná. Zabil spoustu a spoustu lidí, ale tohle si nezasloužil. Film ,kterej se snaží pozměnit mytologii u něčeho co vesměs osm dílů fungovalo a k tomu takovým stylem. Jason byl prostě celou dobu červ nebo něco podobného. Ne. Fakt hrozný. Od odpadu to zachránila jen povedená vybíječka v bistru, rozpůlená holka ve stanu a těch pár narážek na jiný horory. Ale to nemění nic na tom, že se jedná o nejhorší díl série. Po shlédnutí všech bych sestavil svůj osobní žebříček ságy asi takto: PT 6, PT 3, PT 4, PT 2, PT 1, PT 7, PT 5, PT 10, PT 8, REMAKE, PT 9 Velice povedený souboj s Freddym do žebříčku nepočítám. A kdyby ano byl by mezi prvními. ()

elanista1

Takto nejako som sa citil prve minuty filmu. Doktor zozerie Jasonove srdce a Jason sa donho prevteli, preco by preboha zral vobec niekto niekoho srdce? Ide samozrejme o najslabsi film z tejto serie, ktorej nejako velmi neholdujem ale rad som si pozrel dobre Piatky trinaste, bohuzial stupajucim cislom za nazvom filmu sa kvalita zhorsuje a uz sa na to bez ujmy na psychike pozerat neda a je to len povinnost. Ako ma moze bavit tento film ked v nom Džejson ani nehra? Je to zbytocne hovno, ale posledny zaber na ruku Freddyho Krugera ma potesil. ()

Fíma odpad!

Film úplně mimo. Ony Pátky 13. byly vždycky děsná konina, ale ze začátku to mělo jakžtakž kouzlo, zvláštní atmosféru, Jasona, jezero, puberťáky, atd. Teď už zbyl jen hromady mrtvol a nějaký červ, co přelézá z těla do těla. No prostě pitomost. ()

martins odpad!

Další díl série, která měla skončit už dávno. 8 jsem ještě dokouknul, ale devítka to už byla nad moje nervy. Začátek filmu podobně jako u desítky docela dobrý, rozstřílení Jasona jednotkou FBI nemá chybu, ale místo klasického Jasona, zde máme mutantního Vetřelce, který se po vzoru Neviditelného zla 2, neustále obměňuje lidské schránky, zvláště fakt nechutná je scéna patologa jak sní Jasonovo srdce, zbytek filmu už je jen hromada mrtvol a hledání vzdáleného Jasonova potomka, radši nevidět. ()

Wulz

Zdaleka ne tak hrozný jak tady všichni píšou, a jak ukazuje hodnocení. Ale... Slabší díl to je. To rozhodně! Ale ne nejhorší. Ale...ve finále, skvělé zakončení. +Freddyho rukavice a smích na konci nemají chybu. PS:Navíc ne zrovna z nevelkým rozpočtem, dosti muziky. ()

Nikolas__

Tak toto bylo jinačí kafe. Přechozí díly sice nebyly žádné úžasné pecky, ale devítka už je naprosto celá k smíchu. Takhle debilní a příšerně napsaný film je naštěstí celkem vzácnost. Pochválit lze jen pěknou kameru, snesitelnou hlavní mužskou postavu, a skvělé béčkové vizuály, vše ostatní jako kdyby to tvůrci chtěly udělat co nejhorší, jak jen to šlo. Příběh mluví za vše: potom co je Jason rozstřílen speciální jednotkou, si jeden doktor prohlíží jeho srdce a usoudí že by to byla moc dobrá večeře, a tak ho sní. Následně se do něj převtělí duše Jasona, který se později ukáže jako parazitický červ který běhá po městě. Přijde vám to vtipné? No, ano, jenže si to nevymýšlím. ()

DonBraso

Tak konečně jsem se po šesti letech vrátil k "poslednímu" dílu,který mně chyběl do celkové skládačky.Ruku na srdce,ona ta série nějaký vývoj neměla moc žádný,ale z osmičky už přišla velká změna.Já jsem vždy pro změnu a tady jí dostal tedy ohromnou.Jason se uklidí do cesty a mutuje z těla na tělo.Skvělý nápad.Zdejší osazenstvo možná mele odpadem,ale asi chtějí vidět neustále pořád to stejný.Samozřejmě scénář je dost hrozný,ale snesitelný.Začátek začne a všechny prvky slasheru tu máme.Tak vo co go.Co musím pochválit je parádní gore efekty.Těch se tu za těch dílů nashromaždilo nejvíc,ještě když koukáte na unrated verzi.Úplný závěr zpětně dostal logiku,protože víme,že byly i další díl s Freddym a Jasonem.Herecky je to takové toporné,ale co chtít od hororu.Občas logika hadr,přesto do campu se podíváme a báchorka z vesmíru či síla dýky no problemo.Víc se doopravdy z toho vymáčknout moc nedalo.Na to zde byly další díly s Jasonem. Lepší průměr. ()

Bayův Pátek třináctého

Bayův Pátek třináctého

15.02.2006

Maskovaný vrah Jason Vorhees se s největší pravděpodobností dočká návratu na filmová plátna. O znovuzrození hororové ikony s hokejovou maskou se postará režisér Michael Bay a jeho produkční firma… (více)