Pátek třináctého 9

• USA Jason Goes to Hell: The Final Friday (více)

V úvodní scéně filmu je Jason rozstřílen komandem FBI na hadry, na kterých si v márnici následně pošmákne černošský koroner a stává se Jasonovým nedobrovolným hostitelem. Jason degradovaný na vetřelcoidního červa, přeskakujícího z těla do těla, se vrací ke Křišťálovému jezeru najít svou sestru, protože aby se mohl znovu zrodit, potřebuje tělo s příbuzenskou krví. V patách má ale lovce odměn a sestřina přítele. Deváté pokračování slavné slasherové série 80. let a mezinárodně srozumitelné synonymum pro hnusnou svatokrádež. (choze)

Trevor

Vďaka najlepšiemu filmovému znalcovi som sa dozvedel, že sériu s Jasonom Vorheesom nemám uzatvorenú a tak som si jeho odchod do pekla síce nepozrel v piatok 13eho ale až sobotu.Nič to však nezmenilo na fakte že sa jednalo o dôstojnú rozlúčku zo sériou a navnadiko na blížiaci sa American Horror Story:1984 ktorá bude poctou nezabudnuteľným hororovým klasikám 90tych rokov... ()

BoredSeal odpad!

Každá hororová série s legendárním zabijákem má svůj experimentální stupidní díl. Deváté dobrodružství milovaného zabijáka Jasona je ale po pětce, kde měl Jason dovolenou, už druhým experimentálním dílem v sérii. Tentokrát tvůrci úplně ignorovali pozadí a charakter Jasona a konec osmičky a přišli se zhovadilým nesmyslem, kterému se vyrovná snad jen spiknutí druidů, kteří v Halloweenu 6 ovládali Michaela Myerse. Ještě větší neštěstí je mizerná řemeslná úroveň devítky a fakt, že počínaje devítkou se ze série oficiálně staly pitomé komedie (utlumené až rvačkou s kotelníkem Fredem, na kterou je tady na konci lehká upoutávka, v desítce opět ignorovaná). Všichni herci jsou tady na zabití (ne na všechny se dostane a ne dostatečně násilným způsobem, aby za to mizerné hraní divák cítil satisfakci) a chudák Kane Hodder je tady spíš za křoví. Opravdu céčkový odpad, tomuhle dílu se vyhněte na sto honů. ()

Martin741 odpad!

Reziser Adam Marcus si asi povedal, ze je treba celu seriu Friday 13th KVALITNE POHNOJIT, a tak natocil tento "horor". K tomuto filmu snad len tolkoto strucne : vsetko spatne : 0 % ()

Jino

V tomhle dílu mě zaujali akorát odkazy na ostatní hororvé filmy, konkrétně na Evil Dead a Freddyho, jinak najlepší na filmu je začátek a konec - to co je mezitím je hnusné ... brrrr, fujj. 30% ()

Mefistofelle odpad!

Nejhorší díl série... tenhle film to projel na celé čáře. Tohle je snad jediný mnou hodnocený film, u kterého se odvažuji říci, že na něm bylo špatné absolutně VŠECHNO. Převtělující se Jason? Nekronomikon z Evil Dead a narážka na Noční můru v Elm Street? COŽE??? Týpci z New Line Cinema, co mají tohle na svědomí, by si zasloužili trochu polechtat mačetou od skutečného Jasona :-/... ()

cariada

Jeden z posledních Pátků, ale pro mě určitě jeden z těch hodně povedených. Jason je sice konečně "chudák" zmasakrován, jenže jemu to je fuk a vleze si do jiného těla, celkem do čtyřech a může pokračovat vkrasojízdě. Tohle je jedna velká jízda plná krve a masakrů. Asi nejlepší scéna vcelé serii , je soulož ve stanu to byl luxus. Konec nám předpověděl co nás čeká dál, sice to mělo 10 let času, ale přišlo to. Překvapuje mě jak malý to má hodnocení.. Ps- "bude tě to něco stát, dej sem ruku" ()

Jimmi

9tka piatku 13teho je az moc inovativna a posobi ako z uplne ineho universa. POpravde dost mi to vadilo..pretoze to bolo upkne odveci. @ hviezdy dam za niektore podarene umrtia inak dost bieda ()

Nach

První pokus o jakýsi hororový multivesmír ala Avengers na počátku 90. let. Bohužel tak došlo u filmu, který byl zaslouženým propadákem. A je to škoda, protože Pátek třináctého, Noční můra v Elm Street a Evil Dead a Hellraiser měli na to aby se vzájemně propojili. Bohužel se tak nestalo a i vinu na tom má tento snímek. Přeci jen když stavíte sérii na Jasonovi, kterého v úvodu zabijete a jinak celý snímek stavíte na nějakém červu co mění těla, není to to pravé ořechové. Zvláště když porušujete dříve nastavená pravidla a sdělíte, že Jason měl najednou sestru. To a plus nezajímavé charaktery s nezajímavým scénářem, to už si o průser koledovalo a zaslouženě tak Jasona poslalo do oficiálního důchodu. Ostatně stejně tak v té době skončil i Freddy Krueger. Palec dolu a hurá na Freddy vs. Jason. 45% ()

bourec odpad!

31 minut. Tolik sem vydržel u týhle sračky. To, jak film bude vypadat, poznáte během deseti prvních minut. 0%. ()

Alfréda odpad!

No tak to už je totální sračka!!!!!!!! Jen si vzpomenu a ...no za tohle by se už mělo střílet. Pane Bože, to snad ani neni možný!!! ANi nevim co mě na tomhle filmu rozčil..ne, stačí, nebudu se rozčilovat. Odpad!!!! ()

WolfR odpad!

Tohle už nemá s Pátkem třináctého ani nic moc společného. Je to naprosto děravý, trapný a směšný pokus o ukončení celé série. A ani to nějak vůbec nenavazuje na minulý díl. Tohle už jde mimo veškerou škálu hodnocení filmů! Je to ještě horší než osmička! Ale horší hodnocení než odpad už prostě není! Odpad! ()

Benjamin-L odpad!

Tohle se z pátkem třinactého nedá srovnat. Jason si tam snad zahraje pět minut a potom už se neoběví. Je to nuda a nuda to zůstane. ()

Nivenx

Lepší než předchozí díl, ale extrémní bordel! Odkazy na ashe, mayerse a freddyho potěšily. Snaha o ukončení série a přesunutí k něčemu jinému pochopena, ale pokud jde o vraždy a celkově jasona tak šlápoty! Gore kurva potěšilo! ()

Fox Mulder

Jason Vorhees se vrátil! Už po deváté. Tento díl je už v produkci společnosti New Line Cinema a je to na první pohled znát. Tato devítka je celkem kvalítní béčko, až na nějaký to klišé (teď mám zrovna na mysli hroznej klišovytej začátek) a na nějaký slabší scény (souboj Jasona s hlavním hrdinou). Pro mě nejlepší scéna z filmu byla, když ze země vyleze ruka Freddyho a z táhne pod zem Jasonovu masku. ()

filmmovier

Zatím nejhorší Pátek (ale věřím, že Jason X to překoná) a zároveň strašná sračka nehodná jakékoliv pozornosti, ovšem až na dvě výjimky - naprosto luxusní stanovou vraždu, kterou si paradoxně dokážu ohodnotit jako jednu z nejlepších v sérii a vlastně i stanová scéna jako celek je skvělá. No a tou druhou, mnohem méně nápadnou, ale o to krásnější, je poslední scéna a cameo Freddyho ruky a jeho hlasu, škoda že se neobjevil celý, nejlépe v podání Roberta Englunda, ale i tohle nepatrné pomrknutí na diváky a předzvěst crossoveru, který se nakonec konal a který dopadl skvěle, potěšil. Jinak ale blbost na entou na entou - příběh nelogický, tupý a co hůř, nudný - Jason jako parazit je snad ten nejdebilnější nápad za celou sérii (prostě je to tak). Neřeknu, kdyby to aspoň trochu fungovalo, ale ono to nefunguje ani maličko. Nudné postavy, nudní herci, nudný Jason, ještě nudnější parazitický Jason (přítomnost tohoto zbytečného prvku stejně tak jako tohoto zbytečného dílu opravdu nepochopím), ale ty dvě už jmenované výjimky to vytáhli leda tak z odpadu, ke kterému má tohle veledílo zatraceně blízko. Jsem znechucen a dosud jsem nenašel sprosté slovo, které by to výstižně zformulovlalo. Urážka do té doby celkem ucházející série, už od první minuty neskutečně trapné a naivní, je tam i zbytečná postava lovce odměn a zcela to ignoruje veškerou dosavadní mytologii. Jeden z nejzbytečnějších filmů, jaké jsem kdy viděl a důkaz toho, že devět dílů slasherové série je opravdu hodně. Ale zase je tam ten Freddy (tak trochu), takže aspoň něco. Jason přišel do pekla a já se mu po shlédnutí téhle parazitní stupidity přiblížil. 21%. ()

Yoshimitsu odpad!

Tohle mi připomnělo: Noční můru v Elm Street 2: Freddyho pomstu, která se ještě dala docela zkousnout, ale tenhle černý zvratek, který se vtěloval do těl jiných lidí a Jason byl vidět jen v odrazu zrcadlel? To ne! Odpad! ()

Brain-D

Nejhorší Pátek Třináctého. Film je pojatý spíš jako zombie horor, než jako shlasher. Kdyby tam na začátku či na konci nebyla ta maska Jasona, neřekl bych, že to je patří do série Friday 13th. Film má světlé ztránky jen v případě scének se sebejistým lovcem Dukem a scénkou, kdy střílí snad 5 lidí na převtěleného Jasona - *. A vůbec nechci říkat nic o té závěrečné scéně v baráku a malém vetřelci- (to bych musel dát odpad !) ()

darek kartac

Už trochu přehnané, ale za skvělí konec kde je rukavice Freddyho Kruegra a za to že další díl je ještě více otřesný dávám 3*. ()

Bayův Pátek třináctého

Bayův Pátek třináctého

15.02.2006

Maskovaný vrah Jason Vorhees se s největší pravděpodobností dočká návratu na filmová plátna. O znovuzrození hororové ikony s hokejovou maskou se postará režisér Michael Bay a jeho produkční firma… (více)