Mumie: Hrob Dračího císaře

• USA The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor (více)

Dobrodruha Ricka O´Connella na výpravě do Šanghaje doprovází syn Alex, jeho žena Evelyn a její neustále reptající bratr Jonathan. Cestou narazí na císařskou hrobku nelítostného Dračího císaře, kterého střeží 10 tisíc příslušníků slavné terakotové armády, hliněných soch do nejmenšího detailu vykreslujících válečníky z doby před dvěma tisíci lety. Jde o vojáky mocného čínského vládce, jež společně s jejich pánem proklela zhrzená a oklamaná čarodějka, kterou Dračí císař připravil o milence. Když ale mladý Alex nedopatřením probudí vládce z jeho věčného spánku, musí požádat své rodiče o pomoc, protože jen ti si dokážou poradit s nemrtvými. Na nehostinném Dálném východě ale všichni tři záhy zjistí, že zdejší mumie jsou úplně jiné než ty egyptské, stejně jako nebezpečí, kterým budou muset čelit... (TV Nova)

JohnCZ

Abych pravdu řekl, nepřijde mi trojka o nic horší, jak předchozí díly. Dokonce je i v něčem předčí a to výpravou, která již nepůsobí tolik studiově, za což nejspíše můžou vyspělejší triky. Pořád je to ale jen zábavná oddychovka s primitivním dějem. Absence Rachel Weisz zpočátku zamrzí, ale na přeobsazení její postavy se dá kupodivu velice rychle zvyknout a Maria Bello se role zhostila s grácií. Film jako celek možná trošičku zbytečný, ale mě tedy rozhodně nezklamal. ()

corpsy

Všetko čo robí dobrodružný snímok dobrodružným, sa v tomto snímku nachádza. Nemám voči tomuto filmu veľké výhrady. Je profesionálne natočený, zábavný, nenudí a fičí rýchlosťou vetra. Snáď len občas zbehne do detinskosti, ale odpúšťam. ()

Marek1991

Tento tretí diel bol pre mňa des. Vôbec ma nezaujal, nebol pre mňa pútavý, už ani vtipný, bolo to len veľa dobrodružstva v čínskom prostredí, dosť umelo vyrobený komerčný film, ktorý ťaží najmä na úspechu svojich predchodcov. ()

villon17

Druhej film tenhle tejden, na kterym se podílela Kanada a podruhý to stálo za prd :D. Tohle byl prostě moc velkej blázinec s nesmyslnejma stvůrama, fóry žádný, napětí žádný, romantika žádná, co to teda vlastně bylo za film?!? ()

Crazer

Prostě nemusím Brendana Frasera! Tento člověk mi prostě brání dávat filmům lepší hodnocení :D .. pokaždé ho mám spojeného s komedií a né s tímto akčním filmem, který se od přechozích dílů velice liší. Přemýšlel jsem nad čtyřimi hvězdami, ale když jsem viděl že císař se změnil v draka - k tomu v hodně chabého digidraka, nevydržel jsem a opravdu jsem se nasmál - dávám 3. Hodně jsem zde postrádal Monicu Belluci - byl to docela nezvyk na novou "hrdinku". Pro děti to musejí být fantasy orgie. ()

sidzej

FANÚŠIKOVIA SOMMERSOVÝCH MÚMII POZOR! ROB COHEN MÁ PRE VÁS PREKVAPENIE. BODNE VÁS DÝKOU ROVNO DO SRDCA! Čakal som že to bude katastrofa ale Cohen predčil moje najhoršie obavy. Vo filme nefunguje prakticky nič. Kameňom úrazu je banálny scenár v ktorom postavičky poskajujú v rôznych lokáciach (Čína, Himaláje, piesok) a ničia všetko čo im príde do cesty. Cohen zvysoka kašle na akékoľvek vysvetlovanie a kľudne nechá napochodovať armádu skamenelých bojovníkov či snežňých Yettiov a divák len pozerá s otvorenými ústami dokorán. Jet Li je na plátne z 80% v digitálnej podobe z toho mi nedá nespomenúť jeho nezmyselné zvieracie premeny, z Marie Bello som dostával kŕče skoro neprestajne a záver bol už len prehliadkou bezduchých efektov s nulovou gradáciou alebo invenciou. Režisér navyše absolútne nevie pracovať s napätím či emóciami a tak najdramatickejším momentom filmu bol odchod kravy cez most. Tam kde v dvojke Sommers dávkoval silné emócie (zomierajúca Evelyn) tam Cohen zlyháva na plnej čiare a ani len dramatický moment Rickovho prebodnutia nedokáže natočiť tak, aby divákovi čo i len náznakom záležalo na danej postave. A to je pre fanúšika prvých dvoch dielov nestráviteľná podpásovka. Okrem toho ak náhodou očakávate orchestrálny orgazmus v štýle Alana Sivestriho hneď vás musím schladiť. Hudba Randyho Edelmana je skrátka nevýrazná o neprehľadných akčných scénach ani nehovoriac. Tak prečo 2*? Za výpravu, 70% trikových záberov a zopár vcelku príjemných vtípkov (na 2 dobré však pripadne 1 trápny). 40% a môj najhorší kinozážitok vôbec. Zatiaľ čo filmy Múmia a Múmia sa vracia budú navždy patriť medzi moju dobrodružnú topku, Hrob dračieho Cisára odignorujem bez čo i len jedinej výčitky svedomia. Na záver dodám jediné. Rachel Weisz urobila dobre že úlohu v tomto filme odmietla. Po dnešku si ju vážim ako človeka ešte viac. Zachovala sa rozumne a nedala sa zviesť vidinou zisku čoho sme v dnešnej dobe svedkami stále častejšie. P.S.: český dabing- priemer. Nebol vyložene príšerný, ale ani výborný ako tomu bolo v predošlých dieloch. Kto očakával návrat známych "step by stepovských" hlasov- Filipa Jančíka a Kamily Špráchalovej bude riadne sklamaný. ()

PauloZ

Nepatřím mezi zaryté fanoušky mumie, takže mě tenhle díl vůbec neurazil a nepřišel mi špatný. Efekty jsou velice pěkné, jako dobrodružné fantasy naprosto v pohodě dívatelné a konečná bitva je very nice :) Samozřejmě i mě tu chybý Rachel Weisz, ale jinak s tím nemám problém. Já celou trilogii beru jako nenáročnou látku pro diváka, který si chce oddechnout a užít pěkných efektů s prvky fantasy. Tudíž z mého hlediska to jako nenáročné fantasy spilnilo účel téměř stejně, jako předchozí díly. ()

ConanVJ

I když už to není mumie jako klasický dva díly a to hlavně změnou lokace. Čína mi nevadí, osobně jí mám hodně rád, ale k příběhu předešlých filmů mi moc nesedla. Když se člověk oprostí od skvělých předešlých dvou filmů, tak je to povedený popkorňák s parádními efekty. Zamrzí, že už tu není R. Weisz, ale nová herečka roli zvládla. Jet-Li jako záporák taky ujde, ale ve své podobě tu zas tak moc není. Za mě 70% :) ()

spaceboyCZ

Co rici o filmu, na ktery si prectete mrzke a nic moc recenze, ale prece jen vzhledem k jeho dvoum predchudcum zivite v sobe trosku nadeje na neco smysluplneho a vzhledem ke jmenu Rob Cohen dobre odvedeneho. Prvotni minuty, ktere nas zavedou do staroveke Ciny, kde se prave snazi cinsky cisar Han stat se nesmrtelnym (zel se mu tak nepovede) nasleduje prvni setkani s Marii Bello, ktera nahradila v roli manzelky Ricka O'Connella Rachel Weisz, po kterem byste nejradeji zadupali vyberce castingu do zeme. Nejenze Bello vypada o 15 let starsi nez Fraser, ona ma i takovy hlas a dokonce se tak ksichti (ve skutecnosti je jen o rok starsi). Takze to je prvni sram, ktery mne iritoval cele dve hodiny. Pak jsou tady specialni efekty, ktere jsou tezce nevyvazene. Zatimco naklonovana terakotova armada vypada fantasticky, tak tri Yettiove jsou diky svym modrym ocim i pres hrozive tesaky a rev skoro jako plysaci. Odkdy v Himalajich je na zemi misto snehu mouka? Ci superbily pisek? Aspon tak to vypada, kdyz se v nem hrdinove pohybuji. Nebo si hned na zacatku vsimnete, v jake poloze Han zkameni a v jake ho pote najde Alex v hrobce (ze by Hana jeho duverci pak krapet pretesali a odlili do jine formy???). Tento film uplne zbytecne kazi takoveho malichernosti. Pribeh je prumerny, hudebni podkres hodne dobry, Brendan je vtipny jako vzdy, ale na konci Vam stejne zustane ten pocit zbytecne nastavovane kase, ktera se nesnazi nic skryvat a natvrdo Vam rekne: jde nam jen o penize... ()

Kryton

Přesunutí z Egypta to celé poslalo do digitalního odpadu. Nevydržel jsem na to koukat do půlky filmu. Scénaristicky chudé a tupé jako fakt , že Rachel Weisz zde nehraje a triky vypadají jak z videohry Super Mario in CHINA nebo fakt , že syn vypada starší než jeho syn(LOL?!). ()

Andersis

První mumie měla hororový nádech, dvojka už ho pomalu strácela a trojka je obyčejný dobrodružný film pro děti. ()

draggo

Tak tohle tvůrcům neodpustím. Předchozí dvě Mumie mám moc rád - jsou to podle mě výborné dobrodružné filmy s docela sympatickou dávkou romantiky, skvělýma soubojema, spoustou humoru, pár lekačkama a hlavně oním nepopsatelným kouzlem, díky kterému jsem je viděl už mnohokrát a pořád mě baví. Oba díly jsem poslal na pětihvězdu, a od třetího přírůstku do série jsem tedy čekal hodně. A co jsem dostal? Hovno. Tady je totiž skoro všechno špatně. Začíná to výměnou výborné Rachel Weisz za hroznou Marii Bello. Postava Evelyn díky ní ztratila veškeré své kouzlo a ani její vztah s Rickem už nebyl moc uvěřitelný, ta chemie tam prostě chyběla. O to hůř, že Evelyn jsem měl fakt rád, ale tady se mi úplně znechutila. Dospělý Alex vypadá pomalu starší než jeho taťka (a je ohromně nesympatický). Jonathan sice některými svými taškařicemi občas vykouzlí lehký úsměv na tváři (třeba když ho poblije kráva, btw nejlepší moment filmu - vážně), ale na to co předváděl dřív to prostě nemá. Císař v podáníé Jeta Li se nám sice ukázal asi v 10 podobách (včetně trojhlavého draka a přerostlého tasmánského čerta), ale jako záporák byl směšný a postrádal jakékoli charisma (zlatej Imhotep). Rick taky vypadal, jako by mu došly síly. Jediné postavy, které se mi tak nějak líbily, byly nesmrtelná matka s dcerou. Jediná část filmu, která se dá pochválit, je úvod ze starověku. Pak už začíná kolotoč akce postrádající švih, převážně trapných vtípků a hlavně obrovské masy ne zrovna povedených digitálních efektů. Zoufale tady chybí to kouzlo prvních dvou dílů, tvůrci si zřejmě mysleli, že to dokážou nahradit záplavou digitálních příšerek. Příběh skáče z místa na místo, střílí se jenom proto aby se aspoň něco dělo, romantika se zcela vytratila. Rodinné hašteření je na zeblití. Starověká Čína zde funguje jen jako kulisa. Yettiové k smíchu. A ani hudba se nepovedla - ta z dvojky se mi hrozně líbila, tady jsem si jí skoro nevšiml. Zkrátka fail po všech stránkách, ale slaboučké dvě hvězdy za to, že jsem se u toho nenudil. /30% a 2*/ ()

kikuka

Pojala som neblahé podozrenie, už keď som zbadala cast. Niežeby som mala niečo proti, ale pri súčasnej US tendencii nechať "bitkárov" vo filme len kvôli menu a následne im nedať žiaden priestor by to musel byť zázrak, aby som sa dočkala aspoň 2min. Jet Li vs. Wu Jing a aspoň 2min. Jet Li vs. Michelle Yeoh (nebodaj v dobrej choreografii). Zázrak sa nestal a ja som už dlho nevidela tak zle a rýchlo strihanú nudu s českým dabingom, vďaka ktorému si John Hannah asi definitívne potvrdí príslušnosť do British Queer Cinema, kam sa zapísal jednou "utajenou" rolou. A vôbec, vsetci sú ako vypraní na 90°C s prepísknutým dávkovaním SAVA. Chémia medzi postavami absolútne žiadna, rozhovor otca so synom v momente, keď si podľa okolností majú padať kolo hrdla a odušu sa objímať, mal émócie, ako keď sa policajta pýtate na cestu. Žiaľ, utrpeli tým aj vášnivé vzplanutia a milostné prekáračky. Dlho som sa snažila presvedčiť, že je to len a len kvôli tomu dabingu, ale nešlo to. // Ono, stále sa niečo dialo, ale keby to bola dvadsaťminutovka, ani sa nenahnevám. Nemalo to hlavu-pätu. A pritom sa s tou látkou dalo tak krásne pohrať. Ale načo, keď sa pohrali iní pred nami a my môžeme len lacno kopírovať (kopírovať, lebo na kradnutie treba mať klasu) a celé to postaviť na povinných cvikoch bez štipky kreatívnosti. A potom vám povedia, že nemajú zemiakovú na kyslo. ()

ladko

Trailery vyzerali skvelo, vo filme však všetko pôsobí chudobnejšie a aj hlášky pôsobia suchšie(napr."Here we go again!" vo filme vyznieva až trápne, ale v traileroch pôsobila super...). Po vizuálnej stránke to v dnešnej dobe pôsobí už podpriemerne. Chýba napätie, poriadna akcia a vlastne všetko, čo by veľkolepé dobrodružné fantasy malo obsahovať. Pár nápaditých a dobrých scén to nezachráni - stále je to málo. ()

themic

Moc se teda nevytáhli. Cohen toho moc nového nevnesl do třetí mumie. No, možná by to ani až tak průměrný nebylo, kdyby tohle byl první díl, ještě neokoukaný. Jako třetí pokračovaní už to nepřináší tolik úspěchu jako celkem originální jednička. Ale Fraser je pořád frajer a to je na tom to nejlepší. 60% ()

depony

Maria Bello má své kouzlo, ale na Rachel prostě zdaleka nemá. A ani ostřílený Fraser a moje oblíbená Michelle Yeoh nepomohli zvednout "prestiž" tohoto guláše akčních sekvencí s "mnoha" vtipnými momenty. ()

Krt.Ek

Další hloupě sentimentální pokračování, jež by si bez lehce pozměněné fabule prvního dílu ani neškrtlo. Očividné parazitování na předchozích dvou filmech jde vidět už na replikách postav, které po většinu stopáže odkazují na své předchozí dobrodružství (např. "Zabil jsem už spousty mumii, zabiju i tuto" nebo "Proč zrovna já musím stále potkávat mumie?!"), a to radši ani nemluvě o samotných scénách, ať bojových či nebojových, všechno už bylo v minulostí viděno. 40% ()

Mumie vstane z mrtvých... úplně nanovo

Mumie vstane z mrtvých... úplně nanovo

09.04.2012

Středověk zajímavější než Vin Diesel?

Středověk zajímavější než Vin Diesel?

11.06.2009

Pro Roba Cohena zřejmě ano. Jeho dalším filmem měl být návrat k hrdinovi, kterého kdysi s Dieselem docela úspěšně uvedli na plátna kin, přičemž rozstříleli nejen Prahu, ale i velehory tyčící se těsně… (více)

Nej filmy roku 2008

Nej filmy roku 2008

25.12.2008

Sindibád pluje do Číny

Sindibád pluje do Číny

20.12.2008

Už to vypadalo, že proslulý orientální mořeplavec šel nadobro ke dnu. Projekt s názvem The 8th Voyage of Sinbad měl režírovat Rob Cohen, který chtěl do hlavní role Keanu Reevese. Dokonce ukecal k… (více)