Další adaptace románu Jane Austinové v Čechách známého jako Anna Eliotová. Hlavní hrdinka je Anna (Sally Hawkins), nejstarší ze tří sester, je milá, rozumná, hodná, ale nešťastná. Před 8 lety byla zamilovaná a zasnoubená, ale rodina jejího vyvoleného odvrhla, a tak se Anna musela své lásky vzdát. Osud jí ale připravil další šanci. Hrdinka opět potkává svého bývalého snoubence kapitána Wentwortha (Rupert Penry-Jones), ovšem za nečekaných okolností, při návštěvě u provdané sestry je jí představen jako nápadník jedné z jejich sestřenic. Kvalitně zpracovaný příběh přináší zajímavý pohled do duší obou hrdinů. Představitelka hlavní role Sally Hawkins byla za svůj výkon odměněna Zlatou Nymphou na Televizním Festivalu v Monte Carlu. (ylang)

mrtvej pes

Jelikož jsem dočetla předlohu doslova pět minut před puštěním adaptace, nemůžu jít s hvězdami nad tři, a to i navzdory hladšímu řešení jednoho, dvou váznoucích (ať váznoucích dějově nebo logicky) míst. Jsou to ale hvězdy silné. Jak je Austen čtivá, jsou snímky, které z její práce pramení, koukatelné. Rušil mě jen opakovaný kubrickovsko-realityshowový pohled hrdinky do kamery. ()

lemonova

Trochu netypická Austenová, s netypicky "obyčajnou" (v tom najlepšom slova zmysle obyčajnou) hrdinkou, ktorá nie je ani atraktívna, ani nevyniká nejakými špeciálnymi očarujúcimi vlastnosťami, pokiaľ však nepočítame jej nekonečnú dobrotu a láskavosť ;) ()

asentra

to je ta potíž s filmovými adaptacemi podle oblíbených knížek. pro zfilmování knižních předloh je pro režiséra nutný určitý cit, s kterým je třeba s předlohou nakládat a tady se to moc nepovedlo. opravdu nešťastný výběr většiny herců, protivná hlavní hrdinka (tohle má být ta jemná a něžná anna? jako vážně?) ne příliš sympatický kapitán wentworth a místy tak křečovitá touha se držet předlohy spojená s časovým omezením často vedoucí k tomu, že jednání některých osob pak nedává smysl. jane austen by si zasloužila víc. ()

arkie

Kdyby byla Sally Hawkins o něco hezčí, tak by dlouhé detailní záběry na její tvář tolik nevadily. Snímek má zajímavé světlo na "pouze" televizní film a celou dobu aspoň tušíte, jakou atmosféru se líná kamera snaží vyvolat, ale nepůsobí to. Závěrečný běžecký výkon hlavní hrdinky je obdivuhodný, ale scenárista tím divákovi dává poslední facku - zvláště vám, kdo jste to četli. Penry-Jonesovi se Wenthworth těžko věří. Příběh věrné, hory přenášející, moře přeplouvající a život prodlužující... šedivé a unylé lásky. ()

xKatiex

Nech robím čo robím, toto je niečo úplne mimo mňa. Ako samostatný film to funguje no ako adaptácia románu Persuasion od Jane Austen je to katastrofa. Možno som rocha príkra, ale naozaj je to úplne od veci. Nehovorím, obsadenie je celkom slušné, no samotný príbeh mi tuná príde až príliš melancholický a ten záverečný Annin beh skoro cez celý Bath... Nuž, asi radšej ostanem pri knihe a počkám si na zázrak ()

255085349

Závěrečný běžecký výkon Sally Hawkins je to jediné, co si lze z tak všedního snímku na základě průměrné předlohy zapamatovat. ()

maruli

Souhlas s nepatřičností závěrečného sprintu, jenže jenže - celý film byl plný annina zoufalství a utrpení a vnitřního neštěstí, že snad i ten zoufalý běh na konci chápu. Nemůžu si pomoct, já prostě na tyhle romanťárny jsem, byla jsem a hlavně budu, takže oko mé nekriticky zvhlo, úsměv rozlil se mi po tváři a říkám si, škoda, že těch skvělých románů Jane stačila tak málo... ()

jafuska

tak k tomuto není co dodat, krásná hudba, děj jak má být v dobrým filmu, historický romantický film o předsudcích nenaplněné lásky a jejího nalezení, sice samý pro mě neznámý herci, ale i tak to stálo za to, dobře se na to koukalo, až se byla překvapená jak se mě to líbilo, i když jsem netušila, co od tohoto filmu můžu očekávat, ale velice milé překvapení ()

JajinkaBec

Představitelka hlavní hrdinky je bohužel děsivě nesympatická, takže o co lepší je kapitán Wentworth, o to to ona sráží. (Proč jí proboha neudělali něco lepšího s těmi vlasy?! Vypadá, jako když si je v životě neumyla...) Osobně si myslím, že Persuasion je asi nejslabší dílko jinak mnou naprosto zbožňované Austenové, takže se asi i tohle odrazí na mém hodnocení. Tohle a ten šílený závěr, který si tvůrci filmu vycucali z prstu. ()

Alca

Jane Austen je Jane Austen. Jen by tohle zpracování nemuselo být tak zbytečně ponuré. Body navíc musím ale připsat za představitele kapitána Wentwortha, který ho naprosto přesně, podle mého názoru, vystihuje! ()

bosquete

Celkem podle knížky, ačkoliv občas jde souslednost obráceně, volba herců dobrá stejně jako hudba a prostředí. Filmu bych normálně dala pět hvězdiček, ale konec byl katastrofální. Neodpovídá ani knižní předloze, ale ani době, ve které se příběh odehrává. Anna běhá po ulici jako šílená, "uhání" kapitána Wentwortha a korunu tomu nasadí polibek, kdy jsem měla dojem, že se ona k němu vytahuje a on se tedy nakonec rozhodne ji políbit. Příliš rozvláčný začátek také způsobil nedostatek místa pro vysvětlení na konci, což by se alespoň trochu dalo zachránit vypuštěním poslední scény u domu. ()

Rediik

Škoda těch maratóních scén a občas otravných Anniných pohledů přímo do kamery. Ale jinak výborné romantické drama podle knižní předlohy Jane Austenové. ()

djcremo

Miestami mi to prišlo také nemastné neslané a niektoré scény dosť prehnané, ako je záverečný beh po meste, alebo to naťahovanie, ako si to dvaja ľudia čo cítia k sebe to isté a jeden druhému to chce povedať, nevedia povedať priamo do očí a nechajú sa stále niekým vyrušovať. Mne ak na niekom tak záleží, tak môže sa diať naokolo čokoľvek, keď chcem niekomu niečo povedať tak poviem. Ako akurát každý v tej chvíli chce práve rozprávať práve s ňou. Nebyť Sally Hawkins vo filme a jej výkonu tak by to bolo slabšie hodnotenie. ()

Figuska

Pomíjím příběh sám o sobě, pro mě to bylo bravurní a citlivé "zhmotnění" touhy, kterou je nádhera prožít a umění natočit. ()

RyxiraAmy

Solidních 60%. Jsem namlsaná z Pýchy a předsudku, takže mám velký sklon být kritická, ale první polovina mi přijde až příliš rozvláčná a zdlouhavá. Druhá je o moc lepší, zvlášť když má Anna už dva potencionální nápadníky a lázně Bath jsou samy o sobě mnohem veselejším místem než venkovské prostředí. Konečný maraton městem patří ve filmu k nejhezčím scénám v celém snímku. Herci se mi moc nezamlouvají, "pohledný" kapitán Werworth mohl vypadat lépe a Anniny šaty vypadají ve srovnání s ostatními dámami žalostně. Pokud mají navozovat dojem, že hlavní hrdinka je šedá myška s dobrým srdcem, která na takové malichernosti jako je oblečení ani nepomyslí, tak dobrá, ale stejně je rozdíl až moc nápadný. NIcméně celkově slušné zpracování knize ani její autorce hanbu nedělá. ()

Pantai

Z celého filmu jsem měla výborný pocit, který mi bohužel zkazil trochu uhoněný závěr. A když čtu komentáře, zjišťuji, že nejsem sama. Knihu jsem sice nečetla, ale myslím, že film se asi s předlohou dost rozchází, co se konce týká. Ale interiéry a exteriéry, nádherná hudba, herci a gradace vztahu mezi hlavními postavami mě nutí dát velmi silné 3 hvězdy. ()

Dášenka

Když se režisér rozhodne zfilmovat knihu,měl by si uvědomit,že by délka filmu neměla být 93 minut.Do půlky se knihy statečně držel,ale od půlky začal předbíhat a místy si " trať " i zkracoval.Možná moje smůla,že jsem předevčírem dočetla knihu a srovnávala jsem.Jak ráda bych dala pět hvězdiček jako u Pýchy a předsudku.Bohužel si nezaslouží. Neurazí ale nenadchne. ()