sedm.1

U Warrior je těžké, co mám vlastně opěvovat víc. Herecké výkony? Celá ústřední trojka podala ohromující a pro celý film veledůležitě maximálně uvěřitelné výkony, především Tom Hardy se mi doslova zaryl pod kůži, prostě paráda. Zápletka? Originální, nápaditá, s vysokým tempem, fungující na 100%. Styl a zpracování? Strhující, syrové, lidské, emočně geniální. Warrior je prostě film po všech stránkách silně nadprůměrný, kdy působí jednoduše dechberoucím dojmem, tvůrcům se podařilo výtečně propojit úžasně natočené rodinné drama s čistě sportovním, respektive bojovým filmem. A právě ono kouzlo celého filmu spočívá v tom, že jak zpracování vztahů, tak veškeré bojové scény jsou neskutečně dokonalé a efektní. Emočně velice vypjaté, uvěřitelné a gradující. A zpracování zápasů? Fantastický zážitek. Každá rána byla cítit, každé vítězství jsem s hrdiny nevídaně prožíval, choreograficky zpracované jak málokterý jiný film, zabívající se souboji, prostě paráda. Přesto všechno má ale tento nádherný filmový květ jeden opravdu nepovedený a bohužel i hodně výrazný kaz na kráse, který mi ve výsledném dojmu docela dost zkazil celkový zážitek. A je to opravdu neskutečně naivní, trestuhodně hloupé a naprosto nesoudné zpracování postavy jednoho z bratrů, konkrétně Joela Edgertona. Nechápu, jak tvůrci mohli použít tak nereálně působící postavu. Jde mi konkrétně o to, že jen těžko kdo může uvěřit, že chlapík, který se přihlásí na turnaj nejlepších bojovníků světa, kteří mají průpravu a dřou na to roky a roky, tak tenhle chlápek od vedle začne měsíc před takovýmto turnajem chodit do posilovny, hodí si pár zápasů na parkovišti a pak na turnaji největších řezníků planety dopadne tak jak dopadne. Hahaha. Přitom mohli tvůrci tuto postavu udělat úplně jinak, aby to ve výsledku nevypadalo jako nepodařený vtip a přitom by to nemělo absolutně žádný vedlejší vliv na jinak dokonale fungující děj. Ale až na tento prvek je Warrior přesto nehorázně úžasnou a působivou podívanou, kterou lze doporučit úplně stejně jako podobně laděný a vynikající snímek Fighter. ()

pavcas

Wow...tak to byla síla...vlastně jsem byla a stále jsem na rozpacích, komu z těch dvou fandím víc a ještě to ve mně chvíli bude doznívat. Slušňáckýmu učiteli, kterého dovedla do ringu tíživá životní situace a bojuje o všechno nebo drsňákovi s nálepkou hrdiny, který ve skutečnosti nemá co ztratit, protože má pocit, že už mu nic nezbylo, jen staré křivdy? Postavit se v ringu vlastnímu bratrovi, kterého nenávidím, ale v hloubi duše jsem asi nikdy nepřestal milovat? Oba ty charaktery mají neuvěřitelnou sílu a nevěřila bych, že mně další příběh z boxerskýho prostředí tak strhne. A fakt to není těma vypracovanejma ramenama a postavách v trenkách. I když za to taky body k dobru. Jen škoda, že jsme se o těch starých křivdách nedozvěděli víc, ten film by si to zasloužil. Když jsem nedávno dala Fighterovi za 4*, tady nemůžu jinak a musím sáhnout po hodnocení nejvyšším. A teď házím ručník do ringu a jdu to vydejchat. 100%. ()

danca044

Tak tohle je absolutně nejlepší sportovní film, jaký jsem kdy viděla. Od začátku až do konce jsem byla napnutá a nevěděla, co můžu čekat. MMA se mi určitě dostalo pod kůži, protože bojové sporty mám ráda. Oba herci, jak Tom Hardy, tak Joel Edgerton byli báječní a do svých rolí zapadli skvěle. Ještě teď jsem z filmu rozhozená. :) ()

The Viper

Svým způsobem jsem zůstal nenaplněn a lehce zklamán, Hardy měl určitě na to předvést více a Joel Edgerton bohužel nepatří k mým oblíbencům, takže jsem jeho postavu nedokázal vnímat tak jak by si zřejmě zasloužila. Film obsahuje několik nelogických momentů, ale to omlouvá první slovo této věty...je to jen film. Tvůrci určitě mohli zapátrat v talentech nějaké velké mma organizace jako UFC nebo v té době ještě Strikeforcu a angažovat zápasníka se smyslem pro herectví, v té době nejžhavější jméno určitě Chael Sonnen, byť nevypadá tak hrozivě jako Kurt Angle, ale co se týče váhy tak by určitě odpovídal. Čert to ale vem a myslím že po emoční stránce je film naprosto perfektní, příběhy všech zúčastněných jsou hluboké a silné, takže divákovi určitě nebude dělat problém s některým z nich se procítit. Choreografie zápasů bych hodnotil takovým silnějším průměrem, ze spousty akcí se dalo vytěžit daleko více. Největší výhodou Warriora je, že pro sortu lidí pohybující se okolo tohoto impozantního a srdcečního sportu se stává takzvanou modlou mezi filmy, který určitě neomrzí po více shlédnutí a dokáže upoutat...vždy si při dalším shlédnutí dokážete všimnou více faktorů, proč tomuto výtvoru udělit plný počet hvězdiček. ()

gutshoter

Skutečná emocionální lahůdka, která paradoxně nevyždímá velmi často ždímatelné. Herecké obsazení je na mistrovské úrovni! ()

coscarelli

Injekcna striekacka plna adrenalinu a emocii vpichnuta velmi hlboko do zil. Nezabudnutelny zazitok sprostredkuvava Tom a Nick , pod vykrikmi a grimasami bravurneho Gavina OC, a graduje- graduje k slzozdimacskemu finisu. Ani mne nebolo oko v suchu. Inak to vlastne ani neide, dojde na kazdeho. Kto by to bol povedal ze ma to tak oslovi, a ze psychicke rany viac bolia ako fyzicke. A Kurt Angle ma oci dabla. Som nadpriemerne spoteny a dostatocne prefackany. Beriem do adopcie. ()

herr_carter

Ať tady každý mele sebevíc, že se jedná zase o další z řady sportovních filmů, jedoucích podle stejného mustru a kopírujících své předchůdce, je to možná částečně pravda, ale kurva natočte to někdo takto silně a napínavě, jako se to povedlo Gavinu O´Connorovi. Líbila se mi ta životní zápletka všech zúčastněných. Více o nervy mi přišla ta složitá cesta táty, který se přes všechno,co v minulosti rodině způsobil, snaží opětovně komunikovat s oběma syny a ti se s ním vážně nemazlí. Oba hlavní protagonisté - zápasníci, byli vybráni myslím velice citlivě. Atletický Edgerton, vyznačující se spíše technikou a trpělivostí (jak v kleci, tak v životě) a totální protipól Hardy, což je tady zarputilý emotivní nabušený rapl se složitou minulostí a hodně slabě řečeno, komplikovanou povahou. Finální souboj, kdy v klinči mluví Edgerton k Hardymu s vykloubeným ramenem, patří podle mě k nejemotivnějším sportovním scénkám všech dob. Celkově hodnotím asi jako nezdařilejší sportovní drama (a hlavně dávám důraz na slovo drama) všech dob..................moje hodnocení = 9,5 z 10. ()

srbak

Warrior je pre mňa jednou zo záhad filmového sveta, ktorú sa mi asi nikdy nepodarí samému rozlúsknuť. Len tak pre info, fighterské filmy milujem, ale niekedy nestačí len mlátiť sa hlava nehlava preto, aby som film velebil. Po dejovej stránke veľmi ploché, iritujúce, bez štipky nejakého ducha. Aspoňže sa ten Tom Hardy pekne mračí a zlostí. ()

DavidS.

Už je z toho téměř každoroční rituál - Wrestler. Fighter. Warrior. Nejdříve wrestling, pak box, teď MMA....Všechny jsou skvěle odehrány, výborně natočeny, každý z nich je předvídatelný a mají silný sociální přesah...Warrior z nich má nejblíže ke klasickému sportovnímu filmu a tím pádem i k jeho běžným klišé...Pro plně intenzivní zážitek to chtělo kratší stopáž a méně slzavého rodinného balastu...Nic to ovšem nemění na faktu, že final fight je sám o sobě i svými podtexty strhující...Velkým překvapením Frank Grillo... ()

Nemik96

Konečně pořádny rubec, z prostředí MMA který mě opravdu dostal.Fajtři jak se patří,parádní bojové scény a dojemný dramatický příběh, který jsme sice již párkrat zažili (více ROCKY), ale i přesto mě u sledování příjemně mrazilo v zádech.Konec filmu vše vygradoval ovšem já byl zklamán, 5 mega jsem přal Tommymu který byl v tomhle filmu opravdova mašina na smrt :) Dávám 90% a WARRIOR řadím mezi to nejlepší co jsem letos zatím viděl. ()

Mistickzz

Warrior sa stal asi najočakávanejším filmom v poslednej dobe, aspoň u mňa. A od začiatku to išlo na mojej vlne. Úžasne zábery, kamera, hudba či herecké výkony. Proste tento film má všetko a áno, má aj klišé. Lenže nesmieme zabúdať, že klišé do života patrí a v tomto snímku bolo to klišé skvele natočené. Tom Hardy bol čistý vrah. Stretnúť ho o pol tretej v noci s výrazom tvári ako mal v ringu, tak sa asi na mieste odstrelím. Dúfam, že sa Warrior dostane aj do našich kín, nie len kvôli väčšiemu okruhu divákov, ale aj kvôli tomu, aby som si tento film vychutnal v kine. 89% ()

Seti

Warrior je bezesporu výtečný film, ovšem pětková smršť, která se tu kolem něj rozpoutala mi přijde trochu přehnaná. Příběh znesvářených bratrů a jejich otce, kteří si skrze MMA Tournament k sobě znovu nacházejí cestu, je natočen v klasickém duchu podobných filmů a vyplňuje téměř všechna základní žánrová schémata (jedná se o takový mix Rockyho, Fightera a Cinderella Mana). Režisérovi nemám rozhodně za zlé, že pracoval s látkou tímto způsobem (je asi dost obtížné v dnešní době vnést do žánru něco zcela nového), protože se mu podařilo vysoustružit skvělý a především vyvážený mix akce, dramatu a klišé, jenž si diváka podmaní strhující atmosférou. Průběh finální katarze jsem sice očekával tak trochu v opačném gardu, pak jsem si však uvědomil, že ze strany Hardyho postavy by to bylo asi nesjízdné (po Warriorovi se opravdu těším na jeho Banea, jelikož nekompromisní živočišnost, veškeré výrazivo a děsivá muskulatura předznamenávají ultimátního záporáka a batmanova Freddyho Krugera). ()

korndaddy

Skvělej film, kterej zvedají především kvalitní herecké výkony, skvělý bojový scény (Tom Hardy cestuje do top10) a celkem zajímavej, i když trochu ohranej a kvalitní scénář. Jenomže. Celkový dojem z filmu mi kazila ohromná chyba tvůrců, kteří (nevím nad čím zrovna přemýšleli) všechno zesrali ihned od začátku, když dávali do kupy trailer. To by se nemělo dít. Dát vědět konec filmu hned v prvních minutách traileru nebo ho napsat do obsahu, to není dobrý. Nevím jak ostatním, ale mě to celkovej dojem z filmu trochu kazilo. Škoda. Ale jestli to byl záměr??? Težko říct. Kdyby o sobě bratři zjistily, až pár minut před koncem, byl by film ned o několik tříd víš a já nemusel kvůli tomuhle ubírat jednu hvězdu. Tah na bránu to mělo. ()

divak84

na tento epos je 5 hvězd sakra málo. asi akhle nějak měl "fighter" vypadat, jenže byla to sračkárna plna padesátnic. drama warrior drží titul ve svém oboru. nejlepší drama od "bratrů". skvělý scenař, naprosto reálná dvojtá dávka finále (rozhovor na plaži, boj). ano sice klišoidní konec, ale byly tam občas chvíle, kdy si dávak pomyslel, aha možná to vyhraje ten druhej, protože má taky bližní a není jen z kamene.. možna ten konec mohl mít nějakou dohru mimo ring, ale asi to chtěl po nás rejža, at si to domyslíme sami. osobně nechápu jak někdo tenhle skvost hodnotí bídně. ja se bavil od začátku a ruku na srdce, kolik takhle zlomených rodin na světe běhá. dva bratři, kteří si nepřijdou na jméno.. Tome BRAVO !!!!!!!!! oficiálně jsi stejný blázen jako Bale. ten zhubl 80 kg jenom pro film, tys nabral 500 kg svalů a taky jenom pro film... užasné herectví a steroidy jsou naprosto dokonalým odrazovým mustkem pro erekciálné natěšení na posledního batmana. film doporučuji !!!!!!!!!!! ()

KoRner

Americký sen o outsideroch, tentokrát obalený o dôležitosti odpustenia. Výborná réžia spolu s dokonalými hereckými výkonmi urobia z tohto "ľudový" film, ktoré má akadémia tak rada. Osobne som za ocenenie Toma Hardyho, pretože jeho Tommy je naozaj odpudivá postava, z ktorej išiel strach. ()

Chipsonator

To byl zážitek! Páni! To bylo něco! Jediné co vám můžu říct je tohle: KAŠLETE NA KOMENTÁŘE A RADĚJI SE PODÍVEJTE NA FILM WARRIOR!!!!! /90% ()

Ragdoll

I přes všechny své nedostatky by se o filmu dalo polemizovat jako o největším úspěchu tohoto roku, který byl co do trháků velmi chudý. Problémem je nepřílišná originalita a vykrádání cenných kultů (Rocky, Bloodsport), kde je celkem dost frází a názvů kopírováno nebo všelijak pozměněno. Zato výrazně potěší neuvěřitelně silný příběh, jenž skýtá několik plně emocionálně nabitých momentů, které nás nenechají chladnými ani náhodou. Důvěryhodnost tomu dodává přímo oscarový výkon Nicka Nolte, a o to více jsem překvapen, že jsem ho viděl na plátně zcela poprvé. Samotné souboje jsou drsné, syrové, jen ta kamera se občas trochu nevyvedla a tudíž nám nedovolila si je využít naplno. A rozhodně bych se v kleci nechtěl ocitnout s Tomem Hardym! 90%. ()

bari68

Ani nie tak film o bojovom športe a jeho turnaja ako o dvoch bratroch a ich vzájomného odpustenia.Výborný a neotrený námet, skvelý scenár ako aj herecké výkony hlavných hrdinov.Dechberúci, napínavý, akčný a zároveň prirodzene dojemný.Hit roku 2011! ()

Wicky

Když si to tak vezmu tak je to vcelku normální film. Výkon Hardyho a Edgertona je průměrný. Zápasy v ringu jsou to nejzábavnější na filmu. Upovídáné scény už jsou to mín snesitelnější než skvělé zápasy.65% ()

Sajuska1991

Naprosto skvostná pětihvězda !!! Od půlky filmu tak neuvěřitelná gradace, že jsem byla propocená snad až na místech, kam slunce nesvítí. A brečet u filmu, kde jde o jakési zápasy v kleci ?? není problém ! Tady jde snad vše. Jsem holka a proto mi tyhle filmy nikdy nic moc neříkaly, ale tohle je špica, parádní rozstřel ! Ještě teď mám ruce v křeči když to píšu ... ()

Seriálový Warrior nabírá obrysy

Seriálový Warrior nabírá obrysy

18.07.2022

Z Warriora se stane seriál

Z Warriora se stane seriál

13.09.2021

Sebevražedný oddíl se utká s Rockem?

Sebevražedný oddíl se utká s Rockem?

11.11.2017

Zeleného sršně čeká drsný reboot