• blackrain

Příběh je neoriginální. Donna měla strašlivý osud. Její učitel se do ní před lety zamiloval, na tom by zase nebylo nic zajímavého, jenže se z něho stal magor, který vyvraždil její rodinu. Teď se přesuneme do současnosti. Donna se chystá na maturitní ples se svými přáteli. Občas má sice nějakou tu noční můru, ale přiznejme si to, kdo by ji neměl po tom všem. Jinak je úplně v pohodě. Má přátele, je zamilovaná, konec studia před sebou, co víc si může přát. Já vím, ta zavražděná rodina. Všechno se zdá být normální, jenže není. Stín minulosti se opět vynoří a začne řádit. Žádné brutální odchody na onen svět neočekávejte a krve bylo prolito taky poměrně málo. Na maturitní ples by se mělo vzpomínat v hezkém, ale tenhle radši hned zapomenete.(18.8.2009)

• Kaka

Další a naprosto zbytečná variace na poměrně profláklé Tajemství loňského léta. Změnily se hlavní tváře, vrah a lokace kde se děj odehrává. Zbytek konceptu zůstal neměnný. A tak se můžeme těšit na standartní lekačky, stále stejné zvraty i očekávatelný závěr. Za pozitivum se dá označit lehká nadsázka a poměrně koukatelní hlavní hrdinové, i když ty dialogy přece jen někdy lehce skřípou.(14.11.2008)

• demented

Nechápem, prečo niekto ohlasuje film ako remake, keď v konečnom dôsledku má s originálom spoločný nanajvýš názov. Narozdiel od originálu sa tento film točí väčšinu času naozaj okolo maturitného plesu (a to poriadneho...kam sa hrabe naša stužková :) ). Depresiami a nočnými morami zmietaná blondýna vs. učiteľ, ktorý má na ňu priam vražedný zálusk (naozaj nechápem, čo na nej videl) Veď to poznáte, školáci uživajúci si maturitný ples, vedúci hlbokomyselné reči o skončení jedenej etapy života a riešiaci brutálne problémy typu vzťahy na diaľku. Z letargie ich vytrhne učiteľ, ktorý práve ušiel z väzenia a chytá sa tento maturitný ročník decentne preriediť . Niežeby mi vadila absencia krvi, či nejaké dômyslené vraždy, ale keď klišé strieda klišé v tak hojnej miere a navyše bez štipky invencie, či originálneho nápadu, pozom dopozerať film do konca môže byť pre niekho vážnym problémom. Osobne nechápem ako sa takýto tuctový nudný televízny thriller dokázal pretlačiť na plátna kín. Na druhej strane, pretlačili sa tam už aj o mnoho horšie veci ;)(24.11.2008)

• cariada

Nuda , nuda a bída. I tak by se to dalo nazvat. Klasická vyvraždovačka na jedno brdo. Donna je svědkem vraždy své rodiny a samozřejmě jí to poznamená. Na maturáku se , ale ukáže ten vrah co uteče z báně. Poldové to samozejmě ví a tak celý maturák sledují, jenže stejně uhlídají pendrek a vrah má možnost pár studentíků zabít. Jde mu hlavně o Donnu, ale tu chrání poldové (moc dobře né). Je to obehrané kliše a nic nového to nepřináší.(23.4.2009)

• M.a.t.t.

Odhliadnúc od toho, že mi nebolo jasné, prečo bol psychopatický vrah až tak zaťažený na hlúpu blondínu, som sa celkom bavil...prvé dve tretiny filmu, v ktorých sa síce vraždí poskromne, hlavní hrdinovia tradične nepoužívajú mozog ale atmosféra maturitného plesu ma dokázala príjemne naladiť. Počnúc evakuáciou hotelu však išiel scenár úplne do pekiel a nezachránil ho ani priehľadný záver, ktorý bol cítiť na míle ďaleko. Takže ďaľší nevydarený zástupca hororového žánru.(18.7.2008)

• - Spoiler: Počet mŕtvych vo filme je 13. (beso74)

• - Remake stejnojmenného hororu z roku 1980 s Jamii Lee Curtisovou a Leslie Nielsenem v hlavních rolích. (Croma)

• - V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 13. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias".