Maturitní ples

Prom Night

Teror na plese

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA, 2008, 84 min

Rozpočet $20miliónovTržby USA $43,869,350Tržby Celosvetovo $57,197,876Tržby za predaj DVD v USA $8,417,088 //počet predaných kusov 471,721║ Strašná alebo lepšie povedané samoúčelná pásová vyvraždovačka, bez nápadu, bez poriadnej atmosféry a každou pribúdajúcou vraždou to naberá skôr komický nádych než strašidelný či desivý. /35%/(1.2.2010)

• Chen

Naprosto nejnudnější teenagerovská vyvražďovačka, kterou jsem za pár let viděl. Atmosféra strachu veškerá žádná, veškeré vraždy postrádají invenci a končí u nezáživného probodnutí/podříznutí, ze zabijáka tedy určitě strach nejde a postavy se chovají tak nelogicky, že kdyby je nezabil ústřední vrah, tak snad zemřou samy...(13.12.2008)

• uiu

Klasická vyvražďovačka teenagerů, která ovšem neděsí ani není napínavá. Největší problém je to, že už od začátku víme, kdo je vrah - tudíž není důvod být napnutý a skákat zděšením s každý zavřením zrcadla. Pak přichází naprosto nelogické vyvražďování všech, kdo vrahovi přijdou pod ruku (tedy i naprosto nevinné pokojské) a člověk si říká: Proč? Vrah podřezává hrdla, ale nikde není ani kapka krve. Následně z několik hodin staré mrtvoly začne kapat krev. Nudnější horor jsem už dlouho neviděla.(30.10.2010)

• M.a.t.t.

Odhliadnúc od toho, že mi nebolo jasné, prečo bol psychopatický vrah až tak zaťažený na hlúpu blondínu, som sa celkom bavil...prvé dve tretiny filmu, v ktorých sa síce vraždí poskromne, hlavní hrdinovia tradične nepoužívajú mozog ale atmosféra maturitného plesu ma dokázala príjemne naladiť. Počnúc evakuáciou hotelu však išiel scenár úplne do pekiel a nezachránil ho ani priehľadný záver, ktorý bol cítiť na míle ďaleko. Takže ďaľší nevydarený zástupca hororového žánru.(18.7.2008)

• Mefistofelle

Je spousta věcí, které nejspíš nikdy nepochopím: Hawkingovy knihy, důvody proč má tolik lidí rádo čivavy a v neposlední řadě i to, proč se sakra koukám na takovéhle blbosti pro teenagery... No, opět jsem něčemu dala šanci a opět jsem z toho byla akorát otrávená. Velkou slabinou je nedostatečně charismatický zabiják, jehož jednání je navíc stejně nepochopitelné a místy dost nesmyslné jako chování hlavních postav. Krom obyčejných klišé je zde samozřejmě i nadmíra stipudních "cool" hlášek a herci, kteří sice můžou být považovaní za pohledné, ale s hraním na tom tak slavně nejsou. A vraždy samotné? Samozřejmě většinou mimo záběr... Pár scén není vysloveně špatných a dívání se dá vydržet i do konce, ale žádná sláva to opravdu není.(20.6.2011)

• - Remake stejnojmenného hororu z roku 1980 s Jamii Lee Curtisovou a Leslie Nielsenem v hlavních rolích. (Croma)

• - V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 13. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (Paldiny)

• - Spoiler: Počet mŕtvych vo filme je 13. (beso74)