Krvavý Valentýn

• USA My Bloody Valentine (více)

Vinou Toma Hanningera, nezkušeného horníka, bylo v šachtě zavaleno a následně zemřelo pět lidí. Jediný, kdo tuto událost přežil, je Harry Warden, který se od této katastrofy nachází v komatu. Ale pozor! Je to právě on, kdo volá po odplatě! Přesně rok po tragédii, na den svatého Valentýna, ožije a brutálně zavraždí krumpáčem dvacetdva lidí. Nyní, deset let poté, se Tom Hanninger vrací zpět do rodného města. Stále ho ale pronásleduje černá můra a možná se ozývá i svědomí... Rád by se s tím vším vyrovnal a proto vyhledá svou bývalou přítelkyni Sarah, která je nyní provdána za jeho nejlepšího kamaráda Axela, šerifa města. Právě této noci se ale náhle začne vynořovat cosi z temné minulosti... Volné pokračování hororu z roku 1981. (oficiální text distributora)

st.ranger

Tohle jsem již viděl v jedné části Pátku 13tého, každopádně to muselo být docela namáhavé pobíhat po place bez oblečení pro nějaké 3 minuty ve filmu. Jediné 3 minuty, kdy jsem se filmu a Betsy Rue naplno věnoval. ()

Hismael

Dost pitomoučký vyvražďovací maratón bez špetky originality s neschopnou policií. Krumpáč je zde nejúčinnější vraždící nástroj, který vším projíždí jak máslem. Paradoxně nejhůř dopadla pistole, která až na jednu kulku v ničem nepomůže. Film nemá ambice ukázat něco nového, drží se 1000 let starých postupů jak donutit diváka aby se leknul. Je ve 3D a tak mu stačí že ho párkrát při vraždění využije. Všechno ostatní podprůměrné. ()

Dale

Banálny dej a infantilné správanie postáv je v hororoch bežné, no tu toho bolo viac ako býva zvykom. Zvlášť ten záver, spolu s vysvetlením, kto je vrah a ako sa to celé stalo, bol hodne od veci. Mne by sa viac pozdával záver, keď sa tam dvaja podozriví hádali, ktorý je vrah, že by sa z tmy vynoril ten pravý zabijak a oboch ich sejmul a ako bonus aj hlavnú ženskú hrdinku. Bolo by to také milé prekvápko a lepší otvorený koniec ako ten, čo vymyslel scenárista. Ale musím uznať, že vraždy boli veľmi zábavné a pekne krvavé, takže som si aspoň trochu prišiel na svoje a čakan sa u mňa zaradil k motorovej píle, čo sa týka najobľúbenejších filmových hororových zbraní. ()

moviesfan

Na film jsem šel jen kvůli 3D efektům. K mému překvapení bylo efektů k vidění velmi málo. Tvůrci se mohli vyřádit, ale proč by to dělali, když film bude mít označení 3D tak jako tak? Zklamali mě také ,,lekačky", kterých bylo málo. Naopak rozsekaných těl bylo dost. Z tohoto hororu jsem spíše zklamaný. I kdybych viděl Valentýna v klasické verzi, tak si průměr udrží. ()

JohnCZ

Softporno křížené s epizodou Supernatural s vizuálem venezuelské telenovely, který má na svědomí laciná digitální kamera. Film je to debilní a nudný, nahota neskutečně trapná a jediné, co se dá vyzdvihnout je pěkně zvolené město a finální poměrně napínavé kdo z koho. Supernatural zažíval v roce 2009 svůj vrchol a tak si každý ze seriálových bratrů zahrál na stříbrném plátně v béčkovém hororovém remaku. Ale ani Jared Padalecki, ani Jensen Ackles nedokázali tyhle tragické pokusy o horory zachránit. ()

Skrk

Příšerné zklamání. Film, který mě upoutal už od skvělého traileru je vážně příšerný. Pořád se opakuje styl vražd, tedy zabití krumpáčem. Jediné velké pozitivum ve filmu je závěrečná scéna, kde se to všechno vysvětluje, ale stejně....Navíc je to tak nudný! ()

Expendable

14.11. jsem na tom byl v kině svět.Je to úžasný zážitek v 3D. krve je tam dost a je i dost brutální, vraždí se hlavně krumpáčem a lopatou. V 3D vidíte letící krumpáč proti vám a nebo najednou ohen co se vyvalí ze šachty.V efilmu je i dost pěkná šoustačka která končí slovi.-Cože tys mě nahrál na kameru?-Ale já nejsem děvka-(chlápek jí hodí hrst dolarů a s úsměvem odpoví-ted už jsi.Pak jak došel k tomu kamionu a vybafl na něj ten horník s krumpáčem tak jsem se docela leknul a pak tam v tý chatce jak se na něj vysypaly ty valentýnké srdce.Do poslení chvíle jsem vůbec netučil kdo je vrahem. A konec mě i dost překvapil. Určitě kdyby to nebylo 3D tak by bylo moje hodnocení nižší, ale s 3D to byl skvělý zážitek a i docela jsem se bál. ()

corpsy

Moderný slasher v podobne modernom háve. Remake neremake, uspokojí, aj keď to občas nieje to pravé orechové. ()

sidzej

Amici su uz s tymi debilnymi pointami trochu trapny. Podpriemerny slasher ktoremu chyba atmosfera, napatie, sympaticke postavy, dej. Navyse to cele posobi prostredim bani ci supermarketu strasne lacnym dojmom (k tomu si treba priratat priehladne digitalne triky). Tvorcovia by si mali zobrat priklad z norskeho Fritt vilt a neservirovat nam tu taketo sracky na jedno pouzitie. ()

PauloZ

Velmi solidní jatka u kterých překvapivě scénáristé neusnuli a něco napsali :). Je jasné, že je tam ten hororový handicap, kdy postavy jednají vyloženě dementně proti logice a divák se tluče do hlavy a vykřikuje PROČ, proboha PROČ. Jenže těchto monetů tu není tolik, navíc má krvavý valentýn nekompromisní spád, jede do plných hned od začátku, bez zbytečných keců. Ke konci navíc vynakládá takový tlak na myšlení diváka, kdo je teda ten v masce?! Měl jsem sto chutí napálit 4*, protože jse se ani minutu nenudil a 3D bylo opravdu velmi dobré, ale ten úplný finiš mě tak vytočil, že dám nakonec 3*, ale jsou to lepší 3*. Hodnocení 50% opět nechápu. ()

Astaroth12

Film som videl ešte keď to bola novinka a až teraz som si naň zase spomenul. Hrá tam môj obľúbenec z hrozby z temnoty a i keď kde vždy sa na neho dobre pozerá, táto rola sa k nemu nehodila. Videlo, že sa v nej necíti až tak dobre. Je tu strašne hlúpučký scenár a je jasne, že tento remake vynikajúceho originálu je robený len za účelom gore orgií a tak všetko ostatne zostalo v ústraní. Je to divoký slasher a pri takých býva zriedka logika a tento rozhodne výnimka nebola. Originál disponoval bravúrne ponurou atmosférou, ale tento ju vobec nemal a tá tu chýbala. A killer bol jasný od začiatku i keď scenár sa snažil to zamaskovať aby bolo viacero podozrivých, ale u mna teda neuspel. Pred rokmi som tomuto filmu dal 3* a tak teraz to meniť nebudem, ale najradšej by som tak urobil a dal 2*, toľko si zaslúži, za to všetko, čo sa tu dialo či nedialo. ()

Kryton odpad!

TV céčko, které je tupé jako krumpáč. Herci dostali jednu A4 a řeklo se "pobýhejte a křičte". Atmosféra žádná, zábava žádná, zabíjení samé klišé a nudit se člověk začne už od první minuty. ()

ledzepfan

Na původní pologeniální valentýn se to samozřejmě v kvalitě moc nechytá, ale jinak v rámci toho, že jde vlastně o moderní slasherovskou u předělávku je to docela vpohodě. Nedostatky jsou převážně technického rázu, kdy kamera je jedna velká prasárna s levně televizním feelingem a ty posrané "3Dparádičky", nacpané na sílu do každé druhé scény, celý film mrší hezky od podlahy a staví ho tak na úroveň laciné pouťové atrakce. Hra na odhalování totožnosti zabijáka je tady o to zábavnější, že mnohá vodítka můžou a nemusí být jen stupidyta scénáře (což se ale ve slasherech zase až tak neřeší). Takže, i když už po první dvacetiminutovce je vlastně jasné, že výběr je jen ze dvou postav, tak tenhle 50:50 stav si film udrží víceméně až do poslední minuty.... Za mě docela uspokojivé...ikdyž na valentýna vždy radši šáhnu po verzi 81 ()

Zayl

Novodobá předělávka prvotřídního kanadského slasheru z roku 1981. V každém případě jde o zábavnou, šablonovitou a morbidní vyvražďovačku, která je dlážděna brutálními vraždami. Ty má na svědomí šílený horník v plynové masce, který jako svou zbraň používá především krumpáč! Vraždy jsou technicky zvládnuté skvěle a není tedy divu, že jsou rovněž hlavním trumfem. Nebojí se ukázat drastické obrazy destrukce lidského těla, krví se rozhodně nešetří a i ve způsobu zabití jsou velmi kreativní - nezůstává se pouze u krumpáče. Krvavý Valentýn tak v celkovém součtu jednorozměrný určitě není a svému přídomku 3D zcela dostává. Z moderní produkce lze hovořit o jednom z těch nejlepších remaků a nějak takto si představuji vývoj moderního slasheru. ()

Cimr

Ano, je to béčko jako prase. Daleko spíš než o nějaké originální nervydrásající vyprávění jde o to, jakými různými způsoby lze zabít člověka krumpáčem. Ale co naplat, to třidéčko tomu vážně dodá. Navíc to není film, u kterého by mi bylo fyzicky špatně z debility tvůrců, jako tomu mnohdy je. Zkrátka takový průměrný slasher, co má světlá místa. Třeba ten závěr (nebojte, nic moc neprozradím), jak tam ta žena bezmocně stojí mezi dvěma muži, je docela cool. ()

fcreading

Prerábka filmu My Bloody Valentine z roku 1981bola aspoň na ako takej úrovni, aj keď ani ten film nebol bohviejaký dobrý, v dobrom slova zmysle ale dalo sa naň pozerať. Remake síce pokračuje v šľapajách pôvodnemu Valentinovi, ale je to uz nudný odvar, ktorý vás prestane bavit po polhodine a vy s kľudom zistite, že to nemá cenu pozerat ani kvoli superhrdinovi zo Super Naturalu. Bohužial taká je pravda, ak chcete tak ako ja pozerat film, pri ktorom zaspíte v strede a zobudite sa na konci filmu, kde to uz dostava ako takú iskru nádeje a film šlape v pozoruhodných končinách, sorry ale taký film nieže by nebol dobrý, ale ked neviem očom ten film je, čo sa v nom odohrava, nemá to ani cenu za pozretie. Vidno že tvorcovia chceli za každu cenu ziskat prachy a to aj takým spôsobom, ktorý sa použiva v každom inom horore...Idem si pustit originál 40 percent. ()

nirvana91

3D? Si robíte srandu :D Toto malo od 3D ďaleko. Takže som to vzdala v polke filmu a pozerala som to bez nich. Síce obraz nebol 2x ostrý. Ale žijem. A nočné mory mať zase nebudem. To bol taký horor, že viacej som sa na Jensenovi rozplývala ako nad tým aby som si oči zakryla či kričala. ()

Raimi a horory pro celou rodinu

01.09.2009

Horší než náckové...

Horší než náckové...

02.01.2009

...jsou pekelné mocnosti. Přesvědčí se o tom spojenecké komando, které se během 2. světové války vydá na záchrannou misi (možná najít nějakého Ryana), avšak nechtěně otevře bránu do Pekla a místo… (více)