Realitný magnát Hamilton Lux stavil na rozvoj starosvetského prímorského letoviska Full Moon Bay, no pri plnení jeho zámerov sa stretne s nečakanými prekážkami. Daniel Wilder je rybárom už celý život a zároveň vlastníkom nehnuteľnosti, s ktorou má Lux veľké plány. Preto sa Lux rozhodne miestne vody zamoriť toxínom, ktorý usmrtí celý podmorský život, v snahe zlikvidovať rybársky priemysel a zbaviť sa tak Daniela. Žiaľbohu, chemické prostriedky na žraloky reagujú tak, že sa zvyšuje ich agresivita. Bez rýb na kŕmenie sa útočnosť žralokov na človeka rýchle zvyšuje. Lux využíva mediálnych kontaktov a snaží sa presviedčať, že útoky žralokov sú náhodné. (oficiální text distributora)

MUNRO

Vzhledem k tomu,že se jedná o televizní produkci,tak to není zase taková tragédie,jak naznačuje celkový rating.Naopak první díl je v pohodě,silně mi připomínal moji velmi oblíbenou Krakatici.Druhý,akčnější díl naopak slibnou první část zcela mrší,a balancuje téměř na hraně odpadu.Zatímco první polovina je jakýmsi dramatem o strastech přímořského městečka,jehož pohodu naruší movitý investor,který skupuje veškeré pozemky za účelem vystavění turistického resortu.Jak už to bývá,vždy se najde někdo,kdo prodat nechce a tuší nějakou lumpárnu.A tuší samozřejmě správně,protože investor si vypomáhá tím,že do zálivu vypouští ze staré elektrárny fosfor,čímž vyhubí ryby,rybářské sítě tak zejí prázdnotou a rybáři tak ochotně prodávají své pozemky.Má to ale háček,fosfor žralokům nevadí,naopak vytvářejí kombinovaná hejna a do zálivu se stahují.A mají hlad.I když to zní ohraně,dá se na to koukat a v kombinaci s krásným prostředím městečka vypadá první část vzhledem k tomu,že jde čistě o televizní počin slušně.Naopak,ve druhé polovině se začnou vytahovat zbraně a idylka rybářského městečka jde do háje.Navíc je v pokračování tolik nelogičností,že to hlava jen těžko pobírá.Vrcholem je skákání do vody plné žraloků a odhánění je z pláží pulzní pistolí!Proboha proč!Samozřejmě nemá cenu se bavit o tricích,protože ty jsou laciné a jen zřídkakdy se objeví scéna a žralok připomínající reálně anatomického tvora,nicméně viděl jsem desítky mnohem tragičtějších filmů s výrazně horšími,a směšnějšími efekty.Nicméně tohle není odpad.Ani omylem.Co mě tedy hodně zarazilo byl naprosto tragický herecký výkon Daryl Hannah.Ta ženská se tváří tak strašně nepřirozeně a hraje tak amatérsky,že ji do kapsy strčí i mistr céčkových filmů John Schneider.A to je co říct.. ()

0linA odpad!

OMG! 5 hodin mrtvý, rozpůlený žralok ukousne starému pánovi ruku, 9 lidí je sežráno a nikdo si toho ani nevšimne, neustálé poučování, že PET lahve patří do barevné popelnice atd. Ale i tak by to ještě mohlo být na 1*, ale věta té blonďaté kreatury: "Je škoda že se na ekologii nedá vydělat" mne totálně dostala do kolen. Ano toto je prvotřídní odpad! ()

u.mojitko odpad!

Říká se nesuď knihu podle...tento skvost je ale vyjímkou potvrzující, že soud vynesený již nad samotným názvem oprávněný jest. ()

Medic.Droid odpad!

Ach jo. Jak jen někoho může napadnout natočit tak stupidní slátaninu. Animace žraloků mě pomalu donutily zamáčknout slzu. Rozhodně ne dojetím. Druhý díl jsem si nechal ujít. Ještě že tu jsou Wilderovi. Bez těch by byl svět v Invazi žraloků mnohem horší. Nebo naopak ? ()

complex odpad!

tomu hovorím krutý odpad.... ten film nemá nič, akurát je nekonečne dlhý a máte pri ňom pocit ako keby by vám niekto lyžičkou vydlubal oči... naozaj strašných nekonečných 160 minút, ktoré dokáže markíza vysielať v prime time... zhrnutie: na internáte by som natočil asi lepší film... ()

Bránolog odpad!

U megalodona jsem se alespoň zasmál, tohle je fakt sračka. Hodnotím po první půlce, ale od druhé si výrazné zlepšení skutečně neslibuji... ()

Novik odpad!

No jo no, hold televize nemá nic práci než dát tuhle kravinu na Novu. Úplnej hnus! PS:Prostě běžné napodobování skvělé klasiky Čelisti. ()

ixel1 odpad!

Jakoby podobných filmů už nebylo dost. A všechny se podobají jako vejce vejci...ale musím uznat že tohle je snad opravdu král mezi všemi hovadinami. Okoukaný děj je prolínán občasnými záběry žraloků žeroucích neznámé lidi, kteří do děje zasáhnou jen jako jejich kořist. A ze všeho nejvíc stupidní je konec, kdy si to zřejmě žraloci rozmyslí a zničeho nic rozpustí ty hejna, do kterých se celou dobu tak pracně shromažďovali:-D No a o tom, že je to dlouhé jak týden před výplatou už ani nemá cenu mluvit, prostě odpad. ()

Thorian

Už podle názvu se dalo vytušit, že nepůjde o žádný kinematografický skvost. A taky že nešlo. Co tento film sraželo ke dnu se stejnou jistotou jako olověná koule byl neuvěřitelně tupý scénář, který by nevyplodilo ani dítě celý život zavřené v jedné místnosti se všemi čtyřmi Teletubbies. Hlouposti, kterých se pan scénárista dopouštěl, prostě rozdýchat nešlo. Namátkou: stupidní romantická linie dcery, sežrané lidi nikdo nepostrádá, elektrické pistole na žraloky, zázračný útěk z klece obklopené žraloky (tohle ani nepovažuju za spoiler, protože snad nikdo nemůže předpokládat, že tam ti dva umřou) a dál a dál. Hvězdičku dávám za to, že alespoň těch lidí, sloužících jako žraločí potrava, tam bylo docela dost. A přidal bych i druhou, kdyby nějaký žralok roztrhal toho kněze, ale to už bych chtěl asi moc. PS: nejhorší na tom bylo to, že když jsem se v úterý hned po tomto díval na Kriminálku Miami, nepřišlo mi, že by se úroveň vysílaného pořadu nějak dramaticky zvedla. Ale to už patří do jiného komentáře. ()

Mufiak

Myšlienkové pochody počas sledovania tohto skvostu: ...Hmm. Žralok... John Schneider, to bude zase nejaký otec rodiny... Ďalší žralok niekoho zožral... Je to otec rodiny... Opäť žralok... Zaujímavé že deťom na pláži nechýba ich učiteľka... Žralok... Krúžok potápačov sa asi rozpadne... žralok... Nie, potápači na zožratie tu budú vždy... žralok.. .Celý regiment ľudí zjavne nikomu nechýba... žralok... Konečne niekto prišiel na to že mu chýbajú všetci susedia. Moment, hovoria niečo veľmi poučné a múdre, ako to vzniklo. Je to ako keby zhorel elektrický obvod... A, výborne, začala sa druhá časť... žralok... opäť žralok... Ten model mesta je prekrásny. Niekto na ňom musel pracovať celé mesiace. Tá ťava ho celý zhodila na zem!!! Toto má byť kladná postava?! Bodaj by ju žralok zožral!...a, žralok. Spomeň čerta... Výborne, niekto tú ťavu uniesol... Už jej neujde, sám to povedal. Je predsa v beznádejnej situácii, ruky má obmotané lepiacou páskou... žralok... Pravý hák, ľavý hák. Chúďa žralok, ešteže ušiel, ten záporák by mu dal hádam knockout... žralok... Impulzná zbraň. To musí byť perfektná zbraň!... žralok... Koniec. Škoda, mohlo tam byť viac žralokov. ()