Dlouhé věky od dob, kdy Bohové vyhráli svůj mýtický zápas proti Titánům, se zjevuje nové zlo zmítající světem. Šílený touhou po moci, započal král Hyperion (Mickey Rourke) válku proti lidskosti. Hledá bájný luk Epirus, zbraň nepředstavitelné moci, kterou ukoval bůh Áres. Aby luk našel, shromažďuje krvežíznivou armádu vojáků znetvořených jeho vlastní rukou a začíná válečné běsnění a kruté drancování starého Řecka. Jen ten, kdo vlastní tento luk, je schopen vysvobodit Titány lačnící po pomstě, od úsvitu věků uvězněné hluboko v kameni hory Tartaros. V rukou krále Hyperiona znamená luk zkázu lidstva a pokoření moci bohů - ti totiž dle prastarého zákona nesmějí zasahovat do sporů smrtelníků. Jsou tedy bezmocní, ale jen do chvíle, kdy se objevuje jejich jediná naděje, venkovan Theseus (Henry Cavill). (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

WolfR

Fantasy řežba bohů odehrávající se v antickém Řecku. Co víc k tomu dodat? O příběh tady vůbec nejde, a samotná válka a bitvy se povedly, 3 hvězdy. ()

majo25

Samotný dej ma zaujal veľmi. Efekty, súboje a práca s kamerou boli úžasné, pomaly som otváral ústa a na hodinky som si nespomenul. Bohužial z hercov vytŕča iba Rurke, ktorý všetko potiahnuť nemohol. Viac epická hudba, sofistikovanejší scenár a trochu viac logičnosti by filmu veľmi prospelo. Ale ked si predstavím mytologické (temné) fantasy, tak by som chcel vidiet takéto alebo velmi podobné filmy. Veru viac filmov s toto tematikou. Hodnotenie: 80% ()

Jermann

Přes všechny ty vyrýsované hrudníky a kolomaz si moc nevybavuju příběh, ale kulisy a dekorace byly moc hezké .. zvláště ta v hlavní roli. Přehlídku "božských" těl občas osvěží nějaká ta akce a teprve závěrečná série soubojů stojí opravdu za to. Celkově je to mastné / neslané eye candy bez kloudného nápadu. ()

KajusaK

Efektově je film perfektní , opravdu se skláním, ale jinak celkem bída. Herci zaujaly jak kteří, nejvíc Kellan Lutz. Teď k tomu příběhu..Přišlo mi, že děj v podstatě vlastně žádný není - moc akční - neustále se přidávaly nové osoby (bohové, titáni..)..Příliš drastické, moc krve (což mi nevadí ale někomu by mohlo, takže upozorňuji..) v podstatě mě opravdu nejvíc zaujaly efekty a pár akčních scének ale hodně málo.Zakončení bylo komické, o ničem..Průměrný film, ale vidět ho znovu už asi nechci. Stačilo jednou, dlouhé a samé akční scénky. ()

animaxis

U tohoto filmu jsem se sice především bavil,ale nedávám čtyři hvězdičky jen za zábavu,jako většina uživatelů,kteří tomu dali čtyři nebo pět hvězdiček.Podle mého názoru je tento film zvládnutý i po takové výtvarné stránce.Třeba to jak tu spívá červená se zlatou je podle mě docela hezké a hlavně za to dávám čtvrtou hvězdičku.Akce je skvělá,historické to moc není,ale v tomto případu mi to tedy nevadilo,jsou tu správně drsné scény a krve je tu dost a je tu také vizuálně dobře udělaná.Třeba u filmu Hněv titánů mi extrémně vadilo,že v něm bylo možné,že tam umírali bohové a nebylo to vysvětleno.Tady to vysvětleno je,ale přesto se mi nelíbí,že tu samotní bohové jen tak umírají.Ale přesto mi to v tomto filmu ani nějak nevadí.Jediné co mohu filmu vytknout je zpracování titánů.Ti se opravdu nepovedli a byli pro mě zklamání,ale do filmu se hodili i všechny jeho nedostatky,což je zajímavé.Nakonec bych řekl,že je to dobrý film do horkého léta. ()

mortak

Výtvarné ladění odkazující k dílům renesančních malířů bohužel nedělá z pitomého běčka nic lepšího. Pořád je to pitomé béčko. Naštěstí docela koukatelné. ()

ivet.ka

Rozhodně bych se na to nedívala jako na slabší odvar 300: Bitva u Thermopyl, ale jako na vizuálně velice zajímavě zpracovanou řežbu, kde jsou všechny bojové sekvence naprosto dokonale zvládnuté a plní svůj účel. Dějově o ničem, postavy mě nezajímaly, ale po výtvarné stránce povedené. 3D opět tak trochu o ničem, ale díky ratingu R máme originální zvuk a za to jsem ráda. Více v recenzi. ()

tom88

Nemám silné výhrady voči Vojne bohov až na to, že 3D technológia znovu neoslovila. Príbehovo nie je film slabý, práve že vcelku baví a je dostačujúci. Nudiť sa pri tom nedá a to je hlavné. Na zaujímavosti zapracovali aj s vizuálom, ktorý je výborný, no dosť kopíruje film 300. Mne to vôbec nevadilo a práveže naopak som rád. Singha ako režiséra nepoznám, no myslím, že vcelku obstál. Hudba je veľmi dobrá a pasovala k snímku. Herci zrovna nehviezdia, no Mickey Rourke je veľmi pôsobivý aj v takejto nezvyčajnej úlohe. Cavill príliš neoslnil, ale určite sa zlepšuje a v budúcnosti z neho bude veľká hviezda. Film má dobré postavy a každý sa najviac iste teší na bohov, ktorý sú pojatí nezvyčajne. Zahrali ich veľmi nezvyčajne vybraní herci. Na druhej strane, keď už zleteli z neba, narobili na zemi veľkú spúšť a titánom to pekne natreli. Celé je to veľmi efektné, či súboje alebo iné zábery. Kamera je tiež fajn, nevidím problém a navyše je to prehľadné a divák vidí, čo sa na plátne deje. Pri bitkách krvou nešetrili, takže fanúšikovia si prídu na svoje. Nie je to žiadna rozprávka, ale riadna fantasy rúbanica so slušným záverom. No škoda, že film nevytiahli do väčších extrémov. 75% ()

SeanLSD

Bez problémov skĺznem do nekritickej radosti a dám VEĽKÉ ÁNO tomuto filmu. Mám výhrady voči poňatiu Titánov a faktu, že vo chvíli, kedy som očakával rozbeh toho pravého finále, kedy budú hory ožívať a mraky sa spoja so zemou, prišiel vlastne už len boj, síce efektný a bohovražedný, ktorému ale chýbalo pozadie a opodstatnenosť zvyšku filmu. Inak ale oceňujem všetko, hlavne pre komplexnú atmosféru celého diela, ktorý bol vskutku MYTOLOGICKÝ, nie postavami alebo skutočným prepisom klasických mýtov, ale svojim charakterom. Scenáristi totiž neboli tupí ignoranti, ako sa v podobných prípadoch často stáva. Neriadili sa síce klasickými mytologickými textami, príbehmi či charakterom konkrétnych postáv, ale zachovali ten pravý pocit z pradávnych legiend a hrdinských činov, kedy slovo platilo a hodnoty boli čisté, s výdatnou mierou brutality a nekompromisnosti tých dávnych čias, charizmatickými predstaviteľmi a nepreplácaným, majestátnym a esteticky čistým dizajnom. A vyskytli sa aj presahy, presviedčajúce, že sú si autori vedomí toho, Čo a AKO robia, týkajúcimi sa rozprávania príbehov o bohoch a hrdinoch, čo uspokojilo aj ten kúsok protestujúceho intelektuála vo mne a nechalo ma divoko si tú archetypálnu orgiu užívať. Takto nejak som si predstavoval príbehy, keď som bol malý chlapec, neuvažujúci o detailoch, prízemnostiach a o tom, že aj najväčší hrdinovia musia niekedy jesť a spať. Evidentne si to pamätá aj moje podvedomie, pretože mi to nadšenie presiaklo poriadne hlboko a celú ďalšiu noc sa mi sny prelievali nepriateľskou krvou, hrdinským bojom, rinčaním zbraní a ozvenami vojny na nebesiach. A na druhý deň... ( len čo som trochu vytriezvel ) - och, to som bol ale kurevsky tvrdý ! ()

kopfa

Po druhém zhlédnutí váhám nad pátou hvězdou....dobrý příklad toho, že ústupky divákům mohou být bez újmy na umělecké vizi. ()

okkac

Uměleckým ztvárněním se mi to hodně líbilo. Na to je Tarsem odborník, ale vyprávět až tak neumí. Naštěstí zde mu to celkem jde a překvapivě i akce. Ono to sice vypadá velkolepě, když je mnohatisícová armáda před hradbami, ale nakonec jsou akční scény spíše v uzavřených prostorách s maximálně desítkami lidí. Hlavní ponaučení je: Do not fuck with the Gods. Nebo vám v krvavých gejzírech rozmlatí hlavu kladivem a s Titány se taky moc neštvou. Od Tarsema ještě musím dohnat po The Cell The Fall, ale z ukázky na jeho další film Mirror, mirror mi vstávají vlasy hrůzou na hlavně. 7/10 ()

SoolenJV

Vizuálně (chvíli) zajímavá vykrádačka Snyderovy "Třístovky" se zábavným Mickeym Rourkem. Jinak poměrně prázdná, přímočará a hlavně neopodstatněná manipulace s antickými bájemi (kdo to kdy slyšel, aby byl Poseidon Diův syn?!). Scénáristé by potřebovali důkladnou lekci z řecké mytologie... ()

sir-dave

Po grafické stránce není co vytknout. Zpomalovačky, krev, efektní souboje, fanoušek si to bude poctivě užívat. Dějově bohužel mdlé. V porovnání se Soubojem Titánů Immortals prohrává. ()

Radiq

"Co je to za hovadinu?" Přistih jsem se, že jsem si to řekl několikrát - hlavně kvůli nelogickému ději nebo chování postav. Taky se mi několikrát zdálo, že záběry hlavně při závěrečné bitce/bitkách mezi sebou uplně nesmyslně přeskakovaly a během filmu na sebe pořádně nenavazovaly scény - prostě to přišlo najednou. Bitky samotné celkem ušly, pokud jste si je nepustily 2x a pozorně - pak se v nich našlo strašně moc chyb. Hrdinové byli asi fakt nesmrtelní a nepřátelé jak bez kostí, tak s hektolitrama krve. Boje bohů byly zajímavé jen poprvé, když tam ten jeden naběhl s kladivem. V závěrečné boží bitvě už to byla nuda. Byl jsem rád, že skoro všechny bohy vyvraždili, ale stejně mám takovej dojem, že si nachystali vrátka na pokračování... Pořádně mě tam bavil fakt jenom ten Rourke. Cavill nic moc kromě toho, že skvěle zapadl mezi všechny ostatní manekýny a modelky... ()

wendelin9

Vizuálně skvělý zážitek, bohužel to je pro mě vše, co jsem si z filmu odnesla. Skoky v příběhu, jako by se vše odehrávalo na pár metrech čtverečních a ospalý utahaný děj, který občas oživily kapky krve na obrazovce, mě příliš nezaujal. Za mě slabé 3*.. ()

dr.fish

Hlavní hrdina z reklamy na trenýrky, na Olympu banda teploušů, dialogy herců jakoby byli bezprostředně po lobotomii, už ani nevím, jak tu hrůzu popsat. Letos nejhorší spolu s Třemi mušketýry. 10% ()

Marco Polo – žhavé zboží?

Marco Polo – žhavé zboží?

31.05.2012

Superman postaví Velkou čínskou zeď

Superman postaví Velkou čínskou zeď

11.02.2012

Uvidíme, co na to Čínská lidová republika :). Tak nebo tak, Edward Zwick pokračuje v přípravách svého nového historického eposu The Great Wall pro studio Warner Bros. a novou produkční společnost… (více)

Proyasův ráj ztracený?

Proyasův ráj ztracený?