The 81st Annual Academy Awards

Trailer 4
Publicistický
USA, 2009, 195 min

Účinkují:

Hugh Jackman, Steve Martin, Tina Fey, Queen Latifah, Eva Marie Saint, Tilda Swinton, Whoopi Goldberg, Goldie Hawn, Anjelica Huston, Jennifer Aniston (více)

Výroční udílení prestižních cen Americké filmové akademie - již po 81. se rozzářený sál zaplní leskem a elegancí filmových hvězd a napjatým očekáváním. (oficiální text distributora)

Trailer 4

Pepinec

Mé první udílení Oscarů v přímém přenosu. Můj úžas nemá mezí. Zcela logicky nemohu srovnávat s uplynulými ročníky, tudíž se nezdráhám nazvat toto umělecké představení zážitkem z kategorie nadpozemských. Jsou-li tu hlasy, které říkají, že letošní ročník nebyl z nejpodařenějších, nemohu než se těšit na příští léta. Napadají mě jen samá superlativa. Skvělá atmosféra v kině Světozor, vtipní komentátoři přímého přenosu, vynikající dramaturgie slavnostního večera, originální nápady, legendární hosté, dojemné i radostné okamžiky. Vzdávám Americe hold. Je dosti možné, že časem tento komentář doplním další záplavou mých myšlenek, avšak prozatím jen odkáži na článěk Mirky Spáčilové z Mladé fronty, která v úterním vydání s datem 24.2.09 dokonale vystihla naprosto vše. Děkuji za zážitek. ()

ing.Frosty

Atmosféra ve Světozoru byla výborná. Celý večer sem si parádně užil. Vynikající Hugh Jackman. Škoda, že to nejlepší předved na začátku a pak byl nějak příliš odsunut do pozadí. Přerušování reklamami však bylo neskutečně otravné a ke konci jejich kadence byla, jak by řek pan Lábus, jistotatatatatatata. Přesto však takovéhle konstelaci hvězd a parádní show nemůžu odolat :-). Vítězové podle mě byli zasloužení a akademie nesáhle vedle nikde kromě zahraničního filmu. ()

Lenulinka

Hugh Jackman byl sice skvělý, neměla jsem tušení, že umí takto zpívat, ale koukala jsem se na HBO, kde mi to velice kazilo tlumočení "těch dvou", jejichž jména naštěstí neznám. To bylo strašné! Nejen, že překládali 20% toho, co tam řekli, ale za jejich "Tilda Swintonová", "Sarah Jessica Parkerová" apod. bych vraždila. Výsledný dojem proto rozhodně není nejlepší. Jinak šel přenos svižně, vesele a uvolněně. Not bad. ()

freddy

S hrůzou jsem nyní zjistil, že jsem zapomněl ohodnotit slavnostní udílení Oscarů za rok 2008, tak to musím napravit. Toto bylo poprvé, kdy jsem viděl celý nezkrácený ceremoniál v přímém přenosu s českým komentářem na HBO (v minulosti jsem viděl pouze jedno předávání Oscarů,a to navíc jen ze záznamu). Ano, nešel jsem spát a užíval jsem si oscarovou noc doma v obýváku na mém televizoru s českým komentářem. A musím říci, že jsem se nenudil. Ceremoniál to byl svižný, originální, v mnoha věcech inovační a zároveň i docela vtipný. Hugh Jackman v roli moderátora potvrdil, že je velmi sympatický a že umí dobře moderovat, uvádění jednotlivých kategorií bylo dost originální, prostě celý večer se velmi vyvedl. A užil jsem si tento ceremoniál o to více, že se má nejoblíbenější herečka Kate Winslet konečně dočkala svého Oscara. Příjemně překvapila také soška pro Seana Penna. Takže já jsem s celým ceremoniálem velice spokojený a stejně tak jsem spokojený i se svěžím a vtipným českým komentářem, který se mi taktéž velice líbil. A už se těším, až oceněné filmy uvidím na HBO. A ani mi nevadilo, že jsem nešel spát a bez spánku jsem musel jít do školy na dvouhodinový seminář, protože jsem měl pocit, že jsem viděl něco výjimečného, a také se mi konečně splnilo mé dlouholeté přání vidět alespoň jednou v životě přímý přenos předávání Oscarů na HBO. Takže tento sen jsem si tímto právě splnil a už se těším na příští rok. Tento ceremoniál hodnotím pěti hvězdičkami. ()

filip.novak

Hughu, smekám! Úžasné otvírací číslo, které nakoplo celý večer neuvěřitelným způsobem, posloužilo jako náplast vůči výsledkům - Akademie opět (ne)zklamala a naservírovala nám výsledky více než neodpustitelné. Už i pocta klasickým muzikálům (30. léta - na Oscarech vedly muzikály, barevné pohádky; lidé hledali vyproštění od finanční krize - parafráze k dnešnímu ročníku více než patrná) dávala najevo, že dnešní večer bude patřit „načančaným pohádkám”, takže vítězství Milionáře z chatrče neznělo tak překvapivě. Ale bolelo to. Příště, Davide, tě snad už Akademie docení... ()

• Janusz Kaminski se stal prvním kameramenem, který byl předávajícím. (jezurka42)
  • Film Pochyby (2008) byl prvním filmem od muzikálu Chicago (2002), který získal všechny 4 nominace v hereckých kategoriích. Neproměnil však ani jednu. (jezurka42)