Spolek nemilosrdných

• Česko Sesterstvo nemilosrdných (více)

Pětice vysokoškolaček tvoří tajné sesterstvo, které musí držet pohromadě navzdory všem překážkám. Toto pouto je podrobeno těžkému testu, když po divoké párty zemře jedna z nich. Raději, než přiznat se policii a pohřbít si vlastní budoucnost, rozhodnou se dívky zahladit zločin a ukrýt zkrvavené tělo. Léta poklidně plynou a kamarádky pomalu končí studium na univerzitě. Na rozlučkové oslavě se však ukáže, že někdo ví o jejich strašlivém tajemství a hodlá se mstít. Je snad mrtvá dívka pořád naživu?

Napínavá teenagerovská vyvražďovačka Sesterstvo nemilosrdných je remakem klasického hororu Dům milosrdných sester z roku 1983. Jeho důležitost v rámci žánru dokazuje i fakt, že byl vybrán na První filmovou přehlídku Quentina Tarantina v Austinu v roce 1996. (oficiální text distributora)

JohnnyD

Ďalší z rady (bezvýznamných) remakov (bezvýznamných) slasherov z 80tych rokov. Strašiť prehnanou hlasitosťou je lacný trik, ale účinný. Rovnako účinný je aj kreatívny vrah a sexy členky sesterstva. Bohužiaľ film je miestami úplne zbytočne nudný, lebo bez väčších problémov by sa dalo vyškrtnúť aj dvadsať minút a príbeh by neutrpel. I napriek tomu je film napínavý a zábavný. No až do chvíle, keď dôjde na "šokujúcu" pointu. Tá je ešte horšia a triviálnejšia, než hocičo, čo si človek stihne počas tých nudných chvíľ vymyslieť. A že ich je dosť... ()

Deimos

DVD/// Obsazení 7/10 Děj 8/10 Hudba 8/10 Efekty 7/10/// PLUS: Rumer Willis se zřejmě potatila, Carrie Fisher to s brokovnicí sluší, docela psycho a zdařile rozehrané drama mezi "kamarádkami", sice ne vždy uvěřitelné, ale šlo o rozdělení charakterů, hodilo by se asi dobře pro studii chování, má to atmosféru a napětí MÍNUS: herecké výkonu občas nejsou zcela přesvědčivé, závěr a "překvapivé" zvraty vůbec nejsou překvapivé, naopak jsou s přehledem očekávané/// Shrnutí: Čekal jsem něco trochu jiného, ale bylo to nakonec spíš lepší. Částečně to funguje jako vyvražďovačka, ačkoliv v tomhle film není nejlepší. Spíš mě zaujalo jak jistá "nehoda" rozkládá "spolek" zevnitř. Vtipné je, že jim jejich osud spíš přejete./// Celkem 76%/// ()

Sysel_CZ odpad!

U některých věcí by mě ani nenapadlo, že jdou natočit, a od hvězdičky k odpadu to chtělo jen jednu bábu s brokovnicí. Nicméně tímto připíjím na nejdementnější a nejmíň strašidelný slasher všech dob, ve kterém snad nenajdete jedinou věc, nad kterou od začátku do konce aspoň jednou nezůstane rozum stát. ()

2-Xtreme

Ho, hoo, hooo. Tak toto áááno. Neveril som, že tento rok uvidím ešte väčšiu chujovinu ako remake Piatku 13steho. Bože, ona je mrtva. Nie, nie je mrtva... ona nemože byt mrtva. Nie, ona je mrtva. O, pane bože, čo budeme robit? Zavolajte niekto záchranku. Bože, nie, nemám signál. Ani ja nemám signál.... Aáááááá podobné bulshity ako, že pokazí sa mi baterka, ked ju najviac potrebujem, koniec dokrútený tak, že ma z toho až hlava bolí... Takéto filmy, myslím tým nízkorozpočtové remaky(a v tomto prípade aj kopia iného filmu) sa oplatia pozerat za a) aspoň uvidíme niekoho zomrieť(áno, správne, vyžívam sa v tom) a ked sa podarí tak aj originálne za b) uvidíme velké množstvo odhalených ženských tiel(pri tomto filme som očakával fakt velké množstvo... to už k béčkovým filmom patrí). Pravdupovediac ani jedno zo spomenutého som nevidel a z toho vyššie spomenutého som videl všetko :))) Ale ako sa hovorí... to najlepšie na koniec. Hororový rok 2009 sa nám pekne ukončil. Amen. ()

kingik

Byl to náhodou správně zábavný horor. Nevinný žertík sesterského spolku má za následek, že jedna z jeho členek skutečně zemře, ačkoliv ostatní členky měly její smrt před místním playboyem (Matt O´Leary) jen fingovat, aby ho vytrestaly za jeho nevěru. Spolek má svá pravidla, že v něm všechny dívky táhnou za jeden provaz a každá křivda musí být spravedlivě potrestána. Sestry na místě činu zpečetí nešťastnou smrt své kamarádky slibem věčného mlčení. Pak se ale celá věc zkomplikuje a jedna z dívek si přece jen pustí hubu na špacír a nechtěně tím spustí řetězec vražd, které má na svědomí tajemná postava v promočním taláru s kapucí a speciálně upraveným klíčem na pneumatiky. Tohle tady rozhodně nebylo poprvé, ani zdaleka naposled, ale bylo to velmi zábavně stupidní, že se to ani nedalo brát vážně. Je však nutno dodat, že režisér Stewart Hendler přesně věděl, co točí a natočil to výborně a přitom nešetřil zábavnými momenty, brutalita měla nadhled a vraždy měly nápaditost. Hlavní charaktery, které ztvárnily většinou známé mladé herečky, jako Briana Evigan, Leah Pipes nebo Willisova dcera Rumer Willis, si příliš soucitu za své bezcitné jednání ohledně své mrtvé kamarádky nezasloužily, ale ne všechny byly svině a nějaké výčitky svědomí je přece jen sžíraly. Rozhodně to nenudilo a tipovačka i následné rozuzlení, kdo je vlastně tajemným vrahem, bylo celkem překvapivé a zábavné. Celé jsem to bral jako zábavný horor, ono to i tak bylo myšleno a nějakou extra logiku za tím hledat nelze. Je to slasher a brak má svoje pravidla a neřídí se přehnanou logikou. ()

hladass odpad!

Naprostá kokotina u které mi bylo asi po 15-ti, 20-ti minutách jasné, že je to odpad jako vyšitý... Jako většina dnešní remaků se nedá s originálem absolutně srovnávat... Debilní příběh, naprosto nerealistické chování všech postav... Už nikdy víc... ()

Kudly4

Úplně klasická teen vyvražďovačka, které nic nechybí, včetně hloupoučkého žávěru, ale ani nepřináší nic nového. Za zmínku stojí některá pěkná děvčata (hlavně ten párty úvod) a celkem originální mordy s křížovým klíčem na kola, to jsem snad viděl poprvé a je i celkem fájn, že vraždy nejsou mimo záběr - top scéna asi ta ve sprše a skleněná láhev v krku. Každopádně, při sledování jsem se celkem nudil, atmosféra zde není skoro žádná, dialogy a chování postav úplně typické pro tento druh Hororu, prostě blboučké a nereálné. Na jedno zhlédnutí, třeba v sobotu podvečer, před chlastačkou. (Full HD) ()

Kothy

Tenhle trailer mě zaujal. Měl jsem radši zůstat jenom u něj. Holčičí vtípek skončí smrtí jedné z nich. Ostatní pak začnou postupně umírat. ()

teutates

Estúpido... každý správny US. teeneger ovláda 1.hod oštepom 2.lásku až za hrob 3.latinu 4.bojové umenia Jackieho Chana... začínam mať pocit, že to snaď majú v učebných osnovách. Na základe toho následne vznikajú epické diela (tzv. príbehy) plné vtipných scén, lásky, súdržnosti, nevraživosti... nič nie je stratené, nakoniec dobro zvíťazí nad zlom a diabol padá aj s "krucifixom" do horucích pekiel... uúu vzrušo. Takmer by som zabudol, milujem alternatívne konce u takýchto preludov... 3/10 ()

mil@n.fanatik

Slušný hororek, slušné lekačky, pořád se ve filmu něco dělo a měnilo. Uvažoval jsem mezi 3-4*, ale na 4* to kvalitou nemá, i když bavit na 4* mě to bavilo..:-)) ()

Campbell

Překvapivě povedený remake, rozhodně lepší než ty kraviny typu Elm street, aj. Tohle je prostě vykleštěnej slasher ale bavil jsem se. Herečky jsou sexy a i když nic neukážou tak se mi líbila ta jejich přiblblá naivita. Úpřímě původní film moc nemusím a přiznávám že tohle se mi líbilo víc. I když teda tomu dost chybělo jako třeba aspoň ždibet atmosféry či lepší vraždy. Ale co já se bavil. ()

predators

Jo, tady se moc nepřemýšlelo. Vyhlásil se konkurz na "žhavé" holčiny, pokud možno, aby měly za sebou nějakou vysokou a aby byly členkou Terra Pí. Zástupci opačného pohlaví aby měli ve vlasech co nejvíc gelu a uměli se nenápadně plížit v pěně do koupele. Pak už jen stačí vyrobit si, samozřejmě tajně, speciální klíč (mimochodem dost podobný tomu, který měla Yuffie ve Final Fantasy-kdo viděl, pochopí:-)) a masakr na teenagerských "diskotékách" může začít. Moment, málem bych zapomněl. Castingu se zúčastnil jedinec, který dokázal přežít i pád do ohně... Dost čitelné a už vůbec ne hororvé "gala představení"... :-) 35% ()

PetrPan

Tohle byla prostě "prča". Takhle naprosto úžasně blbej scénář jsem dlouho neviděl, vynikající a tleskám, protože tímhle si mě to získalo a skvěle zabavilo. Zlověstný ohýnek za oknem při požáru domu, hledání "řezacího nástroje" v pustině ( co kdyby se tam asi válela motorovka ?), správcová s brokovnicí a Willisova dcera s brokovnicí ) Doporučuji všem co se rádi smějí, protože ta hloupost je přímo geniální a myslím, že přesně to je podstatou této "chytré" parodie :) ()

iamek

Hodně trapná a jednoduchá vyvražďovačka. 1* jen za smrt se sklenicí a za krásné slečny. Jinač v žánrů hororů nic nového. ()

Lenny.M

Já se po celý film úžasně bavila, no, teda jestli se do toho počítá i to deptavé chování ze strachu :D Dobrá popcornovka. ()

SOLOM.

Již několikrát viděný scénář, ale pořád pěkně lákavé zboží. Hlavně pak v případě, že se potencionálními oběťmi mají stát docela pěkné holky, které bez make upu nedají ani ránu, jejich dekolty jsou nabité k prasknutí a hlavně jsou věčně nadržené. Bez tohohle si už pomalu ani nedokážu většinu amerických filmů představit. Atmosféra filmu zde nemá žádné výrazně děsivé tempo, při kterém se vám budou svírat půlky, protože mezi jednotlivými vraždami je děj vždycky vyplněn, nějakou tou humornější částí. No humornější jak pro koho. Bohužel opravdu nezapomenutelných scén je zde poskrovnu a místy je děj zbytečně moc natahován. Tím pádem se divák začne často i nudit, což je špatně. Přiznám se však, že závěr mě docela zklamal. 5/10 ()

eraserhead666

Kdo by to byl řekl, že to i po tolika letech bude fungovat. Až by se zdálo, že ta vřískotovsko-tajemstvíloňskéholeťácká premisa je už vyžilá. A ono to funguje, evidentně kvůli tomu ženskému pojetí. Tedy alespoň než se to v závěru začne rozplétat a dojde to k ultrakomické pointě. Jednoduše řečeno, není to nic originálního a vlastně ani zajímavého, ale pořád je to lepší, než stejné subžánrové pokusy bří Kučerů. A navíc, zjistíte, že Carrie Fisher je stejně ostrá jako ve Hvězdných válkách a že Rumer Willis je... no dobře, nechám hormony protentokrát mlčet. 2,5* ()