Hra o trůny - Série 6

(série)
USA / Velká Británie, 2016, 9 h 1 min (Minutáž: 48–65 min)

Předloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Peter Dinklage, Alfie Allen, Hafþór Júlíus Björnsson, Keisha Castle-Hughes, Gwendoline Christie, Emilia Clarke, Nikolaj Coster-Waldau, Ben Crompton (více)

Epizody(10)

Po šokujících událostech z konce páté série - kdy Johna Sněha dostihl osud rukama vzbouřenců na Černém hradě, Daenerys Targaryen jen o vlásek unikla smrti v bojové jámě Mereenu a Cersei Lannister byla veřejně zostuzena v ulicích Králova přístaviště - se přeživší ze všech koutů Západozemí a Essosu spojí, aby čelili svému nejistému osudu. Zatímco budou navazovat strategická spojenectví, aby si pojistili své šance na přežití, do příběhu vstoupí řada nových postav, které ohrozí mocenskou rovnováhu celé země. (HBO Europe)

unitedfan

Podle mého názoru možná nejlepší série, která kombinuje precizní scénáristickou práci s velkolepou blockbusterovou fantasy. Prvních šest dílů je naprosto parádních a skvěle budují atmosféru pro finále. Pak přijdou dva lehce slabší díly, ale poslední dvě epizody Bitva bastardů a Vichry zimy jsou asi nejlepšími seriálovými epizoda(poté je lehce dokázal překonat poslední díl Černobylu). U Bitvy bastardů jsem si vzpomněl na to nejlepší z Pána prstenů nebo Statečného srdce a u Vicher zimy za třeba na Kmotra. Opravdu výjimečný zážitek. ()

Freiherr

Celkově zklamání. Celá série čelí příšernému zjednodušování děje a za mě se v této sérii vyskytuje příliš mnoho nelogičností s cíle seriál už nějak ukončit. I přes nevídanou epičnost příběhu, která zřejmě zastiňuje předchozí série nahlížím na toto finále spíše skepticky. Objevuje se zde i řada vynikajících momentů, na které s odstupem času vzpomínám... a zároveň nelze zase říct, že by celý seriál zničila, to ne, ale zároveň si úplně nemyslím, že byla jednoznačně důstojnou tečkou. ()