Hra o trůny - Série 6 (série)

Fantasy / Drama / Dobrodružný

USA / Velká Británie, 2016, 9 h 20 min

Předloha:

George R.R. Martin (kniha)

Ramin Djawadi

Peter Dinklage, Alfie Allen, Hafþór Júlíus Björnsson, Keisha Castle-Hughes, Gwendoline Christie, Emilia Clarke, Nikolaj Coster-Waldau, Ben Crompton, Liam Cunningham, Natalie Dormer, Brian Fortune, Iain Glen, Lena Headey, Jessica Henwick, Conleth Hill, Michiel Huisman, Rosabell Laurenti Sellers, Faye Marsay, Michael McElhatton, Brenock O'Connor, Deobia Oparei, Daniel Portman, Jonathan Pryce, Iwan Rheon, Toby Sebastian, Alexander Siddig, Freddie Stroma, Owen Teale, Sophie Turner, Carice van Houten, Indira Varma, Hannah Waddingham, Maisie Williams, Patrick Malahide, Joseph Naufahu, Charlotte Hope, Kit Harington, Michael Condron, Chuku Modu, Staz Nair, Fola Evans-Akingbola, Rubi Ali, Dean-Charles Chapman, Max von Sydow, Isaac Hempstead-Wright, Andrei Claude, Desmond Edwards, Ellie Kendrick, Nathalie Emmanuel, Gemma Whelan, Nell Tiger Free, Kristofer Hivju, Tom Wlaschiha, Pilou Asbæk, Jacob Anderson, Kristian Nairn, Ian Whyte, Elizabeth Webster, Sam Coleman, John Bradley, Hannah Murray, Diana Rigg, Anton Lesser, Julian Glover, Natalia Tena, Roger Ashton-Griffiths, Ian Gelder, Art Parkinson, Meena Rayann, Luke Roberts, Lino Facioli, Aidan Gillen, Yousef 'Joe' Sweid, Essie Davis, Richard E. Grant, Robert Aramayo, Dean S. Jagger, Finn Jones, Rupert Vansittart, Enzo Cilenti, George Georgiou, Eddie Jackson, Tamer Hassan, Hannah John-Kamen, Kevin Eldon, Ania Bukstein, Robert Render, Annette Tierney, Rob Callender, Kae Alexander, Vladimír Furdík, James Faulkner, Eugene Simon, Samantha Spiro, David Bradley, Tobias Menzies, Joseph Mawle, Tim Plester, David Rintoul, Rebecca Benson, Clive Russell, Rory McCann, Jerome Flynn, Ian McShane, Jóhannes Haukur Jóhannesson, Tim McInnerny, Murray McArthur, Daniel Tuite, Margaret Jackman, Paul Kaye, Richard Dormer, Melanie Liburd, Brahm Gallagher, Mark Quigley, Michael Feast, Ricky Champ, Ian Davies, Paul Rattray, Aisling Franciosi, Frank Hvam, Josephine Gillan, Sabrina Bartlett, Bella Ramsey, Fergus Leathem, Eline Powell

Konečně je to vepředu. Konečně mi nikdo nespoileruje ani nekritizuje, že v knížkách to bylo jinak a řeší se jen seriál. A řeší se oprávněně, jelikož šestá série graduje neskutečným způsobem a možná je to tím prvním shlédnutím, ale pro mě je o dvě třídy lepší než například pátá. Sice jsem si říkal, že letos je těch mrtvých na poměry GoT poskrovnu, ale myslím, že tuto skutečnost naprosto přebil poslední akt. Tahle show je nesledovanější a nejdražší ze všech a je to znát. Ať už tedy sedmá série bude finální či nikoliv, spin-offy se budou dřenit jistě...10/10(27.6.2016)

Finální dvě epizody (obě režírované Miguelem Sapochnikem, jenž má na svědomí i vynikající epizodu Hardhome z páté série) této řady se mohou směle zařadit mezi to úplně nejlepší, co soudobá (kvalitní) televizní tvorba nabízí. Háček je bohužel v tom, že předchozích osm dílů ve srovnání (nejen) s nimi působí jen jako celkem ucházející intro (i navzdory brilantním pasážím typu "Hold the Door!"). Následující sezóna/y údajně už bude/ou mít "pouze" sedm epizod, což bych jedině uvítal, protože by se tak mohly z děje vyházet veškeré zdržující zbytečnosti a celá/é série by díky tomu pravděpodobně měla/y (znatelně) větší spád a tah na bránu. Ostatně zkrácení o tři díly by dozajista pomohlo i zde... 80 %(1.7.2016)

V této sérii se najde pár slabších dílů, ale celková úroveň je velmi dobrá. I přesto jsem byl na pochybách a nebyl si s hodnocením úplně jistý. Poslední dva díly ale vše změnily a pokud divák vydrží do nich, tak teprve tam je čeká to pravé ořechové a nemluvě o samostatném závěru! Skvělá série. No a teď nám nezbývá zase rok čekat.(28.6.2016)

Naprosto skvělá série! Moc nerozumím lidem, kteří jsou názoru, že seriál kvůli předběhnutí děje z knih ztratil na kvalitě. Právě naopak. 6. série GoT se mi zdá, jako mnohem vydařenější, než předešlá série. Návrat spousty skvělých postav jako je například Sandor Clegane, Beric Dondarion nebo Blackfish. Naprosto šokující okamžiky a hlavně dějová linka, která se konečně posunula do velkého finále. Nejlepší epizody: Home, The Door, Battle of the Bastards, The Winds of Winter.(1.7.2016)

Co do vizualu a akcnosti boli posledne dve epizody asi najlepsie z celej serie. Inak je to kazdym dalsim dielom trapnejsie a hlupejsie a najlepsie to ukazuje Aryina story linka. V jednom diele ultra zabijak, v dalsom debil naivka, aby nasledne zahanbila svojim kumstom vsetkych beztvarych aj s ich najbeztvarovatejsim Bohom. A ta nuda v prostrednych epizodach. Ale nie vsetko bolo len zle. Pri Hodorovi som pozeral s otvorenym ustami. Som zvedavy na Branovu ulohu v buducich dieloch. Teda okrem nejakeho podivneho historika leziaceho spiaceho. To ma privadza k myslienke ako sa tesim na knihu a ako bude, 7. seriu pozerat viac menej uz len zo zvyku.(28.6.2017)

• - Bojová scéna v této epizodě byla inspirována bitvou v Kann, kde byli Římané obklíčeni Hannibalem a zmasakrováni. Zmíněný střet se odehrál v roce 216 př. n. l. Dále posloužila jako inspirace Americká občanská válka, která probíhala v letech 1861 až 1865. Režisér Miguel Sapochnik přiznal, že původní inspirací měla být bitva u Azincourtu (1415), která patří k nejvýraznějším střetům Stoleté války, ale nakonec se ukázalo, že by to bylo příliš finančně náročné. (patrik1177)

• - Keď Jon Snow nasadá na svojho koňa, je vidieť, ako sa jeho meč zavlní. To znamená, že z valyrijskej ocele asi nebude. (Clansman1970)

• - Ve scéně, kdy Boltonové najdou Sansu Stark (Sophie Turner), jsou i psi. Hned o chvíli později, když ji přijíždí zachránit Brienne (Gwendoline Christie) a Podrick (Daniel Portman), tam psi už nejsou. (ArsenalEagle)