Hra o trůny - Série 6 (série)

Fantasy / Drama / Dobrodružný

USA / Velká Británie, 2016, 9 h 20 min

Předloha:

George R.R. Martin (kniha)

Ramin Djawadi

Peter Dinklage, Alfie Allen, Hafþór Júlíus Björnsson, Keisha Castle-Hughes, Gwendoline Christie, Emilia Clarke, Nikolaj Coster-Waldau, Ben Crompton, Liam Cunningham, Natalie Dormer, Brian Fortune, Iain Glen, Lena Headey, Jessica Henwick, Conleth Hill, Michiel Huisman, Rosabell Laurenti Sellers, Faye Marsay, Michael McElhatton, Brenock O'Connor, Deobia Oparei, Daniel Portman, Jonathan Pryce, Iwan Rheon, Toby Sebastian, Alexander Siddig, Freddie Stroma, Owen Teale, Sophie Turner, Carice van Houten, Indira Varma, Hannah Waddingham, Maisie Williams, Patrick Malahide, Joseph Naufahu, Charlotte Hope, Kit Harington, Michael Condron, Chuku Modu, Staz Nair, Fola Evans-Akingbola, Rubi Ali, Dean-Charles Chapman, Max von Sydow, Isaac Hempstead-Wright, Andrei Claude, Desmond Edwards, Ellie Kendrick, Nathalie Emmanuel, Gemma Whelan, Nell Tiger Free, Kristofer Hivju, Tom Wlaschiha, Pilou Asbæk, Jacob Anderson, Kristian Nairn, Ian Whyte, Elizabeth Webster, Sam Coleman, John Bradley, Hannah Murray, Diana Rigg, Anton Lesser, Julian Glover, Natalia Tena, Roger Ashton-Griffiths, Ian Gelder, Art Parkinson, Meena Rayann, Luke Roberts, Lino Facioli, Aidan Gillen, Yousef 'Joe' Sweid, Essie Davis, Richard E. Grant, Robert Aramayo, Dean S. Jagger, Finn Jones, Rupert Vansittart, Enzo Cilenti, George Georgiou, Eddie Jackson, Tamer Hassan, Hannah John-Kamen, Kevin Eldon, Ania Bukstein, Robert Render, Annette Tierney, Rob Callender, Kae Alexander, Vladimír Furdík, James Faulkner, Eugene Simon, Samantha Spiro, David Bradley, Tobias Menzies, Joseph Mawle, Tim Plester, David Rintoul, Rebecca Benson, Clive Russell, Rory McCann, Ian McShane, Jóhannes Haukur Jóhannesson, Tim McInnerny, Murray McArthur, Daniel Tuite, Margaret Jackman, Paul Kaye, Richard Dormer, Melanie Liburd, Brahm Gallagher, Mark Quigley, Michael Feast, Ricky Champ, Ian Davies, Paul Rattray, Aisling Franciosi, Frank Hvam, Josephine Gillan, Sabrina Bartlett, Bella Ramsey, Fergus Leathem, Eline Powell, Tom Varey, Darrell D'Silva, Michael Nevin, Andrew Bryan, Nathanael Saleh

Očekávání, že se po dlouhé pauze dozvím jak je na tom ten "kluk s vránou" byla vyslyšena a díky slušné porci "šarvátek ve velkém" bylo na co koukat. Také díky tomu jak postavy řídnou a přeskupují se (vznikají aliance) nám ubyl počet dějových linek a díky tomu se konečně v ději může orientovat i prostý konzumní divák, který neusíná s knihou o Trůnech pod hlavou. Tedy ne, že by se vše podávalo naservírované (to jako fakt čekají, že budu vědět kdo je Lyanna nebo Robert? u šesté řady servírovaní 1x za rok?), ale obrat k lepšímu je znát.(28.7.2016)

Tentokrát jasných pět hvězd, asi zatím nejlepší řada, tlachání nebylo tolik, respektive tolik mi nevadilo, neboť děj se konečně pohnul a začal někam směřovat, a vypadá to, že sedmá řada by mohla být poslední (jak doufám). Oblíbené scény: Třeba nahatá Daenerys vycházející z plamenů, Jaime beroucí schody na bílém hřebci (nebo kobyle?), malá špinavá bloncka, která jako terminátorka pronásledovala Aryu ulicemi Braavosu, a v neposlední řadě temná bohyně Cersei konečně na královském trůnu. Sakra, a teď zase rok čekat...(28.6.2016)

Naprosto skvělá série! Moc nerozumím lidem, kteří jsou názoru, že seriál kvůli předběhnutí děje z knih ztratil na kvalitě. Právě naopak. 6. série GoT se mi zdá, jako mnohem vydařenější, než předešlá série. Návrat spousty skvělých postav jako je například Sandor Clegane, Beric Dondarion nebo Blackfish. Naprosto šokující okamžiky a hlavně dějová linka, která se konečně posunula do velkého finále. Nejlepší epizody: Home, The Door, Battle of the Bastards, The Winds of Winter.(1.7.2016)

6. séria - 95% Podobné dobré ako predošlá séria. Síce mi už neprídu zvraty, tak šokujúce ako v predošlých sériach, miestami mi aj dej príde trochu predvídateľný, to ale nič nemení na tom, že sa stále jedna o kvalitnú sériu, pretože ta to vynahrádza svojou akčnou stránkou, ktorá je čoraz lepšia a vďaka ktorej sa posúvame výrazne vpred aj v príbehu a v ktorej zas po dlhšej dobe pocítime pocit odplaty a víťazstva. Navyše záver šiestej série vyústil do podoby, v ktorej je už cítiť vojnu o trón a zavŕšenie seriálu. Winter is Here. Obľúbený soundtrack: Light of the Seven, Khaleesi, The Winds of Winter.(25.7.2016)

Šestka má nejedno nej. Je zřejmě nejtemnější, nejfilmovější a vizuálně nejpodmanivější. Bohužel prostředek je více než kdy dřív zbytečně taktizující, nudný a mít tahle řada pět dílů, bude to akorát. Což se ovšem zřejmě nehodí do krámu z hlediska financí, takže musí být divák trochu natahován. Tady mi už vzhledem k tomu, že se to opakuje poněkolikáté, vadí ten trik v podobě strhujících posledních dvou dílů a navnazení tak do dalších sérií. Avšak i přesto, že je to občas tak trochu kalkul a na efekt, je to filmařsky fantastická práce a ještě zajímavější je fakt, že máme GOT rádi především a hlavně kvůli dokonale propracovaným postavám. A další série přes všechny neduhy budeme hltat jako maliny.(11.6.2017)

• - Spoiler: Aryina (Maisie Williams) pomsta Walderu Freyovi (David Bradley) je inspirovaná dramatem "Titus Andronicus" od Williama Shakespeara, kde se Titus pomstí císařovně Tamoře tím, že ji nechá nevědomky sníst její dva syny a pak ji zabije nožem. (Eterninox)

• - Ve scéně, kdy Boltonové najdou Sansu Stark (Sophie Turner), jsou i psi. Hned o chvíli později, když ji přijíždí zachránit Brienne (Gwendoline Christie) a Podrick (Daniel Portman), tam psi už nejsou. (ArsenalEagle)

• - Spoiler: Jonův (Kit Harington) zlovlk Duch má být dle dějové návaznosti stále s Jonem, ale v celé sérii se neobjeví ani jednou. Bryan Cogman, producent Hry o trůny, na svém profilu na sociální síti Twitter napsal, že ve druhé epizodě měla být scéna mezi Jonem a Duchem, ale byla vystřižená. (maxXxic)