Hra o trůny - Série 6 (série)

Fantasy / Drama / Dobrodružný

USA / Velká Británie, 2016, 9 h 1 min (Minutáž: 48–65 min)

Předloha:

George R.R. Martin (kniha)

Ramin Djawadi

Peter Dinklage, Alfie Allen, Hafþór Júlíus Björnsson, Keisha Castle-Hughes, Gwendoline Christie, Emilia Clarke, Nikolaj Coster-Waldau, Ben Crompton, Liam Cunningham, Natalie Dormer, Brian Fortune, Iain Glen, Lena Headey, Jessica Henwick, Conleth Hill, Michiel Huisman, Rosabell Laurenti Sellers, Faye Marsay, Michael McElhatton, Brenock O'Connor, Deobia Oparei, Daniel Portman, Jonathan Pryce, Iwan Rheon, Toby Sebastian, Alexander Siddig, Freddie Stroma, Owen Teale, Sophie Turner, Carice van Houten, Indira Varma, Hannah Waddingham, Maisie Williams, Patrick Malahide, Joseph Naufahu, Charlotte Hope, Kit Harington, Michael Condron, Chuku Modu, Staz Nair, Fola Evans-Akingbola, Rubi Ali, Dean-Charles Chapman, Max von Sydow, Isaac Hempstead-Wright, Andrei Claude, Desmond Edwards, Ellie Kendrick, Nathalie Emmanuel, Gemma Whelan, Nell Tiger Free, Kristofer Hivju, Tom Wlaschiha, Pilou Asbæk, Jacob Anderson, Kristian Nairn, Ian Whyte, Elizabeth Webster, Sam Coleman, John Bradley, Hannah Murray, Diana Rigg, Anton Lesser, Julian Glover, Natalia Tena, Roger Ashton-Griffiths, Ian Gelder, Art Parkinson, Meena Rayann, Luke Roberts, Lino Facioli, Aidan Gillen, Yousef 'Joe' Sweid, Essie Davis, Richard E. Grant, Robert Aramayo, Dean S. Jagger, Finn Jones, Rupert Vansittart, Enzo Cilenti, George Georgiou, Eddie Jackson, Tamer Hassan, Hannah John-Kamen, Kevin Eldon, Ania Bukstein, Robert Render, Annette Tierney, Rob Callender, Kae Alexander, Vladimir Furdick, James Faulkner, Eugene Simon, Samantha Spiro, David Bradley, Tobias Menzies, Joseph Mawle, Tim Plester, David Rintoul, Rebecca Benson, Clive Russell, Rory McCann, Ian McShane, Jóhannes Haukur Jóhannesson, Tim McInnerny, Murray McArthur, Daniel Tuite, Margaret Jackman, Paul Kaye, Richard Dormer, Melanie Liburd, Brahm Gallagher, Mark Quigley, Michael Feast, Ricky Champ, Ian Davies, Paul Rattray, Aisling Franciosi, Frank Hvam, Josephine Gillan, Sabrina Bartlett, Bella Ramsey, Fergus Leathem, Eline Powell, Tom Varey, Darrell D'Silva, Michael Nevin, Andrew Bryan, Nathanael Saleh, Megan Parkinson, Aron Hegarty, Elynia Betts, Birgitte Hjort Sørensen (a.z.), Leigh Gill

To co píši v hlavním komentáři, splňuje 6. série v celé své kráse. Některé dějové linky jsou rozbředlé a opakují se, na některé postavy se skoro vůbec nedostane a jiné by si tolik prostoru nezasloužili, ale jakmile přišel závěr, na všechny nedostatky jsem téměř zapomněl, protože jsem jim byl doslova unešen. Vichry zimy se staly mojí nejoblíbenější epizodou vůbec hlavně díky vymazlenému úvodnímu hudebnímu podkresu.(15.7.2016)

Konečně Arya začíná trošku dovádět .. Jednoznačně nejlepší postava.. :) poslední díly hodně dobrý.. Husina při proslovu té nové malé lordky.. Divocí jako nejnormalnejsi skupina lidí.. Vrabcaci dostali dobrou masáž.. Jupii.. A drackove s blondskou nabírají na obratkach.. 90% parádní nakrmeni psiku tím sracem.. :)(20.6.2019)

Pro většinu dosud nejhorší, pro mě po několika špatných zase kvalitní série. Skvělá hudba, epické záběry, konečně i epické bitvy, zajímavý vývoj postav a několik osudových momentů (Hodor). Nejsem fanoušek GOT, takže mi je jedno kdo se jak chová a že to je vlastně nesmysl. Chci se bavit. A šestka mi to zase jednou nabídla. Snad půjdu proti proudu dále a závěr seriálu se mi bude líbit alespoň tak, jako teď.(15.7.2019)

Bylo to snad jakoby vznikly prve poslední dvě epizody a až následně se dotáčel zbytek. Děj se za 4 první epizody prakticky téměř nikam neposunul. Celá série se kompletně otřásla v základech. Už žádné intriky, které se snažíte rozklíčovat a i tak víte, že mají několik možných řešení. Zde pokud jde o intriky, tak mají mnohdy né úplně podložený důvod a hlavně význam v kontextu celého seriálu (Arya, Sansa, Malíček). Brandon je pro mě úplně kapitola sama pro sebe. Může vidět vše, ale vidí jen to co se zrovna hodí vysvětlit, nebo co se scénáristům hodí ukázat. Zrychlení děje se projevilo tak neblaze, že jsem od prvních epizod měl pocit, že pod královstvím mají natažené metro a místo holubů si začali faxovat. O jednom záběru na Eda Sheerana (doufám, že jsem to napsal správně) se snad ani nemá cenu bavit. Dle mého názoru to bylo pod úroveň celého seriálu. A kde má Snow svého Ghosta? P.S. Jak vytáhli draka, když neumí plavat? (Nemohla to být lež, když se jim nechtělo ani přes popraskaný led.)(31.8.2017)

Benioff a Weiss se za tech par let vypsali temer k dokonalosti. Kazdy dil seste serie ma co rict, ma dostatek poutaveho deje, twistu a charakter developmentu. Nejde o zadne vysoke umeni, ale o ultimatni zabavu, ktera s tim, jak roste rozpocet, smele konkuruje i Hollywoodskym velkoprodukcim. Bude to sakra dlouhe cekani na dalsi serii...(28.6.2016)

• - Spoiler: Aryina (Maisie Williams) pomsta Walderu Freyovi (David Bradley) je inspirovaná dramatem "Titus Andronicus" od Williama Shakespeara, kde se Titus pomstí císařovně Tamoře tím, že ji nechá nevědomky sníst její dva syny a pak ji zabije nožem. (Eterninox)

• - Na začátku epizody, když Daenerys (Emilia Clarke) sjednává kapitulaci mistrů, chvíli poté usedá na svého draka. Potřebuje na něj vylézt z boku a sednout si mu na krk. I když víme, že draci nejsou skuteční a seriál je natáčel pomocí konstrukce obalenou zeleným plátnem, je až příliš okaté, že Daenerys stoupá po schodech, které jsou pravděpodobně u dračí konstrukce přistaveny. Více realističtější by bylo, kdyby její usedání na draka vypadalo jako chůze do prudkého kopce. (dejv997)

• - Ve scéně, kdy Boltonové najdou Sansu Stark (Sophie Turner), jsou i psi. Hned o chvíli později, když ji přijíždí zachránit Brienne (Gwendoline Christie) a Podrick (Daniel Portman), tam psi už nejsou. (ArsenalEagle)