Hra o trůny - Série 6 (série)

Fantasy / Drama / Dobrodružný

USA / Velká Británie, 2016, 9 h 20 min

Předloha:

George R.R. Martin (kniha)

Ramin Djawadi

Peter Dinklage, Alfie Allen, Hafþór Júlíus Björnsson, Keisha Castle-Hughes, Gwendoline Christie, Emilia Clarke, Nikolaj Coster-Waldau, Ben Crompton, Liam Cunningham, Natalie Dormer, Brian Fortune, Iain Glen, Lena Headey, Jessica Henwick, Conleth Hill, Michiel Huisman, Rosabell Laurenti Sellers, Faye Marsay, Michael McElhatton, Brenock O'Connor, Deobia Oparei, Daniel Portman, Jonathan Pryce, Iwan Rheon, Toby Sebastian, Alexander Siddig, Freddie Stroma, Owen Teale, Sophie Turner, Carice van Houten, Indira Varma, Hannah Waddingham, Maisie Williams, Patrick Malahide, Joseph Naufahu, Charlotte Hope, Kit Harington, Michael Condron, Chuku Modu, Staz Nair, Fola Evans-Akingbola, Rubi Ali, Dean-Charles Chapman, Max von Sydow, Isaac Hempstead-Wright, Andrei Claude, Desmond Edwards, Ellie Kendrick, Nathalie Emmanuel, Gemma Whelan, Nell Tiger Free, Kristofer Hivju, Tom Wlaschiha, Pilou Asbæk, Jacob Anderson, Kristian Nairn, Ian Whyte, Elizabeth Webster, Sam Coleman, John Bradley, Hannah Murray, Diana Rigg, Anton Lesser, Julian Glover, Natalia Tena, Roger Ashton-Griffiths, Ian Gelder, Art Parkinson, Meena Rayann, Luke Roberts, Lino Facioli, Aidan Gillen, Yousef 'Joe' Sweid, Essie Davis, Richard E. Grant, Robert Aramayo, Dean S. Jagger, Finn Jones, Rupert Vansittart, Enzo Cilenti, George Georgiou, Eddie Jackson, Tamer Hassan, Hannah John-Kamen, Kevin Eldon, Ania Bukstein, Robert Render, Annette Tierney, Rob Callender, Kae Alexander, Vladimír Furdík, James Faulkner, Eugene Simon, Samantha Spiro, David Bradley, Tobias Menzies, Joseph Mawle, Tim Plester, David Rintoul, Rebecca Benson, Clive Russell, Rory McCann, Jerome Flynn, Ian McShane, Jóhannes Haukur Jóhannesson, Tim McInnerny, Murray McArthur, Daniel Tuite, Margaret Jackman, Paul Kaye, Richard Dormer, Melanie Liburd, Brahm Gallagher, Mark Quigley, Michael Feast, Ricky Champ, Ian Davies, Paul Rattray, Aisling Franciosi, Frank Hvam, Josephine Gillan, Sabrina Bartlett, Bella Ramsey, Fergus Leathem, Eline Powell

George R.R. Martin si na svém kanape již notnou řádku let blaženě nechává zdát o jaru a v otázce Game of Thrones tak nyní definitivě přenechal HBO možnost prvního tahu. Jakožto divák detailně znalý knižní předlohy jsem tímto sledem událostí více než nadšen, jelikož seriálový svět Písně ledu a ohně nyní dostává zcela nový rozměr. Každá epizoda se totiž od tohoto okamžiku stává vykročením do absolutně úchvatného neznáma.(26.4.2016)

6. série byla totálně našlapaná už od samého začátku, což nebývá úplným zvykem. Úžasný díl byl střídán ještě úžasnějším a já byl během sledování v absolutním transu. George R.R. Martin je génius a tvůrcům tohoto seriálu patří můj nehynoucí obdiv, protože tento seriál ční s obrovským náskokem nad všemi ostatními. Trošku mě mrzí, že by měla být příští série sérií poslední.(3.12.2016)

Co do vizualu a akcnosti boli posledne dve epizody asi najlepsie z celej serie. Inak je to kazdym dalsim dielom trapnejsie a hlupejsie a najlepsie to ukazuje Aryina story linka. V jednom diele ultra zabijak, v dalsom debil naivka, aby nasledne zahanbila svojim kumstom vsetkych beztvarych aj s ich najbeztvarovatejsim Bohom. A ta nuda v prostrednych epizodach. Ale nie vsetko bolo len zle. Pri Hodorovi som pozeral s otvorenym ustami. Som zvedavy na Branovu ulohu v buducich dieloch. Teda okrem nejakeho podivneho historika leziaceho spiaceho. To ma privadza k myslienke ako sa tesim na knihu a ako bude, 7. seriu pozerat viac menej uz len zo zvyku.(28.6.2017)

Šestka má nejedno nej. Je zřejmě nejtemnější, nejfilmovější a vizuálně nejpodmanivější. Bohužel prostředek je více než kdy dřív zbytečně taktizující, nudný a mít tahle řada pět dílů, bude to akorát. Což se ovšem zřejmě nehodí do krámu z hlediska financí, takže musí být divák trochu natahován. Tady mi už vzhledem k tomu, že se to opakuje poněkolikáté, vadí ten trik v podobě strhujících posledních dvou dílů a navnazení tak do dalších sérií. Avšak i přesto, že je to občas tak trochu kalkul a na efekt, je to filmařsky fantastická práce a ještě zajímavější je fakt, že máme GOT rádi především a hlavně kvůli dokonale propracovaným postavám. A další série přes všechny neduhy budeme hltat jako maliny.(11.6.2017)

V této sérii se najde pár slabších dílů, ale celková úroveň je velmi dobrá. I přesto jsem byl na pochybách a nebyl si s hodnocením úplně jistý. Poslední dva díly ale vše změnily a pokud divák vydrží do nich, tak teprve tam je čeká to pravé ořechové a nemluvě o samostatném závěru! Skvělá série. No a teď nám nezbývá zase rok čekat.(28.6.2016)

• - Keď Jon Snow nasadá na svojho koňa, je vidieť, ako sa jeho meč zavlní. To znamená, že z valyrijskej ocele asi nebude. (Clansman1970)

• - Spoiler: Aryina (Maisie Williams) pomsta Walderu Freyovi (David Bradley) je inspirovaná dramatem "Titus Andronicus" od Williama Shakespeara, kde se Titus pomstí císařovně Tamoře tím, že ji nechá nevědomky sníst její dva syny a pak ji zabije nožem. (Eterninox)

• - Ve scéně, kdy Boltonové najdou Sansu Stark (Sophie Turner), jsou i psi. Hned o chvíli později, když ji přijíždí zachránit Brienne (Gwendoline Christie) a Podrick (Daniel Portman), tam psi už nejsou. (ArsenalEagle)