Wonder Woman

• USA Wonder Woman (více)

Ještě než se stala Wonder Woman, podstoupila princezna Amazonek Diana trénink, který z ní udělal neporazitelnou bojovnici. Vyrůstala v chráněném ostrovním ráji až do doby, kdy na jejich pobřeží havaroval americký pilot a vyprávěl jim o masivním konfliktu zuřícím v okolním světě. Diana opouští bezpečí domova s přesvědčením, že dokáže hrozbu zastavit. Diana bojuje po boku mužů ve válce, která má ukončit všechny konflikty, a objevuje plný potenciál svých schopností... a svůj skutečný úděl. (Freeman Ent.)

playboy_05

Prvni film od DC, ktery se vice mene da povazovat za dobry...nicmene i WW se chvilema hodne hleda...vyprava je impozantni, lokace se mi libily opravdu moc...bohuzel vedlejsi postavy jsou celkove o hovne...defakto tam proste jenom jsou, aby tam WW nebyla 2 hodiny sama...ve finale i ten Trevor je nemastny neslany...vztah se k nemu buduje celkem tezko a Pine neni ani z poloviny tak charismaticky, jako Downey, Evans a spol...musim ale rozhodne ocenit vaznost a pristup k filmu...nesel jsem do toho s tim, ze chci superhrdinsky komix a defakto az do finalniho souboje (ktery byl bohuzel BvS vol. 2) jsem ho opravdu nedostal a byl jsem rad, ze ne...celkove je to ale plne rozporu...kdyz vezmu, jak si Captain America vodil tu plejadu postav v Civil War a dokazala se z toho vytezit defakto nejlepsi marvelovka i s poradnou hloubkou, tak je i tohle fakt slaby odvar...stale plati ze DC je ve srovnani s Marvelem jen chudy pribuzny...byt potencial tam urcite je...minimalne se tesim na Wanova Aquamana ()

mimozakon

Prvá polovica fantastická. Bojové scény amazoniek nádherne spracované. Druha polovica mi až moc pripomenula kapitána Ameriku. ()

JohnZ87

Wonder Woman je v podání Gal Gadot excelentní a je bezpochyby nejsilnější stránkou filmu, protože své postavě propůjčuje jedinečné charisma - nebojácná, spravedlivá, obětavá, odhodlaná, tak trochu tvrdohlavá, sečtělá a současně i mírně sociálně neobratná (což je ovšem očekávané a vede k mnoha úsměvným momentům). Chris Pine jí skvěle sekunduje a rozhodně nezůstal v jejím stínu. Co se týče dalších postav, za zmíňku určitě stojí Danny Huston, kterému záporaci prostě jdou a také David Thewlis, který umí bravurně zahrát jak klaďase (Harry Potter), tak vyšinuté záporáky (E.A. Poe: Podivný experiment) - tady měl příležitzost si vyzkoušet obojí. Byť je film poměrně dlouhý, tak některé pasáže by si zasloužily více prostoru - např. Dianin původ a schopnosti (také jsem ke konci očekával nějaký rozhovor s matkou na toto téma). Na druhou stranu jsou ve filmu občas i trochu vleklé pasáže, ale celkově se mi amazončina první sólovka velmi líbila. Ve filmu trochu nezvykle chybí potitulková scéna. 75% ()

Maniik88

Také voľajaké zmiešané pocity mám po pozretí tohto filmu. Nebolo to také zlé. Hlavne prvá časť na ostrove Amazoniek sa mi páčila. Bolo sa na čo pozerať a tréning, mytológia a tak ušli. Fajn bola aj bitka Amazoniek s nemčúrmi. No neviem akosi vstrebať Chrisa Pine. Hodil by sa na nejakého SS-sáka. Strašne nesympatický xicht. Aj celá tá podivná sebranka turka, indiána a škóta nejako nazapadala do prvej svetovej. No a koniec bol hodne uletený a na hádzanie tankov a podobné nezmysli začínam byť alergický. Keď to zhrniem, bolo to pozerateľné, Gil Gadot je kočka, no ako herečka nie je ktovieaká. ()

boo-boo

Väčšinu dobrého dojmu obstaráva očarujúca Gal, vždy sympatický Chris Pine a chémia medzi nimi. Wonder Woman je v prvom rade príliš dlhá, postráda nejaký pamätný moment (možno scéna z frontu, ale tú preflákli trailery), de facto nemá záporáka a vo finále na vlastnú škodu staví na gulervúce inferno. Ubehne rýchlo, zanechá príjemný pocit a podobne ako Man of Steel v závere predstaví plnohodnotnú postavu s vlastným vývojom, charakterom a setom motivácií. Proste keď už origin, tak radšej takýto, akurát kratší. ()

mysakus

Obecně nemám rád komiksy od DC. Zaujal mě žánr, čekal jsem novou Xenu, ale Xena nebyla tak blbá. Nemám rád, když někdo při filmu sleduje mobil, kolik je hodin a kdy to už skončí, ale u tohoto filmu jsme byl stejný. Nudil jsem se a čekal na velké finále, které bylo divně přeplácané. Jednou a dost. ()

Knor

Povedlo se, moc jsem tomu nevěřil, ale jo nakonec dobrý. Je to zábavnější než předešlý B vs. S a troufnu si říct, že i prozatím nejlepší film z tohoto DC univerza hned po Muži z oceli. Je fajn, že se film nese spíš v uvolněnější atmosféře a je tu spoustu sympatických postav. Kromě Chrise Pina, to je samozřejmě navoněnej správňák Krasoň a to mě nepřitahuje :-). Na druhé straně Gal Gadot je fakt skvělá a podobně jak Jackmanovi Wolverine, tak myslím, že Gadotce bude Wonder Woman osudovou postavou. Velkolepá, jednoduchá komiksová zábava. ()

ŠpetaMarek

Prijemne prekvapeni, v okoli mi na to rikali vsichni hejty a nakonec je to takovy First Avenger v 1.f. Vymena co nejvic skryvaneho patriotismu za co nejvic skryvany feminismus. Ale ja budu vzdy radsi mit radsi kapa, kde si z toho delaji srandu. Kazdopadne Gal je rozkosne drevo, Pine super jako vzdy. Strasne se mi libila ta nadeje a symbol, neco co v modernim superhero filmu neni, naposled v Kapovi 1. Hvezdu odebiram za posledni dobou debilni scenaristickou berlicku o neviditelnych zaporacich a za prehnane old-school zpomalovacky (u prvni sceny dobre a hodici). ()

joelly01

Prevelika nuda. Vlastne to neni o nicem, je tam sice par peknych bojovych scen (asi dvakrat par minut) a to je na vic nez dvouhodinovy film sakra malo. Gadot mi moc charismaticka neprisla a ten hlavni mamlas byl slizsky jako ciganske hracky, ten si u me take moc nesplhnul. Ohromne debilni film. Od odpadu to zachranil jen fakt, ze se citim trochu provinile, neb WW jsem sledovala par hodin po Markete Lazarove, tak si nejsem jista jestli genialni Vlacil nenastavil latku moc vysoko a ja nejsem unfair. ()

J.e.r.e.c

Žena zázraků mi hodně sedla. Je to vážně taková decentní kopie prvního Kapitána Ameriky, což ale není vůbec na škodu, protože si od něj kromě podobné dějové stavby vypůjčila i nemálo z jeho dobrodružného kouzla, mixnutého humorem a špetkou té romantiky. Gal Gadot sice není zrovna zázračná herečka, ale do role princezny Amazonek sedne jako její postavička do ocelového korzetu. V té její urputnosti a zároveň naivitě je zkrátka něco sympatického a s fešáčkem Chrisem Pinem tvoří podobně neodolatelnou dvojici jako Sovák se Schoberovou v komiksové legendě z našich celuloidluhů a kinohájů. Zápletka s římskými bohy je fajn a vůbec nevadí, že si mytologii upravuje k obrazu svému. Nakonec i ten finální souboj je dostatečně důstojný a zdaleka ne tak digibordelózní jako třeba Batman vs Superman, byť ty kecy na konci: „It's not about deserve, it's about what you believe. And i believe in love!“ jsem fakt slyšet nepotřeboval. 75% ()

Limous

Bože můj to byla kravina. První hodina ušla, pak už to šlo hodně z kopce, pár dobrejch postav i když obsazení bylo vlastně dobrý. Co mi vadilo, byly ty nepřirozený skoky, animace, němci mluvící anglicky, takový klíšé, bych blil. ()

DaweForeman

Ani špatný, ani dobrý. Ale co se týče DC filmů, tak zatím druhý nejlepší počin po "Man of Steel". Tenhle film je zajímavý, že jako jeden z mála se zaměřuje na první světovou válku a ne druhou, když už se autoři zaměří na minulost. Na druhou stranu ona několikrát omýlaná řecká mytologie sice sama o sobě není špatná, ale zde nepůsobí zrovna moc věrohodně, kdy si jí autoři upravili v rámci svých potřeb (což v tomhle případě mi moc nesedí - ono vyhlazení Bohů a dalších jiných aspektů). Navíc ona kombinace dvou naprosto rozdílných období - západní fronta první světové a antické Řecko zrovna není úplně košér (trochu mi to připomíná Percyho Jacksona). Kdyby se autoři zaměřili na čistě jedno období - v tomhle případě antické Řecko, tak by z toho mohla být lepší podívaná ve stylu např. "Tróji" či "300" apod. Takhlenc to naopak vypadá kolikrát kontroverzně a nelogicky - i když u filmů s hrdinami člověk zrovna zdravou logiku nemůže moc brát v potaz a navíc se tu bavíme o DC a ne Marvelu. Akce vypadá velice dobře (především ona bitka na pláži byla perfektní), efekty, kostýmy, dobovost a hudba se jim velice povedla, ale jako obvykle to trpí na naprosto nezáživný příběh, kde se vlastně něco děje, ale člověk z toho na konci nemá zrovna uspokojící pocit zadostiučinění, kdy chybí dramatičnost a napínavost (např. srovnání jedné z posledních scén s letadlem plným bomb a naproti tomu skoro tatáž situace v prvním Kapitánovi Amerika - naprosto rozdílné emoce. Neříkám že tu emoce nejsou, ale nejsou zrovna správně podtrženy.). ()

Scraffy

Tak ja som čakal úplne niečo iné a preto som možno bol sklamaný. Už viem, prečo som to tak dlho odkladal. Gal Gadot a Chris Pine sú celkom dobrý a hodia sa k sebe. Režisérka Patty Jenkins tu nezvláda hlavne bojové scény, ktoré vyzerajú dosť komicky. Navyše tie spomalené scény po každej 3 sekunde sú veľmi otravné. Z celého filmu sa mi najviac páči začiatok, pokým neodídu z ostrova preč. Potom je to už také dosť obyčajné poňatie ďalšieho superhrdinského filmu. Podľa recenzií som čakal obrovskú paľbu bojov a všetkého s tým spojené, ale naopak som dostal dosť nudnú spŕšku miestami až nevydarených scén. Musím ešte pochváliť hlavného záporáka v podaní Davida Thewlisa, ktorý, keď sa vždy objaví pred kamerou podá neskutočný výkon. A otázka: Prečo ku*va stále nemá svojho Oscara?! ()

elimS

45% - komentář 20ti slovy: Ligy, squady a avengery "nesnaším", ale originy miluju! Ale WW??? Zklamání!!! Ukecané, roztahané a nudné. Na druhou stranu, akce, efekty a ženské dobré. ()

Jacccob

Já se bavil. Gal Gadot mi jako Wonder Woman docela sedla, Chris Pine geniální, dokonce i ten příběh se záporákem v porovnání s ostatními od DC není špatný. Normálně by to bylo za čtyři, vzhledem ke kvalitě ostatních DC filmů ale hvězdičku zvedám, protože ten rozdíl ve kvalitě je značný, a já jako dobrák od kosti to musím nějakým způsobem ocenit. ()

himor

Gal je naozaj pekná a sakramensky silná ženská a to je asi tak všetko. Mierne oživenie série od DC, ale nič srdcervúce. Samozrejme parádne scény, fajné bitky a tak, ale nič viac. Také mi to prišlo mdlé. 60% ()

papadoce

A jéje. Máme tu komiksové sklamanie roka 2017. DC malo priniesť ďalšieho člena ligy spravodlivých, ktorý mal ľuďom vytmaviť, že evengri sú na piču a práve liga majstrov je top. Lenže........za prvé to celé nadzigali do skromných 141 minút, čo bolo veľa aj na také stelesnenie trpezlivosti, akým je moja 115 kilová maličkosť. Za druhé rozhodli, že zoberú prvého evengra kapitána rodžersa, dajú mu ženské brnenie a nechajú ho zopakovať si boj proti nacistom (ale kto už by bol na toto zvedavý, keď to už raz videl v modrých elasťákoch). Za tretie, dali najkokotskejšieho záporáka poslednej dekády (byť ja Áres, tak dojdem dokopať kastingárov). Aspoň, že niektoré súboje šťavu mali a dokonca Gadotka bola väčšinu filmu pekná, čo nebýva u nej štandardom a tak ma moje libido prinútilo aspoň tri hviezdy uložiť. Ale róóóózhodne chcem od komiksu viac, ak chce komiks viacej odo mňa. ()

DC oznámilo velké plány

DC oznámilo velké plány

31.01.2023

James Gunn již před koncem roku sliboval, že v lednu oznámí první projekty ve svém chystaném rebootu DC univerza, na kterém se podílí coby nový šéf DC Studios ještě spolu s producentem Peterem… (více)

Superman se nevrací

Superman se nevrací

15.12.2022

Jak již jsme avizovali v jedné starší zprávě, velký restart u DC probíhá ať už se to fanouškům líbí, nebo ne. Poté, co se tento týden k situaci vyjádřila režisérka Patty Jenkins, která fanouškům… (více)

Studio Warner Bros. chce být druhým Disney

Studio Warner Bros. chce být druhým Disney

04.06.2022

Jak vypadá budoucnost DC filmů?

Jak vypadá budoucnost DC filmů?

16.04.2022

Studio Warner Bros. a společnost DC Entertainment čekají v následujících měsících drastické změny. Má to za následek fúze konglomerátu Discovery právě s Warnery, kteří nad sebou tak nyní mají nového… (více)