Sebevražedný oddíl

• USA Suicide Squad (více)
USA, 2016, 123 min (Director's Cut: 134 min, Alternativní 111 min)

Je to dobrý pocit, být ten zlý... Dejte dohromady tým těch nejnebezpečnějších superzločinců na celém světě, kteří si právě kroutí své tresty, vyzbrojte je tím nejefektivnějším arzenálem, který má vláda k dispozici, a pošlete je porazit záhadnou nepřemožitelnou entitu. (Freeman Ent.)

Puol

Úprimne, film je tak na slušné 3*. Štvrtú dávam za zaujímavé postavy a dobré využitie DC universa. ()

mala_kea

Nechápu výrazně nadprůměrné hodnocení. Naprostá blbost. Film vás vyvede z omylu pokud žijete v představě, že k akčnímu trháku není potřeba smysluplný scénář. První polovina ucházející, ale od uplakané seance v baru se začnete modlit, ať vaše utrpení skončí dřív, než si stačíte podřezat žíly. ()

Faila

Už dlouho jsem neviděla nic pitomějšího. Nebavilo mě to, postavy a jejich osobní příběhy mi byly dost silně u p*dele a snahy o vtipkování byly pro mě tak marné, až mi z toho bylo smutno. ()

ještěžiju

Tak toto bylo vážně zklamání roku. Po prvních ohlasech jsem si radši počkal na prodlouženou verzi. A vzhledem k absolutně nezajímavému příběhu, který snad nemohl být klišoidnější a trapnější, nemám ani chuť zkoumat, jaké scény to v kinoverzi chyběly, vždyť tam skoro žádné pořádné akce nebyly, sem tam nástup těch postav ovládaných Čarodou .. a to bylo před finále vše .. nevím jak vám, ale mě připadala většina herců špatně obsazená, chtělo to daleko charakternější obsazení, Joker byl ubohej .. to bylo fakt jak Spiderman pro základní školy .. některé z party ani pořádně nepředstavili .. ještě stále se vzpamatovávám z toho šoku. No to byla pitomost. :-) ()

strikeman

Jedna za hudbu, jedna za Margot Robbie, jedna za snahu ... Zbytek stál za prd - bezpohlavní nepřítel, žádný prostor pro sžití s postavami, nulový příběh, absence očekávaného humoru ... 50% ()

skipercak

SPOILER KOMENTAR - Uvod dokaze navnadit, ale bohuzial to po nejakej polhodinke zacne byt nudne. Smith a Robbie su fajn. Potesilo cameo Batmana, naopak sklamal Joker, ktory aj v tych malo minutach dokazal byt neuveritelne otravny, trapny a absolutne nedesivy. Takze Ledger aj Nicholson si s Letom vytiraj prdel a to priam kralovsky. Zaver bohuzial slubuje navrat Jokera a to je tak asi jedina vec ktora ma v suvislosti s Jokerom dokazala vydesit. Dufam ze ho Batman ukonci hned na zaciatku. Inac sa jedna o celkom bezduchu nezazivnu jednohubku. Film presne zapada medzi ostatne komixovky. ()

Wallis3 odpad!

ŠPATNÝ, ŠPATNÝ A ZASE ŠPATNÝ! Nejen že tam byly plochý postavy, opravdu vybočovala jen Margot Robbie-její potrhlice Harley Quinn byla postavou k nakousnutí, a na to jakoby tvůrci spolíhali a prostě okolo ní "něco prskli", nejen že to ani Will Smith jako ten nelítostnej střelec, který vždycky zasáhne všechno a všude, ale když dostane příkaz a odměnou mu má být to, po čem nejvíc ze všeho touží, tak není schopen zmáčknout spoušť a odstřelit postavu, ke ketré absolutně nic necítí, nezachraňuje, nejenže byl příběh a nijak propracovanej děj natahovanej tak umělýma kecama a dialogama, až se to fakt nedalo, tak já sem se fakt nudil. Postava Jokera tam nemusela být vůbec, Jared ji ani nijak dobře nezvládl. Hudba, střídaná s hity kapel, pak zas jakože velkolepý melodie taky nic moc. DC komiksárum to za mě na velkých plátnech nezvládá, nehledě na to, že těch komiksáckejch filmů začíná být až příííííííliš moc. Hodnocena Extended verze. ()

BOURQUE

Anti-Avengers v podaní DC Comics. Tento Blockbuster však ani napriek zvučným menám nedokázal dosiahnuť podobné úspechy ako Avengers. Dôvody sú rôzne – pre mňa najviac padli do oka scenár a možno nie príliš efektívne využité potenciály jednotlivých postáv. Najväčším ťahúňom celého príbehu je M. Robbie a jej postava Harley Quinn, ktorá dokonale zahrala to čo mala. Ona drží celý film nad vodou – a to nie len vďaka skvelej postavy. Druhá významná postava je stelesnená hercom W. Smith. Najväčší nevyužitý potenciál je charakter, zahraný hercom J. Leto. Jeho Joker má „iné vlastnosti“ ako Nicholsonov alebo Ledgerov a jeho väčší priestor by mohol byť zaujímavejší z hľadiska celého príbehu. Hudba miestami veľmi dobrá, miestami nedobre vybraná kompozícia. Suma k sumáru: je to lepší priemer, ale nedokázal vystúpiť z vlastného tieňa. Osobné hodnotenie: 76% (***) ()

gumbo

Banda superhrdinů bez schopností (kromě ohniváka) zachraňuje svět ve filmu, kde asi zemře pár milionu lidí a neuvidíte v něm ani kapku krve. A každá scéna má svou super písničku (jako proooč?). Ikdyž Will byl super, tak i ten Deadshot byl zajímavější v Arrow. 50% SPOILER Nechápu proč tu svini(myslím tu hlavní záporačku co ji hraje Viola Davis) na konci nezabili, na to jsem se celou dobu těšil. :( SPOILER ()

solid

Jako je tam ten potenciál. Zápletka má reálný rozsah epizodky do animovaného seriálu, ale tvůrci museli představit celý ansámbl a tak to pěkně natáhli. Naštěstí neudělali chybu v kástingu a věnovali dost prostoru těm nejlepším hercům a jejich postavám. Díky tomu se opravdu můžeme těšit na další pokračování jejich dobrodružství. BTW hudba mi vůbec nevadila, naopak, některé songy jsou úchvatné. Tak uvidíme co dál. ()

PDcz

Po upoutávce jsem se těšil. A kdo se moc těší, ten je pak zklamaný. Normální průměr, kde zamotali úplně všechno. Už tolik nefrčí zombíci, ale komiks. A ono je to vidět. Po týdnu si nepamatuju skoro na nic krom Harlekynky. Bububu, jsme zli, ale hrozne moralni. Jo a Will Smith v tom vážně nefunguje. Konec krátkých vět, za víc to stejně nestálo. ()

hEROic

Ne vše je zde dobré, ale jako celek to funguje dobře, i když potenciál je stále v nedohlednu. Ovšem konečně po čase parádní role pro Willa, tomu to fakt sedlo. Chtělo to především temnější final fight, tohle byl výsměch. Jinak fajn... 70% ()

Toka

Tak přecejnom to jde s notnou dávkou humoru. Ztřešťená akce ve stylu Deadpoola s hvězdným obsazení a ještě lepší hudbou. Ta tomu dodává přesně ten šmrnc a dává najevo, že se tentokrát nejedná o žádné další edgy drama. A to já vítám s otevřenou náručí. Will Smith je pořád sympaťák, na druhou stranu Jared Leto mě úplně nepřesvědčil. Nemůžu se ubránit pocitu, že role Jokera a veškeré jeho scény byly naprosto zbytečný. Bohatě by stačila úvodní scéna k seznámení s Harley Quinn. Celkově mě mrzí pár věcí. Žalostný posttitulkový scény v porovnání s Marvelem - teda pokud zrovna nějaká je a že Suicide Squad je pravděpodobně na delší dobu poslední (a vlastně i první) vtipný film ze světa DC. Jo a příště prosím víc záběrů na zadek Margot Robbie, taková věc se za dvě a půl hodiny neokouká. ()

Kulda24

Hned od začátku jsem věděl, že tohle nebude můj šálek kávy. To, co je "áčkovej" film, mi přijde jako dosti "béčkovej". Příběh je nic moc a vůbec nedává smysl. Banda padouchů se snaží být cool, ale to se jim bohužel nedaří. Joel Kinnaman je děsnej a jeho kecy mi lezly na nervy už od začátku filmu. A to nemluvím o Jokerovi, který to někdy až moc tlačí na sílu a na Heath Ledgera stejně nemá. Vtipných hlášek je tu bohužel málo. Akční scény jsou svižné a celkem ujdou. Je vidět, že do toho dali mnoho peněz. Celý film pak zachraňují dobré soundracky a zadeček, který dobrovolně vystrkuje Margot Robbie. ()

Bohnice05

Nedovedu pochopit. Horší bandu snad už vážně sehnat nemohli. Co to jako má být? Bláznivá sexy kočka s baseballkou? Hmm. Nebo trapnej zlodějíček, který se jmenuje Boomerang a ve filmu ho hodí asi tak 3x? Co teprve malá uřvaná japonka, která se zjeví odnikud. Dejme tomu, že Deadshot dobře střílí, ale stejně je to jenom člověk. Za něco vlastně stojí jen Diablo a možná Croc. Trapárna. K tomu uměle vytvořený nezajímavý záporák, který chce jak jinak než zničit svět. Hromada trapnohlášek, které vás mají chytit za srdce, ale to byste museli být asi vážně retardovaní. Přidejte ještě trochu víc zpomalených scén toho, jak celá ta trapnoparta pochoduje ulicí a Harley Quinn kroutí prdelí. Do toho ještě pouštějte spoustu starých vypalovaček, které se tam vůbec nehodí, ale dnes se to tak prostě dělá. No a máte tenhle film, u kterého já osobně do týdne zapomenu, o čem vůbec byl. ()

Rockerman

Bombastická, ale bezduchá nuda, se stále stejným scénářem a stále stejnými, siláckými kecy. Velmi nesympatická mladší kopie Lucie Bohryové (já vím Borhyové). Jediná hvězda za vizuální efekty a pár klasických rockových skladeb. Tohle šlo úplně mimo mě! ()

James Gunn upřesňuje restart DC

James Gunn upřesňuje restart DC

15.07.2023

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

Viola Davis zpátky v roli Amandy Waller?

Viola Davis zpátky v roli Amandy Waller?

04.05.2022

Zatímco nové vedení studia Warner Bros. vymýšlí, co vlastně sakra dělat s jejich hraným DC portfoliem, respektive jak kupu nesourodých projektů usměrnit tak, aby z toho postupem času vzešlo druhé MCU… (více)

Willem Dafoe jako Joker?

Willem Dafoe jako Joker?