Sebevražedný oddíl

• USA Suicide Squad (více)
USA, 2016, 123 min (Director's Cut: 134 min, Alternativní 111 min)

Je to dobrý pocit, být ten zlý... Dejte dohromady tým těch nejnebezpečnějších superzločinců na celém světě, kteří si právě kroutí své tresty, vyzbrojte je tím nejefektivnějším arzenálem, který má vláda k dispozici, a pošlete je porazit záhadnou nepřemožitelnou entitu. (Freeman Ent.)

diZAXter

tak já teda nevim, začátek byl slibnej, ale pak se to nějak zvrtlo do totální blbosti. SS je jedno velký scénaristický WTF. SPOILER: ve městě mi řádí čarodějnice, která chce vyhladit lidstvo, já mám její život doslova v ruce, zničením jejího srdce jí zabiju, tak ne, nechám jí 3 dny dělat bordel a pošlu tam tým 6ti gangsterů ať to zařídí. To postrádá veškerou logiku. Proč mám čučet 65% filmu na Willa Smitha, on to produkoval? Spousta dobrej charakterů, naprosto pohřbenejch, protože Will musel bejt všude. Potěšil solidní soundtrack, zejména ten popovej + cameo Batmana a zejména Flashe. Co se díky trailerům zdálo bejt solidní jízdou nakonec dopadlo jako tuctová popcornovka, která neurazí, ale vůbec nenadchne. ()

finest

Nevím co tu plno lidí brečí a dává 2-3 hvězdy. Parádní podívaná, mnoho akce, dynamické tempo, skvělé soundtracky, mnoho nevlezlého humoru, slušný dej... jediné, co teda nefungovalo byl Joker... ve filmu byl skoro zbytečný a zřejmě ho chtěli pouze uvést pro další filmy. Za mě 85% zaslouženě! PS: tuhle roli jsem Will Smithovi věřil od první vteřiny! ()

jpetricek

Zbožňujem Marvelovky, som si vedomi hereckych vykonov mnohych v tomto filme, a aj moje ovplyvnenie Nolanovou trilogiou Batmana. Ben Affleck mi v úlohe netopiera nesedí tak, ako ani mi nesedel v Daredevilovi. A nikde, kde má hrať "Hrdinu". Ale ten scenár je proste odpad. A réžia tiež. Tento film je urobený tak cez kopirák, ako prepadák Liga výnimočných. Ano v Danyho dvanactke, či Lúpež po taliansky to fungovalo. (zápletka, predstavenie jednotlivcov v tíme, vnútorné rozpory, spolu sa spojime proti nepriateľovi, záver nie rozprávkový, ale sľubný). Ale okrem efektov a zbytočného zmatku vo vzťahoch ma tento film skutočne nudil. Som smutný. Už v Capitanovi Amerika Občianská vojna bola táto mustra použitá a asi väčšina sa zhodneme, že ide to s Marvelovkami dolu vodou. Prosím Marvel, nerobte z týchto filmov to, čo robili s komiksovými žánrami v 80-tych a 90-tych rokoch. Nolan vám ukázal, že treba to robiť ako detektívku, ako neskutočne poprepletaný stroj, v ktorom nakonci každé koliesko zapadá. Dnes v časoch Game of Thrones, kedy dokázali producenti, že cieľová skupina nie je len 10-21 rokov, a že tieto filmy môžu mať skutočne aj filmovú hodnotu. Ešte aj v poslednom Terminátorovi dokázali opäť vrátiť do akčného filmu príbeh. Ešte raz, Efekty, efekty, efekty, náboje a masky a príbeh ktorý by ma oslovil.... ALe berte to len ako môj názor 10 minút po zhliadnutí. ()

Fahfkas

Po několika měsících urputného čekání jsem se konečně dočkal. Očekávání bylo velké, už trailer ukázal, že se mám na co těšit. Realita bohužel zklamala. Joker, na kterého jsem se v podání Jareda Leta těšil, se ve filmu objevil cca na 5 minut (a to nejlepší bylo v traileru). Děj se táhl, časem dokonce i nudil a jen díky skvělé Margot Robbie, která zahrála nejlepší výkon ze všech, jsem zaujatě držel oči na plátně. Ona byla ten správný „magor". Will Smith měl světlý okamžik, kdy postřílel půlku armády ze střechy auta, jinak to bylo „dcera sem, dcera tam..." a spousta monologů o ničem. Snažil se být jako hvězda, což se mu díky Margot nepovedlo. Ostatní postavy byly krásně představeny, ale v průběhu filmu už byly všichni nevýrazní. Sečteno podtrženo, film nenadchl tak jak jsem očekával a jen díky dobrému soundtracku, výkonu Margot a sem tam dobrým hláškám, které pobavily, dávám 60%. ()

tXtX

Hovno zabalené v peknom obale.. Nebyť sexy Harley a zopár hlášok, bol by to neskutočný prúser. Príbeh (ak sa to tak dá vôbec nazvať) je totálna klišé sračka a hlavný záporák bol maximálne na smiech, ako vždy.. Nehovorím že som sa nudil, to nie.. ale po opustení kina sa jednoducho človek neubráni myšlienke, že ten film bol proste pičovina.. síce pekná, ale stále pičovina.. 50% ()

Scoobys

Tohle je zkrátka důkaz že DC neskončilo někde ve stínech Marvelu, ale pořád ze sebe dokážou vytáhnout topovku na kterou si chce člověk vzpomenout znovu a znovu. Jediné co mi na Marvel filmech vadí je to, že nepřetahují hrdiny s filmu do filmu, ale jen se o nich kecá. DC se toho v míře ujalo a použilo Batmana jako nějakého nájemného ''vraha'' Deadshota. Superman si ani nevrznul naopak Joker byl jedna z hlavních postav. Je třeba vzpomenout si na úžasnou charasteristiku všech jednotlivých postav. Už teď na internetu vidím desítky rozborů skrytých významů. Mimochodem vztah mezi Jokerem a Harley Quinn mi připadá úžasný příklad Stockholmského syndromu jak na začátku Amanda vysvětlovala. Další plus je určitě hudba kterou Steven Price zajistil úžasně. Dávám 861/10 bohužel na čsfd jen 5 hvězd. ()

Tahazaar

Tak jasně, že tyhle filmy nejsou o obsahu ale o formě, ale tady je slabé obojí. Veškerá akce je natočená dost nezáživně. Navíc se to uplně zbytečně tváří, jak jsou všichni strašný superzločinci a záporáci. Vyloženě asi jediným plusem je Harley Quinn, která už je prvoplánově napsaná tak, že si jí nemůžete nezamilovat. Víceméně je to Deadpool tohodle univerza - na všechno má vtipnou průpovídku a vždycky shazuje vážnost situace. To by ale asi musel být ten film jen o ní, což se sice tváří že není, nicméně všechny ostatní postavy jsou uplně o ničem, jen do počtu. Joker bohužel dostal hodně málo prostoru, takže asi těžko hodnotit. Jak Nicholsonův, tak Ledgerův Joker ale měli nějak naznačnej původ ("Do you want to know how i got these scars?"), tady jsme se nedozvěděli vubec nic, ani nemá žádný znetvoření, který by dalo vznik Joker vzhledu, takže bych se nedivil, kdyby nakonec byl taky uplně prázdnej. Fakt tleskám, zase se jim to hovno podařilo skvěle zabalit, že jsem jim na to promo skočil. ()

lord_zail

Nečekal jsem od toho moc a ani jsem toho moc nedostal. Někteří záporáci si zaslouží svůj film (hlavně Teda Harley), celé to má slušné tempo a film nenudí. Jen Joker mi připadal jako špatný vtip, moc cingrlátek a skutek utek. ()

JerryPilsen

Moc postav,moc žánrů,jednoduchoučký příběh,aintopf.Než si stačíme představit postavy jde se na věc,docela nelogicky a pak už nezbývá na nic čas.Hlavní je akce,která se snaží být jiná než od Marvella.Jinak nic nového pod sluncem a jsem rád,že jsem to viděl v kině.Doma by to asi nic nepřineslo. ()

mareck3

Ale jo. Je to zábavné, koukatelné, ale i výživné sci-fi, které se vyskytuje v Batmanovském a supermanovském světě...ovšem s vlastním příběhem :-) Celkový dojem je skvělý, ale chybělo mi více detailů na záčátku (najednou je fakt, že už se z lidské rasy můžou narodit i metalidé apod.) a trochu propracovanější zápletka, ale i tak to šlo. Jared jako Joker super...ale trochu jsem nepochopil proč jeho linka jela tak trochu mimo dění příbehu...jakoby tam něco foukli navíc, aby byl bohatší děj nebo i třeba něco do dalšího dílu? ()

hujerita

Najskôr som sa tešil ako malý chlapec, ale potom akosi nadšenie opadalo a už som sa bál že to bude prepadák jak hrom. Našťastie to nieje také hrozné ako sa zdá. Na môj vkus tomu chýba viac hlášok, a popritom sa všetky postavy mohli prebíjať, ktorá bude viac a lepšie hláškovať, a aj to tempo ako celku my vadilo. Škoda toho nevyužitého potenciálu, ktorý tento film mal. Neviem či už pokračovanie zarezali, ale myslím že pri lepšom režisérovi a scenári by dvojka mohla byť lepšia. Myslím že na dnešnú dobu a pre mladých to ujde. Moje krstniatko sa bavilo že celkom fajn :-). ()

Layath odpad!

Viděli jsme všichni tentýž film? Ke dni 22.8.2016 má zde na CSFD 72%, což je naprostý nesmysl... Film je celý NAPROSTO špatně sestříhaný a působí jako série videoklipů, které nesedí dohromady. Nefunguje zde nic, naprosto nic. Napětí, humor, děj (!), postavy, zkrátka nic. Film je schizofrenní, sem tam temný a občas rádoby vtipný. Ve své roztěkanosti je ale nakonec bezvýrazný, působí jako hodně trapný a do dvou hodin natažený trailer (z něhož jsme ty nejlepší scény už beztak viděli). Těch několik (především vizuálně) "působivých" scén působí zcela ztraceně v bílém šumu nesmyslného děje a nakonec tak přidávají filmu na trapnosti. Je zde neuvěřitelně moc postav, které povětšinou dostanou jen několik desítek vteřin (bez přehánění) prostoru. "Hrdinové" jsou nám tedy zcela ukradení a jejich bezvýraznost jen podtrhuje zoufalost celého filmu. Nevíme téměř nic o jejich minulosti, motivacích či vůbec charakteru. Schválně, na kolik z nich si vzpomenete? Kolik z nich umíte pojmenovat - nebo dokonce říci něco více, než jen to, jak vypadají? Tohle je NEJHORŠÍ blockbuster za uplynulých 10 let. I ta nejslabší Marvelovka je v porovnání s prací DC dokonalá. Nechci působit jako totální hater, ale 3 hvězdy, které zde všichni vážení členové CSFD tomuto filmu udělují, jsou nejspíše za "práci filmařů" nebo za nějakou hypotetickou variantu tohohle filmu, kdyby to někdo zrežíroval nebo sestříhal nějak normálně. Bohužel já film viděl v premiéře v kině za 179,- a byly to 2 hodiny WTF momentů a bezděčné nudy. Jinak si Váš názor (Tom Hardy, POMO, atd.) nedovedu vysvětlit :) Zajímavé komentáře: Psema ()

Tomas_313

DC se rozhodlo pro poněkud jemnější a přístupnější verzi Sebevražedného oddílu a tak se obecenstvu místo vraždících psychopatů představí rádoby zločinci, kteří se postupně vykreslí stejně heroicky a kladně jako jejich protějšky. Toto rozhodnutí je velice smolné, jelikož je postavám odebrána jejich odlišnost spočívající v originálním a především trochu zlovolném pojetí, které zde naprosto absentuje a z Oddílu se stává skupina nedostatečně vykreslených postav, jejichž pohnutky jsou podobně jako v nejnovějších X-menech utajené. Členi oddílu sice chvilkově pobaví občasnými dobře mířenými hláškami, po většinu času se ale skrze akci probíjejí primitivní dějovou linií až k samotnému zlosynovi, přičemž je do příběhu několikrát násilně zakomponován nový Joker, jehož výskyt děj neposouvá kupředu a jeho postava tak působí nadbytečně. Akce nabízí pouze přemrštěný sled neoriginálních soubojů, kde největší prostor získává věčně střílející Will Smith, většina zbylých postav však zůstává opomíjena a jejich devízy skryty. Nepřítomnost propracovaných postav, zásadní příběhové linie a časté nelogičnosti spojené s děravým scénářem jsou vynahrazeny kontinuálně zuřivým tempem, které již od začátku žene děj kupředu a pomocí nefilmové, ale v tomto případě funkční formy medailonků s bravurním hudebním doprovodem svižně představuje všechny neznámé charaktery. Za zmínku stojí skvělý výkon Margot Robbie, jinak je ale Sebevražedný oddíl další promarněnou šancí, která potvrzuje dominantní pozici Marvelu. 60% ()

Persival

Jako večerní filmeček po únavném týdnu "oukéj". Total kvalita to asi neni, ale na pobavení stačí. Akce je tu dost, jenže ta je bohužel trošičku nudná. Hudební doprovod super. Hlavní postavy kromě Harley ( co se vzledu týče, nic proti ;) ) a Deadshota stojej za bobek starýho pudla. Čekal sem víc sprostejch slov a pořadný podrazy, ale oni sou vlastně vcelku hodný a žadný padouši (a to je špatně!!!). Na můj vkus trochu moc fantasy (čarodějka, vážně ?). Každopádně pro mě platí to, co sem napsal v 2. větě. Škoda jen, že Joker nedostal více prostoru ( skvěle zahranej). ()

C.A.T.

Jared Leto není zrovna můj oblíbenec (nikde), takže tento film jsem šla "přežít".. Jaké bylo ale překvapení, že práve Joker byl absolutně nejlepší,co mi tento film dal. Jared Leto a Margot Robbie film táhnou. Bez nich by to byla katastrofa a upřímně doufám, že se dočkají svého vlastního filmu. Tak co bych k tomuto ještě řekla...?Smith mi nesedl a byl tam na něj kladen a ž moc velký důraz, Delevingne tam vůbec neměla,co dělat. Charismatickému žháři mohli dát tedy mnonem více pozornosti... Prostě pasáže bez Jokera nebo případně bez Harley Quinn jsou bez kouzla. ()

Nollme

Slabé. Pre mňa rozhodne BvS lepší. Zbytočne veľa samovrahov na m2. Joker nevynikol...Nebyť Harlekínky,Detšota a toho týpka s ohňom strašná nuda. Sorry. ()

TheWomenshow

Prvních 15 minut mě šíleně nebavilo...pak to docela šlo.Sympatičtí padouchové,žádný trapný humor.Chtělo by to přidat na akci,dalo by se z toho vytáhnout víc.Ta odporná láska Jokera a Harley byla kouzelná :D Na filmu mě ale neskutečně vytáčela postava El Diabla.Uznávám docela zajímavé zpracování...Miluju Smithe,přesto průměrné a odfláknuté. ()

Tauloo

DC Universe mě prostě neumí bavit, což je při tak velkém potenciálu opravdu smůla. Navíc poslední dva filmy se odehrávají pořád v noci a já mám rád barvy, což mě neuvěřitelně ruší. Oproti BvsS je tam pokrok trochu nahoru, ale navíc jak na tři hvězdy to prostě nemá. ()

Cuffini

Dostala jsem chuť na Margot. A upřímně? Bez ní by pro mě nejočekávanější film roku vůbec neměl smysl, protože on vlastně i s ní moc smysl nemá. Víc srkání v kině z mužských tlamiček jsem neslyšela. Den na to, jsme doma koukali na Lásky čas a myslíte si, že ji obecenstvo poznalo? NE! Takže už jsem zase v klidu. Nejvíc mě zklamal Joker, který tam v podstatě vůbec nebyl a jeho image sice fajn, ale na výkon je Ledger prostě Ledger. Pohledy postav do minulosti zajímavé, do budoucnosti slabošské. Killer Croc vypadal jak Dundee, kdyby ho kousnu modifikovaný krokodýl a šel nakupovat do New Yorkeru do oddělení pro niggas. Nejvíc mě rozesmál úzkostlivý srabátos seňor El Fire-pinďos-man, Alicia Keys by měla inovovat svůj hit Girl on fire, ať má radost a přestane brečet. Nejvíc mě dopálila Samara křížená s připeklým Avatárem, vůbec celý to čarodějnictví mi sem nepasovalo. To už rovnou mohla přiletět Saxana, nebo Tony s Loganem. Škoda, bylo to málo rebelské a nepadouššovské. Tak třeba příště... ()

James Gunn upřesňuje restart DC

James Gunn upřesňuje restart DC

15.07.2023

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

Viola Davis zpátky v roli Amandy Waller?

Viola Davis zpátky v roli Amandy Waller?

04.05.2022

Zatímco nové vedení studia Warner Bros. vymýšlí, co vlastně sakra dělat s jejich hraným DC portfoliem, respektive jak kupu nesourodých projektů usměrnit tak, aby z toho postupem času vzešlo druhé MCU… (více)

Willem Dafoe jako Joker?

Willem Dafoe jako Joker?