Luke vezme na plavbu na krásný ostrov staré přátele: Matta, jeho přítelkyni Suzie a Mattovu sestru Kate, bývalou přítelkyni Lukeho. Poslední člen posádky je Warren. Vládne naprostá idylka. Vztah mezi Lukem a Kate opět ožívá. Požádá ji, aby na chvilku podržela kormidlo, a jde do podpalubí. Vtom však obrovský náraz převrátí loď dnem vzhůru. Po delší panice se všichni vynoří na hladinu a vylezou na trup. Přemýšlejí, co budou dělat. Luke navrhne, aby doplavali na ostrov vzdálený několik kilometrů. Obléknou se do neoprenů, jediný Warren se rozhodne zůstat. Bojí se plavat tak daleko, a hlavně v těchto vodách, kde je dost žraloků. Kate se nakonec rozhodne také zůstat. Luke je zklamaný, ale respektuje její přání. Když však Kate vidí, jak se Luke, Matt a Suzie vzdalují, rozhodne se je následovat a plave za nimi. Suzie je velmi vystrašená, ale Matt ji uklidňuje, že to zvládnou. Mezitím osamocený Warern zpozoruje žraloka… (TV Prima)

teutates

Rád plávam, no po tomto asi už len v bazéne... nič podobné by som nerád v reále zažil a absolutne neviem ako by som sa v danej situácií zachoval. A.Traucki opäť zachytil krvilačnú zver na loveckej party, pri ktorej by sa dala atmosféra doslova krájať. Bazén to istí... 6/10 ()

Ant

Předvídatelná nuda s minimálními stopami napětí, ale nějakým kouzlem to pořád byla taková ta škodolibá zábava, kdy jen čekáte, až zas nějaká hysterka zmizí pod vodou. Letošní Frozen bylo tak či tak větší psycho. ()

Campbell

Další ze série... samy proti přírodě. Tentokrát od režiséra Krvavý laguny která se mi nějak extra nelíbila, tohle je upřímě o něco málo lepší ale taky jsem se setkal se stejným problémem jako u režisérovy prvotiny a to že po půlce jsem se strašně nudil. Nicméně režisér má jedno velký plus u mě a to že vybýrá mořský potvory které mi jsou nejvíce sympatické. Příběh je sice zase nezajímavý ale aspon napětí by se dalo krájet. Ale jak jsem řekl bohužel jsem se po půlce spíše nudil. ()

predators

Myslím, že napětí a strach o ty 4(5) lidičky se podařilo vyvolat. Až se mi zdálo, že i já jsem z toho plavání unavený. Atmosféra tedy slušná, ale čelistí už bylo vážně dost. 60% ()

nascendi

Film som si pozrel náhodne od miesta, kde sa aktéri rozhodovali, či plávať alebo vyčkať. Napriek nízkemu hodnoteniu ma zlákalo oznámenie, že je to nakrútené podľa skutočnej udalosti. Moje očakávania sa rýchlo zmenili na rozčúlenie. Nechápal som, ako je možné z tragickej udalosti, v ktorej štyria  stroskotanci sa snažia zachrániť si život plávaním k najbližšej pevnine v mori "plnom žralokov", poldruha hodinovú monotónnu nudu, počas ktorej osamelý žralok per partes zmenšuje počet príslušníkov skupiny. Videl som viacero filmov bez atmosféry a tento sa medzi nimi umiestnil dosť vysoko. ()

PetrPan

Nepříjemně mne mrazilo v zádech při představě podobného zážitku..brr. Přesvědčivě zahrané jak ze strany požíraných tak požírajícího žraloka, ale celkově mi byl konkrétní osud jednotlivých postav jedno ..chyběl tam větší tlak na sympatii k postavám jako např. v případě Frozen. ()

Tomco

Radšej byť prejdený vlakom, ako púšťať stolicu uprostred mora, pár metrov od bieleho.. Kurva, nemôžem si pomôcť, ale hektolitre vody a plutva pár centi nad hladinou - to je moje. 80% ()

Pedestrian

Otevřené moře je lepší z jednoho prostého důvodu: postavy v něm nemusí být nutně sympatičtější než ty v Reef, ale člověk si k nim dokázal vytvořit určitý vztah (a je úplně jedno, jestli kladný či záporný) a to prostřednictvím úvodních 20 minut, ve kterých divákovi stručně a jasně definoval manželský pár a jeho aktuální problémy. Ze survival hororu se pak rázem stalo hutné manželské drama se všemi těmi hádkami, výčitkami a nakonec i usmiřováním. Reef tuhle výhodu postrádá, postavy jsou do moře vrženy bez jakékoliv charakterizace a jsou odsouzeny k jedinému: zemřít. A divák spolu s nimi. ()

klerik

70% Režisérova predošlá KRVAVÁ LAGÚNA bol poloamatérsky film. Útes smrti je rovnako jednoduchý, ale omnoho lepší (hlavne čo sa logiky týka, je na tom žralok lepšie ako nemotorný krokodíl). Necelých osemdesiat minút je fajn, aj herci, a napätie je budované šikovne aj prostredníctvom opakujúcich sa postupov (pohľady pod hladinu). Obyčajný žraločí film, ktorý ukázal, že ak máte cit pre žáner, dokážete fanúšikov kráľovsky pobaviť. Takmer porovnateľné s KROKODÍL: NÁVRAT DO KRVAVEJ LAGÚNY... ()

SeBig

Krásné moře neoslnilo, místama docela napětí, ale to po chvíli úplně vyprchalo. Jediný co mě zaujalo byli fakt jen ti žraloci. SPOILER: nechápu jak ta ukdákaná opice mohla přežít. ()

iamek

Žádný nápad, žádná krev, žádné napětí a bohužel žádný sympatický herec = Jedna hvězda. Jo a hlavně tenhle námět byl tady už 2x a 2x to byla taky mizérie. ()

Crocuta

Na konci jsem si říkal, jaký měl celý tenhle příběh smysl - mělo to být varování? Před čím? Před výlety lodí nebo před žraloky? Ať už Andrew Traucki zamýšlel cokoliv, povedlo se mu natočit thriller, který nestraší počítačem vygenerovanými monstry, ale staví na silné atmosféře, kdy divák spolu s hrdiny cítí jak mu ubývají síly a vidina záchrany se vzdaluje.Díky skvělé kameře a sympatickým představitelům sympatických postav "The Reef" vyčnívá nad žánrový průměr. Za mne 3,5*. ()

Chrustyn

Před lety vznikl film "Otevřené moře", u kterého se tvůrci dušovali jak je to nejstrašidelnější žraločí film apod. Podle mě to byla děsná nuda o dvou lidech v moři, obklopených žraloky. Později vznikla "Krvavá laguna", která vzala prakticky stejné téma ale do hlavní role byl umístěn krokodýl a hlavně se jednalo o výrazněji filmovější a hlavně zábavnější podívanou. Tvůrci tohoto snímku se ve svém nejnovějším počinu vydávají na moře a předvádějí nám prakticky to samé co tvůrci "Otevřeného moře" jen přidávají více jídla ... tedy herců. Děsná nuda, která vyděsí jen ty, kteří mají ze žraloků opravdovou fóbii. ()

korbitch22

Naprosto úžasný a dechberoucí hororový thriller.Výtečná kamera a důkladně promyšlený střih a ani nepotřebujete žádné tunové loutky či CGI efekty.Bez debat nejlepší žraločí film od dob Čelistí a povedeného Útoku z hlubin.Několikrát sem se vyděsil k smrti a atmosférou sem nedýchal.Ohromný překvapení a výtečná filmařská práce, smekám.90%. ()

Arsenal83

TV film, málo známi, alebo skôr neznámi herci, určite malý rozpočet a predsa sa to dá. Pomaly neverím, že to malo hodinu a pol, ubehlo tak jak voda, príbeh spojený s dávkou napätia, ktorému pridáva na intenzite skutočnosť, že ide o skutočný príbeh a že divák má možnosť precítiť bezmocnosť spolu s postavami. Aspoň ja som to tak cítil. ()

heyda

Paráda! Trauckiho druhý survival-horror vyšel o 100% lépe než předchozí Krvavá laguna, která byla jen směskou trapného chování a superinteligentního krokodýla. Tohle však mělo opravdu parametry skutečné události. Chování postav mělo logiku, žralok (nebo možná žraloci?) nebyl z říše snů, ale skutečná podmořská ryba, tak jak si já žraloky představuju. Kamera prvotřídní, jen ta hudba mohla být ještě o chlup drsnější. Herci byli vybráni velmi dobře a když už z nich něco vypadlo, tak to mělo hlavu a patu. Pro mě tedy velmi příjemné překvapení. Noo, jak se to vezme, příjemné.... V létě bych rád k moři :-D 90% ()

lillien

upozornění: tento film není vhodný pro agorafobiky. Pro mě další důvod, proč nejezdit dál než na Balaton. Partičce australských turistů by v jejich ošemetné situaci s parybou nepomohl asi ani Jakub Vágner. Mám ráda survivaly podle skutečných událostí, takže tři hvězdy jsou jisté, ale mému gustu by sedělo trochu víc drastičtějších záběrů a akce. Nějak už jsem si zvykla ve filmech tohoto typu na to, že když někdo někomu ukousne nohu nebo hlavu, divák má možnost buď zavřít oči, nebo se podívat, jak to vypadá, když už to nedrží pohromadě. Jinak atmoška dobrá, na dlouhej večer jako dělaný. ()

Stanislaus

Vedle kultovních Čelistí (1975) a Útoku z hlubin (1999) je film Útes smrti nejlepším mnou viděným zvířecím hororem, ve kterém vystupuje bílý žralok jako monstrum. Od Trauckiho jsem o pár dní dříve zhlédnul krokodýlí Krvavou lagunou, která mě zaujala, a proto jsem neotálel sáhnout i po jeho dalším a velmi podobném snímku. Ve filmu se objevilo jenom šest postav, avšak nejdůležitější jsou ony čtyři, které bojují na širokém oceánu o holý život s jednou velmi nenasytnou parybou, která má nekonečný apetit a choutky zabíjet. Herci na mě působili přirozeně, lokace byly vybrány skvěle a hudba perfektně podtrhovala obraz v napínavých scénách. Občas mě trochu vadily citové projevy postav, ale to je pouze subjektivní názor. Zkrátka vcelku obstojný survival snímek, ve kterém bylo syrové autentičnosti docíleno rovněž použitím reálných žraloků. ()

honajz

Nějak se nám v poslední době rozjely horory na téma pár lidí na moři a ohrožuje je žralok. A všechny se honosí přídomkem "podle skutečné události". Tenhle přídomek - podle skutečné události - mne štval už u Otevřeného moře. Vnímáte totiž ten logický rozpor? Pokud totiž nikdo nepřežil, případně jeden a ještě v šoku, jak se mohli tvůrci filmu dozvědět, co se dělo? A natočit o tom film? Zákonitě museli fabulovat a jediné pravdivé bylo, že někde někoho asi sežral žralok. Jenže na tohle téma už vznikly daleko lepší Čelisti. A co se napětí týkajícího se skupinky na moři, jež se snaží ze všech sil přežít, týče, pak Záchranný člun od Hitchcocka stále zůstává nepřekonán. Na rozdíl od Otevřeného moře na zcela stejné téma, kde alespoň zcela nudný a očekávaný průběh zachraňuje alespoň manželská krize a hádky manželů a postupné smíření, zde máme partičku pěti mladých krásných lidí, o nichž nevíme nic. A tudíž jsou nám ukradení. Když pak po půl hodině filmu jejich výletní jachta ztroskotá (ani vlastně nevíme proč) a oni se až na jednoho rozhodnou plavat na nějakých 16 kilometrů vzdálený ostrov, je nám to taky jedno. A pak dvacet minut čekáme na první útok žraloka... Celé je to natočené rozklepanou kamerou (asi kvůli tomu pocitu té autentičnosti, boys, jako abyste mysleli, pokud jste blbí, že je to home video a vy jste přímo u toho), a všudypřítomné modro je neskutečně přemodralé, až by v National Geographicu fotoreportéři záviděli. Skoro opominuty jsou noční záběry, které u Otevřeného moře tvořily z logiky věci poctivou polovinu vyprávění a vytvářely větší napětí, zde noc proběhne raz dva. Na druhou stranu je zde až příliš scén, kdy hrdinové plavou v moři a koukají se kolem sebe, jestli neuvidí žraloka, a buď uvidí, nebo neuvidí, ale má to být asi děsně napínavé, jenže na popáté už není. A to zde nezmiňuji logické nesmysly, týkající se žraloků bílých a jejich chování... ()