Epizody(4)

Emma má celkom iné vlastnosti ako ostatné mladé dámy. Tým, že vyrastala po boku neschopného otca, si musela zobrať na starosť riadenie rodinného panstva sama. Tieto okolnosti v nej vypestovali až prehnané sebavedomie: len ona všetkému rozumie a vie, čo je pre každého najlepšie. To v nej podporí aj myšlienku dohodiť svojej priateľke Harriet snúbenca. Týmto spôsobom, napriek svojim najlepším úmyslom, kráča od maléru k maléru a jediný, kto sa ju snaží umravniť, je jej švagor, pán Knightley. (RTVS)

Casablanca

Krásná výprava. Pan Knightley sice není takový fešák, ale to je jen má osobní slabost pro obsazení oscarové Emmy. Austenovou žeru v jakémkoli pojetí!!! ()

Danikaa

Zo všetkých spracovaní Emmy, sa mi toto páči najviac. Romolu Garai som už poznala a sem výborne zápasovala. Jonny Lee Miller svojou rezervovanosťou a láskavosťou, s ktorou Emme odpúšťal jej prešľapy tiež. Všetci zúčastnení zahrali svoje postavy úžasne. Krásne prostredie a kostýmy, lepšie si to ani neviem predstaviť. Atmosféra doby pekne vystihnutá. ()

made1

Elegantní, to především. Počkám si ještě na titulky, ale zatím jsem s to napsat, že je to mnohem poutavější než Emma s Kate Backinsale, ale to především kvůli hlavní představitelce. Přesto vítězem je u mě Gwyneth Paltrow, kterou je ale v mých očích téměř nemožné překonat v této roli. Ostatní je dobré, ale trochu rozjívené. PS: Velké díky patří autorce titulků jménem sottlova. Díky jejímu umu se podařilo seriálu dostat se mi natolik pod kůži, že jsem ho zařadila mezi své nejoblíbenější. ()

Ivusha

Ať jste četli předlohu, nebo ne, určitě se vám tato adaptace bude líbit. Všechny postavy mě uchvátily a myslím, že z Jonny Lee Millera bude můj oblíbený Kingsley. Navíc bych řekla, že ústřední dvojice byla perfektní a skvěle si padli, to jiskření tam fakt bylo. Samozřejmě, že to má své chybičky - Romola je na Emmu příliš emotivní (už z knížky si ji představuji jako dívku, která se umí udržet) a některé scény nejsou zrovna dobové, ale to minisérii neubírá na kráse (prostě těch pět dát musím, i když bych řekla, že nejsou stoprocentí... to možná po druhém zhlédnutí). Zkrátka a dobře pokud máte příběhy Jane Austenové rádi alespoň z pětiny jako já, tak se vám to určitě bude líbit. Tak a teď by bbc mohla natočit třeba minisérii Mansfieldského panství (a tím myslím znovu:-))) ()

Jezinka

Nebudu se hnipat v detailech, ale celkově mne toto zpracování nadchlo. Prostě jsem se dobře bavila, ač mi to někdy přišlo už jako přehrávání. Ty vědoucí pohledy mezi ženami byly skvělé. K obsazení: Jane Fairfax mohla být hezčí, to samé Frank Churchill, který byl až moc rozjařený. Pan Knightley prostě neměl ani přádnou konkurenci. Klidně bych dala více prostoru paní Eltonové, sice byla nepříjemná, ale mohla být strašná. / po více jak roce viděno po druhé a nadšení výrazně opadlo, dost mně štvalo jak Romola Garai pořád koulela očima a přišlo mi to místy až moc natahované ()

kolemjdouc

Příběh mě zaujal svojí jednoduchou atmosférou .Absence upištěných neustále se chichotajících,vdavek chtivých  slečinek .Dobrá režie,kamera.Nic se nedá vytknout.Dnes už by to asi takhle zajímavě nenatočili.Děsím se nových pohádek v televizi o Vánocích....... ()

santiamén

75% ... Tak nevím. Možná měla Austen strach oprávněně - osobně mám asi problém s celou postavou Emmy. Po všech inteligentních, zajímavých a svéhlavých hrdinkách Emma opravdu působí jako povrchní husa. Ano, dobrosrdečná, ale kolik lidí operuje v životě se zlými úmysly? Možná nepostrádá zdravý rozum, ale asi je to první hrdinka, u které nevidím žádné výjimečné přednosti. Tudíž Romola Garai svým pitvořením a divokou mimikou už neměla moc co pokazit. (A řekla bych, že hlavní rozdíl ve výkonu jejím a K. Knightley bude ten, že celá Pýcha a předsudek je v chování postav dost zmodernizovaná, zatímco tady se každý chová zvlášť umírněně, takže Romoliny kreace o to víc vyniknou.) Co se týče samotné adaptace, BBC opět nezklamala. Špičkoví herci (hlavně Michael Gambon a Tamsin Greig - bože, Fran! :), dobře se na ně dívá, skvělé kostýmy a na scéně se nešetřilo. Sérii jako takové nelze nic vytknout. ()

Simbet

Tahle Emma si určitě zaslouží 5 hvězdiček, ale nějaké mušky přece jenom má. Romolu Garai jsem strávila jako Emmu až při druhém zhlédnutí a musím říct, že s každou další reprízou se mi líbí víc. Je to úplně jiný přístup, než Gwyneth Paltrow z roku 1996, takže jsem to musela trošku překousnout. Oproti tomu Jonny Lee Miller mi nesedí ani po spoustě reprízách. Je to nejslabší článek celé série a také nejhorší představitel oproti oběma zpracováním z roku 1996. Michael Gambon je klasika, ačkoliv je na rozdíl od knížky méně praštěný než by měl být. Velmi mě potěšilo obsazení Blaka Ritsona do role faráře. Jemu ti faráři nějak sluší (Mansfieldské panství). Pojal to humorně a je na něho radost pohledět. Celkově je to pěkná podívaná, ale BBC už dokázala v Pýše a předsudku z roku 1995 a Rozumu a citu z roku 2008, že to jde ještě lépe. ()

bloodcountes

Dneska mi to sedlo, po takovým nerváku s Dr.Who to bylo jako balzám:))) Viktoriánský anglický venkov, kdo s kým a tak podobně, tentokrát mě to lehce bavilo a ne jako posledně, kdy bych nejraději všechny Austenové postavy pomalým způsobem povraždila. Spletitá shakespearovská klubka vztahů a nevztahů a polovztahů a konec se všichni zdárně napárovali, povdávali a poženili a všechno bylo, jak má být:)) Dobrou noc, strýčku Fido, dobrou noc, děti. (viděno kvůli Blake Ritsonovi - je to opravdu epesní kocour:) ()

sona123

Romantika podle Jane Austenové. Přesně, jak má být. Emma je zdánlivě dobrá dohazovačka, ale zdá se, že hlavní souvislosti a detaily jí unikají. Ne tak panu Knightleymu, který se na to, že je muž, docela vyzná. Je mezi nimi 16 let rozdíl, on ji téměř vychoval, ale...No téměř do poslední minuty není jasné, jak to dopadne a se zatajeným dechem jsem jen doufala ve šťastné rozzuzlení. Jo jo, tyhle filmy někdy víc než jen můžu, zasnít se a představovat si, jaké by to bylo...a nestydím se za to. ()

cherita

Ráda bych nejprve reagovala na komentář uživatelky eileen: Myslím, že důvod, proč není Keiře vyčítána „přílišná rozjařenost“ je ten, že Pýcha a předsudek z roku 2005 byla sama o sobě dost netradiční adaptace, s větším důrazem na emoce a Keiřin herecký výkon tam jaksi zapadl. Naproti tomu Romola se pohybuje v typicky austenovském světě plném slušně vychovaných a konvencemi sešněrovaných postav (což rozhodně nemyslím jako kritiku), takže to její povykování a úsměvy od ucha k uchu působí mnohem nepatřičněji. Ale to jen tak na okraj. Ve skutečnosti mi představitelka hlavní role nevadila ani z poloviny tak, jak jsem se obávala, a spolu s Jonny Lee Millerem tvořili sympatickou dvojici. Nicméně skutečnou hvězdou téhle adaptace (která má mimochodem hrozně roztomilé úvodní titulky) je bez debaty Michael Gambon. ()

Milwa

Mile adaptovaná klasika, ale nemohu říci, že by mi sedla hlavní hrdinka. Romola Garai vůbec nehrála špatně, ale role Emmy jí nebyla napsána na tělo, prostě tam nebyla ta chemie. Každopádně výborná adaptace klasiky, jak už jsme u BBC zvyklí. ()

pipapa

Živější a barvitější verze než celkem otravná seriálová verze z roku 1972. Na hlavní představitelku jsem si musela ale dlouho zvykat - typem mi totiž vůbec nesedí na roli intrikánky a navíc nemám ráda nemastné neslané průhledné NIC s neustále vyvalenýma očima. Až teprve po několika opakovaných zhlédnutích seriálu jsem uznala, že roli zvládla velmi dobře. Samotná postava Emmy je spíše románová/filmová než přirozená - potřeštěná děvenka, hrající si na znalkyni mezilidských vztahů, ale pravý opak je pravdou, se pomalu mění na uvědomělou ženu, která ale na samém konci ještě sehraje zbytečnou hysterickou scénu. Vše potom št´astně končí, jak se na červenou knihovnu patří...Tamsin Greig exceluje v roli slečny Batesové. ()

Bozvav

Za mne dosti kožené televizní zpracování, jehož největší chybou je naprosto necharismatický casting. Faktem je, že Gwyneth Paltrow jako Emmu už asi nikdo nepřekoná.50%. ()

255085349

"One day, you will bitterly regret your meddling!" Vynikající adaptace. Nesentimentální a uvěřitelná. Výborná hudba, kamera, scénář i režie. Jonny Lee Miller jako pan Knightley je prostě neodolatelný. Jeho tanec s Emmou na plese ve třetí epizodě je nejlepší taneční scénou, kterou jsem kdy viděla, už jen pro ty perfektně zahrané emoce mezi nimi dvěma. BBC jako obvykle zabodovala. ()

haWranka

První dva díly jsem byla úplně znechucená postavou Emmy v podání Romoly Garai. Zatímco v knize a ve filmu s Gwyneth Paltrow byla roztomilá i při svém pletichaření, tady jsem měla chuť ji kopnout do zádele. Naštěstí vše vynahradila v dalších dvou dílech, kde se daly city krájet a chemie mezí ní a panem Knightleym fungovala perfektně. A ještě jedna věc - co je to s těmi menuety ve filmech podle knih Jane Austen? Vždycky mám motýly v břiše a chci taky tančit s panem Knightleym, nebo panem Darcym... ()

Adiemus

Ze tří možných variant Emmy jsem zvolila miniseriál a ukázalo se, že dobře. Mně neznámá Romola Garai byla trefa do černého (zvlášť když Gwynneth nemám ráda a Anna Taylor-Joy mi pro roli připadá příliš dětská), ani s dalšími herci jsem neměla problém. Vadily mi prakticky jen dvě věci: nemožný účes Ruperta Evanse, za který by se maskéři měli stydět, a zoufale neobratný překlad do češtiny. Bohužel je to poslední dobou obvyklá chyba filmů ze starosvětské Británie, dabovaných do češtiny; otrocký překlad toho, co je pro Angličany normální, zní v češtině krkolomně. Za to ovšem původní tvůrci nemůžou, leč sráží to požitek z filmu. ()

nenet

Výborné zpracování románu Jane Austenové. Kniha mi přišla krapet nudná, ale seriál se velmi povedl, protože dobře vybraní herci vdechli poněkud mátožným knižním hrdinům přesně tu správnou dávku života. ()

DadysGirl

jediným průšvihem této adaptace je pan Knightly... Je sice dobrej, ale mezi ostatními charismatickými herci sse ztrácí... Ale jinak nádherná podívaná, přesně podle knihy... A to se cení :) ()