Epizody(4)

Emma má celkom iné vlastnosti ako ostatné mladé dámy. Tým, že vyrastala po boku neschopného otca, si musela zobrať na starosť riadenie rodinného panstva sama. Tieto okolnosti v nej vypestovali až prehnané sebavedomie: len ona všetkému rozumie a vie, čo je pre každého najlepšie. To v nej podporí aj myšlienku dohodiť svojej priateľke Harriet snúbenca. Týmto spôsobom, napriek svojim najlepším úmyslom, kráča od maléru k maléru a jediný, kto sa ju snaží umravniť, je jej švagor, pán Knightley. (RTVS)

Falco.araea

Ideální věc na nedělní večer s maminkou, sestrami, čajíčkem a vyšíváním. Přestože ze začátku to na vás vychrlí padesát postav a zorientuj se, časem se fakt zorientujete a už si jenom užíváte tu úžasnou atmosféru, která nechybí ani na chvilku. Navíc to má úžasné mužské postavy, kdybych sama byla austenovská drbna, nevěděla bych, po kom sáhnout. A navíc Romola Garai se do té své role úžasně hodí a nádherně se usmívá - díky tomu s námi na celý jeden díl vydržel i bratr a ráno si nechal děj dovyprávět :-) ()

TaNya_

Takový slabý čtyři hvězdy to jsou. Výprava, kostýmy, no prostě celý zpracování bylo tradičně od BBC perfektní, ale Romola Garai se prostě na Emmu absolutně nehodí. Hlavní postava skvělé klasiky je důležitá a když mi herečka až do konce vadí, tak to ovlivní i můj výslednej dojem. Celou dobu háže nepříjemný grimasy a vůbec má, nejlíp bych to popsala jako vulgární výraz. Zato Jonny Lee Miller byl skvělá volba, dal Knigthleymu vtip i charisma, přesně takový který dýchá i z knížky. ()

dzagudka

Lepší verze než s Gwyneth, až na pana Knightleyho, Jonny Lee Miller je charismatickej chlap, ale pro mě zůstane vždycky úžasným Edmundem z Mansfieldského sídla, tak asi proto mi tu až tolik neseděl, jako ten z verze z roku 1996. Ale tim zase nechci říct, že tu roli nějak kazit, to rozhodně ne. ()

jafuska

krátká minisérie z další várky Britů, mladá dívka Emma a její pokusy a omyly v dojednávání svateb svých svěřenkyn, které měla na starosti, film, který je nabitý romantikou od začátku filmu až do konce, aristokratická doba, plná nadějí, ale co bohužel musím vytknout a proto nejdu o jeden stupen hodnocení výš, je hlavní hrdinka, fajn, byla pěkná což o to, ale co její trpné až směšné výrazy ve tváři? mě to přišlo, jako kdyby byla měla tiky v obličeji, její útrpné pohledy, její snaha dát do filmu svoje emoce, ale nakonec to spíš bylo až divné,, kostýmy na tu dobu byli občas hezké, ale v té době to bylo běžné, že museli nosit těsné šaty, korzety, po dlouhém horkém dni, ale co by jinak nosily v té době, že? kdyby museli nosit něco jiného, bylo by to nejspíš směšné, ale už dost kritiky, důležité je, že se film takřka dobře povedl, a nějaké ty větší chyby lehce odpustím, však ne všechno se musí povést dokonale, ()

lulu37

ako veľká fanynka Jane Austen sa teším na akékoľvek spracovanie jej diel a musím povedať, že seriálová Emma je ďaleko výstižnejšia, otvorenejšia a hlavne zaujímavejšia ako tá filmová s Gwyneth. ()

emma007

Už opäť BBC verzia prekonala britsko - americkú verziu. Môj najobľúbenejší román Austrenovej, ktorá v tomto prípade s Emminou domýšľavosťou a márnivosťou, v ktorej sa sama občas vidím, predbehla dobu.Rovnako príjemné a ešte vtipnejšie ako Pýcha a predsudok, akurát opäť trochu inak. A Romola Garai je lepšia Emma než Gwyneth Paltrow a hotovo. Napriek jej "rozjarenosti" a prudkým pohybom pôsobí oveľa bledšie, najedenejšie a empírovejšie než jej staršia kolegyňa. Skvele vystihnutá atmosféra anglického vidieka - ja, o ktorej každý žartom hovorí ako o anglickej paničke, som si prišla na svoje. ()

blondboss

Miniséria z dôb minulých oplývajúca veľkolepou prácou kostymérov a vskutku dobre zrežírovaná predloha od Jane Austenovej. Herecky to bolo kvalitné, ale stále je tu ten pocit, že je to hlavne pre ženy a mňa to tým pádom až tak nenadchlo. Podľa mňa to dejovo bolo dosť fádne a nezaujímavé nehovoriac o tom, že sa to rozťahalo až na štyri diely. Preto u mňa len jemne nadpriemerné hodnotenie. 65 % ()

KatkaMach

Romola Garai jako Emma, dalo mi to nějaký čas její podání skousnout. Pro ty kdo znají Emmu z roku 1996 v podání Gwyneth Paltrow je to určitě poněkud nezvyklé. Gwyneth podala Emmu jako kultivovanou mladou dámu, sice asi trošku namyšlenou a egoistickou, a v podání Romoly se jedná o pubertální holku. Vzhledem k tomu, že jsem prozatím nečetla knižní předlohu nemohu tedy říci, které podání této postavy je lepší. Asi je lépe je nesrovnávat a brát je taková jaká jsou. Každopádně toto čtyřdílné zpracování je velmi zdařilé. Johny Lee Miller je jako Mr. Knightley úžasný a stejně tak i v Mansfield Park jako Edmund. ()

baterka.27

Adaptace knih Jane Austenové od BBC jsou na opravdu vysoké úrovni, a v tomto případě mě nenapadá nic, co bych vytkla. Celé čtyři díly jsem shlédla během jednoho odpoledne, nemohla jsem se odtrhnout. Co musím obzvlášť pochválit je, s jakou lehkostí byl příběh odvyprávěn a jak bylo vyzdviženo jen to nejlepší z předlohy. Vtipné momenty v knize, nad kterými se člověk pousměje, byly natočeny tak dobře, že jsem se smála nahlas. Zapůsobila na mě také překrásná krajina, která celému seriálu dodala romantický podtext. Dle mého nejlepší Emma. ()

A.lis

Nejpovedenější zpracování díla J. Austenové, jaké jsem viděla (hned po mé milované Pýše a předsudku s K. Knightley). Emma je spolu s Elizabeth Bennettovou má nejoblíbenější hrdinka austenovek. A R. Garai ji ztvárnila naprosto dokonale. Pokud jí někdo vyčítá občasné přehrávání, já je naopak musím vyzdvihnout. Tohle seriálové zpracování má stejně jako předloha hloubku, jakési sociální ponaučení a vůbec myšlenka toho, že se dají dohromady dva lidé, kteří se znají odjakživa, je sice ojedinělá, přesto krásná. ()

Eseter

Tuto adaptaci považuju za nejslabší, pokud ji srovnám s oběma Emmami z roku 1996. A stejně tak tuhle mini-sérii pokládám za jednu z nejméně povedených austenovských filmů či sérií vůbec (soupeří jen s Pýchou a předsudkem z roku 1995). Proč? Romola Garai. Romola Garai, která neumí hrát. Typově se snad na Emmu hodí a kdybych se měla dívat jen na její obrázky, fajn. Ale ona i mluví a hýbe se a to je kámen úrazu. Je mi trapně či se vztekám při každé scéně, kde se objeví (což je, pravda, velké množství scén). Jinak ani nemám výtek. Adekvátní rozdělení na čtyři díly je tak akorát. Michael Gambon je jako vždy výborný, zajímavá volba také v případě Jonnyho Lee Millera (nikdo ale nemůže být lepší než Jeremy Northam). ()

demovka

Další romantická adaptace knihy slavné autorky, akorád tato je zpracována jako seriál a důkladněji a přesněji mapuje knížku. Méně se tedy krátillo a tvůrci se snažili dát do seriálu všechny scény, které jsou více méně důležité. Kniha byla zdlouhavá, ale tento seriál bavil. Emma je mladé vzdělané děvče na úrovni. Celý život tráví doma s otcem, a krátí si čas tím, že se snaží dávát dohromady své známé do dvojic (matchmaking). Někdy je jako dohazovačka úspěšná, někdy ne. Zapomíná přitom na sebe. Vzniká zápletka vztahů, nesprávných odhadů, konverzačních urážek a nečekaných zjištěních, komu patří které srdce, a hlavně i to její. K hlavní dvojici herců mám malé výhrady, ale i tak byly vztahy celé čtyři díly uvěřitelné. Zkráceně by se jejich vztah dal popsat rčením: "co se škádlívá, to se rádo mívá". Romola Garai byla moc ztřeštěná a hravá, starostlivost se jí dala věřít, ale Emma byla děvče na vysoké úrovni, ke které všichni vzhlíželi. Byla tedy málo vznešená. Johny Lee Miller byl tak nevýrazný, až mu jeho vztahy a city bylo těžko uvěřit. Potřeboval by být výraznější tak jako byl jeho kolega v adaptaci v roce 1996. ()

Galeana

Velice příjemné a nevtíravé podání klasiky. Herci byly úžasní (i když možná málo viktoriánsky chladni). Moc jsem si to užila a ještě mi zbývá dodat, že seriál pod taktovkou BBC mě snad ještě nikdy nezklamal...musím jich někde najít víc.:) ()

M.Gift

Nejsympatictejsi zpracovani Emmy vubec. Moderne sesazeny scenar, hezke herecke podani (at zije ma draha Romola!), scena autenticka. I Jane Austen se tedy da natocit zajimave! Priznam se: vsechny 4 dily jsem zvladla za jedno odpoledne. ()

Hanee

S Pýchou a předsudkem (2005) moje nejoblíbenější adaptace díla Jane Austenové. Kouzlo spočívá ve skvělích hercích, kteří se chovají jako živí lidé z masa a kostí a ne jako kartonové napodobeniny postav z minulosti. ()