V jižním Bostonu sedmdesátých let minulého století přemluví agent FBI John Connolly (Edgerton) irského mafiána Jamese „Whitey" Bulgera (Depp) ke spolupráci s FBI a vyřazení společného nepřítele, italské mafie, ze hry. Filmové drama líčí příběh nesourodého spojenectví, které se vymklo kontrole a umožnilo Whiteymu vyhnout se právnímu postihu, upevnit si mocenské postavení a stát se jedním z nejbezohlednějších a nejmocnějších gangsterů v historii Bostonu. (Freeman Ent.)

preclajsz

Gangsterka z trochu jiného pohledu s hvězdným obsazením, které se jen tak nevidí. V hlavní roli Depp jako gangster "slizoun" nezklamal. Místy jsem se sice ztrácel ve všech těch jménech, ale celkově mě film bavil. Parádní byl hudební doprovod. Určitě stojí za zhlédnutí. 4* - 75% si to zaslouží ()

Wally

Film bez nějakého velkého napětí či akce, ale s nadprůměrnými hereckými výkony...jde spíše o vyprávění, ale docela zdařilé a proto hodnotím lehce nadprůměrem. J. Depp s modrýma očima je fakt ďábelský.... ()

Tjaden

Solidních gangsterek z prostředí jižního Bostonu vznikla už celá řada (The Town, The Departed, Mystic River aj.). Black Mass z nich bohužel ničím nevybočuje. Je to prostě poctivě natočený film na motivy skutečných událostí. Byl jsem vcelku spokojen s představiteli všech hlavních rolí. Jediné, co nechápu, je to, proč byl Johnny Depp nalíčený jako upír z béčkového hororu. ()

klukluka

Tisící doklad toho, že když budete v životě bez mrknutí oka vraždit a okrádat lidi, budete se topit v prachách a nakonec o vás ještě budou točit filmy. Zásobárna podobných námětů není bezedná, na celuloidovej pomník by vám za pár let mohlo teoreticky stačit, kdybyste pořádně zaškodili sousedům u vás v paneláku. Teď to možná vypadá, že to chci za každou cenu jen shazovat, což ale není pravda. Naopak - vybavuju si spíš to, co se mi tady líbilo - a jednou z těch věcí byl paradoxně právě ten příběh. Ovšem pozor! Podle mě tady byl jednoznačně nejzajímavější příběh pokurvenýho policajta. A právě o něm to tentokrát mělo být. Když už to ale bylo o šmejdovi, proč tu postavu lépe neprokreslili? Dvakrát tady zaznělo, že ovládl podsvětí celýho Bostonu, přitom to tady odchodil v jedné kožené bundě a celou dobu ho snad nechávali bydlet s maminkou. To žil vážně takhle? Jak se měla projevit ta jeho dominance? Na čem kromě IRA ujížděl? To neměl jiný libůstky? Pak měl asi rád prachy jako takový. Tak proč ho třeba nenechali, aby se s nima pořádně pomazlil? Johnny Depp ale fungoval výtečně, ten maník v sobě má fakt něco ohromně zvláštního, skoro až ďábelskýho, člověk by se ho v podobné roli bál i přes televizní obrazovku. Celkově to ale bylo takový podivně odbytý. Všechno a nic. Všichni a nikdo. Mraky jmen, mraky tváří, všichni prošuměli, pšššt a byli pali. Je to škoda, tohle se určitě dalo celkově udělat mnohem líp. ()

iXtr3m3

O triedu lepšie ako Legend ale o triedu horšie ako Donnie Brasco. Slušných 80%, ale ani tentoraz to nedokázal Depp posunúť do výšin. Mám z chlapa obavy, pretože jediné filmy, ktoré u publika aj kritikov a aj v tržbách uspeli, sú tie, kde hrá imbecilného piráta. Teraz nič proti nim, ale bojím sa, že je už zaškatulkovaný a inde ho nikto nechce vidieť, čo je škoda, lebo si pamätám časy, keď spolu s Burtonom robili nesmrteľné diela. ()

Michelle75

Depp to zahrál opravdu hrozivě, psychopat, člověk bez emocí,hnusák, rýpal, který vyvolává dusno a děsí. Ale jinak nuda, šeď a depka... ()

Rudinsky

Prapodivne zle vystavaný, mdlý film s obrovským potenciálom, ktorý ťažko nestači s dychom na geniálneho Deppa. Chcel by som vidieť reakcie celého hereckého ansámblu (ktorý tu hrá ako o dušu), keď to vyliezlo zo strižne. Byť to našlapaná noirová kriminálka s nolanovským prístupom, mohla to byť filmová udalosť a Johnny by si možno konečne odniesol aj sošku. ()

Loki_Six

"I need you to listen very carefully to what I am saying because there are lessons throughout your whole life. And you gotta learn from these things, right? Here's the deal. You did not get in trouble because you punched this sneaky brat in the face, not at all. You got in trouble because you punched this sneaky little brat in the face in front of other people." ()

bloodline

Celý mafiánsky ples pripomínal žmýkanie vody zo žulového náhrobku. Počet obetí vazalsky pripútaval pomer akcií napätia a všetko vôkol pôsobilo až neamericky mĺkvo. Vzhľadom k očakávaniam ide skôr o zaujímavú dokumentaristiku (so zvučnými menami) ako čistokrvnú kinematografiu. V konečnom výsledku zrnká prachu už brúsia na Black Mass náčinie, pod ktorým spočinie chvíľkový záblesk z hereckého opijášu s hybernáciou spomienky na nevkusný make-up pána Deppa hodný hororovej predlohy. Mám taký pocit, že v poslednej dobe práve tento aspekt zužuje výber jeho pracovných ponúk viac ako je zdravé. ()

Dixiee

Tak tohle mě tedy vůbec nebavilo. Většinu filmu jsem se nudila u nezáživných konverzací. Kdyby byl film kratší, vůbec nic by se nestalo. ()

Corpsegrinder

Pro člověka je zarážející že Depp bere samý sračkoidní role a pak zčistajasna naprosto suprově zahraje Bulgera tak, že z něj jde fakt hrůza, a nejen kvůli tomu že ho úspěšně namaskovali jako prvotřídního humusáka. Paradoxně se ovšem jedná o film co neni určenej pro masy takže jeho kvalitní herectví bude pravděpodobně většině lidem i nadále cizí. K filmu, mám rád tyhle skutečný příběhy kde si to irčani rozdávaj s italskou mafií uprostřed Bostonu, a tenhle film není výjimkou. Pokusy o vraždu, brutální popravy, válka o území a o byznys atd, to všechno tu je. Kromě Deppa tu sekunduje velký množství velkejch hereckejch jmen a každej ze sebe dává maximum, i ta kráva z 50 odstínů tu nepřekáží. Jednou si to možná dám znova. ()

SpaceOdyseus

Dobovy mafiansky film s Deppem v hlavni roli? To bych si nechal libit. K tomuto zanru mam celkem slabost a tento neni spatny. Atmosfera 70. a 80. let se povedla moc hezky vykreslit. Depp je spravne demonicky a I ostatni role jsou skvele zahrany. Cely casting je vlastne obdivuhodne naslapany znamymi tvaremi, I kdyz ne primo hvezdami. Celou stopaz se film potyka s jistou epizodicnosti deje, ale az do konce nam jsou servirovany sceny, kde z Deppova ledoveho vyrazu mrazi (ackoli jsou podavany podle hesla "dobreho pomalu"). Ohledne vizualni stranky se zde neda mluvit o nejakych obrazovych hodech, kamera je stridme nezucastnena ale tim se hodne podili na temnejsim feelingu snimku, ktery se k tomuto tematu hodi. Je to tedy po formalni strance hodne vydareny film, ktery ale do lehkeho nadprumeru srazi nicim nevybocujici a povedomy pribeh bez zvratu, ktery konci presne tak, jak se podle premisy da ocekavat. ()

ruhebitte2010

Ze začátku trochu nepřehledné, ale chápu, že se má člověk seznámit s divokým prostředím :) Postupem času děj graduje, herci dostávají čím dál více prostoru vyniknout a atmosféra houstne. JD k nepoznání a dobrý slizoun :) 80%. ()

Hanys_

Průměrná gangsterka s nadupaným obsazením, v čele s parádním Deppem. Cooper zase ukázal, že z herců umí vymáčknout maximum, ale nic víc než lehce zapomenutelmé drama zase nevzniklo. ()

Litvicek

Nezaujalo. Strašně pomalé, nezábavné a dokonce i nepřehledné. Měl jsem bordel v tom, kdo je vlastně kdo. Světlé momenty tam jsou a to, když kapitán Jack Sparrow vraždí a nebo mučí a nebo psychicky deptá jiné postavy. Zbytek je ryzí pohádka o tom, jak někdo přišel k moci a nakonec o ni i přišel. Jak říkám, nezajímavé a nudné, nicméně tři hvězdy jsou adekvátní hodnocení. ()

buzzwoody

Vcelku ucházející gangsterka, jejíž kvalitu však drží pohromadě Johnny Depp. Nebýt jeho, po tom filmu asi neštěkne pes. Ale když on Johnny Depp tam hraje tak perfektně, že mu toho hnusnýho gangstera nemůžete neuvěřit. I ostatní herci odvedli dobrou práci, zejména Peter Sarsgaard v mini roličce práskače, poté ale v dalších rolích figurovali nezáživní, super necharizmatičtí herci, kteří se pletli jeden přes druhého. Joel Edgerton neměl moc co předvádět a jeho pisklavý hlas mi přímo vadil a skoro všechny vedlejší role byly nevýrazné a nezáživné. Film jako takový jsem po odchodu z kina ohodnotil jako "fajn", než jsem se vlastně zamyslel, proč mi to přišlo fajn. A jak jsem tak přemýšlel, jako důvod jsem našel fakt hlavně Deppa. Scénář byl takový suchý, nemastný neslaný, prostě normální gangsterka podle skutečný události. Neustálý kecy o drogách, zásilkách, výpalným už i celkem nudily, ale mně to zase nevadilo. Může se zdát, že se mi to fakt nelíbilo, ale jako - bylo to fajn a nelituju, že jsem tam šel. Víc by se mi asi líbilo, kdyby to přikořenili a zastřelili víc hlavních lidí, než zavřeli, ale co. Bylo to nakonec docela dobře udělaný a asi bych udělil podstatně nižší hodnocení, nebýt Johnnyho. Black Mass může být za Deppa rád, bez něj by prošel kiny bez povšimnutí. Takhle na něm u nás ve městě bylo víc lidí, než na Sicariu a Macbethovi dohromady. Jo a Cumberbatch byl taky docela dobrej. I když se mi zdálo, že ten americkej přízvuk ho o dost ochuzoval a ke stoprocentnímu výkonu potřebuje svůj britskej :D Jinak Junkie XL se nijak nevytáhl. UPDATE: Po opětovným shlédnutí lepší dojmy, dávám o hvězdu navíc. ()

angloumene

Určitě nemůžu popřít, že by příběh Bulgerovi spolupráce s FBI nebyl zajímavý. Dokonce se mi líbila nejen Deppova maska, která ve filmu působí mnohem věrnějším dojmem než v traileru, ale i herecké výkony snad všech hlavních postav. Co mi každopádně scházelo byla hutnější atmosféra. Ve Špinavé hře všechno tak nějak nepřirozeně až škatulkovitě plyne - všichni zkažení policajti zůstanou zkaženými policajty, všichni čestní kongresmani zůstanou naprosto čestnými, všichni mafiánští podržtažkové se tak maximálně zatváří poněkud rozlítostněně, nevypočitatelnost hlavního padoucha spočívá vlastně jen v tom, jestli se teď bude chovat agresivně nebo ne a to je vlastně všechno. Když to shrnu Black Mass není vůbec špatný film, ale prostě mu chybí hlubší prožitek. ()

Od Trona k požárníkům

Od Trona k požárníkům

01.02.2016

Joseph Kosinski má za sebou dvě sci-fi, Tron: Legacy a Nevědomí, a ještě nedávno plánoval třetí. Další díl Trona byl ale nakonec zrušen, a tak se Kosinski odebral k adaptaci závodní videohry Gran… (více)

Bond a Bourne dostanou další konkurenci

Bond a Bourne dostanou další konkurenci

24.11.2015

Momentálně můžete zajít do kina na gangsterku Black Mass: Špinavá hra od Scotta Coopera. Z filmu se nestal kdovíjaký hit, reakce diváků a kritiků jsou ale opatrně spokojené. Není tedy divu, že si… (více)

Cumberbatch vymyslí žárovku

Cumberbatch vymyslí žárovku

27.09.2015

Benedict Cumberbatch (Sherlock) se již brzy objeví po boku Johnnyho Deppa v gangsterce Black Mass: Špinavá hra a příští rok ho uvidíme jako marveláckého Doctora Strange. Momentálně se ale uchází o… (více)

Sherlock jako Deppův brácha

Sherlock jako Deppův brácha