V jižním Bostonu sedmdesátých let minulého století přemluví agent FBI John Connolly (Edgerton) irského mafiána Jamese „Whitey" Bulgera (Depp) ke spolupráci s FBI a vyřazení společného nepřítele, italské mafie, ze hry. Filmové drama líčí příběh nesourodého spojenectví, které se vymklo kontrole a umožnilo Whiteymu vyhnout se právnímu postihu, upevnit si mocenské postavení a stát se jedním z nejbezohlednějších a nejmocnějších gangsterů v historii Bostonu. (Freeman Ent.)

dom156

Tak todle se povedlo. V kině jsem se nenudil ba naopak, hltal jsem každou sekundu filmu. Depp je opět brilantní. Musím pochválit za konec, člověku všechny jeho otázky na konci vysvětlí a on může jít spokojeně domů. Jen mi tam chyběla nějaká vysoká nadstavba, která by mě donutila dát plné hodnocení. Jinak doporučuji. ()

Duotone28

Pozor, nenechať sa odradiť slabším hodnotením, určite to nie je žiadny prúser. Nehovorím že je to top gangsterka, ale každopádne je to nadpriemerík. Johnny sa konečne prebudil, a začal robiť na kvalitných projektoch. Už dlho ho nevidel v takej skvelej forme! Spokojnosť, nazdar ()

FilmFan24

Mrazivý portrét irského mafiána Jamese „Whitey" Bulgera natočený odtažitým způsobem a s velkým citem pro detail. Film se zřejmě nezapíše do dějin jako třeba Goodfellas či Scarface, ale i tak je cenným svědectvím o organizovaném zločinu v sedmdesátých letech minulého století. ()

halogenka

Nuda k uzoufání. Na vině je především totální absence rytmu, kterou by režisérovi, kameramanovi a střihači mohl závidět lecjaký chovanec tanečních. Takže jsem vlastně celý film jenom přemýšlela o tom, proč má sakra Depp oči jako Glum. Pokud to teda nebyl parádně zmáknutý product placement firmy vyrábějící halloweenské kontaktní čočky. ()

marleyy

60% Celému snímku vládne po dlouhé době uhrančivý Johnny Depp, kterého opravdu nesnášíte. Jinak příběh a forma trošku pokulhávají. Jediné co si z filmy opravdu pamatuji jsou temné dialogové scény ďábelského Whiteyho. ()

kalap

Ta transplantácia Deppových oči sa veľmi nepodarila, z čoho mu aj vypadali vlasy, ale hrať vie stále skvele, a ked je toto podľa skutočných udalosti, tak tá policia musela byť riadne strelená. ()

sofiapetra

Nic moc tedy, nesedla mi forma ani obsah. A Johnny Deep vypadal s tou paruku spíš jak zombie než gangster. Přiznávám, že málem třetinu filmu jsem přetočila. ()

TheDon

.....zíííííííív......Jimmy musíme zničit mafiány ze severvního Bostonu....zííííív........Jimmy spoj se s FBI a dělej informátora a necháme Tě na pokoji......zíííííív.....Jimmy potřebujeme napíchnout taliány ze severu.......zííííív......Jimmy koupíme celou Pelotu v Miami......zíííív......Jimmy je to v hajzlu musíš pryč, jinak Tě zavřou.......zíííív.....o 85let později byl Jimmy zatčen a odsouzen.....konec 50% P.s: Johnny je na oskara, scénář na hovno a film stojí za dvě. Ty tři hvězdy jsou za Deepa, hudbu a prostředí, jinak dvouhodinová nuda. ()

Jigy

Z filmového hlediska to je mafiánská rutina. Jen další příběh děsného hajzla, co vyzrál na systém a vezl ve stínu kamarádu u Federálů. Je to hodně o Deppovi (což se dalo čekat, i když herecké obsazení je velmi pestré a kvalitní), který je jasným tahounem. Vede dlouhé monology, popravuje lidi a svou postavu vykreslil velmi dobře. Bavilo mě na něj se dívat. Ale zbylé charaktery jsou nevýrazné a jen doplňují. A vlastně nemají moc prostoru něco ukázat. NA druhou stranu mám rád tyhle syrové gangsterky, které jdou pěkně na dřeň podsvětí. Baví mě to a jen kousek chyběl ke 4 hvězdám. Aspoň zatím. ()

applause

Na můj vkus byl ten film moc dlouhý, jelikož začátek mě bavil, pak mi to přišlo jako nejnudnější film vůbec a konec byl nejlepší. Zkrátila bych to tak maximálně na hodinu a půl. Jinak nevím, co bych k tomu řekla. Johnny Depp byl jako vždy bezchybný a s modrými kontaktními čočkami a drsným přízvukem mě děsil a hlavně jsem nevěděla, co mám čekat. Je až pozoruhodné, co všechno umí zahrát. Líbil se mi konec, taková podpásovka, že to všichni sežrali za Jamese a John, který mu byl až do konce věrný nejvíc. Není to fér, ale tak to bývá bohužel i v životě. Kdyby to nebylo tak dlouhé, že mě to chvílemi i nebavilo, tak bych dala 5*. ()

Rajesh_K.

Nic co vás posadí na zadek...Děj je předvidatelný, nic překvapujicího...Je to škoda, mohla to být luxusní gangsterka podle skutečné události, kterou jsem očekával. Depp, ten je fantastický, ale sám to nemůže utáhnout. ..(50%) ()

M.i.k.e

mám rád tyhle gangsterský filmy a i když třeba Depp,nebo Edgerton jsou tady výborní a padnou sem jako prdel na hrnec,celkový výsledek je spíš rozpačitý.Osobně bych uvítal miimálně o půl hodinky zkrátit aby film měl větší spád a pak by hodnocení mohlo být mnohem lepší.Takhle je tam hned několik hluchých míst,které ve finále hodně kazí dojem...60% ()

Wiikii

Johnny Depp byl opravdu dobrou volbou pro psychopatickou hlavní roli Jamese "Whitey" Bulgera. A hlavně díky němu se film dokonale pohyboval v té špíně všech událostí 80´let co se odehrávali v Bostonu. .. Ale také Joel Edgerton dokázal pěkně ztvárnit agenta idi*ta, který až moc obdivoval Whiteyho. .. Samotný Black Mass není ani tak ta stará gangsterka, kterou nejeden člověk nejspíš očekával, ale spíš ponuře a zároveň drasticky vyprávějící reálný příběh o psychopatovi co opravdu žil. .... HODNOCENÍ: 80% (4*) ()

Figu

Z mýho pohledu jde jednoznačně o nejlepší hereckej výkon Deppa za posledních pár let! Pravdou je to, že takových rolí se mu v jeho kariéře moc nenaskytlo. Za mě to je obrovská škoda, pač respekt z něj šlehal do všech světovejch stran a to nejen v Bostonu... Martin na bílým koni sebou přinesl kvalitní drsnou životopisnou gangsterku, dobrý jídlo a konečně taky i pana Ellmariachiho! To si zaslouží čtverku jako prase! 75% ()

Martin741

Hodne slaby film od rezisera Scotta Coopera. Deppa nijak extra nemusim, vsade ho je púroste prilis vela. Napokon, je za vodou, nechapem, preco toci x filmov do roka. Tento zas prepadol, Boston 70. rokov je nudny, herci aj s talentovanym Joelom Edgertonom hraju hovno, aj samotny Edgerton hral hovno. Teda pardon, ja sa ospravedlnujem, mne to zase uniklo, pochopitelne som chcel napisat ze sa nedostatocne vlozil do hereckej roly a ze ma nepresvedcil hereckym vykonom. Natocene je to len zrucnym rutinerom, rutinersky, bez invencie, bez poriadneho tempa, navyse s kopou nudy. Kulisy nic moc, dialogy tiez ......... Deppova bieda dalej pokracuje : 30 % ()

Rocky88

Lákavý námět a herecké obsazení, ale bohužel je výsledek naprosto mdlý, bez něčeho, co by zvedlo v pozitivním smyslu ze židle. Herecky mě Depp moc nepřesvědčil, většinu za něj hrály modré kontaktní čočky. Naopak mě potěšil Edgerton, u jehož postavy byla změna (chování, mluva, chůze) opravdu poznat a byl tak nejsvětlejším bodem filmu. Zbytek je opravdu průměr. ()

bourec

Hereckej koncert Johnyho Deppa je opravdu tak silnej,že k tomu člověku máte odpor už po několika záběrech.Jinak si ale gangsterskej film představuju trochu akčnější,a hlavně se záplekou,ale to vlastně každej film.Druhá věc je to,že vod Coopera nic ve stylu Lovců mafie nečekám,takže ani zklamanej nejsem.60%. ()

Od Trona k požárníkům

Od Trona k požárníkům

01.02.2016

Joseph Kosinski má za sebou dvě sci-fi, Tron: Legacy a Nevědomí, a ještě nedávno plánoval třetí. Další díl Trona byl ale nakonec zrušen, a tak se Kosinski odebral k adaptaci závodní videohry Gran… (více)

Bond a Bourne dostanou další konkurenci

Bond a Bourne dostanou další konkurenci

24.11.2015

Momentálně můžete zajít do kina na gangsterku Black Mass: Špinavá hra od Scotta Coopera. Z filmu se nestal kdovíjaký hit, reakce diváků a kritiků jsou ale opatrně spokojené. Není tedy divu, že si… (více)

Cumberbatch vymyslí žárovku

Cumberbatch vymyslí žárovku

27.09.2015

Benedict Cumberbatch (Sherlock) se již brzy objeví po boku Johnnyho Deppa v gangsterce Black Mass: Špinavá hra a příští rok ho uvidíme jako marveláckého Doctora Strange. Momentálně se ale uchází o… (více)

Sherlock jako Deppův brácha

Sherlock jako Deppův brácha