V jižním Bostonu sedmdesátých let minulého století přemluví agent FBI John Connolly (Edgerton) irského mafiána Jamese „Whitey" Bulgera (Depp) ke spolupráci s FBI a vyřazení společného nepřítele, italské mafie, ze hry. Filmové drama líčí příběh nesourodého spojenectví, které se vymklo kontrole a umožnilo Whiteymu vyhnout se právnímu postihu, upevnit si mocenské postavení a stát se jedním z nejbezohlednějších a nejmocnějších gangsterů v historii Bostonu. (Freeman Ent.)

hansel97

Film bez šťávy či něčeho, co by ho činilo jedinečným. Depp je boží, celkem napínavé se slušnou atmosférou to je, ale prostě tomu chybí něco, díky čemu by film v žánru vyčníval. A taky ten příběh mě docela nudil, skoro nic se tam nedělo. Akce na minimum a většinou trvala sekundu, ale mohli ten příběh podat trochu záživněji bez prázdných pasáží a hned by to dopadlo lépe. ()

Xeelee

Poměrně rutinní kousek, lpící na tom jak to bylo a nepřidávající téměř nic navíc. Dojde i na nějaká ta klišé. Kromě Deppa mě v hlavnějších rolích nikdo neoslnil a na nikom mi nezáleželo, ale překvapily spíš nějaké postavy vedlejší. Agent Connolly byl při přesvědčování nadřízených a kolegů přesvědčivej asi jako retardovanej lachtan. Většina postav je dost ploše napsána. Whiteyho kumpáni jsou toho názorným příkladem a když si máme ke konci myslet že něco cítí, tak to nepůsobí moc přesvědčivě. Nahoru film táhne jen zručný řemeslný zpracování a Depp. Tenhle scénář nemá srdce. ()

luka4615

Výborně gradovaná a atmosférická gangsterka, která stojí a padá na fenomenálním výkonu Johnyho Deppa. Tento herec, který deset dlouhých let bral role v praštěných fimech Tima Burtona, herec, který svůj potenciál marnil jako pirát někde v Karibiku se vrací, aby nám všem dokázal, že v něm pořád dřímá ten talent, který ho proslavil. Jeho vize a ztvárnění tak komplikované osoby jakou byl Jimmy Bulger, je prostě dech beroucí. Scott Cooper vzal dobře střiženou látku, přimíchal uvadajícího Deppa v naději, že znovu povstane, přidal nezbytné proměnné ve formě slavných hereckých jmen a povařil to nad výbušným gangsterským ohněm. Black Mass je totiž až na pár zádrhelů geniálně odsýpající gansterkou na úrovni. „You spill the secret family recipe today, maybe you spill a little something about me tomorrow, hm?“ ()

JASON_X

Po x letech dostal Depp konečně veskrze vážnou a zápornou roli a těžce zabodoval. Naposledy co pamatuju si střihl záporáka snad v Astronautově ženě, ale jeho tehdejší mimozemský slizák byl jen slaboučký odvárek jeho současného gangsterského superslizáka. Maskéři se na něm fakt parádně vyřádili a jeho nezapomenutelná albínská držka s velkými šedomodrými duhovkami a čelní pleší má určitě aspoň z poloviny zásluhu na uvěřitelnosti jeho výkonu. Film je to sice rozvleklý, nepříliš záživný, připomínající svým nudným syžetem obdobné politické gangsterky ze sedmdesátek či osmdesátek (taky se v sedmdesátkách a osmdesátkách odehrává), ale díky zábavnému pohledu na psychopata Deppa a jeho řádění jsem si ho většinou docela užíval. A jestli jsem jak koukám dal středoproudově nudnému a moralizujícímu Deppově Blow trojku, tady nemůžu jinak než za čtyři. Ale ta čtvrtá je jen a pouze za Johnnyho. ()

Morholt

Johnny Depp! Celý film si ukradl pro sebe a dobře tomu tak, protože ten zbytek budil rozpaky. Teď nemám na mysli ostatní herce. Ti nezklamali. Problém je v poněkud suchopárné a rutinní režii, která nedokáže vtáhnout do děje a drží si k postavám až moc velký odstup. Vše pak působí jen jako rekonstrukce. Velmi dobře obsazená, technicky výborně zvládnutá, ale pořád jenom rekonstrukce. Jedinou přidanou hodnotu tak tvoří právě Depp, ale ten zahrál natolik ďábelsky, že film povyšuje do nadprůměru. 70% ()

6thSun

Ze začátku jsem se tetelil blahem nad další old school gangsterkou, což bralo postupem času za své, páč to klouže po povrchu jako začínající bruslař a většinou to není schopno vydloubnout správnou rezonanční emoci. Otázkou taky zůstává, jestli bylo nutný Deepa nalíčit jako nějakou upírskou zombie z Burtonova filmu, ale ono to je asi ve finále stejně jedno. ()

Lacike

Divna maškarada s mnozstvom znamych xichtov zamaskovanych k nepoznaniu. Mal to byt akoze mafiansky film, ale uplne to postrada akukolvek atmosferu a vysledkom je neskutocna nuda rovnaka ako v ostatnych Cooperovych filmoch. Ten chlap toci neznesitelne filmy, ale nejakym zazracnym spôsobom sa mu dari do nich ukecat kopu skvelych hercov. Tentokrat ma to dost mrzi, lebo pribeh Whitey Bulgera si zasluzil lepsi film. Ale musim pochvalit aspon Deppa. Napriek sialenej maske po dlhej dobe podava kvalitny vykon. A to ho ja fakt nemam rad a ani ho prilis neuznavam ako herca, ale tentoraz sa chlapec snazil. P.S. Najdivnejsie vo filme pôsobi Kevin Bacon, kedze nema ziadnu komicku masku ako ostatni herci. 4/10. ()

Tommassi3

"To ti ta vesta vážně moc pomohla, ty hovado !!" ;) Rozkošně (ne)zajímavá gangster Ka zatím se výborně jevícího tvůrce Scotta Coopera, který jednoho dovede potěšit promyšlenou a vypiplanou stylistickou a formální stránkou snímku, znechuceně odtažitou, zdánlivě chladnou a narativně fragmentickou, a zároveň rozhodně i odradit mainstream s největšími fans Johnnyho Deppa, který si obzvlášť užívá tu svoji úchylnou zrůdu, zřetelně i pro něj hodně atypickou roli, tím mocným vzpíráním se ani ne tak žánrovým konvencím, jako spíš (vše)diváckým očekáváním.. Scott Cooper se tváří jako především režisér vzdávající hold starosvětským žánrovkám, aby je však spíš vlastně velmi šikovně komentoval.. Skvostným hereckým obsazením i těch zdánlivě nepodstatných rolí, jimž samozřejmě vládne Kevin Bacon či Peter Saarsgard s Benedictem Cumberbatchem, nejen mate diváka, ale také dává najevo, s jakou láskou ke svým projektům přistupuje, aby je zároveň učinil vlastně velmi kompaktními a konzistentními.. Velká spokojenost !! ()

Seabeast

Black Mass: Špinavá hra je sázkou hlavně na dialogy než na drtivou akci plnou gangsterských přestřelek a vyřizování účtů. V tomto ohledu by mohla nová Deppovka zklamat příznivce popcornových nářezů, ale naopak potěšit minimalisty. Příběh je servírován velmi syrově a řekl bych, že i autenticky na svoji dobu. Deppova proměna na psychopata a bosse Bostonu byla namaskováním téměř děsivá a své role se zhostil nadmíru báječně. Z traileru by mohlo dojít na nedorozumění, protože jsem se domníval, že film bude prošpikován nějakými fórky a bude v určitých místech nadsazený. Ale kdepak! Jedná se o nekompromisní biják, který mafiánský svět líčí bez jakýkoliv kudrlinek okolo. Pro někoho bude Black Mass: Špinavá hra moc ukecaným a komornějším filmem, ale tento kabátec myslím, že byl v rámci příběhu podán optimálně. ()

JohnCZ

Sice jsem počítal, že se jedná o v rámci žánru slabší kousek, ale že bude Black Mass takhle nudný a bez drajvu, tomu jsem nevěřil. Johnny Depp se svým ďábelským vzhledem je skvělý, ale děj filmu jeho pořádně nevyužívá a vlastně ho jen stereotypně ukazuje jako hajzla, co jde přes mrtvoly. Žádné nadšení pro věc, minimum napětí, žádná překvapení ani zapamatování hodné scény - jen tuctová přímočará a navzdory tomu i docela nepřehledně odvyprávěná báchorka. Škoda. ()

corpsy

Som si vedomý, že nadhodnocujem snímok, ktorý je iba strojovým predstavením, bez štipky gradácie a inovatívnosti. Ale filmov, ktoré nekompromisne ukazujú kriminálny svet je veľmi málo a GOODFELLAS či CASINO, takých tu asi už nebude. ()

DEXTER099

Po shlédnutí traileru a ódám na to,že Johnny Depp konečně zase hraje,by si jeden řekl,že uvidíme pomalu dalšího Kmotra...,ale bohužel tomu tak není.Taky jsem podlehl a na film se i celkem těšil,ale krom toho,že Johnny opravdu alespoň trochu hraje oproti různým Karlíkům atd,tak je to celé jen pomalý příběh bez akce,který je podle mě zpracován opravdu nudně i když je znát,že je z toho cítit snaha tvůrců o velké dílo.Za mě se to moc nepovedlo a stále jsem čekal kdy se to rozjede a ucítím s filmu tu nebezpečnost onoho Jamese "Whiteyho" Bulgera,ale nestalo se tak.Za mě tedy celkově 60% a tři hvězdy. ()

Marsik

CineStar Černý Most (ČSFD projekce) - Tentokráte jsem odcházel z projekce opět spokojený. Johnny Depp v roli mafiána a Joel Edgerton coby polda, tomu dávají skvělý náboj. Když ještě přičtu slušnou akci a fakt, že mám gangsterky hodně rád, jsou to pro mě jasné a poctivé 4 hvězdičky. 77% (with J.) // (20.10.2017) CINEMAX HD - Teď jsem sice akci vůbec nevnímal, ale líbilo se mi, jak je příběh vyprávěn. Dabing na škodu vůbec nebyl. Stále silné 4 hvězdy. 77% (with J.) ()

Peterssen

Je sice pravda, že se ve filmu vlastně skoro nic neděje, ale mě se prostě líbil. Atmosféra opravdu dokáže vtáhnout do děje a Johny Depp, jakkoli se dá spekulovat o příčetnosti maskérů, je dokonale slizkým a děsivým čistokrevným zloduchem, kterému ale i přesto trošku fandíte. Mrzí mě, že víc prostoru nedostal Corey Stoll – volný čas by se ve filmu určitě našel. Naopak zklamáním pro mě byl Benedict Cumberbatch, který působil dost nevýrazně. Za mě určitě stojí za to si na film zajít, jen od něj nesmíte čekat příliš. ()

salisbury

Johnny Depp konečně září v roli, která mu sedla jak dobře mířená facka. Zastínil tím svitem brilantní osazení tohoto filmu, zejména Joela Edgertona či Benedicta Cumberbatche. V každém záběru, ve kterém se Johnny mihne, stoupá kvalita filmu o nějakou tu kouřovou píď vzhůru. Jediné co sráží tento film na kolena, je dle mého usouzení zbytečně dlouhá stopáž. Tuším, že po lepším střihu, by tento film získal na svižnosti a nemusel by upadat jak stoletý prach na poličku. Film Black Mass si, ale i přesto získal moji pozornost, která je k tomuto kousku přitahována jak střelka k severu, neb Johnny byl svižný akurátně. ()

PauloZ

Johny Depů v roli, kde bych ho rád viděl alespoň jednou za dva roky! Konečně opustil pohádky a hraje špinavou hru Bostonu a je z něj zásadový gangster s charismatem a smrtí v očích. Velmi pěkně zrežírováná prohnilá mafiánská opera rozehrátá mezi mafií a FBI, aneb jak si dva kámoši z dětství padli do noty a ovládli nejen Boston. Heslo "zradíš zemřeš" platí víc, než kdekoliv jidne a je z části jakýmsi nosným kamenem příběhu. Je to prohnilé a sadistické, ale skutečné, z čehož může mrazit. Náramně mi to sedlo, popravdě o dost víc, než podobně laděné Legendy Zločinu. Velká škálá známých herců pak příjěmně potěší. PS: Skutečnost, že James Bulger unikal federálům 17 let, značí, že byl velký kápo. 4,5* a velká spokojenost. ()

spaceboyCZ

V prvé řadě hvězda za Benedicta..v druhé řadě hvězda za Deppa. A to je asi tak vše. Pokud ani k jednomu z nich necítíte oblibu, vyhněte se filmu obloukem..je to ploché jako hrudník nejmenované moderátorky. ()

Od Trona k požárníkům

Od Trona k požárníkům

01.02.2016

Joseph Kosinski má za sebou dvě sci-fi, Tron: Legacy a Nevědomí, a ještě nedávno plánoval třetí. Další díl Trona byl ale nakonec zrušen, a tak se Kosinski odebral k adaptaci závodní videohry Gran… (více)

Bond a Bourne dostanou další konkurenci

Bond a Bourne dostanou další konkurenci

24.11.2015

Momentálně můžete zajít do kina na gangsterku Black Mass: Špinavá hra od Scotta Coopera. Z filmu se nestal kdovíjaký hit, reakce diváků a kritiků jsou ale opatrně spokojené. Není tedy divu, že si… (více)

Cumberbatch vymyslí žárovku

Cumberbatch vymyslí žárovku

27.09.2015

Benedict Cumberbatch (Sherlock) se již brzy objeví po boku Johnnyho Deppa v gangsterce Black Mass: Špinavá hra a příští rok ho uvidíme jako marveláckého Doctora Strange. Momentálně se ale uchází o… (více)

Sherlock jako Deppův brácha

Sherlock jako Deppův brácha