V jižním Bostonu sedmdesátých let minulého století přemluví agent FBI John Connolly (Edgerton) irského mafiána Jamese „Whitey" Bulgera (Depp) ke spolupráci s FBI a vyřazení společného nepřítele, italské mafie, ze hry. Filmové drama líčí příběh nesourodého spojenectví, které se vymklo kontrole a umožnilo Whiteymu vyhnout se právnímu postihu, upevnit si mocenské postavení a stát se jedním z nejbezohlednějších a nejmocnějších gangsterů v historii Bostonu. (Freeman Ent.)

Lamprea

Životopisný, mafiánský snímek s výborným castingem, kterému vévodí Johnny Depp v hlavní roli. No, člověk by čekal, že to bude jasná tutovka, bohužel není tomu tak. Depp po dlouhé době opravdu skvěle a táhne celý film nahoru, akorát jsem nepochopil, proč proboha, se na něm maskéři takhle vyřádily, když jsem si po shlédnutí podíval na skutečného Whitey Bulgera, nechápal jsem to o to víc, jestli mi někdo osvětlí proč ho ve filmu zobrazili jako chodící zombie ( a to ještě dost špatně ) tak mu budu nesmírně vděčen. Ostatní herci, až na Joeala Egertona, který místy dost přehrává, zahráli skvěle a není co vytknout. Ale tímto výčet pozitivního asi končí. Bohužel film je nevýrazný a vyšumí do ztracena, o to víc, že chybí pořádný konec, takže na další mafiánský film, který bude stát za to si budeme muset ještě počkat. ()

Motinski

Veľmi plochý film. Máloktorá scéna skutočne zarezonuje a na to koľko schopných hercov sa tu objavilo, v rámci gangsteriek pôjde len o priemer. Black Mass funguje ako sumár faktov zo života jedného z najhľadanejších ľudí v Amerike. Cooper nie je dobrý rozprávač a neponúka ani jednu silnejšiu scénu, chýba mu výnimočnosť a najväčšie pozitívum je Johnny Depp. Takto si predstavujem herecký návrat do prvej ligy a keď nie kvôli filmu samotnému tak aspoň kvôli nemu sa oplatí pozrieť. ()

filmmovier

Herecká kariéra Johnnyho byla v posledních letech občas velmi směšná a jeho stále bizarnější záliba v bizarních rolích bizarní, to je fakt, ale já ho stále považuji za jednoho z nejlepších a nejspolehlivějších herců - a tady mi to zase dokázal. Deppův Whitey je neskutečný - působivý, odpudivý, děsivě věrohodný a velmi realistický. A co film jako celek? Inu, pravda, to je trošku slabší, ale zas to rychle uteče a vůbec to není pitomé, zápletka je naopak výborná a je to podle skutečnosti, čili to špatné bejt nemůže. Navíc Deppa byla fakt radost sledovat a Cumberbatch mu výborně přihravá, ostatní sice mají málo prostoru, ale herecky perfektní. Black Mass jsem viděl jen ze zvědavosti (a asi i naposledy), ale vůbec toho nelituju, protože Whitey je natolik zajímavá postava sama o sobě, takže mu budete fandit, ať je jakýkoliv. Lehce konverzační a méně akční gangsterka, než by se možná slušelo, ale o to je možná zajímavější. Black Mass je velmi sympatické drama, které rozhodně nezklame. 75%. ()

Tosi

Měl to být nejspíš film Johnnyho Deppa, ale řekl bych, že hodně palců nahoru mu sebral Joel Edgerton. Pokud budou souhlasit, tak říkám, že oba dva sehráli tuhle atmosférickou gangsterku, šmrncnutou životopisným filmem skvěle. Deppovi rozhodně více sluší role takovýchto vypočítavých a psychopatických zabijáků, než "Grotesky z Karibiku" a Edgertona musím po "The Gift" chválit znovu a znovu. Pro fanoušky žánru povinnost, a jestli zdejší procenta spadnou pod 70%, tak na vás pošlu Whiteyho Bulgera. ()

Qitek

Plno skvělých herců, ale nikdo z nich přesto nevyniká, snad jen s vyjímkou Deppa, u kterýho mě stejně jakýmsi způsobem sral ten viditelný pudr. Nic ve zlém, je ve své roli výborný, ale proč on a ne někdo prostě starší? Kamera i obrazový grading super, ale nijak nevyniká. Příběh - staré housle, které díky režii nijak nevynikají... Tenhle film nijak nevyniká. Prázdné, bez emocí prošpikované neosobním vyprávění o jednom zmrdovi a pak konec. Doufám, že to nezačíná být Scotta Coopera trademark. Ten člověk umí atmosféru i silné momenty. Ale tohle je potřetí, kdy z kvalitního materiálu celek vyšumí do prázdna. Díky za nic vlastně. Black mass. ()

Johnny.ARN

Pohodová detektívka, kde zlí chlapci ostávajú zlými a tí dobrí sa zlými stávajú. Všetko držané v určitej rovine, bez zobrazovania praktík, ktorým sa venovali. Pomerne dobre dialógovo vyšperkované s obstojným Edgertonom, ktorý bol uveriteľný. A make-up Deppa neskutočný. 3 z 5 ()

LadyPupu

"Co oči nevidí, nestalo se." Depp opět potvrdil svoji pozici chameleona. Tady tedy patří extra poděkování maskérům, kteří na něj ten latex a make up museli házet snad zednickou fankou. A dál? Dál je to impotentní jak můj 70-tiletý strýček (kecám, žádnýho nemám, to ale nic nemění na věci, že tomu filmu něco chybí). A nemám na mysli duchovní přesah... :-) Spíš mám dojem, že na to, jaká herecká elita se tu sešla, z toho šlo vykřesat víc. ()

viperDavid

Hodně utahaný a celé to stojí na Johnnym. Zajímalo by mě co na celém příběhu bylo pravdivé, kdom závěrečných titulků. Nicméně je to jeden z padouchů své doby. A že jich tam v té době přebývalo ()

Jizni Tlapa

Depp je hnusnej jak noc a s proklatě vysokým čelem působí místy směšně. Je to však jediná výtka téhle gangsta podívané, protože jí vévodí scénář, střílečky a spousta drsnejch macho frajerů.... přesně tak to má vypadat.. ()

Sfinkter

Spolu se Spotlight další výborný film z novodobé historie Bostonu, který je vybroušený do staré poctivé kriminálky, které vévodí skvostný Depp. Mrzí mě, že jsem viděl s dabingem - až si pustím originál, pravděpodobně zvednu na 5 hvězd. ()

anglanek

Johnny Depp je proste nebezpecnej typek co zahraje od strihace zivych plotu az po najemnyho zabijaka a tady to zase ukazal na plny care. Skvelej film a hlavne podle pravdy....proste Irové ... ()

mickyreed

Nebýt Deppa, tak stahuju na tři hvězdy. Průměrnej mafiánskej film lehce podrženej skutečnou událostí, ale Johnny se fakt předvedl. ()

noriaki

Black Mass je ukázkový příklad špatně natočeného dobrého projektu. Příběhu o vzestupu a pádu nejdrsnějšího gangstera Jižního Bostonu 80. let se chopil nejlepší režisér z Abingdononu ve Virginii, a natočil mafiánské drama stejně zapomenutelné, jako životy těch dvou. Těm z Vás, kteří se orientují ve složité demografické struktuře největšího města Nové Anglie a jeho barvitých dějinách, bude tohle přirovnání možná znít nemístně, ale perfektně vystihuje problém filmu. Život Jimiho Bulgera by vydal na slušný snímek, ale jeho věhlas není takový, aby ho sám utáhl. Chybí mu silné scény, napětí a navzdory luxusní výpravě i atmosféra minulosti. ()

Timak

Mně se Johnny v tomhle filmu fakt líbil. Myslím, že mu to hodně sedlo. Ovšem je asi jediný, komu to sedlo. Plejáda super herců né vždy zaručí super zážitek. Docela plejtvání potenciálem ... ()

sheldonka.

Asi je chyba ve mně, nebo jsem viděla už spoustu podobných filmů, aneb bastard kam se podíváš. Jediné co film drží nad vodou, je Johny Depp. Pouze jeho výkon stojí za zmínku, ostatní slabší průměr. Nicméně, pokaždé když byl v záběru jsem pohledem loudila jenom do jeho očí, které byly naprosto šílené. Black Mass je pro mě menším zklamáním, zdlouhavá gangsterka, ve které čekáte, že vás děj konečně strhne a ono ne. Nestrhne. ()

hroubek

Po dlouhé době film, ve kterém Johnny Depp opravdu hraje. A že bylo na čase. Depp je dobrý herec, ale od určitého roku si své projekty nevybírá zrovna nejlépe a je to dost znát na tržbách a čím dál větším posměchu. To teď končí, jelikož Depp znovu hraje, tak jak ho máme nejradši. Režisér Scott Cooper má dobrý téma a krásně s ním pracuje. Pečlivě buduje atmosféru a napětí, neplýtvá střílením a buduje mocnou auru kolem hlavního hrdiny. Být ve filmu trochu více akce, tak bych se nezlobil, ale i tak si nemůžu stěžovat na to co jsem viděl. Cooper nikam nespěchá a krásně nám popíše, jak to v Bostonu funguje mezi mafiány. Z materiálu jsem měl neustále pocit, že by se mohlo jít ještě dál, a přitvrdit a trochu vyždímat celkový rating přístupnosti. Nejvíce filmu ubírá, jeho největší přednost, a to je herecké obsazení, které je papírově perfektní. Depp znovu hraje jako zamlada, a i když místama přehrává je to dobrý výkon. Problém je se zbytkem, který má buďto málo prostoru, nebo jsou nevýrazný. Od Cumberbatche, Edgertona, Bacona k Sarsgaardovi, se Stollem či televizními herci Plemonsem a Scottem. Všichni jsou ve svých rolích dobrý, ale nikdo není natolik výrazný jako Depp a prakticky mu dělají křoví. Herečky jsou na tom ještě hůře, jelikož nemají skoro co hrát. Johnson a Temple jsou naprosto nevyužitý. Co se týče příběhu a vyprávění, tak první půlka šlape moc dobře, v druhé se to začíná lámat a je pomalejší a místy nudnější. Dialogy jsou přesné, několik zabití trochu nepříjemné a samotný Boston dost zajímavý. Black Mass je dobrý gangsterský film, který má smůlu v tom, že má moc hodně postav, které nemají tolik prostoru, aby pomohly hlavní hvězdě filmu. ()

VasaX

Dal jsem si takhle "gangsterský" den, což znamenalo Legend (bohužel spíše zklamání) a pak Black Mass. Který mi naštěstí Legend vynahradil. Depp jako Whitney je naprosto skvělý, a celkově to obsazení šlape jako hodinky. Příběh je poutavý a režisérsky dobře přenesený. Dvě hodiny utekly skvěle, a strávit je u Black Mass bylo potěšení. Dějově to není inovativní nebo překvapivě šokující, po pravdě po skoro týdnu už si těžko živě vybavím nějakou konkrétní scénu, ba bych měl problém podrobněji popsat děj. Ale co mi zůstává je pocit skvělého filmového zážitku. ()

JohnSmith

Je zarážející, že skutečný příběh Whiteyho nebyl tak zajímavý jako ten, který byl pouze inspirován jeho životem. Odpověď je zřejmě jasná. Není režisér jako režisér a není scénárista jako scénárista. Je to škoda a bohužel to vypadá tak, že mistr Martin jen tak nenalezne svého nástupce na poli gangsterek. Pokud jde o herce, tak se mi ani nechce věřit tomu, že by FBI tak dlouho trvalo, než by špínu jako je agent Connelly, odhalil. Jestli byl Connelly skutečně takový jako ve filmu, tak pak před Edgertonem smekám. Bohužel to samé nemůžu říct o Deppovi, který je strašně nevýrazný a nebýt jeho děsivého vzhledu, tak nevím, co by chtěl předvádět. Takže je tu jen další lehce nadprůměrný thriller. ()

VanTom

Suchopárně popisný gangsterský životopis "vzestupu a pádu", který mne nedokázal příliš zainteresovat, protože hlavní postavy byly hrubě jednorozměrné a svině k tomu. Nejvíc jsem si tak užil závěrečnou půlhodinu, kdy se konečně začala stahovat smyčka, a to i nad tou nejslizčí z nich, úlisným agentem FBI Joela Edgertona. Brutální "kápo" Johnnyho Deppa zůstal prázdný jako všichni, ale čistě z formální stránky zamrazil vynikajícím hereckým výkonem. ()

zdenny

Ten maskér dovedl udělat z Johnnyho Deppa fakt zasraně slizského zmrda. Když jsem se podíval na fotku skutečného Jamese Bulgera, musím říct, že maskér se fakt hodně přiblížil, hlavně ty nechutně rozpité oči. Co se ale filmu týče, tam chválit nebudu. Nevím ani, co by za nějakou pochvalu stálo. Celé se to odehrávalo strukturálně asi takhle: kecání party mafiánů v interiéru, odstranění jednoho z nich v exteriéru a tak pořád dokola s tím, že někdy se interiér s exteriérem prohodil. ()

Od Trona k požárníkům

Od Trona k požárníkům

01.02.2016

Joseph Kosinski má za sebou dvě sci-fi, Tron: Legacy a Nevědomí, a ještě nedávno plánoval třetí. Další díl Trona byl ale nakonec zrušen, a tak se Kosinski odebral k adaptaci závodní videohry Gran… (více)

Bond a Bourne dostanou další konkurenci

Bond a Bourne dostanou další konkurenci

24.11.2015

Momentálně můžete zajít do kina na gangsterku Black Mass: Špinavá hra od Scotta Coopera. Z filmu se nestal kdovíjaký hit, reakce diváků a kritiků jsou ale opatrně spokojené. Není tedy divu, že si… (více)

Cumberbatch vymyslí žárovku

Cumberbatch vymyslí žárovku

27.09.2015

Benedict Cumberbatch (Sherlock) se již brzy objeví po boku Johnnyho Deppa v gangsterce Black Mass: Špinavá hra a příští rok ho uvidíme jako marveláckého Doctora Strange. Momentálně se ale uchází o… (více)

Sherlock jako Deppův brácha

Sherlock jako Deppův brácha