Pach krve 4: Krvavý počátek

• Česko Pach krve: Krvavý počátek (více)
všechny plakáty

Skupina vysokoškolských studentů, kteří uvízli ve vánici, nachází útočiště v opuštěné nemocnici. Tu však obývá rodina vraždících kanibalů. Izolované sanatorium uprostřed divočiny v Západní Virginii je opuštěno od chvíle, co se podařilo uprchnout venkovské rodině kanibalů, která se zatoužila pomstít svým věznitelům. O několik desetiletí později hledá v oné nemocnici skupina vysokoškolských studentů útočiště před sněhovou vánicí, jež jim zmařila plány na víkendové lyžování. Když se ale studenti setkají s bývalými pacienty sanatoria, mají jenom dvě možnosti – bránit se... nebo zemřít! (HBO Europe)

Claw

To teda ani pro mě není extrémní násilí, brutalita, gore, krev a podobně, všechno... Tohle je prostě kravina mezi kravinami. Vykrádačka snad úplně všeho možného, v hrozném prostředí, s příšernými postavami, které se chovají fakt nebetyčně blbě atd. To by ale nevadilo, kdyby se ten film nebral tak vážně!! Nebo nebere?! Já jsem to nepoznal... Nejdřív se bere vážně, ale potom mi to připomínalo slasherovské parodie 80. let. Jako násilí zde jde do extrému, ale vůbec se sem nehodí, je to jako pěst na oko. Je totálně zbytečné, samoúčelné až trapné. A když už to tak připadalo mě, tak už je to asi fakt extrém... Od půlky jsem jen kroutil hlavou nepochopením, zda je ten horor tak debilní, nebo jsem debil už i já... Kdo ví...?? :-) (jen pro silné žaludky) /30%/ ()

iamek

Na první dva díly to nemá ani náhodou, ale aspoň to je lepší než tragický třetí díl. Film začíná jako každý slasher. Parta nádherných holek se svýma klukama jedou na chatu, uvíznou, nemají signál a prostě řeší klasické hororové klišé problémy. Vraždy byly krásně brutální a zábavné. Hlavně scéna kde dozorce byl uvázán za všechny končetiny ke dveřím byla paráda. Bohužel v žánru slasher jsem neviděl nic pořádného pár měsíců a Pach krve 4 to bohužel nezměnil. Tenhle žánr je asi už mrtvej. ()

SeBig

První díl se mi libil, druhý díl nadchnul, od třetího jsem si sérii Wrong Turn oblibil a tohle se mi libilo taky skvělé, perfektní vyvraždovačka, hnusný vraždy u kterých budete zavírat oči (u scény kdy mu odřezávaly kuži a žrali mu ji pred xichtem to bylo snad to nejnechutnější co jsem kdy videl) fakt bizardní, nemilosrdný horor který vám má spíš zvednout žaludek než vyděsit ale obojí to pusobí stejne. Já Wrong turn mám hodně rád a tohle se mi libilo! Three finger, one eye a Saw tooth.. PARÁDNÍ PSYCHOPATI. A taky skvělej spád! ()

korbitch22

Tak otvor bránu,lebo ju rozbijem,sorry bejby ajm lesbien :D Blbost těhle lidí musela bejt korunovaná tím,že je někdo snědl zaživa.Wrong Turn,chceteli Pach Krve po českym,jsem zaznamenal před něékolika lety jako puberťácký vyhul tu vykosovací sračku jsem rozcupoval na kusy.Nebýt luxusních koziček Elišky Duškové a blbého fízla,šlo by to do kontejneru.Srát se s druhým a třetím dílem vod soudruhů z Bulharska nemá cenu a asi z nudy,nebo přepracovanosti jsem si s chutí a vypnutým zbytkem mozku vychutnal díl 4tý,který potkal stejný osud,jako poslední Nezvratný Osud :) čili vlastně první díl ;) Začátek filmu připomíná bulharské dvd céčko se Seagalem,otřesný neustálý křik a nudná vzpoura retardů,s pár cákanci kečupu a iritujícího jekotu.(SPOILERY) Potom následuje regulerní 3minutová šukačka slepičky a blbečka,jo vlastně vedle se lížou ještě dvě lesbičky.Takže brutal hardcore sado maso soft porno :) Potom už to je klasická vykosovačka s totálně iracionálním chováním postav ( blbka si může pogratulovat,vyhrává cenu za největší píču všech gore hororů,jelikož její rozhodnutí neupálit 3 vopice zabilo asi tak 500 lidí :) ) Logika 27 let opuštěné nemocnice....nikdo asi nikoho nepohřešoval :) 27 let! :D nad debilitou scénářů druhořadých vykosovaček by se dalo povznést,kdyby film obsahoval vtipné vraždy.Bohužel,rutinní zápichy,nechutné snědění za živa ( fakt otřes ).Ani nevim proč vůbec kouzlim 2*,ale v tý starý nemocnici to mělo atmosféru,sem tam malé bububu ty blbá píčo a nakonec efektivní projezd vrtákem a úplný konec hlávkového double smeče na scůtru zvedl z jedné na dvě.Na odpad jsem unavenej a mám rád lesbičky,jako bonus černoška s vietnamkou :) Jinak další bezdůchá břečka kterou už nikdy nechci vidět.30%.A když si ke svýmu dobru připočtu,že jsem to přežil se Slovenskými titulkami ( ten váš jazyk fakt na tečku :D ) musim bejt asi fakt nějakej sjetej. ()

rollman1

Po trojce přichází lepší, stylovější, krvavější pokračování, které ukazuje začátky vyvádění jedné milé rodiny. Gore pěkné, atmosféra dobrá. Nelogické chování přehlížím. To je snad v každém filmu. Verdikt ? Koukatelné pokračování hororové série, kde je pěkné gore, stylové mordy a potkáme zde i pěkné herečky, ale zase nepřínaší nic nového. Jako jednohubka na nedělní večer dobré. ()

jonyyy

Ale tak proč ne. Začátek (25 let zpět) byl naprosto příšerný a stoprocentně amatérský, střed totálně průměrný a ten úplný závěr pobavil. Lepší než předchozí díl. 55% ()

SOLOM.

Každý příběh má svůj počátek a jelikož poslední dobou začali prequely být v módě, nemohla série Wrong Turn zůstat pozadu. Již od samého počátku však tato myšlenka vzbuzovala v natěšených divácích jistý náznak strachu a nedůvěry, protože na režisérské křeslo usedl opět Declan O’Brien. Tenhle chlapík má na svědomí i předchozí díl, který mnozí označují za vůbec nejhorší díl celé série. O to víc jim chtěl režisér dokázat, že zas až takový packal není a u mě tedy zabodoval. V mých očích jsem měl možnost sledovat druhý nejlepší díl, který zaostal pouze za jedničkou. Ne však o mnoho. Právě samotný začátek má divákům poodhalit minulost znetvořených bratrů ze Západní Virginie. Příjemným zpestřením se tak následně stává jejich úprk za svobodou, který si dozajista diváci užijí stejně jako já. Navíc jim bude odměnou první pořádný mord. Potom už však musíme pokročit dále a tak se vrátíme do přítomnosti, kdy už se z psychicky narušených mladíků, stávají nemilosrdné vraždící stvůry, které zabíjí jen tak pro potěšení a samozřejmě i kvůli kručení v žaludku. Zde si však neodpustím menší rýpnutí, protože mi přišlo, že po počátku v klinice byl děj zbytečně dlouho natahován a pochvíli mě začali ty puberťácké kecy nudit. Naštěstí si scénárista po skoro půlhodině uvědomil, že píše hororový scénář a tak se konečně atmosféra začala rozjíždět do těch správných otáček. Tentokrát se nám pánové od filmu doslova zamilovali do ostnatého drátu a tak tohohle prevíta docela hojně využívali. Díky tomu jsme měli šanci shlédnout celou řadu „zajímavých“ gore scén. Některé sice vypadají dost gumovitě, ale na to už jsem si u téhle série celkem zvyknul. Jelikož jsem dal jedničce 70%, tak zde musím jít o deset dolů. Protože stejných kvalit bohužel nedosahuje. ()

Karamanlis

Zmena prostredia Wrong Turnu prospela, rovnako ako aj nápad s prequelovým poňatím. Vzhľadom k tomu, ako režisér Declan O'Brien, majúci na konte vskutku otrasné filmové tituly, dohubil už tretie pokračovanie Wrong Turnu som mal ku štvorke minimálne očakávania, tie sa však nakoniec nepotvrdili a z môjho pohľadu to bolo uspokojivé. ()

ARI50

Nejsem zklamaný ale hodně potěšený z téhle série pach krve, velmi dobře to odstartovala jednička a díl za dílem možná o něco slabší ale neustala výborná podívaná, u 4 sem jsi říkal že to je už ohrané napodobovat je v každém díle že toho snad tolik nevydrží hlavně náš vysmátý kanibal ale nakonec aspoň podle mého míněni to vypadá že tohle je vesměs jako jednička kdy naši kanibalové odstartovaly svůj hon spokojeny velmi hodně.I nato že naši herci nebyly bůhví jak šikovní tak prostředí filmu a hlavně zima to vynahradilo. ()

Beastmaster4 odpad!

Tak tenhle šmejd D. O´Brienovi neodpustím nikdy. Jeho jméno si budu pamatovat jako varování pro příště. Trošku mě napadá, jestli to mělo být vážně nebo jde o nějakou recesi na podobný snímky. Parodie to asi nebude, protože není celkem čemu se smát, spíš si vykroutíte krk od nechápavých gest. V dnešní době natočit film, který by stěží uspěl před 20 lety, tomu říkám odvaha. Pokud šlo o ukázku toho, jak přepychově spláchnout prachy do hajzlu, tak to jó, to beru! Děsné výkony všech herců, ubohej scénář + morbidně krvavé scény, které i když nebyly vůbec povedené, nemají ve filmu co dělat. Na tohle se může koukat snad jen nějakej úchylák. Označení jako horor si film vůbec nezaslouží, jde o absurdní pokus o krvavý jatka plnej přiblblejch chyb a nesmyslů. Jediný plus celýho filmu je krásná tmavá Tenika Davis, která potěší alespoň na moment mužské oko a v některých scénách i něco víc :-) ****SPOILER!!!! - Jen některý výpis ze zhovadilostí, na které si rychle vzpomenu:**** 1. Když je jedna z dívek vytažena do výšky s ostnatým drátem kolem krku, jednoho statečného gentlemana nenapadne nic jiného, než vyskočit, pověsit se jí za nohy a vší silou ji tahat zpět dolů :-D...Následuje krvavé šampaňské a konec. Tohle něco ukazuje o IQ režiséra, jinak no comment. ****2. Dvě holky jsou zamčený v místnosti, z které předtím odešla jiná skupinka hledat ztraceného člena party. Pak kdosi zašmátrá po klice a holky místo aby byli potichu a vyčkali, kdo se ozve, začnou volat "kdo je tam?" "..to jsi ty..?". No prostě nejvíc ukrytej je ten, kdo dá o sobě nejvíc vědět :-D...co k tomu dál?! ****3. Nejlepší jsou ty chvíle, kdy jeden s partičky objeví generátor a táh, cvak a generátor jede. Naprosto přesně ví, jak ho nahodit atd. Další přijde k promítačce velký jak menší auto, zasune film a hurá, už se promítá...No neberte to mít mezi kámošema někoho, kdo si ví rady se vším na co narazí. ****4. Když chytíš tři monstra do pasti potom, co ti před očima sežrali kamaráda za živa a zabili několik dalších, tak proč jim ubližovat "nebuďme jako oni ne" zní americkou kravinou jak nějakej morální kodex :-D ****5. Honí vás kanibalové, zabíjí vaše přátele, žerou je za živa a vy? Nebudete přeci utíkat z toho domu, venku je moc velká ziminka. A co, že i kdyby, tak jsou všude kolem potažený křesla, gauče aj., z kterých lze strhnout tolik látky, že by to stačilo na deky pro dvě fotbalový mužstva. No a když vám příroda tam nahoru nedá a vy přeci jenom zůstanete a necháte se lovit, tak při jednom z útěků narazíte na zamčený dveře a otočka zpět pod vražedný nástroje mutantíků. To, že jsou dveře pomalu celý ze skla neřešíte, taky proč, ještě byste se pořezali a venku je přeci ta strašná zima :-D No, tak to je asi zhruba popis toho o co v tomhle filmovým průseru jde. ****Kdo chce vidět, jeho volba, ale já určitě nedoporučuju...co mohu doporučit je jen pohled na nahotu čokoládové Teniky Davis, toť celé ;) ()

matestlust

Jednoúčelovej kousek, který rozhodně nedělá hanbu celé sérii, naopak bych si troufnul říct, že po prvním díle zatím nejlepší. Stejně jako u ostatních zde jde především o hektolitry krve a hodně masitý gore. U čtyřky je od každého ve velkém, tudíž jsem spokojený. Parta dementů je teda o něco horší, než bývávala, ale o to nápaditější killingy tam tihle bráškové provádějí. Nečekal jsem nic, dostal jsem v celku dost. 3,5 * ()

JASON_X

Návaznost na předchozí díly je minimální a příběh je prostý a přímočarý - parta mladých, krásných a náruživě šukajících lidí se při výletě na chatu octne ve sněhové bouři a vezme zavděk úkrytem ve zchátralé budově starého sanatoria. Ovšem v jeho útrobách číhá na svou kořist trio zmutovaných sadistických kanibalů... Chvílemi jsem si až říkal, že za zábavnost bych mohl dát čtyři, ale fakt nemůžu, protože scénárista svoje postavy nechal jednat jako naprosté dementy a navíc (spoiler) ta nejnesympatičtější a nejotravnější kravka ze všech (ano, ta v bleděmodrém), to přežije až do finále. Ale jinak báječná oddechovka, mutanti jsou zatím nejlepší z celé série a čeká nás řada vtipných vraždiček a krvavých detailů. Oblíbené scény - skvostný retro úvod, krvavá sprcha z Claire, labužnické filetování Daniela a Bridget rozfrézovaná skútrem. ()

Morholt

Zdeformovaní kanibalističtí vidláci se z lesa přesunuli do sanatoria, což je trošku škoda, protože ta příroda k nim tak trochu patřila. Nicméně psychiatrické léčebny bývají obvykle zaplněné, takže jídla byl dostatek a po zkonzumování všech pacientů už nezbývalo než čekat na bandu dementních výletníků, kteří by se dali přidat do guláše. A to čekání bylo asi největším kámenem úrazu, protože bylo až neúměrně dlouhé. Nicméně když se trojice lidojedů pustila do řezničiny, bavil jsem se královsky a žasl nad jejich vynalézavostí. Fondy mě pobavily ze všeho nejvíc. Nevím, jestli to byl prequel nebo sequel či jestli se jednalo o nějakou větev rodu nimordů z předcházejících dílů, ale každopádně se mi to líbilo. 60% ()

Kamca_

První 3 díly jsem neviděla, ale myslím, že to vůbec ničemu nevadí. Skupinka studentů mi přišla hrozně naivní a nedalo se tam věřit skoro ničemu ... Celkově jsem se nebála skoro vůbec, ale přesto bych se na tento film sama nedívala. Zbytečný takový věci točit ... 35%. ()

maseer2

ty dva obrovské kiksy (jo, bylo jich tam víc, ale tyhle mě nejvíc praštily do očí), co scénáristé předvedli v závěrečné zhruba půlhodince filmu, jsou prostě neodpustitelné.. opravdu upřímně jsem se při nich smál.. přitom do té doby to bylo s vypnutým mozkem možná i na 3 hvězdy.. když se nad tím ale zpětně zamýšlím, tak to celé bylo neskutečně laciné, debilní a ještě jednou debilní.. zvlášť neustálé ječení všech postav v situacích, kdy dávat o sobě vědět hlasitým řevem na všechny strany, je to nejhorší, co mohou dělat, je známkou vyspělosti celého filmu.. korunu tomu všemu pak nasadí věta "ztratila jsem pohrabáč, musím se vrátit a najít ho, je to dobrá zbraň, potřebujeme ho" jedné z hrdinek ve chvíli, kdy se jim konečně naskytne šance utéci.. bojově zmalované ksichty hlavních hrdinek v závěru jsou pak už jen krásnou sladkoironickou tečkou za celým tímhle představením.. jo a ještě něco - když už tam bylo tolik pěkných bab, chtělo to pořádný kozy.. ()

Tommassi3

"Užijte si barbecue, vy sráči !!" ;) A jak řekl, tak se i nestalo !! Shitmaker Declan O'Brian mění tuhle nablblou sérii v ještě nablblejší bizarní jatka, v nichž každý nejeden opravdu slušný nápad dovádí k takové zhovadilosti, navíc s až neskutečnou důsledností, že si tohle céčko snad ani nelze neužít.. ()

Terva odpad!

CITÁT - To je na nich fascinující. Necítí bolest.............. Ten příběh došel až k moc sadistickým scénám. Děj však zná každý. Parta mladých, dnes tak nečesky řečených teenagerů, si vyjedou do...... není to jedno kam? Hlavně že budou postupně umírat a to tou nejkrutější smrtí. Tak jo, naše skupinka si vyjede do hor. Už na začátku mě fascinovali, že všichni přijedou auty a maj už skútry připravené. Kde se tam ty skútry sakra vzaly? Ani jedno auto nemělo přívěs a hle pět skútrů, nádrže plné, jen nastartovat (to ještě startují) a jedéééém. Cestou zablouděj a hle přestanou fungovat telefony, ten zatracenej signál a to platíme takový prachy operátorům. No a tady to začíná. Vylezou na strom a uviděj chaloupku, co chaloupku, barák, co barák rovnou nemocnici. A v té nemocnici už dvacet sedm let žijí hlavní žrouti tohoto příběhu. Jsou sice špinavější než kanál, a celý od krve, ale vězte, že nemocnička je jako klícka. Dvacet sedm let staré prostěradla jsou jako nová, závěsy no to je radost pohledět, stěny jsou pavučinovzdorné, stará (27 let) vozítka pro invalidy mají chrom jen se blyští, světla a osvětlení krásně svítí a dokonce najdou třiceti letou whisky. Není ji náhodou o dvacet sedm let víc? Tohle nikomu prostě není divné? Tak jo, jen ať teenageřící chcípaj. Nechal bych chcípnout i štáb, si z nás prostě dělaj srandu. CITÁT - Zůstaneme tady, dokud nepřijde pomoc........... Už jsem dlouho nedal odpad. Je čas. ()

Dale

Dej postráda čo i len štipku logiky, o chovaní postáv ani nehovorím, to je infantilita na n-tú a tak amatérsky a nevierohodne zahrané obete som v žiadnom horore nevidel a tak nemáte na výber, musíte tým mutantom držať palce, nech už tie debilné čubky konečne sundajú. "Zaujímavá" scéna je, keď obete počujú, ako im mučia kámoša a oni sa pol hodiny dohadujú, či mu majú ísť pomôcť, alebo keď sa jedna z kočiek ponúkne, že je najlepšia lyžiarka, tak zlyžuje hory a privedie pomoc, nasadí si lyže a jej štýl lyžovania pripomína 5-ročné decko, ktoré prvý krát postavíte na lyže. Takýchto lahôdok je tu požehnane, jedna hviezda za koniec, ktorý potešil, inak strata času. Dokonca aj masky mutantov sú odfláknuté. ()

evilmind

Tragédie. Koukat má cenu jen na úvodní desetiminutovku před titulky, kde je i nejpůsobivější scéna známá z trailerů, a pak na úplně poslední minutu. Vše mezi tím je vyplněno zoufalým balastem bez špetky atmosféry, hrůzy, humoru nebo alespoň originálních zabití. Postavy jsou navíc ještě blbější, než je v rámci žánru obvyklé. ()