Thor: Temný svět

• USA Thor: The Dark World (více)

V další velkolepé marvelovské adaptaci navazující na události filmu Avengers usiluje asgardský bůh hromu Thor o mír v celém vesmíru. Tváří v tvář mocnému nepříteli, mocnějšímu než samotný Odin a celý Asgard, se musí Thor vydat na nebezpečnou cestu. Čeká ho sblížení s krásnou Jane Foster (Natalie Portman), avšak události Thora přinutí obětovat vše, aby zachránil lidstvo. (Falcon)

loki5

Thor je v avengerovském světě kapitola sama pro sebe. Superhrdinských filmů je spousta a většina stojí za bačkoru. Nebyl jsem nadšen ani ze supermana ani batmana. Thor je ale zvláštní. Naštěstí zvláštní způsobem, který se mi zamlouvá. Vše počínaje vizuální stránkou, která je dost odlišná od všeho co znáte, přes zvláštní mix fantasy a sci-fi až po některé skvěle vymyšlené akční scény. A k tomu je tu Loki, od kterého nikdy nevíte co čekat. Tenhle blockbuster jsem si užil a ani nemám moc námitek ke scénáři a příběhu (i když hlavní záporák je bezduchý až hrůza). 75% ()

agassi68

V porovnaní s prvým dielom pokrok o 1%. Síce si už nepamätám v čom, ale to je aj tak nepodstatné. Pekný kabát a herecké obsadenie vyjmúc dreveného Hemswortha sú to jediné, na čo sa dá tešiť. Inak x-krát prevarené a sám som zvedavý koľko ešte tých komiksových hrdinov vytiahnu a prípadne zmiešajú proti sebe.. ()

matini

Nejsem si jistá jestli se Loki snažil být za drsňáka nebo za komika. Scény s ním jsou fajn a vždy ve scénách přetáhne plnou pozornost na sebe. což někdy není na škodu. Druhý díl utíká trošku rychleji než první a určitě je to dobrá podívaná na sobotní večer. ()

Wargoo

Prvý Branaghov Thor bol síce o trochu menej epický, ale za to hlbší, ľudskejší, civilnejší... prežili sme pád Thora, zbaveného moci samotným Odinom, konflikt Kaina a Ábela (Loki by si zaslúžil viac priestoru - teším sa na trojku...), a tu síce boli podobné náznaky, ale predsa len, viac prevládla "bojová" nálada Alana Taylora, ktorý je podľa mňa nenahraditeľný v rámci TV scény, ale verím, že ak by látku Thor 2 vzal do ruky opäť Branagh, dopadlo by to lepšie... Filmu v podstate nemám čo vytknúť, zabavil, zaujal, opäť pár vtipných hlášok/scén (Jazda metrom), ale podľa zvyku porovnať prvý a druhý (a tretí a štvtý...) diel, jednotka ma nadchla o čosi viac... A Cpt. America mohli kľudne zameniť za Iron Mana... :) Ale inak solídne pokračovanie. A Portmanka je šupa ! 4****, 73,526% ()

GOREGASM

Všichni měli z "televizního" Alana Taylora strach a heleďme se. Nejen Hrou o Trůny zocelený režisér sice nenabídne podobně detailní a dramaticky rozvinutou adaptaci jako Kenneth Brannagh, ale překlápí bijce s kladivem do výrazně akčnější a bojovnější polohy. Akce odsýpá, má grády i nápad a s přimhouřením jednoho oka se dá hovořit o epickém zážitku. Taylor se skutečně neomezuje a to je jenom dobře. Hemmsworth již podruhé sympaťák a Loki i přes miniaturní prostor potvrzuje velký potenciál. Uvítal bych sice méně "laciných" frků a přidal na osudovosti, ale to asi pláču na špatném hrobě, protože Thor chce být spíše zábavnou ikonou, než novodobým mučedníkem. 80% ()

Ombak▼Penari

Je to opulentní fantasy, ryzí odpočinkovka. Pěkné pokoukání s oblíbenými postavami, hromadou soubojů, monster a kouzel, vesmírných lodí, prostě všeho, čeho si člověk na fantastickém žánru tak rád užívá. Možná to není nijak chytré ani originální, ale rozhodně zábavné a opulentní. Pro nenáročného diváka jako stvořené. ()

Páně

Těžko hledat slova která by dvojku Thora vystihovala a zároveň nebyla stokrát zde uzřeným klišé o zmaru, hlouposti a druhé lize blockbusterů. Povzdechnout si ale musím, dva povedené momenty (věšák, metro) nezachrání tu velekřeč jakou se to snaží být vtipné a monumentální zároveň. Narativní část se doslova utápí v nepochopitelně hloupých pointách a chování postav je mnohdy nelogické a jakoukoliv inteligentní motivaci zcela postrádající. Thor číslo dva spolehlivě zabíjí i tu špetku sympatií, které se snad daly cítit k jeho předchůdci a to nejen tím jak hloupě působí, ale hlavně tím jak je útrpnou ukázkou nevhodného mrhání kapitálem a tvůrčím potenciálem Hollywoodu. ()

Gaia.M

Na to, že na první díl bych se mohla dívat každou neděli po obědě, tak druhý díl ve mně nezanechal v podstatě vůbec nic. Bavilo mě to, líbilo se mi to, ale že bych to musela vidět znovu. No nevím. Na Chrise se skvěle dívá. Natalii mám opravdu ráda. Marvelovské filmy miluji, takže hodnotit budu dobře, ale prostě, nevím, asi jsem čekala víc. ()

aslavey

Zase vtipný, zase bouřlivý, zase akční, zase domybortící... ale tak nějak málo napínavý, hodně předvídatelný, často jednotvárný, ale naštěstí ne zas tak dlouhý. Nicméně i když se dá hodně vytknout, moc jsem se bavil. Hlášky jsou neuvěřitelně trefný, Loki je prostě nejvíc kápo, Stan Lee v domově důchodců pobavil :) ()

sadlokan

Kdyby ta severská mytologie sama o sobě nebyla zajímavá,tak neřikam nic.Ale tady akorát Thor mrská kladivo s jojo-efektem a to je celý.Autoři si zaslouží býti vysláni do Valhaly a tam sloužit jako cvičné cíle statečným zombiekingům!Na druhé skouknutí to hodnotím jako nejlepší ze serie"Star wars" ()

Evander

Druhý díl Thora mi přijde slabší než první, ale je ještě koukatelný. Audiovizuální stránka je opět velmi dobrá, příběh za ní značně pokulhává, to se však dalo čekat. Thor tak jen stěží někoho překvapí, na druhou stranu neměl by ani nijak zvlášť urazit. ()

Rikky007

Je to průměrná Marvelovka s opulentními CGI kulisami. Ohrané schéma, kdy se prastarý nepřítel vynoří odnikud, aby znovu nabyl moci (resp. své tajné zbraně) mě donutilo hned na začátku k úsměvu. Asi jsem na podobné věci už moc starý, ale i tak musím říct, že jsem čekal víc. Nemůžu se rozhodnout, jestli mě víc bavilo tohle nebo první díl, ale první alespoň nebyl tak přeplácaný a když člověk přetrpěl obligátní love story, bylo to vcelku dobré uvedení Thora na scénu. V pokračování mě bavily v podstatě jen části s Lokim a jeho hlášky. I když co se týče sebeparodování, taky Thor 2 nepřišel s ničím originálním. Hezky se na to kouká a na popcornové rande to určitě stačí, nic víc. ()

digishit

Na filmy, které jsou natočeny podle Marvelovských komiksů se musí pohlížet vlastně jako na pohádky. Vždy tam vyhrají ti hodní a fantaziím se meze nekladou. Takže pokaždé, když na takový film jdete do kina nebo si ho pustíte doma na TV tak už vlastně víte předem jak to dopadne. Zpracování je většinou na vysoké úrovni, alespoň co se týče posledních pár let. Velké rozpočty jsou na filmech vidět a člověk si užívá tu krásu, kterou jsou machři od CGI schopni udělat. Thor není vyjímkou. Ovšem někdy to drhne jinde a to jak na ději tak na hereckých výkonech. A tady opět Thor není vyjímkou. Když se vše odehrává mimo Zemi tak nemáte problém. Souboje Thora a jeho nohsledů jsou výborné a občas padne i vtipná hláška, občas. Jakmile se děj posune na Zemi tak přichází opět velké nelogično. Chápu, že je zde veškerá pozornost soustředěna na Thora, ale kde je sakra S.H.I.E.L.D.? A copak to, dobře, ale to si máme myslet, že už je zcela normální, že se v Anglii zapíchne mimozemská loď do země a začnou se dít nepřirozené věci? Kde jsou lidé? Kde je panika a kde jearmáda? A pardon, zapomněl jsem na ty dvě stíhačky, dvě !! Proto musím dát Thorovi pouze tři hvězdy, protože akce na Zemi mi připadala opravdu směšná, kdy skoro nikdo nereagoval na dění kolem sebe a Thor si jezdí metrem, na někdy až příliš komedie a romantiky. Jinak beru jako další výplň do Marvel Universa a lákadlo na přicházející filmy (které jako vždy uvidíte až na konci po titulcích). ()

Ben Nevis

Škoda, že se velké peníze cpou převážně do komixových adaptací. Tuhle velkolepou podívanou by si zasloužil zajímavější příběh. Záporák, který chce zničit superzbraní celý svět (světy?)??? Chápu, že dorůstají nové generace dětí, ale tento film se tváří, že je pro dospělé. Stokrát vyzkoušený scénář nemůže nefungovat, ale už je natolik vylouhovaný, že se divák upíná k Lokimu jako zachránci pověsti filmových postav. Přitom v jiném příběhu by Loki nebyl nejpropracovanější postava, ale obyčejný ubožák. Pokochat se a rychle zapomenout, k tomu slouží marvelovské filmy. ()

drakodlak

Trailer vs film: Viděl jsem dva trailery a oba velice příjemně naladí na film, ale zároveň a to je hlavní prakticky vůbec neodhalují děj či směřování filmu. I přes takto skvěle sestříhané trailery si prostě neodpustili tam dát jednu vtipnou scénu z filmu. Je to škoda, neboť film jich sám o sobě moc nemá a tak si ji člověk tolik ve filmu neužije.(95%) Děj: Děj se časově odehrává po událostech, které jsme měli tu možnost shlédnou ve filmu Avengers. Přiznám se, že nevím jestli se jedná o zfilmovanou část nějakého již vydaného komiksu a nebo zda se jedná o speciálně vytvořený příběh pro tento film (nebádal jsem potom). Každopádně je nám v úvodu filmu krásně povyprávěn příběh o tom jak zlý ošklivý elf, chtěl zničit známý vesmír a uvrhnout jej do temnoty. Po velké válce s Asgardem se mu to tak úplně nepovedlo, ale jak to tak již bývá zlý elf se ukryl a dnes po cca 5000 letech opět vystrukuje růžky, aby přes ně mohl dostat velkým jednoručním kladivem. Toliko děj v poměrně zjednodušené podobě, abychom se vyhli spoilerům. Oproti prvnímu dílu nám atmosféra poměrně slušně zhoustla a asi nevadí, když prozradím, že zatímco první díl se odehrál většinu času na zemi, tak tentokrát se pro změnu odehrává většinu času mimo zemi (Asgard a přilehlé světy).(100%) Hereceké obsazení/výkony: Ve srovnání s minulým dílem zde máme velice podobné herecké obsazení. Jak jsem již vytýkal v komentáři k prvnímu dílu obsazení Rene Russo, tak zde opět dostala bohužel opět jen velmi malý prostor, ale pro změnu aspoň důležitejšího významu. Za zmínku stojí také obsazení Chris O Dowd(IT crowd), na kterého jsem zaznamenal odkazy v nějakých recenzích, tak jeho a jeho postavu bych z filmu vymazal pro absolutní zbytečnost, scény s ním nuda a zasloužily by si dle mého názoru vystříhat.(90%) Pokračování: Thor se mi líbil a toto pokračování mu ostudu určitě ostudu neudělá. Je to jeden z mála případů kdy druhý díl překonává díl první a pokud se Vám jednička líbila určitě si "pošmáknete" i na dvojce. (100%) Hudba: Hudební podreslení filmu je dobré, ale mohlo být za mě víc hlasitější. Hudební skladby pro film jsou, ale jinak velice pěkné a všem doporučuji si poslechnout soundtrack k filmu, poslouchá se to vážně skvěle (poslechnuto už cca 5 dokola).(100%) Závěr: Rozhodně doporučuji všem, kteří film neviděli a alespoň trošku se jim líbíl první díl. Sečteno podtrženo: 97% Finance: Natočení filmu stálo cca 170 mil. $. Kino výdělky: 641,5 mil. $ (Svět: 435,3 mil. $, USA:206,2 mil. $) . ()

strikeman

Stále pěkná podívaná, navíc s několika povedenými fóry či hláškami. Škoda toho nepříliš výrazného závěru... 70% ()

Heroine

Možná je to tím, že už jsem od prvního dílu věděla co čekat, že mně díl druhý tolik nepopudil. Ano, ono kouzelné poselství "když už bozi nebudou vědět jak dál, zavolají si na pomoc člověka" tam stále zůstává, ale když se hodně snažím, dokážu ho ignorovat. Určitě jsem neudělala podruhé tu stejnou chybu, a pustila jsem si druhý díl bez dabingu. A je to vlastně jen takový hloupý, trapňoučký fantasy film pro děti, o hromotlukovi (jak velmi doslovné...) v červeném plášti, a jeho jednoduché cestě k záchraně celého vesmíru. Chvilkama mně mrzí, že je to celé tolik postavené na boji, jako by se nic nedalo řešit jinak, ale jak jsem psala, je to jednoduché. Jsou tam asi dva nebo tři celkem zábavné vtípky, pár smrtelně trapných okamžiků, a výsledný dojem je, že je Tom Hiddleston dobrý herec, ale neměl by hrát v takových blbinách. ()

mala_kea

Veliké zklamání!!! Nic velkýho jsem nečekal, ale tohle byl opravdu výsměch. Nesmyslná dějová linka, hlavní záporák vypadá jak čertík z pohádky Čert ví proč, Anthony Hopkins viditelně unavenej, Loky vtipnej jak Tony Stark , Thorovo kladivo, už není tak těžký jak bývalo a ve spoustě scén je poznat, že je rekvizita. ()

Miguel Sapochnik opouští Rod draka

05.07.2018

Zachary Levi si zahraje superhrdinu Shazama

Zachary Levi si zahraje superhrdinu Shazama

29.10.2017

Mikkelsen vs. Doctor Strange?

Mikkelsen vs. Doctor Strange?

28.08.2015

Kariéra Madse Mikkelsena nabírá zajímavé obrátky. Dánský herec strávil pár let v seriálovém Hannibalovi, ten ale právě končí a Mikkelsena volá Hollywood. Už před pár lety jej Marvel chtěl jako… (více)