Vikingové

Irsko / Kanada, (2013–2020), 66 h 51 min (Minutáž: 44–51 min)

Tvůrci:

Michael Hirst

Scénář:

Michael Hirst

Hudba:

Trevor Morris

Série(6) / Epizody(89)

Recenze uživatele Kimkong k tomuto seriálu (34)

Vikingové (2013)

1. série - Koukl jsem na to podruhý. První půlka seriálu je zajímavá díky rozepři mezi jarlem a farmářem. Druhá půle včetně konce je slabší. Politikaření a náboženství, nic víc. Hlavní postava se jen ksichtí a přijde mi špatně obsazená. 2* 2. série - O poznání lepší než předchozí řada. Pozitivní vliv mělo rozdělení dějových linek. Odděleně sledujeme Lagerthu, Athelstana a samozřejmě Ragnara. Objeví se noví nepřátelé a Ragnarovo počínání není již tak suverénní a předvídatelné jako tomu bylo dříve. Novou zajímavou postavou je tu Kwenthrith. Lepší 3* 3. série - V týhle řadě šuká každý s každým a to takým způsobem, až mi bylo trapně na ty jejich námluvy, hlavně z počátku řady, koukat. Jinak bitvy jsou tu zase o něco větší než v předešlých řadách. Důležitou roli hraje náboženství. Závěr byl slabší, co se další návaznosti za čtvrtou řadu týče, ale celkem překvapivý. 3* ()

Dobrá zrada (2016) (S04E01)

Po dvou letech mě již vypadlo z hlavy kdo s kým proč a nač. Ale závěr překvapivý. ()

Zabijte královnu (2016) (S04E02)

Dobrá bitka s královnou. Ragnarovy plány nechápu. Rollo je pro smích? ()

Milost (2016) (S04E03)

Bjorn loví zvěřinu a koupe se. Ragnar stále neví co chce. Celkově se děj nikam nepohl. Jen si manželé z Wessexu našli nové milence. ()

Jól (2016) (S04E04)

Mrdačka, kuchání střev a nějaký fet. Nic víc. ()

Co se mohlo stát (2016) (S04E06)

Ragnar drogově závislý. A ty Francké superpevnosti vypadají jako skákací hrady. ()

Zisk a ztráta (2016) (S04E07)

Bitva slušná. Seveřani jsou totálně v háji. Ragnar totálně sjetý. Zajímavé by bylo, kdyby si to rozdala Gisla s Legathou jakpo tom tak moc touží. ()

Portáž (2016) (S04E08)

Velká škoda Kwentrhrith. Ragnar táhne seriál dolů. Poutníka nechápu. Vymlouvá se na bohy a vopíchá celou vesnici? Finta s loděmi vypadá zajímavě, ale jestli jim vyjde uvidíme. ()

Smrt všude kolem (2016) (S04E09)

Nic moc se nestalo. Nový král. Děcko v Římě úplně zbytečné. Ragnar má absťák. Elendur je trapák. A našli Paříž. ()

Poslední loď (2016) (S04E10)

Hlavním tahounem epizody je nečekaná bitva na řece. Poté skok v čase tak alespoň o deset let.D8le otázky o budoucnosti. Čeká nás nová cesta do neznámých končin? Skončí Ragnar? Nic se zde nedovíme, jen něco málo je nastíněno. ()

Outsider (2016) (S04E11)

Ivar začíná být celkem zajímavá postava. Před time skipem jsem jej nesnášel, ale teď je sympaťák. ()

Vidění (2016) (S04E12)

Průměrná epizoda s opět zajímavým koncem. Jsem zvědav, jak jim ty výpravy dopadnou. Předpokládám, že od teď budou dostávat vikingové už jen na prdel. ()

Dvě cesty (2016) (S04E13)

Ragnar klesl na úplné dno. Nikdo jej nechce. Druhá linka s Bjornem skončí určitě fiaskem. A třetí linka s vikingskou domovinou bude ještě zajímavá, až se vrátí chlapi domů. ()

Velká armáda (2017) (S04E17)

Synové kují pikle, králové kují pikle. Celkem nic moc. ()

Pomsta (2017) (S04E18)

Trocha sdílení manželek, milenek a pod. Zmršená bitva. A nakonec řádná nechuťárna. Králi Aellemu narostly křídla. ()

Zúčtování (2017) (S04E20)

Bitva krátká. jen jsme viděli každou hlavní postavu jak někoho zabije. Dále tragická Helga s dítětem. Stejně zbytečné, jako dříve Číňanka. Několik dojemných momentů jako loučení s Flokim nebo s Eckbertem. Závěr hádky synů k ničemu a skok v čase k Alfrédovi, také o ničem. ()

Země bohů (2017) (S05E02)

Floki je blázen. V Anglii se schylule k velké bitvě. V domovině Vikingů se mění sexuální partneři. Na dvojepizodu se toho moc nestalo. ()

Otčina (2017) (S05E03)

Floki naprosto zbytečnej. Tuhle postavu tvůrci úplně zničili. Ivar se také zblázni. Astrid je kus. Obrátí se proti Lagerthe a dá Haraldovi? ()

Plán (2017) (S05E04)

Čím dál slabší. Putování po všech koutech světa bez hlubšího motivu je o ničem. ()

Zajatec (2017) (S05E05)

Seriál je již značně nepředvídatelný a to je mnohém dobře. Opět již tradičně napínavý závěr. Přepadení ve městě krvavé. Drtivá většina dějových linek se vrací do Kattegatu. Všechny tábory Loki, Legertha, Ivar i Harald se řádně poperou. ()

Nejstahovanější seriály za rok 2020

Nejstahovanější seriály za rok 2020

06.01.2021

Vikingové míří do Valhally

Vikingové míří do Valhally

20.11.2019

Vikingové míří do finále, co je nahradí?

Vikingové míří do finále, co je nahradí?

04.01.2019

Živí mrtví nejpirátěnějším seriálem roku