Reklama

Reklama

Vikingové

(seriál)
  • Irsko Vikings (více)
Trailer
Irsko / Kanada, (2013–2020), 66 h 51 min (Minutáž: 44–51 min)

Tvůrci:

Michael Hirst

Scénář:

Michael Hirst

Hudba:

Trevor Morris

Hrají:

Travis Fimmel, Katheryn Winnick, Gustaf Skarsgård, Clive Standen, Alexander Ludwig, Linus Roache, Moe Dunford, Jessalyn Gilsig, Jefferson Hall (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(6) / Epizody(89)

Drsné drama vikingského hrdiny Ragnara Lothbroka, který ve snaze o rozšíření vlivu seveřanů zpochybňuje kvality neschopného vůdce, kterému chybí vize. (Netflix)

Videa (4)

Trailer

Recenze (830)

Fr 

všechny recenze uživatele

,,PŘIŠLI! JSOU TADY! PEKLO A VŠICHNI JEHO ĎÁBLOVÉ.....“ /// Tak nějak by si to člověk představoval – za svitu polární záře se muži s těly od krve vracejí z výpravy a vítají je ženy, jenž uhájily svoji počestnost s mečem v ruce. Pokud teda nebyly s nima. A pak, v rámci oslavy, na mužích, kteří netouží po ničem jiným, než dosáhnout Valhally jezdí jako na bejcích… Seriálu postavenýmu na legendami opředený postavě Ragnara Lodbroka jde víc než o nějakou historickou přesnost, o vytěžení maxima ze zajímavýho historickýho námětu. Nejdřív to vypadá na historicky zajímavou pravdu o tý ,,lůze vikingský“ a její dovednosti ničit, pak mám dojem, že by se to mohlo vodehrávat kdekoliv. Že stačí jen navlíct lidi do starejch hadrů, nějaký ty intriky, trochu sexu a krve, rituály…, chlapům dát do ,,vínku“ čest, odvahu a touhu umřít v boji… taková severská Osadu Havranů. Vostatní seriálový kousky Michaela Hirsta jsem neviděl a upřímně toho moc nelituju. Kde je nějakej vzrušující děj? Co mě má bavit? Pozvat kněze do trojky? (ke všemu ani nejsu kněz!) Možná, kdyby to bylo tak vo tři díly vořezaný… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Severský básně jsou na mě příliš složitý. 2.) Vzruším se, když vidím šukat špinavý lidi. 3.) Co vznikne, když potká křesťan muslima už vím. Teď mě zajímá, co se stane, když narazí na pohana! 4.) Thx za titule ,,kvakkv a DENERICK“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ * ()

Chrustyn 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Výborný série, na kterou jsem si ze začátku musel trochu zvykat ale s přibývajícími sériemi, mě do sebe vtahovala víc a víc až mi bylo na konci smutno, že se musím se všemi těmi báječnými postavami loučit. Samozřejmě je zde několik slabších dílů ale jako celek na mě Vikingové zapůsobily více, než Hra o Trůny. ()

Reklama

DwayneJohnson 

všechny recenze uživatele

Pokud chcete brát tenhle seriál, jako nějakou zajímavou exkurzi do dějepisu, budete nejspíš zklamáni. Pokud ho chcete brát jako nějakou dobyvatelskou ságu, budete spokojeni tak zhruba napůl. V tomhle případě platí pořekadlo, za málo peněz, málo muziky. S nějakým lepším rozpočtem by šel natočit určitě lépe, což se týče hlavně bitev a soubojů. A tak největším kladem zůstává po první sérii mužské osazenstvo. Gabriel dokázal, že má i přes svůj věk charisma na rozdávání a Travise, toho zcela nepochybně ocení ženské osazenstvo. Suma sumárum spíše lehčí zklamání a druhou sérii si já osobně nechám určitě ujít. ()

Spooner 

všechny recenze uživatele

Hutná vikingská nálož s exceletní atmosférou, asi tou nejlepší, jakou kdy jaký film či seriál o Vikinzích měl.Vše je náležitě špinavé a místní obyvatelé vám spíše zaseknou sekyru do hlavy, než aby si s vámi podali ruku. S Ragnarem a jeho partou byste se prostě potkat nechtěli a ani jejich ženušky zde nejsou žádným pátým kolem u vozu, které by jen vytíraly krev po bitvách. Příběh si to po malinko pomalejší úvodu žene nemilosrdně dopředu a Michael Hirst nás opět dovede několikrát překvapit. Postavy jsou výtečně napsané a bitvy a souboje jsou i přes evidentně malý rozpočet výborné. Navíc mě hodně potěšilo, že tvůrci nespoléhají na nějakou přehnanou brutalitu alá Spartacus či GoT (nic proti nim) či odhalená prsa a bohaté jim stačí ona hutná atmosféra. I když na druhou stranu, Katheryn Winnick se svléknout mohla. Škoda, že po několika nabušených dílech tvůrci malinko zvolní a přípravují si již evidentně příběh a postavy pro druhou sezónu, Hutná a ke konci možná až příliš depresivní atmosféra zde ovšem nadále zůstává i tak.80%+ ()

Slasher 

všechny recenze uživatele

Přál jsem si sérii, co by dýchala pravou nekřesťanskou atmosférou severu, obešla se bez telenovel, kde by "vikingové" nebyla žádná parta modelů, kde by se pravidelně opakovalo krveprolití bez nějakých větších emocí. Takže to dopadlo výborně. A co se druhé sezóny týče, spokojenost. A dokud to byla řežba na díl tak úplně perfekt, od půlky slabší, tedy přání do příště: jen ať se tahle show drží akce a násilí. Třetí sezona už mě nudou odradila po několika dílech, tak možná někdy... ()

Galerie (1 854)

Zajímavosti (84)

  • Northumbrijský král Aelle (Ivan Kaye) je skutečná historická postava, která vládla v polovině 9. století. Skutečný byl i král Wessexu Egbert (Sean Tracy), jenž vládl v letech 771 - 839, kdy jej nahradil jeho syn Ethelwulf (Moe Dunford), kterého jsme ve 2. řadě taktéž poznali. (Barghest)
  • Vikingové ve skutečnosti o existenci Británie a Irska nevěděli, v seriálu přesto země znají. (Hem.m)
  • Říká se, že Ivar Bezkostný (Alex Høgh Andersen) patřil k nejkrutějším a nejúspěšnějším Vikingům vůbec. (BROKEN_)

Související novinky

Nejstahovanější seriály za rok 2020

Nejstahovanější seriály za rok 2020

06.01.2021

Jako každoročně vydává server TorrentFreak analýzu nejstahovanějších seriálů za uplynulých dvanáct měsíců. Po takřka dekádě, kdy tento žebříček se všemi svými nelegálními staženími doslova dominovala… (více)

Vikingové míří do Valhally

Vikingové míří do Valhally

20.11.2019

Seriál Vikingové od History Channel odplouvá se svojí závěrečnou šestou řadou do věčných lovišť, streamovací služba Netflix má teď pro fanoušky drsných seveřanů ale dobré zprávy. Spolu s tvůrcem… (více)

Vikingové míří do finále, co je nahradí?

Vikingové míří do finále, co je nahradí?

04.01.2019

Největší hit stanice History seriál Vikingové se blíží do finále. Seriál bude zakončen šestou sérií pravděpodobně zkraje roku 2020 a jeho tvůrce Michael Hirst (Tudorovci) spolu se studiem MGM… (více)

Živí mrtví nejpirátěnějším seriálem roku

Živí mrtví nejpirátěnějším seriálem roku

02.01.2019

Jak je zvykem i letos došlo na seznam nejpirátěnějších (nelegálně stažených) seriálů za rok 2018 a díky absenci fantasy hitu Hra o trůny od HBO se žebříček tentokrát dočkal několika změn. Poprvé za… (více)

Reklama

Reklama