poster

Vikingové (TV seriál)

 • Irsko

  Vikings

 • Kanada

  Vikings

 • Slovensko

  Vikingovia

 • USA

  Vikings

Akční / Drama / Historický / Dobrodružný

Irsko / Kanada, 2013 - 2017, 51 h 4 min (Minutáž: 59x45 min)

Scénář:

Michael Hirst

Hudba:

Trevor Morris

Hrají:

Travis Fimmel, Clive Standen, Gustaf Skarsgård, Katheryn Winnick, Jessalyn Gilsig, Jefferson Hall, Alyssa Sutherland, George Blagden, Maude Hirst, Alexander Ludwig, Linus Roache, Donal Logue, John Kavanagh, Cathal O'Hallin, Cormac Melia, Nathan O'Toole, Gaia Weiss, Thorbjørn Harr, Edvin Endre, Ruby O'Leary, Gabriel Byrne, Amy Bailey, Elinor Crawley, Vladimír Kulich, Jouko Ahola, David Wilmot, Matt Ryan, Morgan C. Jones, Michelle Beamish, James Flynn, Morten Suurballe, Billy Gibson, Kevin Durand, David Murray, Ben Robson, Amber Jean Rowan, Ivan Kaye, Niamh Algar, Moe Dunford, David Pearse, Lalor Roddy, Dianne Doan, Deirdre Mullins, Ian Beattie, Brian Fortune, Andy Kellegher, Brian Matthews Murphy, Melissa Maria Carton, Rebecca Quin, Peter Franzén, Jasper Pääkkönen, Duncan Lacroix, David Michael Scott, Chris Gallagher, Rick Burn, Jonathan Ryan, Dez McMahon, Steve Wilson, Tyrone Kearns, Michelle Costello, Ciaran O'Grady, Michael Liebmann, Michael Hough, Mark Quigley, Jonathan Gunning, Eddie Elks, Jack Hickey, Tristan McConnell, Christopher Dane, Riku Rokkanen, Philip O'Sullivan, Sarah Greene, Jennie Jacques, Aaron Monaghan, Conor Ryan, Nigel O'Neill, Jill Harding, Lothaire Bluteau, Owen Roe, Mark Huberman, Karen Hassan, Eddie Drew, Gerard McCarthy, Conor Madden, Donna Dent, Daniel Aherne, Eric Higgins, Robert MacDomhnail, Diarmaid Murtagh, Tadhg Murphy, Craig Whittaker, Paul Kealyn, Carolyn Murray, Will Irvine, Des Braiden, Eddie Jackson, Nathan Gordon, Martin Phillips, Dean O'Neill, Aaron Lee Reed, Carrie Crowley, Sam Doyle, Sam Lucas Smith, Amy De Bhrún, David Ryan, Jonathon Kemp, Peter Gaynor, Simon Coury, Laura Sibbick, Martin White, Kevin Flood, Trevor Cooper, Gavin O'Connor-Duffy, Angus MacInnes, Roanna Cochrane, Christina Forbes, Cathy White, Gary Murphy, Michael James Ford, Alexander Downes, Damien Devaney, Paul Ward, Niall Ó Sioradáin, Rebecca Grimes, Hilary Rose, Steve Wall, Shashi Rami, Barry McGovern, Niall Cusack, Marty Maguire, Noni Stapleton, Georgia Hirst, Stephen Rockett, Dylan McDonough, Marco Ilsø, Morgane Polanski, Alex Høgh Andersen, Amy Potter, David Lindström, Josefin Asplund, Jack Olohan, Michael Power, André Eriksen, Jonathan Rhys Meyers, Adam Copeland, Kris Holden-Ried, Ferdia Walsh-Peelo, Olga Wehrly, Sophie Vavasseur, Jordan Patrick Smith, Ida Nielsen, Donal Gallery, Elizabeth Moynihan, Markjan Winnick, M.E. Lewis, Robert Follin
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Marius
  ***

  Vzhľadom na to, že sa tých šesť dielov dalo zhustiť do dvoch, po šiestich dieloch zatiaľ 5/10 a to nekomentujem bežné vikingské popkultúrne zvyky ako volať kňaza do trojky alebo perfektne oholené nohy a asi nožmi vyformované ochlpenie ohanbia žien. P.S. asi som už rozmaznaný takticky perfektnými Troma kráľovstvami (Sanguo) ale tých Sasov na pobreží by pobila aj banda škôlkárov.(20.11.2015)

 • Ilicka
  ****

  Na první letmý pohled vizuální klon Spartakův, více z blízka jsou ale Vikingové sympatický projekt stanice History Channel s uvěřitelnými postavami (Ragnar Lothbrok!!! Athelstan, Lagerta!!!, Rollo), který si vystačí bez zpomalovaček a digitálního pozadí. Jako bonus: výborná titulková sekvence. V tomto ohledu nezklamala ani druhá sezóna, spíš posunula očekávání pro další rok zase o úroveň výš.(20.1.2014)

 • m.krudenc
  *****

  Vynikající historický seriál z dílny Michaela Hirsta, autora seriálů Tudorovci (2007-2010) a Camelot (2011). Už to je záruka nádherné podívané. Ano žádné zklamání se nekoná dokonale zpracované, fantastická výprava. Všechny dějové linky jsou velmi napínavé a drastické. Seriál má i prvky dokumentu o době Vikingů. Mohu doporučit dokonalá podívaná.(7.4.2017)

 • Slasher
  ****

  Přál jsem si sérii, co by dýchala pravou nekřesťanskou atmosférou severu, obešla se bez telenovel, kde by "vikingové" nebyla žádná parta modelů, kde by se pravidelně opakovalo krveprolití bez nějakých větších emocí. Takže to dopadlo výborně. A co se druhé sezóny týče, spokojenost. A dokud to byla řežba na díl tak úplně perfekt, od půlky slabší, tedy přání do příště: jen ať se tahle show drží akce a násilí. Třetí sezona už mě nudou odradila po několika dílech, tak možná někdy...(11.11.2014)

 • Zeck
  ****

  Jako dokument o tomto agresivním národu, tak příznačný pro pseudoHistory Channel, možná. Jako regulérní seriál kde mají fungovat nějaké zápletky, příběh a napětí, prozatím silně nedostačující. Pokud bude seriál pokračovat tímto stylem dialogové strohosti a složitosti na úrovni doby kamenné, tak nebude jednoduše fungovat, ne v dnešní době, kterou ovládly intriky GoT a Spartakuse. No a vzhledem k tomu, že seriál je viditelně nízkorozpočtový, netuším čím budou chtít vlastně tvůrci zaujmout, jelikož žádných propracovaných bitev se zjevně nedočkáme. Po prvním díle lehce kladný pocit s nadějnou vyhlídkou do budoucna a neuvěřitelně neodbytným pocitem, že ten blonďatý árijec prostě nakonec skončí v té Americe, i kdyby nechtěl. ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- edit: Seriál dospěl k značným změnám směrem k lepšímu! Mimochodem, vynikající hudba! S01: 70%, S02: 50%, S03: 80%(5.3.2013)

 • - Ragnar Lodbrok (Travis Fimmel) je jeden z nejznámějších norských hrdinů, vypráví se o něm v několika skandinávských ságách a básních. Zatímco jeho potomci jsou skutečnými historickými postavami, není zcela jisté, že Ragnar opravdu existoval. V této postavě se pravděpodobně snoubí několik osobností s fikcí. (Barghest)

 • - Klášter Lindisfarne, který ve filmu Vikingové přepadnou jako první, ve skutečnosti přepadli dánští Vikingové. Seriáloví Vikingové však očividně žijí u fjordů, které se primárně vyskytují v Norsku a Švédsku, nikoliv Dánsku. Hlavní hrdina Ragnar Lothbrok (Travis Fimmel) je podle legendy Nor. (ppetrnosek)

 • - Ragnarovo (Travis Fimmel) příjmení Lothbrók lze přeložit jako "lodenová nohavice". Toto jméno získal podle legendy, v níž nosil právě kalhoty z lodeny, kterého ho chránili před dračím jedem. (Helo)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace