Vikingové (TV seriál)

• Irsko

• Kanada

Vikingovia

Akční / Drama / Historický / Dobrodružný

Irsko / Kanada, 2013 - 2017, 51 h 4 min (Minutáž: 59x45 min)

Michael Hirst

Trevor Morris

Travis Fimmel, Clive Standen, Gustaf Skarsgård, Katheryn Winnick, Jessalyn Gilsig, Jefferson Hall, Alyssa Sutherland, George Blagden, Maude Hirst, Alexander Ludwig, Linus Roache, Donal Logue, John Kavanagh, Cathal O'Hallin, Cormac Melia, Nathan O'Toole, Gaia Weiss, Thorbjørn Harr, Edvin Endre, Ruby O'Leary, Gabriel Byrne, Amy Bailey, Elinor Crawley, Vladimír Kulich, Jouko Ahola, David Wilmot, Matt Ryan, Morgan C. Jones, Michelle Beamish, James Flynn, Morten Suurballe, Billy Gibson, Kevin Durand, David Murray, Ben Robson, Amber Jean Rowan, Ivan Kaye, Niamh Algar, Moe Dunford, David Pearse, Lalor Roddy, Dianne Doan, Deirdre Mullins, Ian Beattie, Brian Fortune, Andy Kellegher, Brian Matthews Murphy, Melissa Maria Carton, Rebecca Quin, Peter Franzén, Jasper Pääkkönen, Duncan Lacroix, David Michael Scott, Chris Gallagher, Rick Burn, Jonathan Ryan, Dez McMahon, Steve Wilson, Tyrone Kearns, Michelle Costello, Ciaran O'Grady, Michael Liebmann, Michael Hough, Mark Quigley, Jonathan Gunning, Eddie Elks, Jack Hickey, Tristan McConnell, Christopher Dane, Riku Rokkanen, Philip O'Sullivan, Sarah Greene, Jennie Jacques, Aaron Monaghan, Conor Ryan, Nigel O'Neill, Jill Harding, Lothaire Bluteau, Owen Roe, Mark Huberman, Karen Hassan, Eddie Drew, Gerard McCarthy, Conor Madden, Donna Dent, Daniel Aherne, Eric Higgins, Robert MacDomhnail, Diarmaid Murtagh, Tadhg Murphy, Craig Whittaker, Paul Kealyn, Carolyn Murray, Will Irvine, Des Braiden, Eddie Jackson, Nathan Gordon, Martin Phillips, Dean O'Neill, Aaron Lee Reed, Carrie Crowley, Sam Doyle, Sam Lucas Smith, Amy De Bhrún, David Ryan, Jonathon Kemp, Peter Gaynor, Simon Coury, Laura Sibbick, Martin White, Kevin Flood, Trevor Cooper, Gavin O'Connor-Duffy, Angus MacInnes, Roanna Cochrane, Christina Forbes, Cathy White, Gary Murphy, Michael James Ford, Alexander Downes, Damien Devaney, Paul Ward, Niall Ó Sioradáin, Rebecca Grimes, Hilary Rose, Steve Wall, Shashi Rami, Barry McGovern, Niall Cusack, Marty Maguire, Noni Stapleton, Georgia Hirst, Stephen Rockett, Dylan McDonough, Marco Ilsø, Morgane Polanski, Alex Høgh Andersen, Amy Potter, David Lindström, Josefin Asplund, Jack Olohan, Michael Power, André Eriksen, Jonathan Rhys Meyers, Adam Copeland, Kris Holden-Ried, Ferdia Walsh-Peelo, Olga Wehrly, Sophie Vavasseur, Jordan Patrick Smith, Ida Nielsen, Donal Gallery, Elizabeth Moynihan, Markjan Winnick, M.E. Lewis, Robert Follin

Po pátým dílu si zaslouží plnej počet, ovšem pokud to začne sklouzávat k telenovelám typu Hra o blumy, pak ať jim je Odin milostiv. Broiler: Mrtvým Kulichem mě nasrali prazle, tak jen doufám, že aspoň paří ve Valhalle jak Peytlič v bordelu. Edit 9.4. Nemohl jsem dospat, letím k lazebnici a požaduji sestřih na Ragnara.Edit 17.4.: Ty voe, asi jsem editor...no nic, tak u lazebnice vikingské (má privátní korektorka mě upozornila na chybu, nicméně jí neopravím, je to jen žena, ani není štítonoška) celkem bez průseru, tiše jsem svým dvou set decibelovým šepotem zaševelil Na Rááágnááááráááá!!!!!!!!! a jako diškréci jsem jí ohnul přes křeslo a zafuněl Odíííín. Vypadám jako kokot a jsem spokojen... příště jdu do tetovacího salónu... se sekerou. Nádhera!! .....................Cože??? Jen devět dílů?? Teď abych žral několik měsíců sledě... No, a tak se nám to, čeho jsem se bál před třemi lety děje. Jakmile se objeví křesťanští buzíci a začnou kombinovat a překombinovávat je zde další nekonečná nuda stylu Hra o údy, škoda.(5.4.2013)

Bezesporu kvalitní seriál s úžasnými postavami, které přirostou k srdci a divák jim fandí zuby nehty. Nejradši jsem měl Ragnara,jeho syna, Rolla( byť ten jeden paličák přechází ze strany na stranu), Lagerthu a Athelstana. Nesnáším Flokiho. Lehce zamrzí, že v záporných postavách nikdo vyloženě neexceluje, králové jak Paříže tak Wessexu příliš budící respekt nenavodí. Mínusem pro mne byla i absence nahoty a nízký výskyt krve,což je nevyhnutelné k seriálu takovým rozměrům, ale i bez krve jsou souboje dostatečně výživné, především samotná strategie je zajímavá ( Při Obléhání hradu Paříže jsem téměř nedýchal. Mám to za 90% byť to má mouchy a novější Last Kingdom je pro mne svěžejší a drsnější, bavil jsem se zde dokonale a tehdy se dá odpustit leccos.(17.1.2016)

Už od druhého dílu to parádně graduje. Ódin si zařádí a Freia i poučí. Například jsem zjistil, že pokud si ke známému odložíte do hrudníku sekeru, tak vám ji nejen nevrátí, ale klidně si upadne na záda, jako by se nechumelilo. ...... No musí říci, že druhá série začíná naprosto famózně. Ragnarovi se doma sešla Švédská trojka...už alespoň vím jak vznikla...Jen asi tehdy bylo více ženských, pač se chlapi vysekyrovali. Zlatá doba... ( teda, pokud bych nebyl vysekyrován ).(29.4.2013)

Po prvých dvoch dieloch udeľujem spokojné štyri hviezdičky. Hlavná postava sympatická, prostredie ujde a záporák sa zdá byť riadna sviňa, takže som zvedavý ako to bude pokračovať. // Takže som dopozeral poslednú časť a musím povedať, že sa na to celkom dobre pozeralo. // Dopozeral som druhú sériu a vec sa má tak, že sa mi to veľmi páčilo. Dej bol obohatený o nejakú tú intrigu a nové postavy. Najlepšie časti jednoznačne 9 a 10. Najobľúbenejšie postavy: Lagerta, Priest a Rolo. // Momentálne sledujem štvrtú sériu a dvíham hodnotenie na plný počet. Stal som sa veľký fanúšik tohto seriálu. Najobľúbenejšou postavou sa stal Ragnar, Lagertha je stále perfektná, ale Rolo je už na smiech,,, 85%(8.3.2013)

Zajímavý seriál o Vikinzích od stanice History. Vypráví příběh o slavném dobyvateli Ragnaru Lothbrokovi. Ten se vydává na západ hledat nové země k dobývání. Spoiler: Ze svých tažení si přivede domů mnicha Athelstana. S ním se spřátelí a vzájemně se učí různé věci. Po neshodě a zradě svým jarlem Haraldsonem ho v souboji porazí a zaujme jeho místo. Poté se spojuje s králem Horikem a společně vyráží dobývat Anglii. Společně taky poté bojují proti jarlu Borgovi. Po neshodách se svou ženou Lagertha odchází a její místo zaujímá Aslaug. Z Lagerthy se později stává jarl Ingstad. Také se s k němu v boji přidává jeho syn Bjorn. A bratr Rollo s mu stojí po boku skoro celou dobu. Ragnar uzavře dohodu s králem Ecbertem a vrací se domů. Tam se nepohodne s Horikem a stává se králem. Po neúspěšné spolupráci v Anglii se Vikingové vydávají do Francie. Paříž je sice těžký oříšek, ale nakonec si s ní poradí. Opět jim k tomu pomůže lest a důvtip krále Ragnara. :) Končí to hodně otevřeně, ale je celkem jasné, jak to bude pokračovat. 4. série je tu a sní i nové problémy v Paříži i doma. Tu nakonec nedobyjí a vrací se domů. Následuje velký časová skok a Ragnarovi synové už jsou dospělí. Poté děj pokračuje dobýváním Anglie a Středomoří. Líbí se mi, že jejich společnost byla docela otevřená a demokratická. Takže bojovat mohly třeba i ženy. Hraje tam i jeden český herec. ;) "I'm not intrested in deals."(17.3.2013)

• - Predstaviteľ obávaného Rolla, Clive Standen, bol predurčený pre postavu bojovníka. Okrem urastenej postavy zvláda jazdiť na koni, má zlatú medailu v šerme a trénoval aj thajský box. (ywo666)

• - Představitel hlavní role Ragnara Lothbroka, Travis Fimmel, nesnášel natáčení sexuálních scén. Dle jeho slov to bylo trapné a přišlo mu velmi nepřirozené dělat všechny intimnosti před ostatními lidmi. (ArsenalEagle)

• - Vikingovia v seriáli majú len minimum škandinávskych predstaviteľov. Medzi postavami prevažujú austrálski, kanadskí, írski a britskí herci. Jedinú výnimku medzi hlavnými postavami tvorí Švéd Gustaf Skarsgård. (ywo666)