Reklama

Reklama

Vikingové

(seriál)
Trailer 3
Irsko / Kanada, (2013–2020), 66 h 51 min (Minutáž: 44–51 min)

Tvůrci:

Michael Hirst

Scénář:

Michael Hirst

Hudba:

Trevor Morris

Hrají:

Travis Fimmel, Katheryn Winnick, Gustaf Skarsgård, Clive Standen, Alexander Ludwig, Linus Roache, Moe Dunford, Jessalyn Gilsig, Jefferson Hall (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(6) / Epizody(89)

Drsné drama vikingského hrdiny Ragnara Lothbroka, který ve snaze o rozšíření vlivu seveřanů zpochybňuje kvality neschopného vůdce, kterému chybí vize. (Netflix)

Videa (4)

Trailer 3

Recenze (830)

liskam 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Konečně věc, na kterou se dá koukat, aniž by se člověk nerozesmál (přiznávám ale, že u posledního dílu jsem to měl jednou namále) a nebo si díky ztrátě času nepřipadal trapně. Každopádně je tohle seriál, který jde svým tempem, má dost solidní atmosféru a herci vědí proč jsou voháknutý v kůži a plátně, a špinavý od bahna. A já jen ve skrytu duše doufám, že druhá série bude stejně dobrá, jako tahle. Za mě 90% ()

TeeAge 

všechny recenze uživatele

Seriál, ktorý si buduje vnútornú silu postupne, na prvý dojem neohúry, no graduje crescendo z piana až do forte. V niektorých momentoch až dychberúce, len miestami statické. Nespočet výpovednej hodnoty, a zmyslu pre detail. Príbehová i výpravná lahôdka, ktorá sa derie na popredné priečky mojej seriálovej top10. S01-S04: 95% ()

Reklama

AppleCore 

všechny recenze uživatele

Nedělní nuda mě po dlouhý době opět zahnala na Netflix, na němž se v uplynulých týdnech objevila spousta novýho obsahu. Nejvíc mě však zaujali Vikingové. Seriál, o kterym jsem si zprvu myslel, že bude pubertálním znásilněním severský mytologie, tak i diváka. Místo toho divák sleduje, kterak se skrze bláto a krev střetávají původní divocí seveřané s pomatenými křesťany a do toho se sami mezi sebou řežou a zrazují v touze po moci. Ačkoliv ne seriálová špička, rozhodně to mile překvapilo (jak mě sere Hra o trůny, tak mě baví tohle). Velmi solidních 7/10! ()

Cervenak 

všechny recenze uživatele

Budú vám tvrdiť, že tam sú nejaké odchýlky od histórie a drobné nedostatky v kostýmoch. Na to sa môžete zvysoka vyprdnúť, pretože inak je to výborná vec s viac ako solídne vystavaným príbehom, veľmi fajn hercami a správne špinavou dobovou atmosférou. Z prvej sezóny u mňa vedie hypnotická epizóda s výletom do chrámu v Uppsale. Čistá pohanská mágia. ()

*CARNIFEX* 

všechny recenze uživatele

Komentár obsahuje SPOILER: Vikingovia sú veľmi solídna “historčina” ala “Hry o tróny”, akurát bez drakov. Po 4 sérii a pár epizódach z piatej to ale balím. Môj záujem poslednými časťami opadával, a tak si nechcem pokaziť celkový dojem, ktorý vo mne tento seriál vyvolal. Príbeh - nepríbeh, všetci “dôležitý” pokapali, ostala osádka na úrovni “Back Street Boys”, a s tým súvisiace aj hádky na úrovni: koho mala mama radšej, koho mal otec radšej, koho je tamtá hračka, koho je hentá frajerka, a to už mi príliš “Vikingovské” teda nepríde. Rozhodol som sa zaujať stanovisko: “v najlepšom treba prestať” - napíšte mi niekto ako to dopadlo - DÍKY. ()

Galerie (1 854)

Zajímavosti (84)

  • Northumbrijský král Aelle (Ivan Kaye) je skutečná historická postava, která vládla v polovině 9. století. Skutečný byl i král Wessexu Egbert (Sean Tracy), jenž vládl v letech 771 - 839, kdy jej nahradil jeho syn Ethelwulf (Moe Dunford), kterého jsme ve 2. řadě taktéž poznali. (Barghest)

Související novinky

Nejstahovanější seriály za rok 2020

Nejstahovanější seriály za rok 2020

06.01.2021

Jako každoročně vydává server TorrentFreak analýzu nejstahovanějších seriálů za uplynulých dvanáct měsíců. Po takřka dekádě, kdy tento žebříček se všemi svými nelegálními staženími doslova dominovala… (více)

Vikingové míří do Valhally

Vikingové míří do Valhally

20.11.2019

Seriál Vikingové od History Channel odplouvá se svojí závěrečnou šestou řadou do věčných lovišť, streamovací služba Netflix má teď pro fanoušky drsných seveřanů ale dobré zprávy. Spolu s tvůrcem… (více)

Vikingové míří do finále, co je nahradí?

Vikingové míří do finále, co je nahradí?

04.01.2019

Největší hit stanice History seriál Vikingové se blíží do finále. Seriál bude zakončen šestou sérií pravděpodobně zkraje roku 2020 a jeho tvůrce Michael Hirst (Tudorovci) spolu se studiem MGM… (více)

Živí mrtví nejpirátěnějším seriálem roku

Živí mrtví nejpirátěnějším seriálem roku

02.01.2019

Jak je zvykem i letos došlo na seznam nejpirátěnějších (nelegálně stažených) seriálů za rok 2018 a díky absenci fantasy hitu Hra o trůny od HBO se žebříček tentokrát dočkal několika změn. Poprvé za… (více)

Reklama

Reklama