Z mořské vědecké laboratoře Aquatica unikne velký žralok a napadne loď s mladými milenci. Farmaceutická firma, která sponzoruje práci laboratoře, se po tomto incidentu rozhodne, že pokud jim vedoucí projektu, doktorka Susan McAlesterová, do osmačtyřiceti hodin nepředloží výsledky své práce, žádné další peníze nedostane. Susan, pracující na možnosti získávat ze žraločích mozků protein, který by zastavoval a léčil Alzheimerovu chorobu, doprovází na základnu zástupce společnosti Russella Franklina. Ten se seznámí s dalšími členy výzkumného týmu a netají se antipatiemi k lovci žraloků Carteru Blakeovi, který se zase pro změnu netají antipatiemi k práci Susan a jejího týmu. Aby získala dostatek proteinu, musela vytvořit tři obrovské žraloky, kterým s pomocí genetických manipulací až pětkrát zvětšila objem mozkové hmoty. Geneticky upravení žraloci útočí koordinovaně, jsou schopni plavat dozadu a dokáží vyřadit z provozu kamerový systém, který je hlídá. Během večerního experimentu se žralok probere a ukousne ruku jednomu z vědců. Žraloci, jejichž inteligence se genetickým zvětšením mozkové hmoty nečekaně zvýšila, způsobí explozi vrtulníku. Pak s pomocí kovových nosítek rozbijí pozorovací sklo pod hladinou. Stanice je okamžitě zaplavena vodou. Susan, Carterovi, Franklinovi a několika dalším se podaří uniknout do nezatopených částí. Začíná boj s časem, stoupající hladinou vody a inteligentními, krvelačnými žraloky. (TV Nova)

HarqAlAda

Dve hviezdy si odo mňa vyslúžil za nesmrteľnú scénu keď Samuel L. Jackson prehovára do duše a za nepredvítateľný (a na tento typ filmu nevídaný) spád. ()

boo-boo

Ale jo, fakt som okrem Čeľustí nevidel lepší žraločí film. Miestami ma to vyslovene štvalo, väčšinu postáv by som zabil aj ja a tých žralokov mohli vzhľadom k úrovni efektov predsa len ukazovať menej, na strane druhej sa tu nikto na nič nehrá, svoje nedostatky film ironicky promuje a miestami je to skutočne punk. Len toho Thomasa Janea by som ja osobne obsadil niekým iným (alebo ho aspoň neodfarbil). ()

dkas

Vlastně strašná blbost, co má tragický triky (ty digitální). Na druhou stranu je to docela zábavné béčko :-) ()

Scraffy

Dosť hustá atmosféra s celkom slušnými efektami. Príbeh sa pekne hrá s umieraním postáv. Komu by ste nikdy nepovedali, že umrie, tak umrie skoro na začiatku. Dobrá zábavka na dlhý večerný čas. ()

HanSolo

Po scénáristické stránce podprůměrný, ale po té vizuální naprosto nadprůměrný snímek, který člověka nebude sice ani zdaleka napínat tak jako Čelisti, ale i tak se u něj párkrát dá leknout a především pobavit. ()

Pharlap

Na poprvé to fungovalo. Akční strhující film, nad nesmyslnými věcmi kolem žraloků nemyslet, a pak si to užijete. Nicméně při každém dalším setkání s tímto snímkem se spíše čím dál víc přesvědčuji, že je to blbina. ()

Stejšn

Co mě fakt mrzelo byla (ne)účast Ronnyho Coxe. Dát mu ve filmu minutovou roli a nenechat ho v ní ani promluvit? Jedna hvězdička navíc za papouška a za ukousnutou půlku chlapa, co ještě udělala ve vodě dvě tempa :) ()

HEED

Zase tak špatné to nebylo na to že je to televizní film. Nejlepší tam byl stejně ten kuchař a jeho drsné hlášky. Chtěl jsem dát 3 hvězdy ale po hlášce "Kuchař a upeče se ve vlastní troubě" jsem musel jednu přidat. Jinak animace žraloků nijak neohromí ale na druhou stranu ani neurazí, je to prostě tak akorát v mezích rozpočtu a grafických animacích na tu dobu. ()

Mykhaluu

Od prvního shlédnutí před lety jsem to měl za béčkovou blbinu a od té doby nežeru (na rozdíl od žraloků;-) Samuela L. Jacksona... Nu, a s tím jsem přistupoval i k druhému "náhodnému" shlédnutí... a byl jsem překvapen, že kromě pro mě ne moc nepovedených žraloků a jejich pohybů a teď už takovému zastaralému (předmatrixovskému;-) způsobu natočení akčních scén, to byla docela drsná podívaná, která, jak zmiňují mnozí zde, alespoň spřeházela pořadí obětí a hlavně!! "Ona" byla sežraná! A že si to zasloužila baba jedna!! :):) Nu, ale na takový fil už trochu dlouhý komentář! Tak zdar! :) ()

Peter-1307

Tento film svojou akčnosťou skutočne odsýpa. Efekty sú tiež veľmi dobré. To prečo som pre typicky b-čkový film dal nadpriemerné hodnotenie je elektrizujúce napätie sprevádzajúce celý príbeh. Takže ak akčne o žralokoch tak práve tento movie. ()

zly.dvojce

Za konečně pořádnýho žraloka od dob čelistí, hláškujícího kuchaře a papouška, nadsázku a výbornou zábavu tam ty čtyři dám. ()

lake-lake

Pokaždé mě to baví, a až na ty počítačové žraloky je to slušný masakr. Navíc, Thomas Jane jako vždy k sežrání, LL též ujde. ()

N3O

Škoda okatějších okamžiků, které si přímo říkají o tu trapnost a prvoplánovost situace (sežrání S. L. Jacksona). Ne tak úplně předvídatelná vyvražďovačka pak dohromady funguje celkem svižně. ()

AlexUnited

Toto je moja srdcovka, čistý klenot a najlepší horor o žralokoch, aký som doposiaľ videl (konkrétne tuším trikrát a po nejakom čase by som si ho asi kľudne pozrel znovu). Prekrásna a sympatická hlavná hrdinka, výborná akcia, dostatok srandy, o ktorú sa postaral hlavne pobožný kuchár LL Cool J, jemné búranie klišé, plynulý dej bez jedinej nudnej sekundy. Jasných 100%. Kam sa hrabú Čeľuste? ()

Hoomig

Filmu, ve kterém je po 30 minutách Samuel L. Jackson sežrán geneticky modifikovaným superžralokem nemůžu dát negativní hodnocení. A ne jen kvůli tomu. Celkově to nebylo špatné, až na ten konec. 55% ()

Guran

Ty jsou tak průhledné, že ani nemáte pocit, že postava ve filmu stojí proti zkutečnému žralokovi. Film jsem poprvé viděl, když jsem byl malý, tehdy jsem se samozřejmě bál, ale dnes jsem pochopil, že jsem byl v omylu. Úvod je moc dlouhý a některé dialogy mi přišly zbytečné a také smrt Jacksona tak brzy mě také zklamala. Málo peněz, to je důvod, proč film nebyl pěkně zfilmován. Jedinou otázkou pro celé lidstvo je: Proč čelisti natočeny v 70 letech jsou dodnes nepřekonány s dnešní počítačovou technikou? ()